Nadchodzą zmiany

Kosmiczny wiatr powieje mocniej i wtedy może się okazać, że twoja forteca to domek z kart. Nie stawiaj więc życiu ograniczeń, nie zamykaj się przed doświadczeniami, otwórz szeroko drzwi, okna i wpuść ożywczy powiew. To zaprocentuje w przyszłości.

TY I URAN

Po latach stabilizacji wchodzisz w fazę przemian. Uran, który już się pojawił w twoim znaku, przynosi ze sobą ożywienie i niekiedy nawet rewolucyjne zmiany. To specjalista od niespodzianek, które mogą wprawdzie zdestabilizować twoje życie, ale również nadać mu szczególny urok. Zależy od punktu widzenia. Misja Urana dopiero się rozpoczyna. Obecnie przemierza on pierwsze stopnie twojego znaku, jednak każdy Byk wcześniej czy później doświadczy jego wpływu. Współpraca z tą planetą wymaga otwartości i elastyczności. Tylko pod tym warunkiem możesz się spodziewać jej najlepszych manifestacji. W życiu bowiem nie chodzi o to, by zająć bezpieczną pozycję i z dystansu obserwować świat. Najważniejsze jest doświadczanie, przeżywanie i bycie w środku „akcji”. W twoim życiu pojawią się nowe osoby, nieoczekiwane szanse, okazje do zwiedzania świata, a nawet zamieszkania za granicą.

TY I WENUS

W sytuacjach, które dla ciebie okażą się łatwe i przyjemne, ale także w tych stanowiących wyzwanie, odwołuj się do atrybutów, którymi obdarza cię twoja kosmiczna opiekunka – Wenus. To ukochanie życia, zdolność do cieszenia się nim i doceniania jego uroków, poszukiwanie piękna, a także kreowanie go na swój sposób. Czy nie jest to aby twoją misją? Jeśli jeszcze jej nie odkryłaś, uczyń to w nadchodzącym roku. Zastanów się, co możesz zrobić, aby twoja codzienność, życie osób ci bliskich, a być może również całkiem nieznanych, okazały się przyjemniejsze. Buduj relacje oparte na zrozumieniu, w spornych sprawach wprowadzaj pokojowe rozwiązania, upiększaj otoczenie, ubarwiaj wspólnie spędzane chwile. Szczególnie w lutym, kwietniu, drugiej połowie maja i pierwszej czerwca, w lipcu, drugiej połowie sierpnia, w październiku i grudniu Wenus użyczać ci będzie swego blasku.

TY I PLUTON

Pluton w tym roku przesuwa się już do ostatniego dekanatu znaku Byka, by służyć ci swą konstruktywną siłą. Niewykluczone, że staniesz przed jakąś szansą. Jeśli spotkały cię niepowodzenia, to masz przed sobą czas odrodzenia i wewnętrznej transformacji. Zacznij od uporządkowania własnego wnętrza i relacji z otoczeniem. Pozbądź się ograniczeń i przeciwności blokujących drogę do sukcesu. Jeśli twoja sytuacja stwarza jakieś niedogodności, wiedz, że teraz właśnie możesz zmienić to, co ci przeszkadza. Gdy skoncentrujesz się na odnalezieniu na nowo sensu życia, doznasz olśnienia, rozszerzysz pole swoich wpływów i działań. Jest duże prawdopodobieństwo sukcesów w wielu dziedzinach. Masz teraz dogodny czas na inwestycje i naukę. Prognozy są dobre. Zostań inżynierem swego życia i buduj je na mocnych, stabilnych fundamentach. Wysiłek się opłaci i znajdziesz uznanie. Idź drogą, która doprowadzi cię do celu.

TY I NEPTUN

W tym roku nadal duży wpływ na ciebie ma Neptun. On pomoże ci wyjść poza życiowy racjonalizm, zaczniesz dostrzegać, że twoje życie ma szerszy kontekst. To nie tylko bogacenie się, podnoszenie kwalifikacji i zdobywanie kolejnych sprawności, ale także uświadomienie sobie faktu, że jesteś częścią większej całości, że nie żyjesz w próżni. Może w większym stopniu zaczniesz się interesować filozofią, psychologią? Nadszedł czas na zawieranie prawdziwych przyjaźni. Takich, dla których nie liczy się częstotliwość kontaktów, ale ich jakość. Tym, co będzie cię budować, jest także pomoc innym – np. osobom starszym, dzieciom lub zwierzętom. Możliwie często bierz udział w akcjach społecznych i charytatywnych. Pomagaj niepełnosprawnym i potrzebującym, a także tym, którzy cierpią z powodu braku miłości. Wspomóż drobną kwotą instytucje zapewniające dzieciom z biednych rodzin radosne wakacje. A może zdobędziesz się na odwagę i zostaniesz wolontariuszką w hospicjum? Patrz i reaguj na otoczenie. Wydatki czynione z myślą o potrzebujących zwrócą ci się z nawiązką, bo dobroć nie ma ceny. Przyniosą zadowolenie, upiększą dotychczasowe życie nie tylko tobie, ale także innym.

PROGNOZA DLA BYKA NA 2019 ROK

Korzystaj z życia
Kosmiczna aura będzie ci teraz wyjątkowo sprzyjać, zwłaszcza gdy wykorzystasz swój nieodparty urok. Osiągniesz sukces w każdej dziedzinie: i zawodowej, i prywatnej.

HOROSKOP BYK - ŻYCIE OSOBISTE

Sfera uczuć wciąż się znajduje na pierwszym planie. Na Byki będące w związkach czekają korzystne życiowe zmiany, przeprowadzki, podróże, narodziny i nowe perspektywy związane z codzienną egzystencją. Tam, gdzie nie zawsze panowała zgoda, nastąpi harmonia, ale dobrą wolę będą musiały wykazać obie strony. W końcówce roku do gry włączy się Jowisz, zapowiadając dobrą aurę dla spraw materialnych i urzędowych. Jesteś singlem? Dynamiczny rozwój spraw osobistych przyniesie wielu Bykom spełnienie marzeń. W grę wchodzi nowa znajomość, która przerodzi się w trwały związek.

I DEKADA
W twoim wycinku zodiaku znajduje się Uran, więc czas wykalkulowanych związków jest policzony. Prawdziwa miłość może się wedrzeć w twoje życie z siłą huraganu. Ale wszystko dobrze się skończy, gdyż Jowisz w końcówce roku będzie miał korzystny wpływ na rozwój spraw osobistych. Rozmaite zmiany szykują się również w rodzinach. Niewykluczony jest wyjazd z kraju lub przeprowadzka do innego miasta. Unikaj jednak impulsywnych i nieprzemyślanych decyzji. A jeśli jedyną „wadą” twojego partnera jest to, że trwa u twojego boku, nie wystawiaj waszej relacji na próbę.

II DEKADA
W tym roku nadal pozostajesz pod korzystnym wpływem Neptuna, który przyniesie ci przypływ pozytywnych emocji i potrzebę miłości. Dla nowo zawartych znajomości szykuje się happy end w kolejnym roku, kiedy to wpływ Neptuna zbiegnie się z oddziaływaniem Jowisza. Niewykluczony ślub! Dla partnerów ze stażem, którzy mają za sobą gorsze chwile, szansa na to, by w związku na nowo pojawiło się szczęście. Ewentualne problemy znajdą rozwiązanie, ale poczucie realizmu okaże się niezbędne. Pewnym wyzwaniem dla ciebie może być podjęcie stosownych decyzji.

III DEKADA
Pluton w korzystnym położeniu sprzyja spełnianiu się marzeń i pragnień. Jesteś samotna? Ktoś bardzo interesujący przygląda ci się już od pewnego czasu! Nie oszukuj się, że chodzi tylko o uczucie platoniczne. Erotyczne fluidy krążą w powietrzu. To dotyczy także singli z odzysku. W stałych związkach pora na nowe działania, na zmiany, a także na poważne wyzwania, np. rodzicielstwo czy budowę domu. Jeżeli szukasz czegoś, co was ożywi i zainspiruje – pomysłowości i energii na pewno ci nie zabraknie. Będziesz tylko musiała dokonać właściwych wyborów.

HOROSKOP BYK - KARIERA I PIENIĄDZE

Położenie planet przyniesie ci optymizm, rozmach, inwencję i skuteczność w działaniu. W pracy wykażesz się umiejętnościami organizacyjnymi. Wszystko to sprzyja sukcesom w życiu zawodowym. Możliwy jest awans, intensywny rozwój oraz – jeśli jesteś swoim własnym szefem – stabilna pozycja twojej firmy.

I DEKADA
Wpływ Urana może cię zainspirować do rewolucyjnych zmian. Niewykluczony wyjazd za granicę lub zmiana miejsca pracy. Podejmuj wyzwania, reaguj na szanse. Spełniaj się w pracy twórczej i wszędzie tam, gdzie trzeba wykazać się kreatywnością. Nie trwoń zbyt wiele energii na rzeczy zbędne. Pielęgnuj w sobie wytrwałość, bo bez tego korzystne sytuacje przeminą bez oczekiwanych rezultatów.

II DEKADA
Jako znany miłośnik wygód i komfortu umiesz docenić przyjemności, które można mieć za pieniądze. To się okaże znakomitym bodźcem do intensywnej pracy. Graj jednak fair play. Inwestuj w siebie na wszystkich poziomach, ale z niczym nie przesadzaj, bo życie wymaga teraz od ciebie więcej zrozumienia i mądrości w zarządzaniu tym, co masz. Rozróżniaj więc potrzeby od kaprysów. Dziel się także z tymi, których życie nie rozpieszcza. To przyniesie ci więcej szczęścia niż pogoń za przyjemnościami.

III DEKADA
Dbaj teraz, aby korzystnie zmienić lub ostatecznie ustabilizować sytuację zawodową i materialną. Pluton pomoże skierować twoją karierę na szersze wody. Mogą się pojawić bardzo obiecujące sytuacje umożliwiające ci znaczną poprawę warunków fi nansowych. Niewykluczone, że będą dotyczyły twojego wykształcenia. Niektóre Byki otrzymają w tym roku spadek lub dywidendy z lokat. Śmiało korzystaj z nowych możliwości, choć niektóre z nich będą stanowić naprawdę duże wyzwanie. Zmobilizuj się, a dzięki temu zakończysz rok z tarczą, ciesząc się z osiągniętych sukcesów.

HOROSKOP BYK - DLA ZDROWIE

Sił i energii mieć będziesz pod dostatkiem. Zwróć tylko większą uwagę na krążenie i skłonność do dodatkowych kilogramów. Zbyt obfite posiłki oraz brak ruchu mogą niekorzystnie się odbić na twojej figurze. Dlatego zapisz się na zajęcia, które pomogą ci wymodelować sylwetkę.

HOROSKOP BYK - JEŚLI JESTEŚ LICZBĄ:

1.W tym roku nie oczekuj szybkich rezultatów swoich działań. Strumyk pieniędzy będzie płynąć powoli, ale za to systematycznie, więc nie narzekaj. Lecz nie podejmuj teraz finansowego ryzyka. Jeżeli postanowisz zainwestować swoje środki, to zadbaj o wszelkie gwarancje powodzenia. Skoncentruj się na poprawie warunków pracy lub życia codziennego. Zacznij się uczyć czegoś nowego. W sprawach osobistych stawiaj na sprawdzone układy.

2. Przed tobą rok niespodzianek! Wśród czekających cię zakrętów losu z pewnością będą takie, które powitasz z radością – nieoczekiwana propozycja lepszej pracy, spotkanie po latach... Inne mogą zaburzyć twoje poczucie bezpieczeństwa. Staraj się dostosować do zmiennych okoliczności, a wtedy w nich się odnajdziesz. Pisana ci jest poprawa losu – gdy nastąpi, naciesz się nią do syta!

3. To etap stabilizacji uczuciowej, zatem jeśli masz w tym względzie jakieś zaległości, nadrób je, nie zwlekając. Sprawy domu i rodziny przesłonią inne, jednak w perspektywie jest także poprawa statusu materialnego. Szczęście ci dopisuje nawet gdy o to nie zabiegasz. Możesz zacząć działalność na własny rachunek. Ogólnie to będzie miły, spokojny rok, oszczędzający ci trosk i kłopotów.

4. Rok, który będzie sprzyjał sukcesom na polu zawodowym, zwłaszcza jeśli w grę wchodzą działania bez ryzyka. Dostrzeżesz, jak blisko jesteś finalizacji zamierzeń. Nie uda ci się również uciec od refleksji oraz głębokich przemyśleń, rozważań dotyczących twojego miejsca w świecie. Nie przeszkodzi ci to jednak w osiąganiu sukcesów finansowych. Niefortunne za to mogą się okazać zawarte w tym roku znajomości, a nawet przyjaźnie.

5. Przekonasz się, jakie efekty przyniosły twoje wysiłki minionych lat. Jeżeli masz szczęście cieszyć się sukcesem i twoje plony są obfite, nie zapomnij podzielić się z innymi. W tym roku powodzenie twoich przedsięwzięć jest niemal pewne, podobnie jak szanse na awans. Szczególną rolę zagra w twoim życiu jakaś starsza osoba – ktoś, kim być może się zaopiekujesz, zyskując w zamian radę i wsparcie.

6. Na wszystko, co się wydarzy, reaguj spokojnie. Niech cię nie zaskoczy nietrwałość spraw zaczętych teraz – nie martw się, nie wszystko jest ulotne. Im więcej wątków zakończysz, tym większej liczby nowych wyzwań i szans możesz się spodziewać w przyszłości. Jeśli od pewnego czasu z kimś się spotykasz, niewykluczone, iż niedługo odbędzie się spektakularny finał: ślub.

7. Niewykluczone, że do tej pory sama nie wiedziałaś, na co cię stać. I dalej nie będziesz wiedziała, dopóki nie spróbujesz. Śmiało więc wykorzystaj wszystkie szanse, które zsyła los. Szukaj dodatkowych możliwości. Bądź aktywna. Działaj z rozmachem, ale bądź rozważna, bo aktywność nie oznacza sukcesu za wszelką cenę. Ten rok przypomina rozstaje – najważniejsze to wybrać właściwą drogę.

8. W najbliższym okresie na plan pierwszy wysuną się kontakty międzyludzkie, a przede wszystkim relacje w związkach partnerskich. Potrzebujesz bliskich osób koło siebie, więc zrób im miejsce. To doskonała okazja, by naprawić coś, co między wami zaczynało się psuć, zwłaszcza że kosmos wspiera cię siłą dyplomacji i umiejętnością rozstrzygania sporów. Poza tym uda ci się odnowić starą przyjaźń oraz nawiązać kilka nowych znajomości.

9. Poczujesz, że twój umysł jest otwarty, a szare komórki i wyobraźnia pracują na wysokich obrotach. Rozwijaj nowe pomysły, twórz wartościowe rzeczy. Jeśli się zaangażujesz w to, co robisz, zdobędziesz dodatkowe bonusy w postaci stypendium, wyjazdu zagranicznego, niespodziewanego awansu, nagrody, wzrostu prestiżu. Ewentualne kłopoty rozwiążą się same. Nie trać więc czasu, nie zatrzymuj się niepotrzebnie.

DOBRA RADA NA CAŁY ROK DLA BYKA

Nie szukaj drogi na skróty. Stawiaj sobie większe wymagania, poszerzając nieustannie pole swoich zainteresowań. Niedługo sama się zdziwisz, że stać cię na znacznie więcej niż myślałaś.