Ważna równowaga

Co ci po osiągniętym luksusie, jeśli nie będzie blisko ciebie osób, na które zawsze możesz liczyć? Postaraj się pogodzić ambicję zawodową i sprawy osobiste. Rozwój powinien się odbywać w atmosferze harmonii i wypływać z potrzeby tworzenia trwałych podstaw.

TY I JOWISZ

Jowisz wspiera cię aż do grudnia. Działa on niczym zabezpieczenie przeciwko kosmicznym burzom. Przyciągać będzie dla odmiany okazje do urzeczywistnienia ambicji, marzeń i planów. Dzięki jego opiece twój rozwój będzie przebiegał wyjątkowo dynamicznie. Czas sprzyja studiom, podróżom i nawiązywaniu ciekawych znajomości. Warto poznawać nowe dziedziny wiedzy i rozwijać dotychczasowe zainteresowania. Wysiłki poczynione w tym kierunku powinny przynieść rezultaty. Nie zmarnuj możliwości, myśląc, że skoro teraz jest dobrze, to tak będzie już do końca świata. Jowisz czasem zakłada swoim wybrańcom na nos różowe okulary. To miłe, ale przecież nie dzięki gwizdkowi jedzie pociąg! Działaj, ucz się, podejmuj wyzwania i wykorzystuj okazje. Chcesz zwiedzać obce kraje? Zainwestuj w naukę języka obcego.

TY I MERKURY

Merkury sypnie w tym roku dobrymi pomysłami, czym zainspiruje cię do działania. Szczególnie w lipcu, sierpniu i listopadzie z łatwością spełnisz się w życiu zawodowym i towarzyskim. Sukcesom sprzyjać będą szczerość, a także uczciwość we wzajemnych relacjach. Twoje ambitne zamierzenia wymagają nieco wysiłku, ale w zamian pomogą ci osiągnąć poczucie równowagi. Przyczynią się też do powodzenia w sferze uczuć. Zbyt dynamiczny tryb życia może jednak być chwilami męczący, naucz się więc dokonywać mądrych wyborów. Wystrzegaj się zachłanności i nierozważnych kroków, zwłaszcza w lutym, marcu i pierwszej połowie kwietnia. Sukcesy i kosztowne przyjemności to nie jest droga do szczęścia, nawet jeśli tak myślisz. Nie warto dla nich ryzykować zdrowia, rodziny czy przyjaciół.

TY I SŁOŃCE

W tym pomyślnym roku warto sprawdzić, czy potrafisz celebrować dobre chwile. Wszak to jest najważniejsze. Cóż warte jest szczęście, gdy nie potrafisz go docenić? Jak to zrobić? Wieczorną kąpiel zamień w małe święto, dodając do niej aromat ulubionych kwiatów lub ziół, kup sobie piękną filiżankę do kawy, która pozwoli miło zacząć dzień. Baw się modą, zwracaj uwagę na detale, które pozwolą ci wyczarować superefekt. Wypatrzone w sklepiku oryginalne kolczyki odmienią T-shirt i dżinsy, a szalik w modnym kolorze sprawi, że płaszcz z poprzedniego sezonu stanie się hitem najnowszej mody. Odnajdź także radość płynącą z aktywności fizycznej! Wybierz ulubioną dyscyplinę, a jeśli jeszcze nie masz takiej, wiedz, że powinna być związana z twoim żywiołem (ogniem) i zawierać elementy rywalizacji. Postaraj się także zrealizować marzenia. Duże lub całkiem małe. Ktoś kiedyś powiedział, że chcieć to móc, więc… chciej.

TY I NEPTUN

Położenie Neptuna w nadchodzącym roku będzie dla ciebie wyzwaniem, szczególnie zaś dla osób urodzonych w drugiej dekadzie znaku. Kiedy bowiem znajdujesz się w obszarze wpływów kosmicznego iluzjonisty, możesz doznać jakiegoś olśnienia, usłyszeć muzykę sfer, lecz grozi ci też, że ktoś zakpi z twojej naiwności. Stanie się tak wyłącznie wtedy, kiedy na to pozwolisz. Łatwo będzie zaapelować do twojego sumienia, wzbudzić w tobie poczucie winy lub wywołać złudzenie, że masz przed sobą jakąś wyjątkową okazję. To stanowi zachętę dla wszelkiej maści naciągaczy. Unikaj ryzykownych transakcji i dwuznacznych sytuacji. Jeśli kupisz na egzotycznym bazarze pierścionek z oczkiem, które wbrew zapewnieniom, okaże się zwykłym szkiełkiem, to pół biedy. Gorzej, jeśli wpadniesz w sidła oszusta matrymonialnego lub sekty. Dlatego staraj się nie odrywać nadmiernie od ziemi, wybierz spokojny lot, aby nie spotkało cię twarde lądowanie. Czytaj skrupulatnie dokumenty, pod którymi zamierzasz postawić swój podpis. Jeśli czegoś nie rozumiesz, pytaj, aż uzyskasz jasną odpowiedź.

PROGNOZA DLA STRZELCA NA 2019 ROK

Umiar wskazany
Staraj się tak dysponować zasobami swego portfela, aby nie zaciągać długów. Kontroluj swoje słabostki, bo zbytnia pewność siebie i lekkomyślność mogą ci szkodzić.

HOROSKOP STRZELEC - ŻYCIE OSOBISTE

Doczekałaś się! Jowisz rezydujący w twoim znaku zapewni ci wielką dostawę szczęścia. Domyślasz się pewnie, że twoje szanse na spotkanie drugiej połowy rosną. Pamiętaj tylko, że jeśli pragniesz miłości przez wielkie M, a nie tylko przelotnej miłostki, nie możesz gonić za każdą mrzonką. Ta dobra passa potrwa do grudnia. Zdążysz spokojnie się rozejrzeć. W związkach już udomowionych wiosenny przypływ uczuć gwarantowany. Łatwiej będzie o spokój i o rozwiązanie życiowych problemów. To doskonały czas na zakończenie konfliktu z kimś bliskim lub rodziną.

I DEKADA
Twoja uwaga skoncentruje się na rodzinie i sprawach materialnych. Zanotujesz oczywiście zwiększone zainteresowanie swoją osobą. Dla samotnych szansa na miłość. Związana? W życiu domowym możliwe są nowe przedsięwzięcia – plany mieszkaniowe, spełnienie marzeń o podróżowaniu. Zwiększy się też zasób twojej energii, co sprawi, że będziesz mogła wspaniale odnaleźć się w roli żony czy matki, nie rezygnując przy tym z innych sfer życia – przyjemności towarzyskich, sukcesów w pracy. Odnajdziesz szczęście w codziennych drobiazgach. Tak trzymać.

II DEKADA
Nadchodzący rok przyniesie niektórym z was okazje do dokonania życiowych zmian. Możliwy nowy związek uczuciowy lub ponowne spotkanie z osobą, z którą kontakty zostały wcześniej zerwane. Niektórym zamarzy się wielka miłość. Uczucia staną się źródłem pewnych niepokojów, ale i radości. Dużym krokiem w przyszłość będzie podjęcie decyzji o zmianie stanu cywilnego. Chociaż w tej sferze życia jesteś nieprzewidywalna, może to dziwić, bo jako osoba niezależna raczej nie skłaniasz się ku stałym związkom. Niektórym pisane jest nawet podwójne życie uczuciowe. Jednak zastanów się nad konsekwencjami póki czas.

III DEKADA
Samotna? Gwiazdy ci sprzyjają, a w razie kłopotów pomogą podjąć słuszną decyzję. Jeśli twoje serce spragnione jest uczucia, nie wzbraniaj się. Kochaj i flirtuj. Nie obawiaj się, że zbyt silna więź mogłaby ograniczyć twą wolność. Przypływ energii warto byłoby wykorzystać na dokończenie pewnych domowych inwestycji lub podróże w odległe strony. Możliwości jest sporo. Podaruj sobie radość, na którą do tej pory brakowało ci czasu. Zacznij wieść szczęśliwe życie, ciesząc się domowym spokojem oraz pełnym uczucia stabilnym związkiem. Szczęście jest na wyciągnięcie ręki.

HOROSKOP STRZELEC - KARIERA I PIENIĄDZE

Ten rok ma doskonałe wibracje, szczególnie dla osób aktywnych i twórczych, a takich wśród Strzelców jest sporo. Wyraźnie wzrośnie twoje zainteresowanie rozwojem intelektualnym. Może podejmiesz dalszą edukację lub wyjedziesz na stypendium, kontrakt itp. Aktywność zaowocuje odczuwalnym przypływem dochodów. To zaś zwiększy twoją niezależność. Dzięki temu możliwe staną się inwestycje. Najbardziej dominującą sprawą będą jednak dobre kontakty ze współpracownikami.

I DEKADA
Twoja ewolucja zawodowa nie będzie obfitować w spektakularne wydarzenia i okaże się powolna, ale za to systematyczna. To dobry czas na ugruntowanie osiągnięć, poszerzanie kontaktów i rozwijanie pomysłów. Bez obawy możesz planować inwestycje, szczególnie takie, które przyniosą zyski w dalszej przyszłości. Z luksusowymi zakupami jednak nie przesadzaj.

II DEKADA
Możliwa jest zmiana pracy lub statusu zawodowego. Czeka cię większa samodzielność, a także załatwianie spraw w urzędach i administracji, na przykład w związku z założeniem własnego biznesu. Środki i pomysły na pewno się znajdą. Przed tobą wiele różnych zadań i obowiązków. Wszystko dokładnie sprawdzaj, przeliczaj i nie polegaj wyłącznie na przeczuciu czy opiniach innych.

III DEKADA
Podejmuj teraz decyzje finansowe. Okażą się trafne, przynosząc ci wiele korzyści. Możliwy jest też udział w jakimś wspólnym przedsięwzięciu, dzięki któremu poprawią się twoje warunki życia. Jeśli planujesz pracę na własny rachunek lub chcesz wejść w spółkę, możesz liczyć na dobry początek. W obliczu ewentualnych trudności dostaniesz wsparcie Jowisza. Klimat sprzyja zyskom.

HOROSKOP STRZELEC - DLA ZDROWIA

Będziesz mieć sporo energii i dużą odporność, ale tylko stosując zdrową dietę i unikając tego, co ci szkodzi. Nie skąp sobie ruchu na świeżym powietrzu. Gimnastykuj nie tylko umysł, ale i ciało. Dbaj o system nerwowy. Uprawiaj jogging lub tańcz. To tańsze niż wizyta w spa.

HOROSKOP STRZELEC  - JEŚLI JESTEŚ LICZBĄ:

1. Realizacja wytyczonych planów, dodatkowe kursy i szkolenia, inwestycje we własny rozwój, takie jak nauka języka obcego sprawią, że niezbyt wiele czasu zostanie ci na rozrywki i życie towarzyskie. Pamiętaj, że budujesz fundamenty pod przyszłe sukcesy. Efekty działań nie będą widoczne od razu. Spokojnie – tak ma teraz być. Staraj się przede wszystkim unikać sytuacji stresujących, wygospodaruj czas na relaks i regenerację sił.

2. Przed tobą rok urzekający mnogością nowych możliwości, zachowuj więc trzeźwość osądu, by w ostatecznym rozrachunku wybrać jedynie najlepsze kąski. Wtedy towarzyszyć ci będzie uczucie, że sprostałaś wyzwaniom! Warto skorzystać z licznych teraz okazji do podróży. Niektóre z twoich życiowych zamierzeń mogą się nie zrealizować, ale tylko dlatego, że pojawią się inne – bardziej atrakcyjne. Nie trzymaj się więc sztywno swoich planów, reaguj na sytuację.

3. Ten etap sprzyja życiu rodzinnemu. Nawet jeśli wcześniej na pierwszym planie była aktywność zawodowa, poczujesz, że potrzebujesz spokojniejszego tempa i postawisz na budowanie bliskości. Wiele osób odnajdzie starych przyjaciół i zyska nowych. Partnerskie burze miną i ogłosicie zawieszenie broni. Jeśli to nie wchodzi w grę, teraz nastąpi ostateczne zerwanie. W tym wypadku spokój oznacza odzyskanie wolności.

4. To dość szczególny rok, gdyż może ci się wydawać, że nie- wiele się dzieje. To jednak pozory. Dojrzewasz, subtelnie- jesz, zbierasz siły. Dlatego postaw teraz na budowanie wewnętrznego ładu. Nie burz go z byle powodu, bo szkoda zaczynać wszystko od zera. Unikaj ryzyka, ponieważ teraz się nie opłaci. Także w sprawach sercowych. Jeśli w minionych latach pieczołowicie budowałaś swój prestiż, obecnie możesz doświadczyć jakiegoś zaszczytu, wyróżnienia.

5. Przed tobą rok zbierania plonów lub konieczność pogodzenia się z przegraną! Jeśli bowiem w poprzednich latach działałaś etycznie, z poczuciem celu – odbierzesz zasłużoną nagrodę. Ekstrabonusem może być niespodziewana gotówka – wygrana na loterii, spadek. Jeśli natomiast liczyłaś na łut szczęścia, lawirując i unikając odpowiedzialności, staniesz oko w oko z konsekwencjami krótkowzrocznych wyborów.

6. Zakończą się sytuacje, których potencjał się wyczerpał i odejdą ludzie, którzy nie mają ci już nic do ofiarowania, ani ty im. Przyjmij to ze spokojem. W rezultacie zyskasz miejsce na nowe, wspaniałe rzeczy. Zaufaj intuicji, postaraj się chwilę wypocząć, aby w ciszy odnaleźć siebie. Dla par to czas bilansu. Chcecie być razem? Nie pozwólcie, by coś was rozdzieliło. Jeśli nie, chyba nie warto tkwić w układzie bez przyszłości.

7. Idzie nowe! Zapomnij, co było i zacznij kolejny rozdział życia! Oglądaj się za siebie tylko wtedy, gdy chcesz wyciągnąć naukę ze swych doświadczeń. Teraz będzie inaczej i już wkrótce o tym się przekonasz. Zacznie się od niewielkich, na pozór mało znaczących spraw, ale to tylko przygrywka. Może nastąpić zmiana stanu cywilnego, miejsca pracy, zamieszkania.

8. Po minionym roku, w którym wydarzyło się wiele nowych sytuacji, przychodzi czas na refleksję. Spójrz za siebie i oceń, czy jesteś na właściwej drodze. Zastanów się, czy nie umyka ci coś istotnego. Być może w planach na przyszłość warto dokonać drobnych poprawek. Jeśli niektóre zawisły w próżni, to może być znak, że i ty potrzebujesz teraz nieco czasu, a także dystansu do siebie i życia.

9. Masz przed sobą miły, dynamiczny i obiecujący rok, w którym może się wydarzyć coś ekscytującego. Otrzymasz jakąś propozycję zawodową, która okaże się odskocznią od codziennych obowiązków, a przy okazji uświadomi ci, że są możliwości, których wcześniej nie dostrzegałaś. Znajdziesz się w centrum wydarzeń, wśród ludzi, a nawiązywanie kontaktów okaże się bardzo korzystne. W grę wchodzi także miłość!

DOBRA RADA NA CAŁY ROK DLA STRZELCA

Wykorzystaj ten sprzyjający okres na odnalezienie własnej drogi życiowej, gdyż osiągane przez ciebie sukcesy będą tym większe, mi bardziej świadoma celu jesteś. Złap wiatr w żagle.