Graj tylko fair

Zwracaj uwagę na to, by nie budować swojego spokoju i szczęścia kosztem innych. Staraj się włączyć do swojego świata rzeczy piękne, harmonijne, wprowadzające równowagę, dobre. Poszerzaj swoje horyzonty myślowe, gromadź cenne doświadczenia i emocje. Dziel się nimi.

Ty i SATURN

Do końca grudnia Saturn znajduje się jeszcze w twoim znaku, będzie więc testował twoje poczucie własnej wartości. Jednocześnie zapowiada czas poważnych refleksji i wiążących decyzji. Uważaj, dokąd będzie cię niósł nurt zdarzeń i kontroluj sytuację, bowiem to, co obecnie zacznie się w twoim życiu, ma mieć długotrwałe konsekwencje. Wydarzenia mają duży ciężar gatunkowy. Możesz urodzić dziecko, zacząć budowę domu lub wejść w etap, w którym kariera stanie się dużym wyzwaniem. Zdrowie wymaga troski, problemy rozwiązania. Niektóre wątki zakończą się teraz definitywnie. Potrzebny ci jest wewnętrzny spokój pozwalający usłyszeć głosu rozsądku, który w połączeniu z intuicją pomoże dokonać właściwych wyborów. Pora więc zwolnić tempo, a jeśli nie jesteś pewna, w którym kierunku podążyć, zastanów się, co będzie najlepsze dla realizacji twoich celów w dłuższym dystansie. Wierz najmocniej we własne siły.

Ty i MARS

W drugiej połowie roku Mars zajmie położenie w znaku Barana, a tym samym ustawi się w kwadraturze. Twoje związki z otoczeniem mogą więc niekiedy przypominać wzburzone morze, ale jeśli ster wydarzeń będziesz trzymać pewną ręką, twoja łódź oprze się sztormom. W związkach (a także w innych bliskich relacjach), w których napięcia zbierały się już od dłuższego czasu, z pewnością nieźle zakołysze. Fala będzie wysoka. Masz do wyboru – obrać kurs na górę lodową albo… szukać jakiejś spokojniejszej zatoczki. Słowem trzeba będzie wybrać – czy jesteście wciąż razem czy już osobno? W tych związkach, w których wzajemne porozumienie jest dobre, być może trzeba będzie po prostu podjąć jakieś wspólne wyzwanie. Generalnie wszystko będzie szło dobrze, dopóki działać będziesz asertywnie i w swoim dobrze pojętym interesie.

Ty i JOWISZ

Pewną przeciwwagą dla zapędów Saturna okaże się pomoc ze strony Jowisza, który również znajduje się w twoim znaku. To bardzo dobrze, bo gdy Saturn, porządkując twoją przestrzeń, coś ci zabierze, szczodry Jowisz podaruje ci w to miejsce coś innego, lepszego. Skończy się związek, który przynosił ci więcej zmartwień niż szczęścia? Zanim obeschną łzy, spotkasz kogoś, kto okaże się ciebie wart! Jednak aby w pełni skorzystać ze sprzyjających okoliczności (i mając na względzie ciągłą obecność Saturna), powinnaś dobrze wiedzieć, w jakim kierunku zmierzasz i które z wyjść okaże się dla ciebie rzeczywiście najlepsze. Pamiętaj, by nie oceniać rzeczy powierzchownie, lecz zwracać uwagę na ich prawdziwą wartość i to, czy pomogą ci zbliżyć się do wyznaczonego celu. Z możliwości, które się przed tobą otworzą, wybieraj najlepsze w szerokim aspekcie. Jeżeli będzie to propozycja nowej pracy, przeanalizuj, czy na pewno dla ciebie korzystna.

Ty i URAN

Warto wspomnieć także o ożywczej energii Urana. Jego misja potrwa aż do 2026 roku i kolejno wszystkie Koziorożce poczują, że życie jest tym ciekawsze, im więcej w nim zmian, nowości, eksperymentów. Postanowisz, że twoja egzystencja nie będzie banalna i pozbawiona zwrotów akcji. Bez względu na to, ile masz lat, zapragniesz doświadczać życia pełniej i odważniej niż dotychczas. Jaką drogą nadejdą zmiany? To zależy od twojego indywidualnego kosmogramu. W grę wchodzą przeprowadzki, zmiana miejsca pracy, a nawet zupełnie nowy zawód. Może zdecydujesz się podjąć pracę za granicą albo weźmiesz ślub z obcokrajowcem czy osobą innej religii. A może po prostu wybierzesz się w daleką i długą podróż. Jeśli tak, nie będzie to zwykły wakacyjny wyjazd, tylko całkiem nowe doświadczenie. Odkryjesz dzięki temu nowe środowiska, nowe zwyczaje i stwierdzisz, że świat jest piękny poprzez swoją różnorodność. Co więcej, tegoroczne i przyszłe odkrycia okażą się świetnym sposobem na pozbycie się trzymanych w szafIe tajemnic, wymyślonych kompleksów i uprzedzeń do innych. Coś, co wydawało się poza twoim zasięgiem, teraz może być nawet na wyciągnięcie ręki.

PROGNOZA DLA KOZIOROŻCA NA 2020 ROK

Siła spokoju

Nawet przy niekorzystnych sytuacjach nie stawaj się agresorem i wyrównuj rachunki sprawiedliwie. Nie zamieniaj się też w księżniczkę oczekującą gwiazdki z nieba.

HOROSKOP 2020 KOZIOROŻEC - ŻYCIE OSOBISTE

Uważasz, że życie skąpi ci ostatnio szczęścia? Uważnie obserwuj, co się dzieje wokół ciebie, weź pod lupę sytuacje, które często się powtarzają. Los zwykle robi jakieś uniki, a ty wciąż trafasz na wiecznych chłopców? A może to ty wysyłasz mylne sygnały, a przez to przyciągasz niewłaściwe osoby? Z jednej strony marzy ci się wielka miłość, z drugiej najwyraźniej czegoś się obawiasz. Pomyłki, tęsknoty, rozczarowania? Jest szansa zobaczyć to wreszcie wyraźniej. Być może nawet doświadczysz czegoś w rodzaju olśnienia, intuicja podpowie ci coś istotnego. Odkryciom, których dokonasz, towarzyszyć będzie szansa dokonania zmiany.

Okazja do spotkania miłości też niechybnie się pojawi, tylko nie rzucaj się na nią zbyt zachłannie. No i nie kieruj się teraz pozorami, ponieważ pierwsze wrażenie potraf niejednego zmylić. Ktoś wydaje się błyskotliwy, urzekający, lecz może są to jedynie kolorowe piórka? Dla odmiany ktoś nieśmiały i niepozorny skrywa bogactwo uczuć i inteligencji. Sprawdź to. Jeśli tkwisz w złym układzie, odkryjesz, że tak być nie musi. Tam, gdzie od dawna nikt nie wymawiał słowa „miłość”, jedno z partnerów może dojrzeć do rozstania. Chyba jednak nie ma czego żałować, a jeśli już, to tylko czasu straconego na kłótnie i nieporozumienia. W parach, które nie mają zamiaru się rozstać, kryzysy także wchodzą w grę, są one jednak nieodłączną częścią życia. Burze w waszym przypadku przyniosą jedynie oczyszczenie atmosfery. Nie zrażajcie się. Jest dobrze? Tym lepiej. Pary mocno związane mają jednak przed sobą etap, kiedy miłość okaże się mniej zabawna niż wcześniej, a zdecydowanie bardziej absorbująca i wymagająca poświęcenia. Może czekają was trudne decyzje, domowe remonty, konieczność zrezygnowania z niektórych przyjemności. Mniej lekkości bytu, większe ciężary codzienności. I tyle! Nie wyszukujcie zagrożeń, nie wymyślajcie problemów. Niewykluczone krótkie rozstanie, które uświadomi ci, że zależy ci na partnerze. Z daleka zobaczysz coś, czego nie było widać z bliska! Pamiętaj także, że pozytywne nastawienie potraf wiele zmienić, zawsze więc zachowuj optymizm! Wydarzy się coś miłego, co wywoła przypływ wielkiej radości. Miłość, która, zdawało się, zamierzała odejść, zrobi nagły w tył zwrot! Ktoś na pozór powściągliwy i chłodny może zaskoczyć cię skrywanym temperamentem. W stałych związkach znowu atmosfera spokoju i stabilności, ale nie tylko. Jest miejsce na większe emocje!

HOROSKOP 2020 KOZIOROŻEC - KARIERA

Obecny rok chwilami okaże się pełen sprzeczności. Trudno będzie precyzyjnie planować, bo z jednej strony Jowisz oraz Uran sprawią, że pojawią się ciekawe możliwości, z drugiej zaś, za sprawą Saturna i Plutona, będziesz natykała się na sytuacje, które utrudnią ci płynną realizacje zamierzeń, zmuszając cię do większego wysiłku, a nieraz do zmiany pierwotnego planu. Nie denerwuj się też tym, że szanse przeplatać się będą z momentami, w których sprawy zawisną w próżni. W takich chwilach zamiast niecierpliwie pokonywać opór materii, najpierw poważnie przemyśl problem. Zobaczysz, że znajdziesz rozwiązanie kłopotów.

Swoje plany realizuj etapami. Od czasu do czasu spróbuj spojrzeć na wszystko z dystansu tak, jakbyś patrzyła na życie innej osoby, a wtedy uda ci się zauważyć ewentualne błędy na tyle wcześnie, by w porę je naprawić. Koziorożce, które chcą rozpocząć lub prowadzą własną działalność, powinny nastawić się na kumulowanie środków oraz zadowalać się bezpiecznymi możliwościami pozbawionymi elementów ryzyka. Nie sięgaj teraz po największy kawałek tortu! Osoby poszukujące pracy muszą się wykazać sporą cierpliwością, bo propozycje, które otrzymają, nie będą spełniać ich oczekiwań w stu procentach. Czasem jednak warto zadowolić się czymś skromnym, żeby znaleźć punkt oparcia i impuls do dalszego rozwoju.

Sprawy finansowe nie będą się układały źle, o ile potrafisz oszczędzać dla zapewnienia sobie większych zysków w przyszłości. Niektóre z was będą osiągać całkiem spore dochody, niestety obciążone koniecznością spłacania kredytu. Trudno, musisz poczekać. Jeżeli zaś nie musisz, obecnie nie bierz na siebie nowych zobowiązań finansowych, nie zaciągaj kolejnych pożyczek, ponieważ możesz mieć trudności z ich regularnym spłacaniem. Pamiętaj również o tym, że stare długi, nawet niewielkie, należy regulować, bo szkoda tracić dobrą opinię z powodu zapomnianych rozliczeń.

HOROSKOP 2020 KOZIOROŻEC - DLA ZDROWIA

Oszczędzaj teraz siły i energię, nie masz ich bowiem zbyt wiele. Staraj się nie poddawać huśtawce nastrojów, w którą będą chciały cię wpędzić saturn i pluton. W razie stresów nie racz się dobrym winem, raczej trenuj pozytywne myślenie oraz umiejętność relaksacji.

HOROSKOP 2020 KOZIOROŻEC  - JEŚLI JESTEŚ LICZBĄ:

1. Naprawdę są duże szanse na to, aby twoja sytuacja życiowe uległa korzystnej zmianie. Panuj nad emocjami, niepokój wewnętrzny staraj się wykorzystać twórczo. Niewykluczone są przeprowadzki, nowe kontakty w pracy, nowe umowy, które zadecydują o przyszłości na kilka następnych lat. Możesz spotkać kogoś, z kim połączy cię płomienny romans, ale nie zakładaj z góry, że przeistoczy się on w stały związek.

2. Poczucie bezpieczeństwa i stan życiowej równowagi pozwolą rozwiązać wiele problemów. Spędzaj czas w gronie rodzinnym, organizuj spotkania z przyjaciółmi, obcuj ze sztuką. Powinnaś też zająć się sprawami urody i kreowania swojego wizerunku. Jeśli masz uzdolnienia artystyczne, rozwijaj je. Takie hobby pobudzi twoją wyobraźnię. To dobry moment na mieszkaniowe inwestycje i urządzanie domowego gniazdka.

3. To czas doskonalenia się. Poszukuj nowych dróg, zadawaj sobie trudne pytania. Filozoficzne podejście do życia ułatwi rozwiązywanie problemów. Niewykluczone, że w twojej głowie pojawią się ciekawe refleksje i zaczniesz pisać pamiętnik. Czy znajdą się w nim romantyczne wątki? To możliwe, ale do tego tematu podchodź ostrożnie. Nie nastawiaj się od razu na miłosną powieść, bo może będzie to tylko nowelka. Osoby związane powinny dążyć do jasnych sytuacji partnerskich.

4. Wibracja, która wywiera teraz wpływ na twoje życie, zapowiada rok sprawiedliwości kosmicznej. Jeśli np. kiedyś po stąpiłaś wobec kogoś nieuczciwie, teraz ty możesz się znaleźć w podobnej sytuacji. Osoby, które postępowały jak należy, mogą oczekiwać bonusów w postaci wygranej na loterii, awansu, podwyżki, niespodziewanego spadku. Dlatego nadal graj fair! Jeżeli zaś dostaniesz się na szczyt, nie zapominaj o tych, którzy ci podlegają i pomogli ci tam się dostać.

5. Zakończą się sytuacje, których potencjał wyczerpał się i odejdą ludzie, którzy nie mają ci już nic do ofiarowania. Przyjmij to ze spokojem. W rezultacie zyskasz miejsce na nowe, wspaniałe rzeczy, które przyniesie rok następny. W trudniejszych chwilach zaufaj intuicji, a jeżeli poczujesz się zagubiona, postaraj się wypocząć w spokojnym i komfortowym otoczeniu, aby w ciszy odnaleźć siebie. Dla par to czas bilansu.

6. Wpływ na ciebie ma teraz wibracja związana z pojawianiem się nowych sytuacji. Cokolwiek to będzie, warto przejąć inicjatywę. Korzystaj więc z okazji i podejmuj wyzwania. Jeśli jakiś pomysł chodził ci od dawna po głowie powiedz sobie „teraz albo nigdy!”. Pamiętaj, że jesteś kowalem swojego losu, nie sugeruj się więc dobrymi radami innych, szczególnie jeśli czujesz, że to, co robisz, ma sens. W miłości również dobre prognozy. Będziesz miała powodzenie.

7. Ten rok to przymiarka do codzienności, która okazać się może całkiem przyjemna. Tempo osłabnie, ale nie panikuj. Wszak życie składa się z drobiazgów. W pracy spokojnie umacniaj swoją pozycję. Jeżeli tęsknisz za uczuciem, pamiętaj, że nic na siłę. Miłość jest niczym motyl. Jeśli nie będziesz za nim gonić, sam do ciebie przyleci. Już zawarte związki wejdą w dużo spokojniejszą fazę.

8. Twój umysł jest otwarty, a szare komórki i wyobraźnia pracują na wysokich obrotach. Możesz zdobyć dodatkowe bonusy w postaci stypendium, zagranicznego wyjazdu, niespodziewanego awansu, nagrody, wzrostu prestiżu. W uczuciach również duże przyspieszenie! Połączy was silne, kosmiczne przyciąganie, które może się zakończyć ekspresowym ślubem! Intuicja cię nie myli, jesteście dla siebie stworzeni.

9. Ten rok można porównać do wylewania fundamentów. Zrobisz to źle, budowla się zawali. Zrobisz dobrze, twój dom da ci bezpieczne schronienie. Nie podejmuj teraz ryzyka, nie szukaj też dróg na skróty. Nie zapominaj jednak o odpoczynku i regeneracji sił. Codzienna praca, monotonna i nieco nudna, może wywołać stresy i napięcie. Myśl pozytywnie.

DOBRA RADA NA CAŁY ROK DLA KOZIOROŻCA

To naprawdę twórczy okres. Czas sprzyja wyrażaniu emocji, porozumieniu z ludźmi. Nie spoczywaj więc na laurach, tylko staraj się bardziej otworzyć na innych. Możesz na tym jedynie zyskać.