Rozwaga i spokój

Nie panikuj, bo najbliższe kilka miesięcy to tylko przejściowy okres w twoim życiu. Rodzaj testu od kosmosu, jak sobie radzisz. Znajdziesz swój sposób na codzienność, a zwycięskie potyczki zainspirują cię pozytywnie, obudzą w tobie wiarę we własne siły i możliwości.

Ty i SATURN

Jeszcze w tym roku ta planeta wędruje przez obszar horoskopu, w którym będzie wystawiać na próbę twoje poczucie własnej wartości. To znak Koziorożca, czyli obszar związany z prestiżem, sukcesem. Choć rutyna zazwyczaj nuży tak żywiołowe osoby jak ty, niestety, nie jest to okres, w którym można bez konsekwencji zrzucić z siebie odpowiedzialność i obowiązki. Są one wręcz sprawdzianem, czy twoja droga jest właściwa. Bo jeśli dojdziesz do wniosku, że nijak nie odnajdujesz się w sytuacji, w której się znalazłaś, będzie to impuls do zmiany. Ale nie od razu uda ci się ją przeprowadzić. Na razie trudniejsze sytuacje wymagają refleksji, dyplomacji i umiejętności pokonywania przeszkód. Jeśli praca nie daje ci satysfakcji i wystarczających pieniędzy, zastanów się nad innymi możliwościami. Możesz bywać zirytowana lub zniechęcona, ale staraj się lądować gdzieś między górkami i dołkami, bo Saturna łatwo się nie pozbędziesz.

Ty i WENUS

Utrzymanie uczuć na stałym poziomie nie jest właściwie możliwe. Ale to nie znaczy, że miłość przemija. Nie o to chodzi. Po prostu na różnych etapach wspólnego życia pojawiają się odmienne priorytety. Czasem miłość bywa czymś łatwym i oczywistym, kiedy indziej zaś skomplikowanym. Jak jest teraz? Nie czujesz motyli w brzuchu? Uważasz, że bezpowrotnie odleciały? Może jesteś po prostu zmęczona? Jeśli wasz związek oparty jest na prawdziwym uczuciu, wyzwania, z którymi przyjdzie ci się uporać, tylko scementują relację. Jeżeli zależy ci na budowaniu harmonii, staraj się zawsze dostrzegać to, co wciąż was łączy, a nie dzieli. Gdy obraz nieba korzystnie się zmieni, życie stanie się prostsze. Wolne Barany powinny pamiętać, że lęk przed samotnością nie jest dobrym doradcą. Przyszłość tegorocznych romansów nie jest pewna, a niektóre kosztować mogą więcej niż są warte.

Ty i JOWISZ

Tym razem układ planet będzie wymagał od ciebie zdrowego rozsądku i poskromienia apetytu. Lepiej więc pozwolić ambicji na mały urlop. Jowisz znalazł się w położeniu, w którym możesz uznać, że łatwiej jest wyrównać jakieś niedobory kredytem niż zaciskać pasa, ale to nie jest właściwy kierunek. Unikaj niepotrzebnego ryzyka finansowego, pamiętając, że twoja ocena sytuacji nie jest teraz obiektywna. Zbyt wiele chęci, zbyt wygórowane cele. Grożą ci komplikacje prawne, a schody do urzędów okażą się strome. Unikaj walki z przepisami, choćby wydawały ci się kompletną bzdurą. Pilnuj za to regularnego płacenia rachunków, a także ewentualnych rat kredytów. Cokolwiek planujesz, nie przebierz miary. Od późnej jesieni wiele skomplikowanych sytuacji się uprości, trudności uda się pokonać, a cierpliwość i umiar zostaną nagrodzone. Jowisz zacznie sprzyjać rozwojowi osobistemu. Twoja ogólna sytuacja, nawet sprawy materialne, stanie się bardziej stabilna i przewidywalna.

Ty i PLUTON

Każdy pragnie tego wspaniałego poczucia bezpieczeństwa i całkowitego zaufania do życia. Ale niewielu je otrzymuje. Nie oczekuj więc, że spędzisz ten rok w stanie nirwany. No, chyba że uda ci się tak mocno rozwinąć duchowo, że twoja skala rozumienia poszerzy się zaskakująco. Jeśli jednak nie czujesz się w swoim życiu komfortowo, pora przyjrzeć się wszystkiemu, co wydaje ci się nieadekwatne do dnia dzisiejszego. Pluton wspiera cię w takich działaniach, jak dokonywanie zmian, weryfikacja sposobu myślenia i modyfikacja działania. Problem w tym, że czasem boimy się nieznanego lub nie zawsze jesteśmy świadomi potrzeby tych przemian. Ale okazuje się, że są one niezbędne. Nie trzymaj się więc kurczowo przeszłości. Jeśli jakaś sytuacja zmienia się na twoich oczach, podejmij wysiłek, by zaakceptować ten fakt. Czasem coś musi odejść z twojego życia, abyś znalazła motywację do większego wysiłku i przestrzeń dla zrealizowania nowych planów. Dotyczy to sfery osobistej i zawodowej. Nawet jeśli nie jest łatwo i budzą się wątpliwości, nie zbaczaj ze swojej drogi przemian. Gdy ją przejdziesz, poczujesz ulgę i satysfakcję. Życie nabierze nowych kolorów.

PROGNOZA DLA BARANA NA 2020 Rok

Wolne barany czeka czas sercowych niespodzianek. Barany w związkach nie mają się czym martwić, jeśli tylko Będą się komunikować.

HOROSKOP BARAN - ŻYCIE OSOBISTE

Wprawdzie nie możesz liczyć na szczególne atrakcje, ale to przecież codzienność stanowi najlepszy sprawdzian dla związków. Dowiesz się, które z obietnic miały pokrycie w rzeczywistości, a które były rzucone na wiatr. Jest dobrze? W pierwszej połowie roku oboje korzystajcie z okazji towarzyskich, częściej opuszczajcie domowe zacisze, podróżujcie. Częściej też rozmawiajcie, ale nie tylko o tym, że trzeba pomalować kuchnię lub postawić altankę na działce. Rozmawiajcie o swoich marzeniach, pragnieniach. To sprzyjać będzie budowaniu bliskości i dobrej atmosferze w związku. Barany, które potrzebują lepszej komunikacji z dziećmi, mają na to szansę. Niczego jednak nie narzucajcie, pozwólcie się wciągnąć w świat kilku- lub nastolatka. Obie strony na tym skorzystają. Pamiętaj też, że w przyjaźni siła, więc nie wymawiaj się od babskich spotkań, nawet jeśli jesteś zajęta. Potrzebujecie się nawzajem. Między kwietniem a początkiem sierpnia możesz zaplanować metamorfozę, zmieniając fryzurę, makijaż, styl ubierania się. Korzystnie ulokowana Wenus zadba o to, żeby efekty były nad wyraz satysfakcjonujące. Warto się postarać, bo dzięki temu poczujesz się atrakcyjna i odmieniona. Dla singli może być to czas przyjemnych niespodzianek sercowych. Ktoś spodoba ci się z wzajemnością. W drugiej połowie roku, gdy do twojego znaku wejdzie Mars, uważaj, bo łatwo będzie zranić twoją dumę.

Możesz z kimś niepotrzebnie się pokłócić, pochopnie zerwać znajomość. W związkach należy na bieżąco wyrażać swoje potrzeby. Gdy zrobi się duszno od tłumionych pretensji, któreś z was może otworzyć okno i... wyfrunąć. Jeżeli potrzebujesz więcej wrażeń, częściej podejmuj wyzwania, które cię zmobilizują do rozwoju, sięgania po więcej. Wystawiając uczucia na próbę, podejmiesz spore ryzyko! Zastrzyk adrenaliny nie jest wart utraty zaufania. No i surowy Saturn nie ma zamiaru puścić płazem ewentualnych błędów. Wygląda więc na to, drogi Baranie, że nie warto rezygnować z pragmatyzmu i racjonalnego podejmowania decyzji. Między lipcem a grudniem domowy spokój par mających co chwilę problemy z dojściem do porozumienia, może stać się jeszcze trudniej osiągalny. Ktoś lub coś rzuci iskrę na proch i święty spokój wyleci w powietrze! Warto postawić więc na szczerość, ale dyskusje prowadzić spokojniejszym tonem. Tam, gdzie brakuje prawdziwej więzi, drogi wasze pewnie się rozejdą, jeżeli więc któreś z was zrobi krok w kierunku drzwi, lepiej się rozstać.

HOROSKOP BARAN - PRACA I PIENIĄDZE

Twoja sytuacja zawodowa wymagać będzie dużej zręczności, los bowiem jednocześnie stwarza ci szanse i utrudnia ich wykorzystanie. Staraj się więc być przewidująca, a przede wszystkim unikaj zarówno przesadnego entuzjazmu, jak i pesymizmu. Ustal, co teraz jest dla ciebie najważniejsze, z czego nie możesz zrezygnować, a co jesteś gotowa odpuścić. Jeżeli sama jesteś swoim szefem, wykaż się cierpliwością, bo aktualnie rozwój twojej firmy nie nastąpi w sposób spektakularny, z dnia na dzień. Jeśli jednak będziesz konsekwentna w tym, co robisz, za jakiś czas odwrócisz się za siebie i zobaczysz, jaki duży kawał drogi już za tobą.

W pierwszej połowie roku Wenus pomoże ci w drobnych inwestycjach, szczególnie jeśli urządzasz biuro, zmieniasz wystrój mieszkania lub zamierzasz zadbać o swój wizerunek. Warto także się zastanowić, czy nie potrzebujesz zdobyć jakichś nowych umiejętności, gdyż czas sprzyja przyswajaniu wiedzy. Przede wszystkim takiej, która pomoże ci w dobrym zarządzaniu, komunikacji z ludźmi, mediacjach i budowaniu zespołu. Od lipca wykazuj szczególną ostrożność w decyzjach, bądź skrupulatna w sprawach finansowych oraz prawnych. Pamiętaj, że Mars pobudza twoją potrzebę rywalizacji, ale to nie jest właściwa pora na ekstrazryw. Spokój, cierpliwość, a przede wszystkim przemyślana strategia okażą się skuteczne.

Choćby umiejętność milczenia, gdy nie warto zdradzać swoich zamiarów, zdolność cofnięcia się o krok, kiedy lepiej pozostać w cieniu i śmiałego wyjścia do przodu, jeśli jest ku temu czas. Czekanie na odpowiedni moment to nie jest ulubiony styl działania Baranów, jednak właśnie taka strategia się opłaci. Nie zaciągaj kredytów, jeśli nie ma potrzeby, bo spłata odsetek może uprzykrzyć ci życie. Pamiętaj, że nieznajomość przepisów nie zwalnia od ich stosowania, wyjaśniaj więc ewentualne wątpliwości. Schody do urzędów mogą okazać się strome, toteż zadbaj o formalne strony każdego swojego przedsięwzięcia.

HOROSKOP BARAN - DLA ZDROWIA

w pierwszej połowie roku zafunduj sobie kurację upiększającą. twoja forma wydaje się nie najgorsza. począwszy od wakacji bądź nieco ostrożniejsza. z jednej strony fizyczna aktywność jest ci bardzo potrzebna, z drugiej jednak unikaj ryzyka, gdyż w grę wchodzą groźne kontuzje.

HOROSKOP BARAN  - JEŚLI JESTEŚ LICZBĄ:

1. Wibracje tego roku burzą ustalony porządek, wprowadzając zmiany co prawda upragnione, lecz jednak mocno zakłócające dotychczasowe poczucie ładu i bezpieczeństwa. Jeśli jesteś z natury zachowawcza, dynamika tego roku może cię stresować, ale z kolei te z was, które są przebojowe i energiczne, będą w swoim żywiole. Nieoczekiwane wydarzenia uczyć cię będą elastyczności i sprytnego przystosowywania się do zmiennych okoliczności.

2. Ten rok może przynieść ci zwiększoną odpowiedzialność za sprawy rodzinne. Pamiętaj tylko, że drobiazgami należy się cieszyć, a nie zamartwiać. Poczucie bezpieczeństwa i stan życiowej równowagi pomogą rozwiązać wiele problemów. To dobry okres na inwestycje mieszkaniowe i na urządzanie domowego gniazdka. Powinnaś też się zająć sprawami urody i swojego ogólnego wizerunku.

3. Filozoficzne podejście do życia może ułatwiać pokonywa nie problemów, lecz może też sprawić, że będziesz wszystko traktować zbyt serio. Ogólny bilans tego roku będzie pozytywny, jeżeli zdołasz osiągnąć równowagę i zadawalający kompromis między twoim wewnętrznym „ja” a otaczającym cię światem. Dojrzejesz duchowo i zdobędziesz poczucie, że los nie miota tobą niczym wiatr suchym liściem.

4. Musisz postępować uczciwie i odpowiedzialnie. Pamiętaj, że kosmos jest sprawiedliwy. Nie daj się ponieść emocjom, zwłaszcza negatywnym. Niczego nie osiągniesz przemocą czy oszustwem. Jeżeli będziesz postępować nienagannie, zdołasz siłą charakteru rozwiązać wszelkie problemy. W tym okresie w twoim życiu ważne będą osoby starsze. Nie lekceważ ich rad ani ich kłopotów. Musisz przyjść im z pomocą.

5. Świadomość, że kończą się tylko drogi prowadzące donikąd, pozwoli ci przezwyciężyć poczucie melancholii. Nie próbuj opierać się na nikim, musisz sama dokonywać- wyborów. Zaufaj intuicji, w tym roku cię nie zawiedzie. Wibracje tego okresu są tak silne, że czasem działają za ciebie. Możesz być osłabiona fizycznie, mieć skłonność do wyolbrzymiania trosk i kłopotów. Zmienność nastrojów i drażliwość mogą wszystko jeszcze bardziej skomplikować. Staraj się nie popaść w pesymizm.

6. Spróbuj odciąć się od przeszłości, zapomnieć o przykrych doświadczeniach. Wyciągnij z nich wnioski i rozpocznij od nowa. Nawet jeżeli doznałaś jakichś strat, spoglądaj w przyszłość z optymizmem. Myśl pozytywnie. „Rozprostuj się” psychicznie. W twoim życiu nastąpią różne zmiany – od drobnych po poważne. Ciesz się z nich.

7. Pozwól, aby życie biegło swoim torem, niczego nie przyspieszaj na siłę, nie wyrywaj się do przodu za wszelką cenę. To raczej czas odpoczynku, ponownego zbierania sił, namysłu przed podjęciem następnych decyzji. Musisz być ostrożna i taktowna. Nie zrażaj się łatwo. Przecież można przewidzieć, że ani zła, ani dobra passa nie trwają w nieskończoność. Zahamowanie rozwoju kariery zawodowej nie powinno cię frustrować. Raczej wykorzystaj czas na zajęcie się innymi sprawami.

8. Twój umysł jest otwarty, a szare komórki i wyobraźnia pracują na wysokich obrotach. Powinnaś rozwijać nowe pomysły, tworzyć wartościowe rzeczy. Możesz zdobyć dodatkowe bonusy w postaci stypendium, zagranicznego wyjazdu, niespodziewanego awansu, nagrody, wzrostu prestiżu. Ewentualne kłopoty rozwiążą się same. Nie trać więc czasu i nie zatrzymuj się niepotrzebnie w miejscu.

9. Działaj metodycznie, konsekwentnie i wytrwale. Niech cel jasno świeci przed tobą, nie zbaczaj ze swojej drogi. Problemy rozwiązuj rozsądnie i odpowiedzialnie. Nie licz na to, że wszystko się ułoży. Podejmowane przez ciebie decyzje powinny być naprawdę przemyślane. W tym roku nie należy się spieszyć. Nie rozpoczynaj niczego, jeśli nie masz absolutnej pewności, co do skutków swego działania.

DOBRA RADA NA CAŁY ROK DLA BARANA

To rok porównywalny do zasiewów, zakładania fundamentów i tworzenia podwalin na przyszłość. Możesz być pewna, że ci, którzy dobrze i uczciwie zasieją, zbiorą potem bardzo obfite plony.