Więcej otwartości

W sferze finansów możliwe są zarówno nieoczekiwane zyski, jak i straty. Lepiej więc unikać karkołomnych przedsięwzięć. Niewykluczone są też zmiany w sytuacji rodzinnej. Coś dojrzewa i coś się zmienia. Nadchodzący okres zapowiada wiele nowego.

TY I URAN

Wpływy Urana zawsze zapowiadają dużo zmian, w dodatku nieoczekiwanych. Z tego powodu sytuacja w tym czasie nigdy nie jest stuprocentowo pewna ani stabilna. Sprzyja jednak ogólnemu rozwojowi, gdyż to właśnie chwile, w których przekraczamy granice komfortu, powodują, że uczymy się nowych rzeczy i dowiadujemy się czegoś o sobie. Gdy wszystko się układa według z góry ułożonego planu, kusi nas, by włączyć nawigację i beztrosko podróżować. To przyjemne, jednak – powiedzmy sobie szczerze – niezbyt kształcące. Dlatego teraz nie zdawaj się na automatycznego pilota! Bądź świadoma, co się dzieje wokoło. Podejmuj wyzwania. Z drugiej strony nie powinnaś prowokować losu, mnożąc ryzyko. Zbyt duża różnorodność wątków w życiu może cię rozpraszać oraz bardzo utrudniać dokonywanie właściwych wyborów.

TY I KSIĘŻYC

Nastrój optymizmu sprawi, że związki z ludźmi i ze światem się wzmocnią. Zyskasz nowych przyjaciół, współpracowników i być może dzięki temu otworzą się przed tobą większe możliwości. Buduj równowagę. Staraj się rewanżować za przysługi, płacić swoje długi i nie nadużywać niczyjej uczynności. To się opłaci. Pozwól, aby w twoim życiu pojawiała się inspiracja, uczucia, sztuka. Doceń prawdę. Za każdym razem, gdy nie jesteś pewna swoich prawdziwych motywacji, zapytaj sama siebie, czy jesteś szczęśliwa. Jesteś? Doceń to. Nie jesteś? Nie przestawaj szukać! W chwili, gdy spełnienie i radość będą twoim celem, spotkasz odpowiednią osobę! Otwórz się także na bardziej idealistyczne podejście do świata, zauważaj słabszych i potrzebujących. Ważną lekcję daje Księżyc, bo w jego blasku świat zmienia oblicze.

TY I JOWISZ

Korzystny rok dla tych, którzy chcą realizować swoje życiowe plany i pomysły. Do grudnia cieszyć się będziesz przychylnością i wsparciem Jowisza, który rozwinie nad tobą parasol ochronny i pomoże usunąć z drogi ewentualne przeszkody. Możesz się zająć sprawami, na których zależy ci najbardziej. Dokształcaj się, podróżuj, czytaj, dyskutuj. W tym okresie również wszelkie nowe projekty mają szansę na realizację. Masz dobre widoki na powodzenie, a nawet ekspansję w wielu sferach, w zależności od szczegółów twojego horoskopu. Sprawiają to twoja gotowość na zmiany oraz sprzyjające okoliczności. Od ciebie jednak zależy, czy rozwiniesz skrzydła i to, jak wysoko na nich się wzniesiesz. Bardzo istotne okaże się odróżnianie swoich prawdziwych potrzeb od stereotypów, którym łatwo ulec. Szczęście dopisze ci też w miłości i przyjaźni. Ale nie wchodź w relację z kimś jedynie dlatego, że jest obiektem zachwytów innych.

TY I SŁOŃCE

Potrafisz się wykazać wytrwałością, przenikliwością i poczuciem misji. Wykorzystaj te cenne zalety. Bądź twórcza i przedsiębiorcza, ucz się właściwie pożytkować energię. Poznaj dobrze swoje potrzeby, motywacje, które utrzymują cię w stanie pozytywnych wibracji. Od tego, co wybierzesz, którą drogą pójdziesz, zależeć będzie, gdzie się znajdziesz i czy dobrze z tym się poczujesz. Wsłuchaj się w swój wewnętrzny głos i bądź w dobrym kontakcie ze swoimi prawdziwymi uczuciami. Ustaw punkt równowagi pomiędzy tym, czego oczekuje od ciebie otoczenie, a tym, czego pragniesz ty sama. To dobry rok, aby nauczyć się asertywności albo – na odwrót – utemperować agresywne zapędy. Przyznasz sobie prawo do wyrażania emocji, ale także nauczysz się trzymać na krótszym sznurku swoje ambicje. I nie chodzi tu o fałsz i nonkonformizm, ale raczej o tolerancję i zrozumienie, że każdy pragnie być w życiu pierwszy i najważniejszy. Pod tym warunkiem ewentualne konflikty, spory lub procesy sądowe mają szanse zakończyć się kompromisem zadowalającym obie strony.

PROGNOZA DLA WODNIKA NA 2019 ROK

Czas uczuć
Unikaj tych, którzy jedynie biorą, nie dając nic w zamian. Ty także bądź szczera w swoich emocjach. Stan emocjonalnej równowagi staraj się uzyskać dzięki wzajemnej miłości.

HOROSKOP WODNIK - ŻYCIE OSOBISTE

Uczucia przyniosą ci w tym roku satysfakcję. Poczujesz się atrakcyjna i adorowana. W związkach mniej rutyny. Warto od czasu do czasu zmienić rytm, wpuścić do swego świata coś nowego i nieznanego. Odrobina improwizacji i swobody odświeża umysł oraz serce. Samotne Wodniczki poczują przypływ miłosnego niepokoju, zaś ich optymizm i otwartość przyciągną kogoś ciekawego, wartościowego. W tym roku możliwy jest również scenariusz, który pojawia się w komediach romantycznych. Ktoś, kto od dawna jest obok ciebie, przyjaciel, dobry kolega, nieoczekiwanie może się okazać tym jedynym!

I DEKADA
Uran wprowadzi wiele niewiadomych. Miłość od pierwszego wejrzenia? Gwałtowna niczym wiosenna burza i jak to z burzami bywa, raczej… przelotna. Mimo to nie warto przed nią się bronić, szczególnie jeśli nastawisz się na radosne przeżywanie, a nie na planowanie, roztrząsanie, analizowanie. To coś, czego brakuje w związkach udomowionych. Potrzebna jest większa spontaniczność. Wyjedźcie gdzieś, zróbcie coś szalonego. Zmieńcie codzienne zwyczaje, wprowadźcie nowe miłosne rytuały. Ryzykując przygodę nie zepsuj pochopnie tego, co dobre, bowiem nowe związki nie osiądą na stabilnym gruncie.

II DEKADA
W twoim wypadku nic nie będzie teraz przewracać się do góry nogami, a wręcz przeciwnie – sprawy uczuciowe mogą w tym roku korzystnie się ustabilizować. Przeprowadzicie się do większego mieszkania, zostaniesz szczęśliwą matką, osiągniecie wspólnie punkt szczęścia i równowagi. Jeśli jesteś sama, przyciągniesz do siebie odpowiedzialnego i atrakcyjnego mężczyznę. Niewykluczone, że serce zabije do kogoś, o kim wcześniej nigdy nie myślałaś „w ten sposób”. I co z tego? Daj się ponieść emocjom. Nawet jeśli cenisz swoją niezależność, tym razem serce da się udomowić.

III DEKADA
Te z was, które już spotkały swoją miłość, mają przed sobą miesiące spokoju, którego nie należy mylić z nudą. Warto odnaleźć prawdziwy sens życia we dwoje, ukryty we wspólnym rytmie, razem oglądanych porankach i wieczorach. Najprzyjemniejszy dla siebie czas odnotujesz jesienią. Kiedy liście na drzewach przybiorą kolorowe barwy, poczujesz jak twoja atrakcyjność rośnie. Dla związanych więcej przyjemności towarzyskich, ciekawa podróż. Dla singli – czas szans na ułożenie sobie życia zgodnie z oczekiwaniami.

HOROSKOP WODNIK - KARIERA I PIENIĄDZE

Jowisz wspomaga twoje poczynania. Sprawy, które do tej pory wlokły się beznadziejnie, nabiorą wyraźnego tempa. Nadrobisz straty i zrealizujesz swój cel. Warto także zainwestować w przyszłość i rozwój zawodowy. Wiele z was będzie miało siłę, ambicję i wytrwałość, aby skutecznie sięgać po coraz wyższą pozycję zawodową i materialną. W finansach niezła passa – pieniędzy wystarczy na więcej niż tylko opłacanie rachunków.

I DEKADA
Największa satysfakcja z kariery i sytuacji materialnej pisana jest tym z was, które nie stracą poczucia realizmu. Uran w znaku Byka może sprowokować cię do ryzyka finansowego, a to nie wydaje się dobre na dłuższą metę. Jeśli poczujesz przemożne pragnienie, by zaszaleć, weź kartkę i ołówek, i wypunktuj wszystkie za i przeciw. Zmianę pracy także dobrze przemyśl. W konkurencyjnej firmie warunki mogą okazać się mniej korzystne niż myślisz.

II DEKADA
Źródłem sukcesów będą kontakty z ludźmi. Jeśli myślisz o samodzielności, założeniu własnej firmy, rozpuść wici wśród znajomych. Może się okaże, że ty pieczesz świetne ciasta, a koleżanka zna się na rachunkach i lubi jeździć samochodem. To wystarczy, aby otworzyć własny biznes. Dla Wodników etatowych czas na odważne prezentowanie umiejętności.

III DEKADA
Znasz rozwiązanie problemu, nad którym głowią się współpracownicy? Nie milcz z powodu fałszywej skromności. Jeśli poszukujesz pracy, pamiętaj o tym, że wiedzę i umiejętności trzeba umieć sprzedać. Dlatego nie pomijaj swoich zasług i nie licz na to, że pracodawca sam odkryje twoją wartość. W końcówce roku sytuacja stanie się najkorzystniejsza, dlatego do tego czasu zaczekaj ze zmianą pracy lub startem nowego planu.

HOROSKOP WODNIK - DLA ZDROWIA

Będziesz w dobrej formie, ale nie zapominaj o regularnym trybie życia, właściwym rytmie pracy i wypoczynku. Jeśli przesadzisz, zauważysz, że twoja psychika i ciało są bardziej kruche niż zakładałaś. Odżywiaj się racjonalnie, dbaj o właściwą kompozycję codziennej diety i ruch.

HOROSKOP WODNIK  - JEŚLI JESTEŚ LICZBĄ:

1. Aktualnie nie możesz liczyć na to, że będziesz iść przez życie tanecznym krokiem. Wręcz przeciwnie: szykuje się więcej obowiązków i niewiele rozrywek. Zmartwiona? Niepotrzebnie. W dłuższej perspektywie to bardzo pozytywny rok, gdyż doczekasz się obfitych plonów. Jednocześnie nie próbuj dokonywać wielkich zmian i porywać się na ekstrarzeczy. Raczej postaw na odpoczynek.

2. Obrót spraw chwilami będzie nieco zaskakujący, ale pro- wadzi do czegoś dobrego, więc nie panikuj. Sama też wykazuj inicjatywę. Chcesz, aby wydarzyło się coś ekscytującego? Zrób to, czego jeszcze nigdy nie robiłaś, pojedź do miejsc, w których jeszcze nie byłaś. Choć szybkie tempo życia zmuszać cię będzie do pośpiechu, nie musisz naciskać na hamulec. Czas sprzyja odważnym, więc eksperymentuj!

3. Kosmos obdarza cię teraz taktem, umiejętnościami dyplomatycznymi i mediacyjnymi. Przyda ci się to nie tylko w problemach partnersko-rodzinnych, ale także podczas sporów prawnych czy negocjacji. Łatwiej będzie zakończyć konflikty, osiągnąć zadowalający kompromis. Czas sprzyja też nawiązywaniu stosunków z ludźmi, odnawianiu starych przyjaźni i umacnianiu związków partnerskich.

4. Warto się dokształcać, wrócić na studia, a nawet sięgnąć po tytuł naukowy. Twoje zdolności zostaną zauważone i możesz liczyć na szybkie postępy kariery, jakieś prestiżowe wyróżnienie. Nieco ostrożniej poczynaj sobie w sprawach sercowych, ponieważ nowa znajomość może się okazać iluzoryczna. Dlatego nie trać głowy! Finanse dopiszą, ale unikaj niepotrzebnego ryzyka.

5. Dla tych z was, które w poprzednich latach kierowały się uczciwymi motywami i troszczyły się o innych, szykuje się zasłużona nagroda. Wygrasz na loterii, dostaniesz spadek lub w inny sposób zostaniesz nagrodzona. Gorzej z osobami, które lawirowały, zaciągając u innych długi materialne i niematerialne. Teraz się okaże, że w twoim kosmicznym bilansie zysków i start jest duży minus. Uniki nic nie dadzą, pora więc stanąć twarzą twarz z problemami. Równowaga jest potrzebna również w sprawach sercowych.

6. Oto zamyka się twój dziewięcioletni cykl numerologiczny. Coś może się skończyć. Jeżeli jesteś świadoma swoich potrzeb, zrozumiesz, jaki jest sens i cel tego etapu. Pora zrobić miejsce na nowe wydarzenia, które staną się początkiem kolejnego cyklu życia. Jeśli jesteś bardzo przywiązana do przeszłości, zachowaj dystans. Okaże się, że prawa fizyki nie pozwalają istnieć próżni i w miejsce tego, co odeszło, przyjdzie nowe!

7. Zaczyna się kolejny cykl numerologiczny. Co miało się skończyć, odeszło. Ten etap będzie obfitował w ważne wydarzenia rodzinne: ślub, narodziny, a może poznasz kogoś, kto znacząco wpłynie na twoje życie... Podobnie w sferze zawodowej: nowa praca, nowe stanowisko, może zmiana branży lub kwalifikacji. Czeka cię okazja do podróży, poznasz smak sukcesu i upoisz się nim, w większym lub mniejszym stopniu.

8. Jeśli twoje życie w minionym roku upłynęło w wesołym i żwawym tempie, to teraz będzie dostojne i powolne. Nie denerwuj się, że plany zwalniają, bo masz okazję lepiej je dopracować. Zwróć uwagę na stosunki z otoczeniem, bądź dyplomatką i okaż cierpliwość. Zadbaj także o zdrowie, powinnaś zregenerować siły. Spokojnie czekaj na sprzyjający czas.

9. Znów przyspieszenie. Nie przegap żadnej z szans zsyłanych przez życzliwy kosmos. Jest możliwość sporego postępu w sprawach materialnych, zawodowych i osobistych. Będziesz duszą towarzystwa. Nawiążesz wiele interesujących znajomości, poznasz wartościowych ludzi, zyskasz prawdziwych przyjaciół. Nie grozi ci nuda. Wśród uciech i atrakcji nie zapominaj jednak o realiach.

DOBRA RADA NA CAŁY ROK DLA WODNIKA

W ludzkim życiu istnieje cień i blask, nie wszystko jest w nim oczywiste, nie wszystko, co nas otacza, jest zawsze takie samo. Warto więc z empatią i szacunkiem odnosić się do cudu istnienia.