Rozwaga i cierpliwość

Uruchom w sobie zdolność do przystosowania, reaguj elastycznie, bądź gotowa coś oddać, aby coś zyskać, otwórz się na świat i zachowaj świeżość spojrzenia. Zweryfikuj swoje dotychczasowe cele, a jeśli trzeba, zmień je na bardziej adekwatne do tego, kim jesteś. Możesz tego dokonać!

TY I URAN

Wpływy Urana zazwyczaj są nieprzewidywalne, więc i teraz trudno powiedzieć dokładnie, jak się rozwiną. Jednak fakt, że planeta niespodzianek ustawiła się w opozycji z twoim urodzeniowym Słońcem sugeruje, że zmieniać się zaczną twoje relacje, nie tylko te osobiste. Możesz wprawdzie zerwać związek lub stanąć w obliczu takiej decyzji partnera, ale w grę wchodzi także zmiana pracy, wyjazd poza granice kraju, nowe środowisko, itp. Choć wydarzenia mogą cię zaskoczyć, zaufaj przeznaczeniu, gdyż to, co nowe, nie musi być gorsze. Dlatego liczą się otwartość i pozytywne nastawienie. Dzięki nim ujrzysz niepowtarzalne szanse i możliwości, zamiast przeciwności losu. Staraj się z ciekawością podchodzić do wszelkich nowych sytuacji, bo zmienne wpływy Urana będą odczuwalne przez Skorpiony do 2026 roku.

TY I SATURN

Saturn w tym i w kolejnym roku okaże się sprzymierzeńcem Skorpionów. Jego pomoc objawi się na wielu polach. Większa doza cierpliwości, poczucia realizmu i właściwa strategia poprowadzą cię do sukcesów zarówno w sprawach związanych z karierą, jak i dotyczących życia rodzinnego. Zaplanowanie drogi do awansu lub też etapów rozwoju firmy – jeśli sama sobie jesteś sterem, żeglarzem i okrętem – przyniosą spodziewane efekty. Inicjatywy takie jak remont, budowa domu, organizacja życia rodzinnego tak, aby biegło w najlepszy sposób, również doczekają się realizacji. A może podejmiesz dalszą edukację, zdecydujesz się zrobić dyplom, sięgnąć po tytuł naukowy? Saturn sprzyja długofalowym planom. Skorzystaj z jego pomocy i weź się za coś, na co w innym czasie mogłoby zabraknąć ci wytrwałości.

TY I NEPTUN

Aż do 2025 roku będziesz korzystać z pomocy Neptuna, którego wpływ jest co prawda subtelny, ale bardzo wzbogacający wewnętrznie. Neptun wzmacnia lub budzi twoją empatię, wyobraźnię oraz intuicję, tę ostatnią czyniąc bardziej precyzyjną. Zacznij więc używać jej jako drogowskazu. Taka intuicja bywa bezcenna. Dla artystów to czas bardzo owocny, bo ich talenty także się ujawnią lub wzmocnią, szczególnie jeśli nastawią się na inspirację płynącą wprost z kosmosu. Jeśli chcesz zrobić najlepszy użytek z tych darów, używaj ich świadomie. Wsłuchuj się w swój głos wewnętrzny, ale także odbieraj sygnały, które wysyłają ci inni. Dzięki temu wasze relacje będą pełne prawdy. Czasem mniej ważne od tego, co ktoś mówi, jest to, czego nie mówi, bo być może mówić o czymś nie potrafi . Ty – wyposażona w swoją zwiększoną wrażliwość – będziesz czytać w sercach jak w otwartej księdze. Czas wpływu Neptuna warto wykorzystać.

TY I PLUTON

Gdy Pluton, twój osobisty opiekun, znajduje się w korzystnym położeniu (a tak będzie jeszcze do 2024 roku), otrzymujesz szansę na uczynienie swojego życia lepszym, bardziej intensywnym, żywszym i oddającym twoje rzeczywiste potrzeby. Aktualnie w orbicie wpływów Plutona znajdują się Skorpiony z trzeciej dekady znaku. Wiedz, że jest to dobry czas na przejęcie inicjatywy i dokonanie różnych zmian, szczególnie jeśli czujesz, że potrzebujesz spróbować czegoś nowego. Jeżeli już wiesz, co to takiego – działaj! A jeśli nie jesteś jeszcze świadoma, na jakie tory pchnąć życie, wsłuchaj się w siebie. Może być także i tak, że kierunek zostanie nadany przez okoliczności, jakieś wydarzenie, które uruchomi całą sekwencję kolejnych następstw. Warto w tym celu spojrzeć na wszystko z szerszej perspektywy i zrozumieć, że jesteś cząstką większej całości i od ciebie także wiele zależy. Skorpion należy do znaków wodnych, dlatego bardzo ważny jest dla ciebie kontakt emocjonalny ze światem, a także z naturą, więc może warto chronić ją na różne sposoby, wspierać ekologię.

PROGNOZA DLA SKORPIONA NA 2019 ROK

Kontroluj emocje
To ułatwi ci życie, spowoduje, że poprawi się twój kontakt z ludźmi, a ty będziesz lepiej panować nad biegiem spraw. Zapowiada się naprawdę udany etap w relacjach towarzyskich.

HOROSKOP SKORPION - ŻYCIE OSOBISTE

Wiele wskazuje na to, że będzie ci się żyło dostatnio i szczęśliwie. W rodzinach przyjemne ożywienie, uroczystości, śluby i rocznice sprzyjające zacieśnianiu więzi. To również dobry czas na podróże, korzystne zmiany i nawiązanie kontaktów. Życzliwy Saturn zapowiada etap poważnych zobowiązań, takich jak rodzicielstwo lub budowa domu. Otwarte podejście do nowych osób, wiele optymizmu – to klucz do szczęśliwych związków, więc samotne Skorpiony mają teraz swoją szansę! Jest ktoś, kto działa na twoją wyobraźnię? Może wreszcie wyzna ci miłość? Po romantycznym początku relacja ma szansę przerodzić się w coś poważniejszego. W związku po przejściach warto zacząć od nowa, odcinając się od popełnionych błędów.

I DEKADA
Uran nie zapowiada na razie stabilizacji. Do twego serca Amor strzelać będzie trochę na oślep. Powierzchowne draśnięcia to chyba nie to, o co ci chodzi. Wprawdzie nowa znajomość wydaje się bardzo obiecująca, ale na razie nie trać głowy i wstrzymaj się jakiś czas z ważnymi decyzjami. Zdaje się, że zbyt łatwo chwytasz przynętę, no i serce może nieoczekiwanie zabić do kogoś wcześniej odrzuconego. Staraj się zachować niezależny osąd i nie wierz w każdą obietnicę, szczególnie jeśli kładziesz coś na szalę. To, z czym wiążesz duże nadzieje, może się okazać jedynie epizodem.

II DEKADA
Spodziewaj się sukcesów i powodzenia w sprawach osobistych oraz w miłości. Poprawa materialna, stabilizacja rodzinna to prezenty, które otrzymasz, jeśli masz już obrączkę na palcu. Niewykluczona radość z macierzyństwa. Samotna? Łatwo ulegasz namiętnościom, ale teraz wszystko wskazuje na trwały związek. Jakaś znajomość, która wydawała się przyjaźnią, nagle się okaże czymś więcej. Chociaż zapewne możesz być tym zaskoczona, wasza historia rozwinie się obiecująco.

III DEKADA
Przed tobą intensywny i korzystny rok. Letnie, nijakie uczucia muszą teraz się skończyć, serce zabije żywiej i ktoś na ten sygnał odpowie! Uczucie, które wydawało się prowadzić do stabilizacji, zacznie ci nagle ciążyć. Może to ktoś dotąd niezauważony okaże się nagle tym wymarzonym? Idź więc za głosem wewnętrznych potrzeb, wsłuchaj się w swoje emocje, nawet jeśli rozsądek temu się sprzeciwia! Stałym związkom przyda się kuracja odmładzająca. Warto częściej zaglądać do sypialni, pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa! To na pewno umocni związek.

HOROSKOP SKORPION - KARIERA I PIENIĄDZE

Okazji do przeprowadzenia pożądanych zmian w tym roku na pewno nie zabraknie. Będziesz bardziej pomysłowa i kreatywna, poszerzysz pole swoich zainteresowań. Dzięki temu w życiu zawodowym pojawią się nowe wątki. Pozbędziesz się kompleksów. Poczujesz, że jesteś osobą, która ma coś do powiedzenia. Inni dostrzegą twój intelekt, szerokie zainteresowania. Udowodnisz, że nawet jeśli nie wszyscy akceptują twój styl pracy, muszą się zgodzić z tym, że jest przejrzysty i skuteczny.

I DEKADA
Mimo ogólnie optymistycznej prognozy licz się z wpływem Urana, który potrafi zmieniać ustalone plany. Z tego powodu lepiej nie stawiać wszystkiego na jedną kartę. Zawsze zostaw sobie jakiś bezpieczny margines i miej w zanadrzu plan B. Nie przesadzaj z wydatkami. Przewiduj nie tylko wzloty, ale i upadki. Gdy w grudniu do gry wejdzie Jowisz, sprawy wreszcie ułożą się po twojej myśli.

II DEKADA
Koniunktura otaczająca cię w najbliższych miesiącach wydaje się zdecydowanie pomyślna. Jednak to nie będzie efektowny sprint do mety, a raczej wytrwały marsz. Jeśli więc masz przed sobą jakiś większy cel, realizuj go etapami. Ważne będzie też dobre porozumienie z otoczeniem. Finansowo powodzić ci się będzie nieźle.

III DEKADA
Wprawdzie i tak nie masz zwyczaju poprzestawać na małym, ale teraz staraj się, aby praca stawiała ci wyzwania. Wyżej zawieszona poprzeczka sprawi, że będzie to udany czas. Czeka cię sporo pracy. Rezultaty powinny być imponujące. Możesz zmienić sytuację zawodową na bardzo dobrą. Nie zapominaj jednak, że sukces nie zawsze jest wart swojej ceny, więc na pierwszym miejscu stawiaj swoje opinie.

HOROSKOP SKORPION  - DLA ZDROWIA

Postaraj się zwracać uwagę na to, co jesz i w miarę, możliwości więcej wypoczywaj. Niektóre z was mogą być skłonne do zamartwiania się i stresowania. W takich momentach potrzeba przyjaciela, który pomoże w odzyskaniu równowagi i osiągnięciu lepszego samopoczucia.

HOROSKOP SKORPION  - JEŚLI JESTEŚ LICZBĄ:

1. Niczego nie zostawiaj własnemu losowi – niewielkie są bowiem szanse na to, że coś „zrobi się samo”. Pamiętaj też: pośpiech jest złym doradcą. Nie stać cię na błędy, gdy gra się toczy o wysoką stawkę. Dlatego skup się na opracowaniu planów, ustaleniu listy priorytetów, obieraniu właściwej metody. Następnie liczyć się będzie solidna, konsekwentna realizacja zamierzeń. Od tego, jak się spiszesz teraz, zależy kilka następnych lat.

2. Niewykluczone przeprowadzki, nowe kontakty w pracy, nowe umowy. To naprawdę twórczy okres, ale nastaw się, że czasem, aby coś zyskać, coś trzeba stracić. Panuj nad emocjami, a niepokój wewnętrzny staraj się wykorzystać twórczo. Możesz spotkać kogoś, z kim połączy cię płomienny romans, ale nie zakładaj z góry, że przeistoczy się on w stały związek. Może tak być, ale nie musi.

3. Pełnię swoich zalet odsłoni przed tobą w tym roku życie domowe. Ciepła, domowa atmosfera jak łagodzący balsam uspokoi serce i nerwy. Zapragniesz dzielić się tym dobrodziejstwem z przyjaciółmi, często ich u siebie goszcząc. Kłopoty z partnerem odejdą w niepamięć – choć w niektórych wypadkach będzie to równoznaczne z… odejściem partnera. Cóż, takie jest życie. Nie warto ronić łez.

4. Może zdecydujesz się na zajęcia rozwijające duchowo, np. jogę, medytację, ćwiczenia oddechowe. Pora bowiem osiągnąć równowagę emocjonalną, dojrzeć i zyskać poczucie, że panujesz nad swym losem. Nie wdawaj się w ryzykowne przedsięwzięcia, ponieważ łatwo o przykry w skutkach błąd. Możesz też zostać przez kogoś oszukana. Jest to jednak dobry moment na podjęcie studiów lub szukanie pracy, która da ci więcej satysfakcji, nie tylko w gotówce.

5. To rok sprawiedliwości kosmicznej. Jeśli np. kiedyś postąpiłaś wobec kogoś nieuczciwie, teraz ty możesz się znaleźć w podobnym położeniu, choć nie musi to być ani identyczna sytuacja, ani też ta osoba, która ma z tobą rachunki do wyrównania. Kosmos nie znosi oszustwa. Za to osoby, które postępowały nieskazitelnie, mogą oczekiwać bonusów w postaci wygranej na loterii, awansu, podwyżki, niespodziewanego spadku. Nadal graj fair, a na pewno na tym nie stracisz.

6. To koniec pewnych wątków. Wibracje tego roku są tak silne i czasem działają za ciebie, ale świadomość, że kończą się tylko drogi prowadzące donikąd, pozwoli ci przezwyciężyć melancholię. Nie popadaj w pesymizm. Taka postawa jeszcze nikomu nigdy nie pomogła. Nie próbuj opierać się na nikim, musisz sama dokonywać wyborów. Zaufaj intuicji. Nie zawiedzie. Będzie dobrze!

7. Podejmiesz wiele ważnych decyzji określających kierunek twoich działań w najbliższym czasie. Poznasz nowych ludzi, zawrzesz znajomości, które zaważą na przyszłości. Staraj się tylko nie poganiać czasu: efekty będą zauważalne dopiero w przyszłości. Nie przystępuj jednak do realizacji pomysłów, które nie zostały dostatecznie dobrze dopracowane. Na wszystko przyjdzie właściwy moment!

8. Choć nie wszystko układa się teraz po twojej myśli, nie denerwuj się, z czasem zobaczysz, że jest dokładnie tak, jak miało być. Czas pracuje dla ciebie. Tymczasem zregeneruj siły nadszarpnięte podczas minionego roku i spokojnie czekaj na właściwy moment sprzyjający wdrażaniu projektów. Popraw swoją pozycję w pracy i bądź cierpliwa. Ciesz się tym, co jest.

9. Szansa na poprawę we wszystkich dziedzinach życia. Jeśli najważniejsza dla ciebie jest rodzina, własne gniazdko za- prezentujesz światu jeszcze w tym roku. A jeśli na szczycie priorytetów jest kariera, staniesz przed szansą awansu. Może cię spotkać miła niespodzianka w postaci premii lub podwyżki. Wiele zależy od ciebie i od tego, czy wykorzystasz szanse, które postawi przed tobą los.

DOBRA RADA NA CAŁY ROK DLA SKORPIONA

Wyjdź poza ciasny materializm. Czas sprzyja studiowaniu psychoterapii, studiom nad rozwojem osobistym i duchowym. Poszerzaj swoją świadomość na wielu płaszczyznach.