Czas optymizmu

Z wiekiem przybywa ci otwartości, rozróżniasz coraz więcej odcieni uczuć, a twój świat przestaje być czarno-biały. Stąd tylko krok do realizacji marzeń, bo wiara w siebie i właściwa ocena sytuacji jest najważniejsza. W związkach z ludźmi postaw na lojalność i zrozumienie.

TY I SATURN

Przez kolejny rok Saturn – planeta doświadczenia i mądrości – służy ci swoim wsparciem. Obecnie skupi się najmocniej na osobach urodzonych w drugiej dekadzie znaku. Masz szansę przerzucić pomost między przeszłością i przyszłością, dokonać czegoś nowego, wykorzystując swoje dotychczasowe doświadczenie. Życiowa mądrość okaże się pomocna w rozwiązywaniu problemów życiowych. To cię wzmocni i bardzo dowartościuje. Jeżeli do tej pory czułaś się niezbyt pewna siebie, teraz – na skutek drobnych z pozoru, ale godnych zapamiętania momentów– stwierdzisz, że możesz na sobie polegać. Inni również to zauważą. Nie uciekaj od wartościowych refleksji oraz pouczających wspomnień. Możesz się spotkać z osobami, które znasz z przeszłości. Te wydarzenia okażą się bardzo cenne. Może się dowiesz o czymś, czego do tej pory nie byłaś świadoma.

TY I URAN

Uran, planeta skłaniająca do porzucenia rutyny, zaczyna swoją misję w znaku Ryb. To sprawi, że poczujesz się gotowa na nowe wyzwania, pewniejsza siebie i swobodniejsza, odczujesz także przypływ pozytywnej energii. Dzięki temu będziesz śmielej wychodzić zmianom naprzeciw i – mimo wrodzonej ostrożności – gdy trzeba, zaryzykujesz, podejmiesz rzuconą ci rękawicę. Jeżeli masz przed sobą obrany cel, śmiało ruszaj w drogę. Jeśli wciąż go nie widzisz – szukaj! To dobry czas, aby zaprezentować innym to, co masz najlepszego. Przyciągasz do siebie pomyślne wydarzenia i osoby przychylne twoim zamiarom. Uran w obszarze towarzyskim sprzyja inspirującym relacjom, erupcji pomysłów i nieoczekiwanym splotom wydarzeń. Dla poszukujących miłości wiele szans, dla pragnących spełnienia swoich pasji – także.

TY I PLUTON

Pluton jest teraz twoim przyjacielem i pomoże ci się zmienić w sposób, który odpowiada twoim aktualnym potrzebom. Obecnie skupia swoją uwagę na Rybach z początku trzeciej dekady znaku. Życie to nieustający proces rozwoju, więc z pewnością jesteś już zupełnie kimś innym niż dziesięć lat temu. Zastanów się, czy jest coś, co cię hamuje i jakie obawy odgradzają cię od szczęścia i zadowolenia. Znajdź w sobie więcej determinacji, aby zadbać o własne potrzeby, odrzucić to, co ci nie odpowiada lub doprowadzić do satysfakcjonującego kompromisu. Wysoki poziom energii warto wykorzystać, aby zaprowadzić w życiu nowe porządki. Zerwij z tym, co cię ogranicza, frustruje, sprawia dyskomfort. Naucz się też, że opinie innych nie mogą zastąpić tego, co ty sama myślisz o sobie. Jeśli jednak potrzebujesz czyjejś rady, zwróć się do coacha, mentora, psychologa. Podejmiesz nowe zadania, staniesz się bardziej samodzielna.

TY I NEPTUN

Neptun konsekwentnie kontynuuje wędrówkę przez twój znak i w najbliższym roku w obrębie jego oddziaływania znajdą się Ryby ze środka znaku. Wpływ Neptuna ma dwa oblicza: ta planeta może sprawić, że twoja i tak doskonała intuicja jeszcze się wzmocni i poprowadzi cię do sukcesu, ale z drugiej strony Neptun potrafi również sprowadzić na manowce, nie daj się więc zwieść! Od czego zależy rodzaj jego działania? Od tego, jak radzisz sobie z życiem, czy potrafisz łączyć wrażliwość i uduchowienie z poczuciem rzeczywistości, czy nie unikasz konfrontacji z prawdą. Warto teraz dążyć do równowagi, by osiągnąć złoty środek. W swoim pozytywnym wariancie podpowiedzi intuicji będą dla ciebie wskazówką. Jeżeli od początku nie czujesz się dobrze w jakiejś sytuacji, zrób w tył zwrot. Jeśli jednak coś ci mówi, że warto, działaj dalej. Nie bój się też poznawać nowych miejsc, podróżować, bo doświadczenia wzbogacą życie i sprawią, że inaczej spojrzysz na sprawy, które ograniczały cię lub martwiły. Szukaj uczuć pozwalających ci być sobą, wiąż się z osobami widzącymi twój prawdziwy urok.

PROGNOZA DLA RYBY NA 2019 ROK

Postaw na empatię
Działaj w sposób zdecydowany, a jeśli tego trzeba – bezkompromisowy. Zawsze jednak bądź uczciwa. Pamiętaj, że twoją siłą są prawda i głębokie zrozumienie emocji oraz motywacji innych osób.

HOROSKOP RYBY - ŻYCIE OSOBISTE

Nie masz teraz wśród planet wrogów, którzy czekają na okazję, by zaburzyć porządek w twoim świecie. Już poślubione Ryby wieść będą atrakcyjne życie rodzinne i będzie to wspaniały rok, o ile zechcą podjąć jakieś wyzwanie. Może zmienicie mieszkanie? Jeżeli nie czujesz się komfortowo w swojej relacji, ustal nowe zasady gry, zacznij więcej robić dla siebie, realizować własne cele, a wówczas wróci radość życia. Samotna? Planetarna sceneria zachęca obecnie do romansów. Nie warto obmyślać każdego kroku. Pozwól sobie na spontaniczność. Niczego w ten sposób nie zepsujesz! Pamiętaj tylko, by nie kierować się wyłącznie czyjąś atrakcyjnością. Tylko ta relacja, która daje ci szczęście, będzie tą właściwą!

I DEKADA
Uran zaczyna wywierać wpływ na ciebie. To da ci impuls do zmiany sytuacji, która ci się nie podoba. Zerwiesz z czymś, co cię unieszczęśliwia lub ogranicza, poczujesz w sobie siłę, by zacząć od nowa! W tych relacjach, w których, jak w bollywodzkim filmie, czasem jest słońce, czasem deszcz, w końcu ma szansę zapanować dobra pogoda. Dla szczęśliwych związków to okres sprzyjający zmianom, przemeblowaniom, przeprowadzkom, poszukiwaniu nowych wrażeń i życiowych przyjemności.

II DEKADA
Dla Ryb w związku zapowiada się stabilne życie rodzinne. Bardzo możliwe, że rodzina się powiększy lub podejmiecie wysiłek budowy domu. Dla osób samotnych to znakomity czas na ułożenie sobie życia. Zeszłoroczne znajomości zaczną się zacieśniać i konkretyzować, a dla tych z was, które jeszcze nie dokonały wyboru, nadchodzi najlepszy czas na decyzje. Będziesz miała duże powodzenie w sprawach sercowych. Wykorzystaj to! Jeśli jednak urodziłaś się w samym środku znaku, zanim wypowiesz sakramentalne „Tak”, zdejmij z nosa różowe okulary!

III DEKADA
Ryby udomowione mogą podejmować decyzje dotyczące życia rodzinnego. Osoby bez pary, także single z odzysku, zauważą, że podobają się komuś, i to bardzo. Znajomość zawarta w ostatnich miesiącach roku ma duże szanse, by zakończyć się przed ołtarzem. Tempo okaże się takie, jak lubisz. Zanim padną poważniejsze deklaracje, zdążycie lepiej się poznać. Czas pełen wzajemnych odkryć i pierwszych nieśmiałych dowodów sympatii będziesz potem wspominać z dużym rozrzewnieniem.

HOROSKOP RYBY - KARIERA I PIENIĄDZE

Korzystny wpływ Saturna zapewni Rybom bezpieczeństwo. Pozwoli im działać z większym poczuciem celu. Uran i Pluton pomogą dostrzec nowe możliwości i okazje do twórczych zmian. Ucz się języków, kontynuuj dokształcanie i rób rzeczy, które do tej pory pozostawały poza zasięgiem. Uważaj jednak na skłonność do wydatków! Fortuna przecież kołem się toczy.

I DEKADA
Dzięki korzystnym wpływom planet myślisz teraz pragmatycznie, ale i optymistycznie. Uran przyniesie ci jakąś ciekawą szansę zawodową, z której powinnaś skorzystać. Może będzie to większa samodzielność, a może okazja do atrakcyjnego wyjazdu służbowego. Nie poprzestawaj na tym, co masz. Końcówka roku przyniesie ponownie zwiększenie prestiżu zawodowego, jakąś znaczącą nagrodę, wyższe stanowisko.

II DEKADA
Tempo twojej kariery powinno być teraz umiarkowane. Idź do przodu spokojnie i nie przyspieszaj, a dojdziesz do wyznaczonego celu. Gotówki przybędzie, więc zrób z niej właściwy użytek. Jeśli urodziłaś się w środku drugiej dekady znaku, spróbuj nieco poskromić apetyt na sukcesy. Pamiętaj, że cienka linia odgradza marzenia od złudzeń. Nie powierzaj nikomu swych pieniędzy i unikaj pożyczek.

III DEKADA
Masz po swojej stronie Plutona, co oznacza czas intensywnej pracy, podnoszenia kwalifikacji, obrony prac dyplomowych i zdobywania dodatkowych umiejętności, które wykorzystasz w sprzyjającym momencie. Możesz także całkowicie zmienić kierunek swojej kariery. To, co rozpoczniesz, przyniesie owoce w przyszłym roku. Twoja sytuacja finansowa zapowiada się stabilnie, ale warto mądrze planować wydatki.

HOROSKOP RYBY - DLA ZDROWIA

Ogólna kondycja powinna być na dobrym poziomie. W sytuacjach, w których czujesz się zmęczona, dodaj sobie energii poprzez pozytywną motywację, zastanawiaj się, czego potrzebujesz. To się przyczyni do sukcesów, które jeszcze bardziej cię wzmocnią.

HOROSKOP RYBY - JEŚLI JESTEŚ LICZBĄ:

1. Wibracje tego roku będą miały dalekosiężny efekt, więc jeśli coś zlekceważysz, doczekasz się niepotrzebnych kłopotów – teraz i w dalszej przyszłości. Nie jest to także rok beztroskich romansów, nie ulegaj więc pokusom. Osoba, z którą masz zamiar spędzić jedną słodką chwilę, może pozostać w twoim życiu na dłużej, np. z powodu ciąży. Chyba nie warto tak ryzykować. Ulotny czar pryśnie i złota karoca zamieni się w dynię, a nowy partner w kulę u nogi.

2. To rok niespodzianek, ale jeśli lubisz podejmować wyzwania, będzie ciekawie. Chcesz zrobić miejsce na nowe życiowe szanse? Pozwól więc odejść temu, co się okazało mało inspirujące. Bez wysiłku przyjdzie ci poruszanie się w sferze kontaktów międzyludzkich, nawiązywanie nowych, ciekawych znajomości. Wykorzystaj łatwość wyrażania się, jasność myśli. Nie obawiaj się kreślić dalekosiężnych planów.

3. Poczucie bezpieczeństwa i stan życiowej równowagi pozwolą ci skutecznie rozwiązać wiele problemów. Jeśli masz uzdolnienia artystyczne, rozwijaj je. Takie hobby pobudzi twoją wyobraźnię. To dobry moment na inwestycje mieszkaniowe i na urządzanie domowego gniazdka. Samotna? Szykują się atrakcyjne zauroczenia. Ten rok cyklu numerologicznego gwarantuje ci powodzenie i intuicję przy wyborze partnera. Nie zmarnuj więc swojej szansy.

4. Świetny rok dla kariery zawodowej. Poznasz smak sukcesu, a jeśli jesteś osobą publiczną, zyskasz popularność. Staniesz przed szansą realizacji marzenia o dalekiej podróży. Być może zdecydujesz się na podjęcie studiów lub ciekawej pracy, bowiem ten rok sprzyja podejmowaniu wyzwań intelektualnych, a także rozwojowi duchowemu. Jedynie w sprawach sercowych zachowaj większą ostrożność.

5. Jeśli masz czyste sumienie, bez obaw możesz wypatrywać nadchodzącego roku – czyli etapu bilansu i zbierania plonów. Wszystko, czego udało ci się dokonać w ciągu minionych lat cyklu, zostanie ocenione. Dlatego jeśli coś się skomplikuje, pomyśl, czy kosmos nie wyrównuje z tobą rachunków za dawne grzeszki. Kontakty, które teraz nawiążesz, już w niedalekiej przyszłości mogą się okazać niezwykle ważne i znaczące.

6. Rok zamknięcia cyklu numerologicznego to czas kończenia spraw toczących się siłą inercji. To za mało, by wjechać na szczyt, odłącz więc ten zbędny wagonik. Krytyczne nastawienie do dotychczasowych dokonań może się stać inspiracją do odkrywania nowych dróg. Być może w ten sposób los stworzy ci szansę na rozpoczęcie nowego etapu. Patrz w przyszłość z optymizmem i dokonuj dobrych wyborów.

7. Idzie nowe! Nie zasypuj gruszek w popiele i korzystaj z szans, póki masz z czego! Niewykorzystane okazje nie wrócą! Nie- wykluczone, że będziesz mogła się wykazać w całkiem nowych dla siebie dziedzinach – potraktuj to jako ciekawe doświadczenie. Być może przekonasz się wreszcie, na co cię stać. Zachowaj jednak umiar i zdrowy rozsądek.

8. Wibracja, której teraz podlegasz, sprawi, że tempo wydarzeń, szczególnie na polu zawodowym, zdecydowanie osłab- nie. Zachowaj spokój i potraktuj ten etap jako czas odpoczynku, ponownego zbierania sił, namysłu przed podjęciem decyzji. Pora na podreperowanie zdrowia, zadbanie o kondycję. Już wkrótce ścieżki twojego życia się wyprostują. Masz teraz także czas na sprawy domowe.

9. O ile rok poprzedni wlókł się wolno jak pociąg osobowy do Koluszek, o tyle ten przemknie szybko niczym międzynarodowy ekspres. Aż szkoda! Będziesz bowiem ulubienicą gwiazd i ludzi. Okoliczności zaczną sprzyjać! Osoby samotne mogą się spodziewać szalonych romansów, nagłych zauroczeń. Stosunki z partnerem są najlepsze z możliwych. W sprawach zawodowych otworzą się nowe możliwości.

DOBRA RADA NA CAŁY ROK DLA RYBY

Jeśli do tej pory coś cię ograniczało, warto, byś teraz pozwoliła sobie na więcej. Czas dokonać zmian na liście twoich priorytetów. Przestań zwracać uwagę na nieistotne szczegóły.