Nadchodzą zmiany niektóre z twoich zamierzeń życiowych mogą w tym roku nie wypalić, ale tylko dlatego, że na przeszkodzie staną nieoczekiwane, choć bardzo miłe wydarzenia. Spróbuj więc nie trzymać się sztywno planów, poddaj się fali zmian.

Ty i MARS

W tym roku odczujesz silniejsze wpływy Marsa, planety dodającej energii i pewności siebie. Jego wpływ nasili się począwszy od lipca. Znajdując się w obszarze komunikacji i kontaktów, będzie wspierał cię we wszystkim, co poszerza twoją świadomość. Staniesz się także zdolna do obrony swego zdania, swoich praw i pragnień. Dlatego nawet jeśli nie wszystko w tym roku będzie się układało tak, jak oczekujesz, przypływ siły i odwagi z pewnością ci pomoże. Wysoki poziom energii warto wykorzystać, aby zaprowadzić nowe porządki będące odzwierciedleniem twojej wizji dobrego życia. Łatwiej zerwiesz z tym, co cię frustrowało, ograniczało, podcinało skrzydła. Będziesz miała niezbędną determinację, aby zabrać się za sprawy, które jeszcze niedawno wydawały się cię przerastać. Podejmiesz wyzwania, staniesz się bardziej pewna siebie. Może zdobędziesz prawo jazdy, uwolnisz się spod czyjejś kontroli, schudniesz, rozpoczniesz projekt.

Ty i WENUS

Twoja towarzyska natura będzie dużym atutem, bo nawiązywanie kontaktów z otoczeniem okaże się bardzo potrzebne w tym roku. To, co najlepsze, spotka cię wśród ludzi. Dlatego warto odkryć i pielęgnować w sobie cechy takie jak życzliwość i tolerancja, bo w konsekwencji one pozwolą ci czuć się lepiej wśród innych. To proste. Kto sam nie krytykuje, nie czuje się krytykowany. Zwykle projektujemy na otoczenie własne nastawienie. Im bardziej będzie przyjazne, tym swobodniej i radośniej będziesz wyrażać swoją osobowość! Z drugiej jednak strony nie oceniaj nikogo po pozorach, nie zawieraj pochopnie znajomości i dokładnie przyjrzyj się każdemu, zanim wyrobisz sobie zdanie na jego temat. Poza tym zwróć w tym roku uwagę, jak traktujesz siebie, czy twoja postawa opiera się na samoakceptacji. To jest bowiem klucz do bycia szanowanym przez innych.

Ty i MERKURY

To twój planetarny opiekun, więc zawsze spogląda na ciebie z sympatią. Wykorzystaj jego dobre nastawienie. Prezenty od Merkurego to umiejętność argumentowania, łatwość uczenia się, komunikowania i inteligentnego słuchania. Także rozumienia świata i siebie samej. Wykorzystaj to! Mówi się o tobie, że bywasz nieco powierzchowna w swoim sposobie myślenia, ale możesz udowodnić, że to nieprawda. Staraj się dostrzegać przede wszystkim to, co jest twoją mocną stroną i pracuje na twoją korzyść. Może wcale nie jesteś powierzchowna, tylko masz wiele zainteresowań i lubisz wiedzieć coś na każdy temat. A że nie każdy z nich zgłębiasz? Czy to cię w czymkolwiek dyskwalifikuje? Staraj się też nawiązywać kontakt z otoczeniem, nie lekceważyć nikogo i niczego. To zaprocentuje. Poza tym dużo czytaj, podróżuj choćby na krótko i niedaleko, jeśli czas nie pozwala ci na większe wyprawy. Chodzi o inspirację do rozwoju!

Ty i NEPTUN

Neptun ustawiony w kwadraturze do twojego znaku stworzy dla ciebie wyzwanie. Pozostań optymistką, jak to masz w zwyczaju, ale nie buduj zamków z piasku. Możesz stanąć przed dylematem poszukiwać prawdy czy zadowolić się iluzją? Nie chodzi tu o abstrakcyjne rozważania, tylko sytuacje jak najbardziej życiowe. Na przykład jakąś relację, w której jest wiele niedomówień. Możesz widzieć to, co chcesz widzieć, i słyszeć to, co chcesz słyszeć, ale możesz, a co więcej powinnaś wyjaśniać swoje wątpliwości i konfrontować obawy. Dotyczy to i obietnic, które składa ci najdroższy, i umowy z bankiem lub deweloperem, w której na końcu dopisano coś drobnym drukiem! Albo tekst w ogóle jest niezrozumiały. W tym roku im drobniejsze litery, tym silniejszego szkła powiększającego powinnaś używać. Im bardziej fantastyczna wydaje ci się oferta, którą otrzymujesz, tym dokładniej należy ją zweryfikować. Sama także nie buduj sztucznych rajów – w trudnych sytuacjach nie łykaj proszków na uspokojenie, tylko rozpraw się z problemem, nie znieczulaj się alkoholem. Zachowując przytomność osądu, z potyczek z losem wyjdziesz bez szwanku.

PROGNOZA DLA BLIŹNIĄT NA 2020 ROK

Dmuchaj na zimne w nadchodzących miesiącach zabraknie ci czasu na pielęgnowanie kontaktów międzyludzkich. Możliwe więc, że pojawią się problemy, ale na szczęście przejściowe.

HOROSKOP BLIŹNIĘTA  - ŻYCIE OSOBISTE

Sprawy rodzinne i partnerskie ułożą się całkiem pomyślnie. Dla par z długim stażem szykuje się powtórka z miłości, a może nawet ponowne, rzecz jasna wzajemne, zauroczenie drugą osobą. Niewykluczone, że coś przypomni wam szczęśliwe chwile, o których wstyd powiedzieć po prostu już zapomnieliście. Na przykład czyjś ślub wywoła wspomnienie dnia, kiedy to właśnie wy obiecywaliście sobie dozgonną miłość. I ona przetrwała! To może być wstęp do cennych, przyjemnych re?eksji i bardzo budujących wniosków. Postanowicie odszukać to wszystko, co gdzieś się zawieruszyło w drodze. Radość, beztroskę, wiarę w siebie. Na wspominaniu bynajmniej się nie skończy. Dopiszecie do swojej historii dalszy ciąg!

Dla tych Bliźniąt, którym wzajemne żale i pretensje przesłoniły uczucia grubą warstwą chmur, życie szykuje szansę na powrót ładnej pogody. Połączeni koniecznością wspólnego rozwiązania jakiegoś palącego problemu, oboje uświadomicie sobie, jak dalece nieistotne jest to, co was dotychczas dzieliło. Wykorzystajcie szansę na zawieszenie broni! Szczera rozmowa i dobra wola z obu stron stworzy dla was nową perspektywę. Przy okazji waszym porozumieniem bardzo zaskoczycie rodzinę i przyjaciół, którzy nie pamiętają was żyjących w takiej doskonałej harmonii.

Wolne Bliźnięta mają w tym roku spore szanse na ułożenie sobie życia, pod jednym jednak warunkiem. Nie oczekujcie, że na widok drugiej osoby poczujecie, jak ziemia drży, a nadejście miłości obwieszczą głośne fanfary. Tym razem okaże się ona skromna niczym polne kwiaty nieoczekiwanie pojawiające się w miejscu, w którym nikt się ich nie spodziewa i dawno ich nie widział. To ktoś, z kim najpierw będzie ci się dobrze rozmawiało, miło spędzało czas, aż zdumiona uświadomisz sobie, że to właśnie jest ta miłość, na którą tak długo czekałaś. Okaże się, że polne kwiaty pachną najpiękniej. Jedynie niektóre znajomości osób urodzonych na przełomie drugiej i trzeciej dekady znaku nie przetrwają próby czasu, a ich związki zetkną się z sytuacjami, które przetestują siłę oraz trwałość uczucia. Jeśli się kochacie, doprawdy nie ma czego się obawiać. Wyjdziecie obronną ręką z tych zmagań z losem. To tylko etap, w którym warto zweryfIkować stan swoich uczuć, a może też podgrzać ich temperaturę. Tylko tam, gdzie miłość się już wypaliła, a może nigdy jej nie było, dojdzie do prawdziwej konfrontacji. Nie zechcesz dłużej tkwić w układzie, który nie dał ci szczęścia.

HOROSKOP BLIŹNIĘTA  - KARIERA

W ciągu najbliższych 12 miesięcy najistotniejsza okaże się systematyczna praca i swoista harmonia, której potrzebujesz, by złapać właściwy rytm. Zrób więc wszystko, by jak najszybciej wprowadzić ją do swoich myśli, planów, wewnętrznych ustaleń. Nie obawiaj się także działać z bardziej idealistycznych pobudek, co w żaden sposób nie zaszkodzi twojemu wizerunkowi osoby racjonalnej, stojącej twardo na ziemi. W sprawach zawodowych etatowe Bliźnięta mają szansę powoli, ale zdecydowanie umacniać swoją pozycję. Miło połechce twoją ambicję fakt, że inni będą się z tobą konsultować i prosić o radę. W drugiej połowie roku wyjątkowo długotrwały sekstyl Marsa zdynamizuje twoje sprawy i uczyni cię bardziej zdecydowaną oraz odważną. Jeżeli masz więc już dość podpisywania jedynie listy obecności, poważnie pomyśl o rozpoczęciu działalności na własny rachunek. Najpierw dokładnie wszystko zaplanuj, a z końcem roku możesz rozruszać swój prywatny biznes. Od połowy grudnia bardzo pozytywnie nastawione do ciebie Saturn oraz Jowisz pomogą ci poustawiać wszystkie sprawy we właściwym porządku i miejscu. Już jesteś sama sobie sterem, żeglarzem i okrętem? Pozornie groźne wody biznesu w tym roku okażą się spokojnym jeziorkiem, więc nie grożą ci sztormy. Dla większości z was będzie to niezły rok pod względem finansowym, chyba że twoja namiętność do wydawania pieniędzy przerodzi się w lekkomyślne szastanie forsą. Jeżeli jednak zdołasz oprzeć się pokusom i skupisz się na zarabianiu pieniędzy, to rezultaty przerosną twoje oczekiwania. W końcówce roku zaistnieje możliwość niezwykle interesującej inwestycji. Może to być kupno mieszkania, działki lub szansa bardzo korzystnego ulokowania większej gotówki. Jedynie osoby z przełomu drugiej i trzeciej dekady znaku muszą ostrożniej konstruować swoje plany. Neptun zasnuwa przyszłość mgłą. Zaczekaj, aż się rozwieje.

HOROSKOP BLIŹNIĘTA  - DLA ZDROWIA

nie masz powodów do obaw. dbaj tylko o najbardziej wrażliwe partie swego organizmu, czyli drogi oddechowe. jeśli zdecydujesz się regularnie uprawiać sport, ciało zareaguje poprawą sylwetki. wypoczywaj na łonie natury, jedz więcej warzyw. zadbaj o harmonię ciała i duszy.

HOROSKOP BLIŹNIĘTA  - JEŚLI JESTEŚ LICZBĄ:

1. Przed tobą rok urzekający mnogością nowych możliwości, zachwycający ruchliwością i zmiennością tempa. Z ryzykiem za pan brat uda ci się przeprowadzić kilka korzystnych transakcji, a z karkołomnych sytuacji wyjść zwycięsko. Na pewno też nie oprzesz się choćby jednej z licznych okazji do podróży. Ciesz się tym, co jest.

2. Nadchodzący rok upłynie pod znakiem miłej, ciepłej atmosfery. Sprawy domu i rodziny przesłonią wszystkie inne zagadnienia i pochłoną cię niemal bez reszty. To także rok stabilizacji uczuciowej, zatem jeśli masz w tym względzie jakieś zaległości, nadrób je, nie zwlekając. Jeżeli chodzi o kwestie zawodowe, w perspektywie poprawa statusu materialnego. Ten rok sprzyja również rozpoczynaniu inwestycji na szerszą skalę.

3. Rok, który właśnie nadchodzi, będzie szczególnie sprzyjał sukcesom na polu zawodowym, zwłaszcza jeśli w grę wchodzą działania mało obciążone ryzykiem. To czas, w którym dostrzeżesz, jak blisko jesteś finalizacji swoich zamierzeń. Zadbasz też o swój rozwój duchowy i będziesz częściej niż zazwyczaj obcować ze sztuką. Nie przeszkodzi ci to jednak w osiąganiu sukcesów finansowych. Niefortunne za to mogą się okazać zawarte w tym roku znajomości, a nawet przyjaźnie.

4. Jeśli masz czyste sumienie, bez obaw możesz wypatrywać nadchodzącego czasu – roku bilansu i zbierania plonów. Wszystko, czego udało ci się dokonać w ciągu minionych lat cyklu, zostanie ocenione i wynagrodzone bądź ukarane. To również czas sprzyjający pomyślnym transakcjom finansowym, inwestycjom, otwieraniu własnej firmy. Kontakty, które teraz nawiążesz, już w niedalekiej przyszłości mogą się okazać niezwykle ważne i znaczące.

5. Rok zamknięcia cyklu numerologicznego to czas podsumowań i refleksji. Zaczniesz na nowo poszukiwać swojego miejsca w świecie, zadasz sobie trudne pytania o sens istnienia. Może cię ogarnąć niezadowolenie z dotychczasowych dokonań i nabierzesz chęci na zmiany. To również czas na zamykanie spraw wegetujących w twoim świecie siłą przyzwyczajenia. Być może los postawi przed tobą szansę na dokonanie czegoś niezwykłego. Patrz w przyszłość z optymizmem.

6. Przed tobą bardzo pracowity rok. Podejmiesz wiele ważnych decyzji określających twoją przyszłość w najbliższym czasie. Może wybierzesz kierunek studiów lub zdecydujesz się na zagraniczny wyjazd? W każdym razie wiele w twoim życiu się zmieni. Poznasz ciekawych ludzi, zawrzesz znajomości, które zaważą na twojej przyszłości.

7. Teraz przede wszystkim zadbaj o swoje zdrowie. Potrzebujesz regeneracji sił nadszarpniętych podczas ciężkiej pracy w roku ubiegłym. Choć nie wszystko układa się po twojej myśli, nie denerwuj się, z czasem zobaczysz, że jest tak, jak miało być. Spokojnie czekaj na właściwy czas sprzyjający wdrażaniu w życie nakreślonych z rozmachem projektów i nie martw się, że jeszcze nie nadszedł. Zajmij się sobą. Popraw swoją pozycję w pracy, wykazując się umiejętnościami dyplomatycznymi i ćwicz cierpliwość.

8. Nareszcie coś zacznie się dziać szansa na poprawę we wszystkich dziedzinach życia. Jednak w tym roku najważniejsza dla ciebie będzie rodzina: ta, która już jest lub ta, którą zamierzasz stworzyć. Jeśli wykażesz się pełnym zaangażowaniem, własne gniazdko zaprezentujesz światu jeszcze w tym roku. Poza tym staniesz przed szansą awansu w pracy, może cię spotkać też miła niespodzianka w postaci premii lub podwyżki.

9. W nadchodzącym roku nastąpi zwrot od rozrywek i błogiego lenistwa na łonie rodziny do wytężonej pracy. Działasz we własnym interesie, więc nie zaszkodzi się trochę przyłożyć, tym bardziej, że wszelkie zaniedbania mogą mieć długo odczuwalne reperkusje. Staraj się nie podejmować żadnego ryzyka finansowego i nie zaciągaj pożyczek.

DOBRA RADA NA CAŁY ROK DLA BLIŹNIĄT

Staraj się nie poganiać czasu: efekty twoich poczynań będą zauważalne dopiero za jakiś okres. Nie przystępuj też do realizacji pomysłów, które nie zostały dopracowane w każdym szczególe.