Gra pozorów

Nie ulegaj materialnym pokusom, a okaże się, że w efekcie masz to, czego naprawdę potrzebujesz. Zauważ też, że to nie obietnice ani poezja wyznań decydują o tym, że ktoś jest wartościowy. Miłość jest jak polne kwiaty. Te skromne i niepozorne czasem pachną najpiękniej.

TY I SATURN

Znajdujesz się nadal w fazie testowania życiowych celów, gdyż Saturn kolejny rok przebywa w sektorze twego życia wewnętrznego. Tym razem „egzaminy” czekają szczególnie Wagi z drugiej dekady znaku. Nie raz zapytasz samą siebie, czy bilans aby wypada na plus? Zrozumiesz, że czasem nie warto podwyższać sobie poprzeczki zbyt mocno. Te Wagi, które np. awansowały, odkryją, że z wysokiego stołka łatwo spaść, bo otaczają je konkurenci, którzy tylko udają sprzymierzeńców. Inne wiele trudu włożą w to, by pogodzić pracę z życiem rodzinnym lub zmierzą się z odpowiedzialnością wynikającą z rodzicielstwa. Pora więc sprawdzić, czy kompas wewnętrznych potrzeb wskazuje dobry kierunek, czy drabina, po której się wspinasz, oparta jest o właściwą budowlę. Czy to, co robisz, cieszy cię i daje poczucie bezpieczeństwa? Nie goń za każdą mrzonką, dokonuj mądrych wyborów.

TY I WENUS

W tym roku twoja uczuciowa natura poszukiwać będzie spełnienia i szczęścia w życiu osobistym. A przecież nic tak nie dodaje energii jak bycie kochaną i adorowaną. To dla ciebie okazja, by się poczuć dobrze we własnej skórze, dać swej naturze rozkwitnąć. Pogódź się z tym, że, mimo niekwestionowanej popularności, nie wszyscy muszą cię lubić. Niektórzy będą ci zazdrościć, ponieważ twój urok niekiedy drażni ludzi, szczególnie tych, którzy nie mają go w nadmiarze. Masz szansę, by się zakochać z wzajemnością. Pamiętaj: najlepszy układ dla ciebie to taki, który daje ci wsparcie i przestrzeń. Aby to osiągnąć, potrzebujesz pełnego otwarcia i porozumienia. Jeśli nie ma nikogo u twojego boku, okres samotności poświęć na przeanalizowane sytuacji. W tym roku nie kieruj się pierwszym wrażeniem, ale zaczekaj na to drugie.

TY I JOWISZ

W roku, w którym kilka planet rzuca ci wyzwanie, wsparcie Jowisza okaże się nieocenione. Dzięki jego pomocy w miejsce strat pojawią się zyski, a puste miejsca szybko się zapełnią. W zamienianiu porażek w sukcesy pomoże entuzjazm, pogodne usposobienie oraz łatwość nawiązywania kontaktów. W pracy wykażesz dość energii, by udowodnić innym, że nie jesteś taka krucha i słaba, na jaką wyglądasz i że potrafi sz być samodzielna. A gdy trzeba – również wymagająca. Jowisz w obszarze komunikacji będzie cię pobudzał także do osobistego rozwoju, gdyż czytanie, podróżowanie, wymiana myśli są przez niego w tym roku premiowane. Warto więc zaplanować jakąś ciekawą wyprawę, zapisać się na kurs, doskonaląc swoje umiejętności i rozbudzając talenty. Przemyśl to. Choć lubisz korzystać z uroków życia, może tym razem zainwestujesz w to, co nie przemija. Wiedza oraz doświadczenia będą procentować.

TY I PLUTON

Pluton, który kolejny rok znajduje się w obszarze twego życia wewnętrznego, rzuca wyzwanie utartym szlakom twojej codzienności. Obecnie głos wzywający do przemiany usłyszą Wagi z trzeciej dekady znaku. Zaakceptuj fakt, że czasem coś musi się zakończyć i odejść, abyś znalazła przestrzeń dla zrealizowania nowych planów i motywację do poszukiwania wyzwań. Kosmos wspiera cię w takich działaniach, sęk w tym, że podejmowanie decyzji przychodzi ci z trudem. Czasem obawiasz się nieznanego lub też nie zawsze jesteś świadoma potrzeby przemian. Dlatego jeśli nie czujesz się całkiem komfortowo, zacznij od bilansu życiowego. Pora przyjrzeć się wszystkiemu, co wydaje ci się pozbawione sensu. Praca, która stała się rutyną? Życie rodzinne oparte na przyzwyczajeniu? Związek, z którego ulotniły się uczucia? Zmień to. Jeśli zignorujesz potrzebę odnowy, okoliczności i tak zmuszą cię do działania. Czy nie lepiej zatem trzymać ster wydarzeń we własnych rękach? Zadbaj w tym roku o swoją psychikę, szukając pozytywnych aspektów we wszystkim, co się wydarza.

PROGNOZA DLA WAGI NA 2019 ROK

Sztuka wyboru
W tym roku nie sięgaj po to, bez czego możesz się obejść. Zacznij dbać bardziej o swoją przyszłość i bezpieczeństwo niż o krótkotrwałe przyjemności. To ci się opłaci.

HOROSKOP WAGA - ŻYCIE OSOBISTE

Czas wypełnią ci liczne sprawy rodzinne i obowiązki domowe. Choć to nie jest to, co Wagi lubią najbardziej, warto wiedzieć, że ten etap prowadzi do stabilizacji. Jeśli otworzysz się na potrzeby bliźnich, przybędzie ci optymizmu, a twój urok zacznie działać silniej. Nic dziwnego, że odnotujesz zwiększone zainteresowanie własną osobą. To, co niedawno wydawało się nierealne, ma szansę się spełnić. Na początek zadaj sobie pytanie, kim jesteś i kogo potrzebujesz? Znając odpowiedź, nawiązuj nowe znajomości, zdobywaj nieznane terytoria. Jeżeli utknęłaś w letnim, nijakim związku, nadszedł czas wyboru: zmienić coś w tym układzie czy zmienić partnera?

I DEKADA
Potrafisz szybko ocenić sytuację, ale czasem trudno ci podjąć odpowiednią decyzję. Wykorzystaj więc przychylne wpływy Wenus, aby powiedzieć „tak”. W tym roku kosmos daje ci najwięcej szans i możliwości w marcu, drugiej połowie kwietnia i września. W stałych związkach łatwiej będzie wyczarować dobrą atmosferę, a samotne Wagi znajdą drogę do czyjegoś serca. Postaraj się trochę bardziej, a dostaniesz wszystko, co chcesz, i będziesz mogła żyć spokojnie, omijając większe zmartwienia.

II DEKADA
Wagom z tego wycinka znaku proza życia da się trochę we znaki. Sytuacja rodzinna, absorbujące obowiązki (np. budowa domu) sprawią, że na wielkie uniesienia zabraknie czasu i energii. Stosunki z otoczeniem chwilami mogą być napięte. To test dla związków. Uczucia, nad którymi nie zawsze potrafisz zapanować, mogą sprawić, że stracisz jasność widzenia. Lepiej więc nie podejmuj pochopnie decyzji. Jednak pamiętaj, że nic nie jest z góry postanowione. To ty kreujesz swój los, nakreśl więc piękną i pozytywną wizję tego, co jest twoim celem.

III DEKADA
Zwykle łatwo ulegasz namiętnościom, a w tym roku iskra padnie na proch. Tak jak lubisz, będziesz w centrum uwagi, jednak kiedy w twoim życiu rządzi Pluton, nowe znajomości nie osiądą tak łatwo na stabilnym gruncie. Wagi, które nie czują się komfortowo w swoim partnerskim układzie, dojdą do wniosku, że pora poszukać rozwiązania i wkalkulują weń słowo „koniec”. Samotne osoby powinny teraz liczyć się z tym, że serce jakiejś pociągającej osoby może się okazać zbyt trudne do zdobycia. Mimo wszystko warto wierzyć w pomyślny rozwój wydarzeń.

HOROSKOP WAGA - KARIERA I PIENIĄDZE

Kreśląc w tym roku plany i drogę kariery, możesz liczyć na sporą dozę szczęścia. Pod warunkiem, że nie będziesz się zdawać na los. W czasie, gdy wpływy planet są zmienne, trzeba się zachowywać jak wytrawny strateg, przewidując konsekwencje swoich działań, również w dłuższej perspektywie. We wszystkich sytuacjach staraj się również zachować rozsądek i nie przyspieszaj biegu wydarzeń. Nie angażuj się też w sprawy, które na to nie zasługują. Warto zadbać o domowy budżet. Dobre finansowe plany wydadzą owoce w odpowiednim momencie.

I DEKADA
Masz przed sobą pomyślny, choć niezbyt dynamiczny rok. Nie grożą ci niszczące wydarzenia ani nagłe życiowe zmiany. Postaraj się więc dobrze wykorzystać sprzyjający wpływ planet na doskonalenie się i rozwój zawodowy. Chęć podnoszenia kwalifikacji da efekty w odpowiednim czasie, a także pomoże ci w osiągnięciu stabilizacji materialnej. Stosunki z otoczeniem ułożą się pomyślnie, a to ma dla ciebie duże znaczenie.

II DEKADA
Wprawdzie pojawią się jakieś ciekawe możliwości, ale na odczuwalne sukcesy będziesz musiała poczekać kilka miesięcy. Saturn bowiem utrudnia szybką realizację planów. Ma to swoje dobre strony. Może stwierdzisz, że chcesz zmienić kierunek lub masz inny pomysł na siebie? Tempo kariery zwolni. Wprowadź plan oszczędnościowy, bo nie widać nadmiarów gotówki. Jeżeli mą- drze podejdziesz do problemów, to wkrótce niebo się przejaśni.

III DEKADA
Najbliższe miesiące z pewnością przyniosą nieco zmian i nowych doświadczeń, a w perspektywie także szansę na ostateczne ustabilizowanie sytuacji. Nie będzie całkiem łatwo, lecz warto pokonać przeszkody, zdobywać wykształcenie, świadomie planować karierę i nie cofać się przed wyzwaniami. Nie podejmuj jednak niemądrego ryzyka. Nie pora na to! Wiosną, a także w końcówce roku Jowisz będzie pomagał ci w uzyskaniu stabilnej pozycji i materialnej, i zawodowej.

HOROSKOP WAGA - DLA ZDROWIA

Niespożytej energii inni mogą ci pozazdrościć. Jesteś zawsze aktywna, uprawiasz sport, zdrowo się odżywiasz. Pamiętaj jednak, że żadna przesada nie jest wskazana. Jeśli więc codziennie stajesz na wadze i wciąż liczysz kalorie, obyś nie popadła w anoreksję czy bulimię.

HOROSKOP WAGA  - JEŚLI JESTEŚ LICZBĄ:

1. W tym roku nie należy się spieszyć. Nie rozpoczynaj więc niczego, jeśli nie masz absolutnej jasności co do skutków swego działania. To etap porównywalny do zasiewów, kładzenia fundamentów. Kto dobrze zasieje, zbierze obfite plony. Działaj więc metodycznie, konsekwentnie i wytrwale. Niech cel jasno świeci przed tobą, problemy rozwiązuj rozsądnie i odpowiedzialnie. Musisz stawić im czoło.

2. Rok zdominują zmiany i atmosfera postępu. Niektóre z was poznają smak prawdziwego, wielkiego sukcesu i sławy, inne będą się realizować w działalności artystycznej bardziej kameralnie, ale także osiągną naprawdę wiele. Nowe kontakty w pracy, nowe umowy zadecydują o twojej przyszłości na kilka następnych lat. Korzystaj z okazji do podróży, także tych służbowych, bo każda wniesie coś ciekawego w twoje życie. Rozpoczyna się naprawdę twórczy okres.

3. Sprawy rodzinne, osobiste przesłonią większość zagadnień, a może nawet pochłoną cię bez reszty. To także rok stabilizacji uczuciowej, jeśli zatem masz w tym względzie jakieś oczekiwania, to nie zasypiaj gruszek w popiele. W perspektywie również poprawa statusu materialnego, udane inwestycje finansowe. Ogólnie zapowiada się bardzo miły, spokojny rok, oszczędzający ci poważniejszych trosk i kłopotów.

4. Nie uda ci się całkiem uciec od refleksji i głębokich przemyśleń, rozważań dotyczących twojego miejsca w świecie. Zadbasz o swój rozwój duchowy, intelektualny i artystyczny. Nie przeszkodzi ci to jednak w osiąganiu sukcesów finansowych. Nadchodzi czas, w którym dostrzeżesz, jak blisko jesteś finalizacji swoich zamierzeń. Nowe znajomości warto jednak przetestować, gdyż mogą nie wytrzymać próby czasu.

5. Można powiedzieć, że najbliższy rok będzie rokiem swoistego żniwa i, jeśli twoje plony są obfite, nie zapomnij podzielić się z innymi. To także wyjątkowo korzystny rok, jeśli chodzi o finanse – możesz dokonywać transakcji, inwestować, kupować nieruchomości. Jeżeli jednak masz na sumieniu jakieś nieetyczne postępki z przeszłości, nie unikniesz konsekwencji. W tym roku bowiem kosmos wystawia rachunek za dobre i złe uczynki. Strzeż się więc!

6. Rok zamknięcia cyklu numerologicznego niesie z sobą pewne zagrożenia: mogą się pojawić nieoczekiwane kłopoty finansowe, zdrowotne lub w relacjach osobistych. Możesz odczuwać zniechęcenie, niezadowolenie z własnych osiągnięć. Zdobądź się jednak na cierpliwość, gdyż zmiany na lepsze nadejdą wraz z kolejnym rokiem. Nie oglądaj się wstecz.

7. Masz przed sobą wiele dróg: możesz rozpocząć studia, zmienić pracę, przeprowadzić się, zmienić styl życia, poznać kogoś. Spotkasz bowiem wielu nowych ludzi, zawrzesz nowe przyjaźnie. Twoja energia twórcza się uwolni i popchnie cię do działania. Od tego, co wybierzesz, co postanowisz, będzie zależało kilka najbliższych lat. Skoncentruj się więc na tym, co chcesz robić i bądź konsekwentna. Czas na zmiany, nawet radykalne.

8. W zeszłym roku byłaś zajęta rozpędzaniem swej lokomotywy, a wszystko działo się bardzo szybko. Nadeszła pora, by przystanąć i najpierw ogarnąć całość, a potem wyostrzyć wzrok na szczegóły. Zastanów się, czy nic ci nie umyka. Zrób bilans tego, czego już dokonałaś, pomyśl, co należy skorygować w planach na przyszłość. Jeśli jakieś sprawy wyraźnie utknęły w miejscu, należy im pozwolić dojrzeć.

9. Prognozy są świetne: możesz odkurzyć marzenia i ambicje, o których myślałaś, że są zbyt wygórowane. Przyszedł czas na realizację. Przed tobą znaczny progres w wielu sferach życia. Będziesz pożądanym gościem zgromadzeń towarzyskich, poznasz ciekawych ludzi, zyskasz przyjaciół. Zaczniesz się spełniać w pracy, co znajdzie wymierny efekt w propozycji podwyżki lub awansu – chyba że zaczniesz pracę na własny rachunek.

DOBRA RADA DLA WAGI NA CAŁY ROK

Nie zbaczaj z drogi przemian. Gdy ją przejdziesz, poczujesz ulgę i satysfakcję. Twoje życie zaś zyska całkiem nowy wymiar. O to naprawdę warto się postarać, nawet jeśli wymagać to będzie więcej wysiłku.