Czas na zmiany

W nadchodzących miesiącach możesz podjąć decyzję dotycząca rozstania, rozpoczęcia nowej pracy lub zmiany miejsca zamieszkania. Nie wolno ci zbyt długo stać w miejscu ani zadowalać się namiastką sukcesu. Idź przed siebie, wykorzystując każdą szanse na przemianę.

TY I PLUTON

Przed tobą kolejny rok o dużym ciężarze gatunkowym. Pluton, przesuwający się wolno, ale konsekwentnie przez kolejne stopnie znaku Koziorożca, obecnie dotarł już do trzeciej dekady znaku. Jego wpływ ustala nowy porządek. Sprawia, że prowizorka przestaje się sprawdzać. Wszystko to, co potrzebuje naprawy, reformuje się lub rozpada ostatecznie. Często podjęcie właściwej decyzji wymaga rewizji poglądów na ważne, życiowe sprawy. To naturalna kolej rzeczy. Zauważ, jak wiele zmieniło się w poglądach ludzi w ostatnich kilkudziesięciu latach. Tego procesu nie da się zatrzymać. Pozwól więc, by twój rozwój osobisty się dokonał. Pamiętaj, że jedyne co w życiu jest pewne, to właśnie zmiana. To nieustający proces – koniec jednego i początek kolejnego etapu. Trzeba się z tym pogodzić i podążać za nurtem wydarzeń.

TY I NEPTUN

Wpływy Neptuna, które odczują najmocniej Koziorożce z drugiej dekady znaku, poszerzają twoje horyzonty i budzą wrażliwość. Może zacznie cię interesować coś, co wykracza poza zwykłe „tu i teraz”, odkryjesz, że nie wszystko w życiu można wytłumaczyć w racjonalny sposób. Nie obawiaj się szukać odpowiedzi na pytania, które cię nurtują. Zawierz intuicji, nawet jeśli dotychczas rachunek prawdopodobieństwa wydawał ci się bardziej godny zaufania. Masz teraz szansę stać się lepszym psychologiem. Inteligencja emocjonalna bardzo pomaga w życiu. Na początek jednak zacznij od siebie. Postaraj się znaleźć klucz do swojej duszy, do własnych ukrytych potrzeb, tęsknot. Pamiętaj: jeśli istnieje jakieś uniwersalne prawo miłości, to mówi ono, że inni kochają cię na tyle, na ile ty kochasz siebie. Zacznij więc od tej prawdy.

TY I SATURN

Saturn ukazuje ci prawdę o twoim życiu, bo takie jest jego zadanie. Ta prawda nie zawsze musi ci się podobać, ale to także ma swój sens i cel. Nawet jeżeli surowa planeta wskaże ci jakieś błędy, myśl pozytywnie. Niedługo, w następstwie słusznych decyzji, w twoim życiu nastąpią konstruktywne zmiany. Może zrezygnujesz z kontynuacji toksycznego związku, pracy, w której nie jesteś doceniana, spadną ci klapki z oczu w jakiejś istotnej kwestii. Na razie nie spiesz się z niczym, pozwól Saturnowi na tę swoistą misję. Wykorzystaj nadchodzące miesiące na naukę, kreślenie planów i organizację zajęć, z którymi ruszysz w kolejnym roku. Rozwaga i cierpliwość doprowadzą cię do konstruktywnych rozwiązań. Prędzej czy później znajdziesz swój sposób na codzienność, a zwycięstwa, jakie odnosisz w potyczkach z życiem, obudzą w tobie wiarę we własne siły. Choć masz teraz skłonność do czarnowidztwa, a huśtawka nastrojów też nie pomaga.

TY I URAN

Uran, który przez wiele ostatnich lat bałaganił w twoim życiu, rzucając ci rozmaite wyzwania, obecnie zmienił nastawienie. Znalazł się w znaku Byka, czyli w twoim obszarze kreatywności i przyjemności. Zaczyna się dla ciebie bardzo interesujący czas. Na razie w sferze wpływów Urana znalazły się Koziorożce z pierwszej dekady znaku, ale spokojnie, każda z was doczeka się swoich pięciu minut. Jeśli należysz do jego wybrańców już teraz, odrzuć to, co cię frustruje i ogranicza. Zweryfi kuj swoje dotychczasowe założenia i odzyskaj zaufanie do samej siebie. Co może cię spotkać? Szczegóły planu nie są dokładnie znane, ale w grę wchodzi daleka podróż z gatunku tych bardzo poszerzających horyzonty, występ w programie promującym talenty, nieoczekiwana propozycja pracy, być może z daleka od domu, nowy związek z kimś bardzo odmiennym od ciebie, może nawet mówiącym innym językiem? Możliwości jest wiele, jednak cel wydaje się podobny. Pokazać ci, jak wiele drzemie w tobie nieodkrytych potencjałów. Dlatego nie odmawiaj życiu, kiedy zaprasza cię do gry. Może tym razem rozbijesz bank!

PROGNOZA DLA KOZIOROŻCA NA 2019 ROK

Działaj mądrze
Trzymasz swoją przyszłość we własnych rękach, a przed tobą kosmiczny ocean możliwości. Odrzuć swoją wrodzoną nieufność i ostrożność. Nadszedł czas działania.

HOROSKOP KOZIOROŻEC - ŻYCIE OSOBISTE

Miłość jest niczym delikatna roślina – wymaga nieustannej pielęgnacji. Czułe gesty, wspólnie wypijana kawa, wieczorne spacery albo niedzielne obiady gromadzące wszystkich domowników dają ludziom poczucie wspólnoty i domowego ciepła. Nie zamieniaj tego na przelotne pocałunki i obiad z mikrofalówki. Dla związków z długim stażem moment na podsumowanie. Jeśli coś wam umyka, gońcie to, póki czas. Ci zaś, którym było ze sobą nie po drodze, pożegnają się na rozstajach. Czas jednak uleczy smutki, zaczniesz się spotykać z ludźmi, zawierać nowe znajomości.

I DEKADA
Dla ciebie prognozy są doskonałe. Saturn już zniknął z twojej orbity, Uran zaś wnosi wiele ożywienia. Wyjdź z cienia fałszywej skromności, pozwól sobie na większą spontaniczność! Śmiało wysyłaj i odbieraj miłosne sygnały. Jesienią postanowisz ujawnić swoje uczucia do kogoś, podejmiesz decyzję lub staniesz się obiektem czyjejś adoracji. Może ktoś, na kogo nie zwróciłaś wcześniej uwagi, okaże się bardzo interesującą osobą. Dla stałych związków będzie to dobry rok. Postawicie znak równości między codziennością a przyjemnością.

II DEKADA
Na plus działa Neptun, ale zadanie utrudnia ci Saturn, więc w twoim sercu panować będzie zmienna aura. Ten rok może się okazać testem cierpliwości i odpowiedzialności. Jeśli źle wybrałaś obiekt uczuć, pamiętaj, że zawsze możesz dokonać innego wyboru. To twoje prawo. Nie kieruj się fałszywym uczuciem dumy, lepiej się przyznać do pomyłki. W zgodnych związkach etap, który ukaże, jak radzicie sobie z wyzwaniami. Budowa domu, narodziny dziecka to prócz radości także prawda o związku. Działacie ramię w ramię czy któreś z was woli unikać wysiłku? To lekcja życia. Jesienią będziesz już wiedziała, na jakie noty zasługują twój partner i twój związek.

III DEKADA
Jeśli w tym roku poznasz kogoś, może to być miłość, która w twoim życiu zmieni wszystko! Dbaj, by wyszło ci to na dobre. Wprawdzie trudne związki są twoją specjalnością, ale zastanów się: może właśnie to trudności cię podniecają, może chcesz sobie coś udowodnić? Czy nie lepiej kochać z wzajemnością i bez przeszkód? W stałych związkach niewykluczone, że na drodze do szczęścia pojawią się jakieś komplikacje, ale dacie sobie radę! Jeśli jednak czujesz, że tkwisz w układzie bez przyszłości, pora zrobić zdecydowany ruch w kierunku drzwi!

HOROSKOP KOZIOROŻEC - KARIERA I PIENIĄDZE

Pracy ci nie zabraknie, ale ostrożnie obchodź się z finansami. Nie inwestuj oszczędności w żaden „dochodowy” interes. W tym roku umiar i rozsądek są najlepszą gwarancją zachowania status quo. Możesz natomiast zrobić coś dla swojego prestiżu zawodowego i ogólnego powodzenia. Jeśli działasz na własny rachunek, zadbaj teraz o miejsce, w którym wykonujesz pracę. Uczyń je bardziej przyjaznym, by chciało się spędzać w nim wiele godzin.

I DEKADA
Twoje szare komórki są obecnie bardziej elastyczne i pojemne. Bilans tego roku powinien wyjść na plus. Saturn już przestał mieszać w twoich planach, Uran w obszarze kreatywności czyni cię bardziej otwartą. Łatwiej zyskiwać będziesz poparcie i akceptację. Nawet jeśli jesteś z natury ostrożna, teraz odkryjesz, jak działa pozytywne myślenie i nabierzesz ochoty, by podjąć ryzyko. W finansach zrobi się bezpieczniej i z twojej listy pojęć zniknie słowo „debet”.

II DEKADA
Na razie nie oczekuj łatwych postępów i efektownych zwycięstw. Może w twojej firmie zapanują nowe zasady, szef stanie się bardziej wymagający. Może nawet stwierdzisz, że jesteś niesprawiedliwie oceniana, niedostatecznie wynagradzana? Nie traktuj tego okresu jako pechowego. Zrób uczciwy bilans, podlicz zyski i straty. Może pora coś zmienić?!

III DEKADA
Najbliższe miesiące zapowiadają się interesująco. Trzeba będzie się wykazać elastycznością i refleksem, a wtedy uda się wykorzystać okazje i ominąć przeszkody. Jeśli podejmiesz wyzwania, które przyniesie Pluton, sytuacja materialna i zawodowa powinna się ustabilizować. Niektóre z was zmienią pracę, a najwięcej zawodowych szans przyniesie wiosna.

HOROSKOP KOZIOROŻEC - DLA ZDROWIA

przed tobą intensywny rok, dlatego nie wymyślaj sobie zmartwień na zapas. Nie pozwól, aby nadmierna ambicja pozbawiła cię luzu i drobnych przyjemności. Odżywiaj się w sposób racjonalny, dostarczaj swemu organizmowi niezbędne białka, mikroelementy, węglowodany, witaminy.

HOROSKOP KOZIOROŻEC -  JEŚLI JESTEŚ LICZBĄ:

1. Niestety, na złote góry na razie nie masz co liczyć, zatem zrezygnuj z ryzykownych inwestycji. Wybieraj także bezpieczne ścieżki kariery. Nastaw się na systematyczną pracę. Może cię trochę irytować wolne tempo zmian, ale nie martw się, na wszystko przyjdzie czas. Nawet na odpoczynek, choć w tej chwili nie wydaje ci się to realne.

2. Zapowiada się etap dość burzliwy, jednak gdy podejdziesz do wydarzeń z otwartością, bilans roku wyjdzie na spory plus. Jeśli jesteś świadoma konieczności dokonywania ciągłych zmian w życiu, odczujesz, że oto znowu coś się kończy, by coś innego mogło się zacząć. Sprawy sercowe także przyniosą ci sporo niespodzianek. Nie działaj pochopnie, bo to sezon budowania domków z kart.

3. Czas sprzyjający umacnianiu więzi rodzinnych lub tworzeniu ich. Jeśli zatem zamierzacie usankcjonować wasz związek, stanie się to wkrótce. Z minimalnym ryzykiem możesz zaczynać działalność własnej firmy, bo kwestie dotyczące finansów powinny się ułożyć po twojej myśli. W ciągu tego roku odzyskasz wewnętrzną równowagę i spokój. Jednak jeśli ulegniesz pokusom dogadzania sobie, możesz się rozleniwić oraz „przejeść” finansową nadwyżkę.

4. To dobry czas na edukację i zdobywanie zawodowego prestiżu. Mimo to lepiej teraz nie podejmować dużego ryzyka. Nie zawieraj więc pochopnie transakcji, wszelkie umowy zaś podpisuj po dokładnym zapoznaniu się z tekstem umieszczonym drobnym druczkiem. Skorzystaj za to koniecznie z okazji do podróży, nie wzbraniaj się przed zawieraniem nowych znajomości. Dbaj o siebie, gdyż twoje zdrowie wydaje się w tym roku nieco delikatne.

5. Potraktuj z powagą stwierdzenie, że każdy uczynek, zły czy dobry, wcześniej czy później do nas powraca. Spotkasz się bowiem z kosmiczną sprawiedliwością. Nadal graj fair, nie wybieraj dróg na skróty i nie poddawaj się negatywnym emocjom. Przekonasz się, że uczciwie osiągnięty sukces smakuje najlepiej. Miej też na względzie dobro osób starszych – słuchaj ich rad i otaczaj opieką, gdyż ktoś w bliskim otoczeniu liczy na twoją pomoc.

6. Rok zamknięcia cyklu numerologicznego. Zaczniesz na nowo poszukiwać swojego miejsca w świecie, zadasz sobie trudne pytania o sens i cel wielu spraw. Może nabierzesz chęci na radykalne zmiany. To również czas na ostateczne zamykanie wątków toczących się siłą inercji. Bez żalu rozstań się z tym, co i tak musi przeminąć. Być może wkrótce los postawi przed tobą szansę na dokonanie czegoś niezwykłego.

7. Pierwszy rok nowego cyklu. Czas podejmowania ważnych życiowych decyzji, od których może zależeć twoja najbliższa przyszłość. Sama decyduj, nie pozwól sobie wmówić, że inni wiedzą lepiej, co powinnaś zrobić ze swoim życiem. Staraj się samodzielnie i pewnie stanąć na nogach, odrzuć ograniczenia, zawalcz o niezależność. Kosmos sprzyja odkrywaniu talentów i sił, które dotąd w tobie drzemały.

8. Pozwól, aby życie biegło teraz swoim rytmem, niczego nie przyspieszaj. To czas ponownego zbierania sił, namysłu przed podjęciem kolejnych decyzji. Zahamowanie rozwoju kariery zawodowej nie powinno cię frustrować. Nie zrażaj się zbyt łatwo. Przecież można przewidzieć, że ani zła, ani dobra passa nie trwają w nieskończoność. Wykorzystaj wolny czas na sprawy rodzinne i towarzyskie.

9. Szare komórki pracują na wysokich obrotach. Możesz zdobyć dodatkowe bonusy w postaci stypendium, zagranicznego wyjazdu, niespodziewanego awansu. W uczuciach także przyspieszenie! Połączy was silne, kosmiczne przyciąganie, które może się zakończyć ekspresowym ślubem! Związkom ze stażem potrzeba silniejszych wrażeń.

DOBRA RADA NA CAŁY ROK DLA KOZIOROŻCA

spróbuj spojrzeć na świat z większą dawką optymizmu. poddając się melancholii, nie zauważysz, co dobrego przynosi ci życie. powinnaś uwierzyć, że możesz teraz zmienić niemal wszystko – w sobie i otoczeniu.