Prosto do celu

Posługuj się mądrą strategią, patrz nie tylko na doraźne zyski, ale też na długofalowe konsekwencje swoich czynów. Takie mądre i świadome decyzje z pewnością pomogą ci naprawić błędy oraz rozpocząć nowe życie, wolne od błędów z przeszłości. Myśl o bliskich.

TY I SATURN

To kolejny rok, w którym Saturn znajduje się w obszarze relacji kosmogramu Raków, co oznacza test dla związków i innych relacji istotnych w twoim życiu. Jeśli coś nie gra, nie próbuj zamiatać problemów pod dywan. Lepiej mówić otwarcie o uczuciach, więc nie tłum w sobie żadnych emocji i wątpliwości. Szczera rozmowa to podstawa dobrych wzajemnych relacji. Pamiętaj także, że czasem trzeba posłuchać głosu rozsądku. Wówczas kryzysy nie będą eskalować. Nie wchodź na ścieżkę negatywnego myślenia. Warto założyć, że konsekwencje wcześniejszych niepowodzeń nie muszą być nieodwracalne. Zależnie od okoliczności może nastąpić rozpad związku lub jego całkowita odnowa. Najważniejsze są właściwe intencje i uczciwe kompromisy. Zachowując równowagę wewnętrzną, znajdziesz klucz do sukcesów nie tylko osobistych. W planowaniu kariery zalecana większa ostrożność.

TY I PLUTON

Już od kilku lat Pluton znajduje się w opozycji do twojego znaku i pozostanie w takim położeniu aż do roku 2024. Jest on planetą odnowy i rekonstrukcji, więc będzie wpływać na sposób, w jaki budujesz relacje z otoczeniem. Jeżeli coś wymaga naprawy, bądź pewna, że Pluton skłoni cię do działania. Nie wystarczą powierzchowne porządki. Pora zrobić gruntowny remont w dotychczasowym życiu. Rozpraw się z tym, co cię hamuje i ogranicza. Zmierz się ze swoimi wątpliwościami. W związkach uczuciowych pojawią się namiętność, ale i konflikty. Wszystko to się wydarza, aby wyciągnąć na światło dzienne sprawy, z którymi powinnaś się zmierzyć. Jeśli w związku uda ci się osiągnąć kompromis, to spodziewaj się rozkwitu i wzbogacenia emocjonalnego. Jeżeli nie, gruntownie przemyśl swoje priorytety i nie wahaj się zacząć od nowa.

TY I URAN

Uran, który obecnie znajduje się w korzystnym położeniu, przez najbliższych siedem lat wpływa na losy Raków. Ma on dla ciebie prezenty, które powinny ci się spodobać. Stworzy wiele nowych możliwości, jakich do tej pory nie brałaś pod uwagę. Okaże się wsparciem dla osób, które stwierdzą, że w ich życiu coś wymaga naprawy lub pragną całkowitej zmiany jego kierunku. Dzięki pomocy Urana, gdy jakieś drzwi się zamkną, zaraz potem otworzą się nowe. Ale nie bądź uparta w swoich postanowieniach. Bierz pod uwagę, że życie samo potrafi wyznaczyć nam inną trasę. Dlatego czasem możesz się czuć zaskoczona faktem, że mimo dokładnie zaplanowanych przez ciebie działań, w ich rezultacie znalazłaś się gdzieś indziej niż zamierzałaś. Jednak te niespodzianki wcale nie przyniosą ci rozczarowania, wręcz przeciwnie: to, co niespodziewane, okaże się korzystne i z pożytkiem zmieni kierunek twojego życia.

TY I NEPTUN

Dzięki korzystnym wpływom Neptuna dostaniesz teraz dodatkowe wskazówki na drodze, którą podążasz. Ścieżka rozwoju nigdy nie przypomina szerokiej autostrady, raczej pnącą się w górę krętą dróżkę, którą należy przemierzać ostrożnie, by się dostać aż na szczyt. Od Neptuna otrzymasz silną intuicję. Zaczniesz dostrzegać coś, co wcześniej ci umykało. Może zwrócisz większą uwagę na swoje sny? Spróbuj zapamiętać je, zapisując, zanim ulecą ze światłem dnia. To może być ciekawe doświadczenie. Może się okaże, że śniąc, znajdujesz wyjścia z trudnych sytuacji i dostrzegasz to, co na jawie umyka twoim zmysłom. Sprawdzaj też swoje przeczucia. Intuicja, której się ufa, wzmacnia się. Staniesz się wrażliwsza na otoczenie. Zechcesz zrobić coś dobrego dla innych. Nigdy jednak nie myl altruizmu z cierpiętnictwem, bo to nie to samo. Rób, co sprawia ci przyjemność. Pomagaj w sposób konstruktywny. Wyślij świąteczną paczkę do domu dziecka, wesprzyj schronisko dla zwierząt. Zaskarbisz sobie wdzięczność kosmosu. W związkach staraj się uzyskać równowagę emocjonalną poprzez dawanie i otrzymywanie miłości. Strzeż się tych, którzy, biorą, nie dając nic w zamian.

PROGNOZA DLA RAKA NA 2019 ROK

Nudy nie będzie
W nadchodzących miesiącach dużo będzie się działo. Możliwa jest przeprowadzka do innego miasta, kraju, nowa praca i to, o czym marzysz, czyli miłość od pierwszego wejrzenia!

HOROSKOP RAK - ŻYCIE OSOBISTE

Wolisz trwały związek od przelotnego romansu, dlatego przyda ci się umiejętność dostrzegania zalet i wad przyszłego partnera. Patrz więc sercem, ale nie odwracaj wzroku od tego, co powinnaś zauważyć. Jeśli marzy ci się biała suknia z welonem, bądź dobrej myśli, bo z końcem roku Jowisz zacznie sprzyjać takim planom. Pośpiech jednak nie jest wskazany. Najważniejsze to jakość łączącego was uczucia. Zauważaj pragnienia partnera i sama także mów jasno, czego potrzebujesz. W stałych związkach szykują się mniejsze i większe testy, ale w zasadzie pojawią się jedynie po to, by upewnić was, że podjęliście decyzję najlepszą z możliwych.

I DEKADA
Twoja uczuciowa i sentymentalna natura nade wszystko pragnie prawdziwej, głębokiej miłości. Najwięcej szans na zrealizowanie tych marzeń masz, jeśli urodziłaś się w pierwszej dekadzie znaku. Mimo drobnych zawirowań Uran, a potem Jowisz będą ci w tym sprzyjały i pomagały. Jest to doskonały okres dla spełnienia się w życiu osobistym i uczuciowym. Także dla uzyskania spokoju i ogólnej stabilizacji. Potrzeba ci tylko pełnego otwarcia się na szansę urzeczywistnienia życiowych marzeń i planów.

II DEKADA
Twoje plany i projekty testować będzie Saturn. Jeśli więc się spodziewałaś, że małżeństwo to podwójna dawka przyjemności, zrozumiesz, że także odpowiedzialność trzeba pomnożyć przez dwa. Raki w stałych związkach mogą się poczuć nieco zmęczone codziennością, ale nie warto ryzykować dla przygody, zwłaszcza że teraz łatwo zrobić fałszywy krok. Dla singli rada, by nie spieszyły się z decyzjami, gdyż z decydującymi rozstrzygnięciami lepiej poczekać do przyszłego roku. Wtedy spotkają na swej drodze właściwą osobę. W związkach po kryzysie uczucie się wzmocni.

III DEKADA
Wpływ Plutona na twoje sprawy osobiste może oznaczać zaangażowanie. Jeśli kogoś poznasz w tym roku, z pewnością będzie to ważny i intensywny związek. W stałych relacjach okazje do zmian, które sprawią, że uczucia staną się bardziej intensywne, a życie ciekawsze. Może się przeprowadzicie lub zostaniecie rodzicami? Tylko w parach, które naprawdę się oddaliły od siebie, okaże się, że wasze planety krążą już po całkiem innych trajektoriach. W związkach, w których od dawna nikt nie wymawiał słowa „miłość”, święty spokój może w tym roku wylecieć w powietrze. W takiej sytuacji zapewne ktoś inny przyciągnie twoją uwagę.

HOROSKOP RAK - KARIERA I PIENIĄDZE

Nie spodziewaj się, że sukcesy oraz pieniądze przyjdą bez większych starań z twojej strony. To nie jest bowiem rok, w którym w działaniach wystarczy automatyczny pilot. To pracowity etap, wymagający cierpliwości i mądrości. Jeżeli nawet czujesz, że posuwasz się wolno, zaakceptuj sytuację i – zamiast się miotać – zadbaj o jeszcze lepszą jakość swojej pracy. Warto wykazać się inwencją twórczą i doskonalić się w dziedzinie, w której pracujesz. Sukcesy przyjdą prędzej czy później. To zaś w przyszłości pozwoli ci zaspokoić ambicje materialne.

I DEKADA
Jeśli urodziłaś się na początku znaku, otaczająca cię koniunktura ulegać będzie wahaniom, więc nie trać refleksu. Powiedz sobie, że to, co przestaje działać, jest zachętą i bodźcem do wyzwań. Niektóre Raki z korzyścią zmienią pracę lub się przekwalifikują. Końcówka roku wydaje się zapowiedzią sukcesów! Może wyjedziesz za granicę, otworzysz firmę. Okaże się też, że powiedzie ci się finansowo.

II DEKADA
Saturn w twoim wycinku znaku nie zastosuje taryfy ulgowej, choć nie oznacza to wcale, że będzie ci się wiodło źle. Niewykluczone, że awansujesz, ale będzie to okupione dużym wysiłkiem. Ten okres okaże się korzystny dla osób pracowitych i odpowiedzialnych. Raki, które lubią przebywać w swojej skorupce i oddawać się marzeniom, nie mogą oczekiwać zbyt wiele. Postaraj się utrzymywać dobre stosunki ze współpracownikami.

III DEKADA
Większość miesięcy może się wydawać niezbyt dynamiczna, a niektóre projekty staną pod znakiem zapytania. Nie próbuj bronić czegoś, co jest już skończone. Masz dobry moment na znalezienie nowego miejsca dla siebie. Gdy tak się stanie, od przyszłego roku planety wspierać będą twoje pomysły, dając okazję i siłę do ich realizacji. Finanse się ustabilizują na całkiem przyzwoitym poziomie. Warto inwestować w rozwój zawodowy zawsze, gdy będą ku temu okazje.

HOROSKOP RAK - DLA ZDROWIA

Większość twoich dolegliwości ma podłoże nerwowe. nie komplikuj więc rzeczywistości i nie dziel włosa na czworo, a będziesz zdrowsza. Wystrzegaj się stresów. Jeśli chwilowo twoja kondycja się pogorszy, pamiętaj, że leczenie powinno dotyczyć i ciała, i duszy

HOROSKOP RAK -  JEŚLI JESTEŚ LICZBĄ:

1. Nie podejmuj teraz ryzyka, nie szukaj też dróg na skróty. Ten rok można bowiem porównać do układania fundamentów. Zrobisz to byle jak, w pośpiechu, a budowla się zawali. Zrobisz dobrze – twój dom da ci bezpieczne schronienie. Nie zapominaj jednak o odpoczynku i regeneracji sił, myśl pozytywnie, nie poddawaj się zniechęceniu. Nowe znajomości także powinny się rozwijać powoli.

2. Przyjdą szanse, w większości nieoczekiwane. Zrób im miejsce. Nastaw się na to, że aby coś zyskać, trzeba coś stracić. Panuj więc nad emocjami, a niepokój wewnętrzny staraj się twórczo wykorzystać. Czas sprzyja byciu sobą, budowaniu swojej tożsamości i porozumieniu z ludźmi. Korzystaj z tego we wszelkich kontaktach – czy to służbowych, czy osobistych. Działaj taktownie i dyplomatycznie, choć jednocześnie śmiało i z odpowiednim rozmachem.

3. Najwięcej energii poświęcisz sprawom domu i rodziny. Być może będziesz miała okazję urządzać swoje gniazdko, może zdecydujesz się na remont lub kupno mieszkania, może zechcesz się przeprowadzić... W sensie mniej dosłownym zabierzesz się za naprawianie relacji rodzinnych. Ale nie zapominaj o sobie! Stabilizacja życiowa to umożliwia i do tego zobowiązuje. Jeśli prowadzisz działalność artystyczną, teraz ci się powiedzie we wszelkich zamierzeniach.

4. Ogólny bilans tego roku będzie pozytywny, jeżeli zdołasz osiągnąć równowagę i zadawalający kompromis między twoim wewnętrznym „ja” a tym, czego od ciebie wymaga otoczenie. Zadbaj o swoje granice, a będzie dobrze. Zyskasz poczucie, że los nie miota tobą niczym wiatr suchym liściem, lecz że sama wyznaczasz kierunek. Z pewnym dystansem podchodź do spraw sercowych, gdyż mogą się okazać iluzją.

5. Twój numerologiczny cykl powoli zmierza ku końcowi, wkrótce nadejdzie czas podsumowań. Wszystkie uczynki – dobre i złe – przyniosą konsekwencje. Jeśli kosmos wystawi ci dobre noty, wjedziesz na szczyt! Jednak nie możesz wiecznie tam być – wkrótce się zacznie droga z powrotem. Pamiętaj, że są ludzie, którzy pomogli ci dotrzeć tu, gdzie jesteś. Dla Raków, które popełniły sporo błędów, czas na naprawę.

6. Rok zamknięcia cyklu numerologicznego niesie ze sobą pewne konsekwencje. Teraz przygotuj się na definitywne zakończenie spraw, które straciły swój sens – możliwy jest np. rozpad związku. Pamiętaj, że zamykając pewien etap w swoim życiu, przygotowujesz miejsce na coś nowego. Nie oglądaj się wstecz, spoglądaj w przyszłość i ufaj, że przyniesie ci pozytywne wydarzenia.

7. Od tego, co się wydarzy teraz, będzie zależało kilka najbliższych lat. Skoncentruj się na tym, co zamierzasz robić, gdyż stoisz w otwartych drzwiach swego życia. To doskonały moment na zmiany, nawet najbardziej radykalne. Masz przed sobą wiele dróg: możesz rozpocząć studia, zmienić pracę, przeprowadzić się, zmienić styl życia. Poznasz nowych ludzi, zawrzesz przyjaźnie. Twoja energia twórcza popchnie cię do działania.

8. Potrzebujesz regeneracji sił nadszarpniętych podczas ciężkiej pracy w roku ubiegłym. Choć nie wszystko się układa po twojej myśli, nie denerwuj się, z czasem zobaczysz, że jest tak, jak miało być. Spokojnie czekaj na właściwy czas. Zajmij się sobą. Popraw swoją pozycję w pracy i ćwicz cierpliwość: twoje życie nabierze tempa, ale jeszcze nie teraz.

9. Nareszcie coś zacznie się dziać – jest szansa na poprawę we wszystkich dziedzinach życia. Jeśli wykażesz się zaangażowaniem w sprawy rodzinne, już wkrótce zaprezentujesz światu własne gniazdko. Poza tym staniesz przed szansą awansu w pracy, może spotkać cię miła niespodzianka w postaci premii lub podwyżki. Wiele zależy od ciebie i od tego, jak wykorzystasz szansę, którą los postawi przed tobą.

DOBRA RADA NA CAŁY ROK DLA RAKA

Głęboka transformacja umocni cię wewnętrznie i da ci nową siłę do życia. Zmiany mogą cię niepokoić, ale są konieczne, najlepiej widać to z dystansu. Nie podchodź do wszystkiego zbyt emocjonalnie.