Pora na zmiany

Działaj odważnie, jeśli wierzysz w swój cel, bo chęć uczynienia czegoś ważnego, dobrego okaże się teraz najlepszym źródłem wewnętrznej siły. To także dobry czas, by się zmienić w sensie fizycznym, stać się lepszą wersją samej siebie. Każ zniknąć swoim kompleksom.

Ty i SATURN

Niemal do końca roku wspiera cię Saturn w obszarze kreatywności, co przyczyni się do łatwiejszego wyrażania potrzeb. Możesz więc teraz osiągnąć stan równowagi, do którego dążysz. Jeżeli niedawno doznałaś jakichś rozczarowań, spoglądaj przed siebie z optymizmem, spróbuj odciąć się od przeszłości, zapomnieć o przykrych doświadczeniach. Najpierw jednak wyciągnij z nich wnioski, bo przez to nawet porażki nabierają wartości. Teraz życie będzie cię satysfakcjonować i dawać poczucie bezpieczeństwa, ale dbaj, aby twoje zamierzenia odzwierciedlały to, kim naprawdę jesteś. Nikogo i niczego nie udawaj. Bądź elastyczna w wyznaczaniu sobie nowych celów. Niech ważnym kryterium stanie się satysfakcja, kreatywność, realizowanie pasji. Jeżeli bowiem zapomnisz o tym, co lubisz, w przyszłości trudno ci będzie znaleźć to, co zgubiłaś. Pamiętaj, że od twojej aktualnej postawy zależą następne lata. Kosmos sprzyja odważnym.

Ty i PLUTON

Jeszcze przez kilka najbliższych lat Pluton użyczać ci będzie swojej silnej i dynamicznej energii. Jego transformujący wpływ pozwoli ci dokonać wielu zmian, których potrzebujesz. Przede wszystkim więc napraw fundamenty, na których wznosisz budowlę zwaną życiem. To od ich solidności zależy stabilność całej konstrukcji. Jeżeli czujesz, że coś cię ogranicza, zajrzyj do piwnicy, czyli swojej podświadomości. Jeśli jest ciemna i zagracona, zapal tam jasne światło! Jak powiedział Karl Gustaw Jung „dopóki nie uczynisz nieświadomego świadomym, będzie to kierować twoim życiem, a ty będziesz nazywać to przeznaczeniem”. Masz doskonały czas na psychoterapię i odkrywanie siebie. Tym sposobem zamienisz każdą słabość w siłę. Jeśli przed czymś próbujesz uciekać, tracisz wiele energii. Dużo lepszym rozwiązaniem jest odważne stanięcie twarzą twarz z wyzwaniem.

Ty i JOWISZ

Jowisz, przyjazna i wspierająca planeta, w najbliższych miesiącach znajdzie się w obszarze komunikacji, nauki oraz relacji towarzyskich w twoim horoskopie. To czas rozwoju i odwagi w wyrażaniu siebie. Również wiedza będzie teraz przychodzić do ciebie z najrozmaitszych źródeł. Jeśli do tej pory twoje poczucie własnej wartości szwankowało, teraz masz szansę bardzo poprawić samoocenę. W rezultacie śmielej wychodzić będziesz zmianom naprzeciw. Poczujesz się pewniej i swobodniej, odnotujesz przypływ pozytywnej energii i ciekawych pomysłów. Życie pokaże swoją najlepsza stronę. Jeżeli masz przed sobą obrany cel, śmiało ruszaj w drogę. Przyciągasz do siebie pomyślne wydarzenia oraz osoby sprzyjające twoim zamiarom. Niewykluczone, że pojawią się nowe kontakty zawodowe, szanse na drobne, ale korzystne zmiany. To dobry czas, aby zaprezentować światu to, co masz najlepszego. Częściej wychodź z domu.

Ty i URAN

Jeszcze przez kilka najbliższych lat, bo aż do roku 2026, korzystać będziesz ze wsparcia Urana, planety zaskoczeń i niespodzianek. Jednak te zwroty akcji okażą się dla ciebie szansą, aby zmienić kierunek na bardziej korzystny. Wyjedziesz gdzieś nieoczekiwanie, kogoś poznasz, czymś się nagle zainteresujesz i okaże się, że tego ci właśnie było trzeba. Nastaw się więc pozytywnie. Wszak jedyne, co jest pewne, to zmiana! Możesz się spodziewać wielu nowych i bardzo odświeżających sytuacji, które wprowadzą w twoje życie dreszczyk podniecenia. Może poznasz fascynujące i dotąd nieznane ci aspekty życia, a może nieoczekiwanie się zakochasz w kimś, kto zafascynuje cię odmiennością. Jeśli jesteś artystką, doczekasz się erupcji talentu. A jeżeli nie masz do czynienia ze sztuką, pozwól sobie na małą ekstrawagancję w codziennym życiu. Marzy ci się jakiś odlotowy ciuch? Masz ochotę na rewolucję w wystroju domu? Dlaczego nie? Gdy pozwolisz sobie na więcej odwagi i ryzyka w modzie lub aranżacji swojego otoczenia, wkrótce się okaże, że w twojej osobowości także zachodzą znaczące zmiany. Staniesz się bardziej swobodna, odważna oraz niezależna.

PROGNOZA DLA PANNY NA 2020 ROK

Wiatr w żagle

Osiągniesz sukcesy poprzez twórczość, miłość, ale także przyjaźń i wsparcie, które będziesz otrzymywać i dawać. Dla samotnych nadchodzi etap szans oraz nieoczekiwanych zauroczeń.

HOROSKOP 2020 PANNA - ŻYCIE OSOBISTE

W tym roku korzystne wpływy planet szykują dla większości Panien prawdziwe uczuciowe spełnienie. Flirty upewnią cię o własnej atrakcyjności, dodadzą pewności siebie. Wolne osoby mogą w tym roku przeżyć namiętny romans. I bynajmniej nie jest powiedziane, że ogień w waszych sercach szybko się wypali. Może nawet nigdy? Masz wszelkie szanse odnaleźć prawdziwy diament. Jak odróżnić jego szlachetny blask od efektownych, lecz nic nie wartych szkiełek? Unikaj mężczyzn zachowujących się ostentacyjnie i próbujących każdą metodą zwrócić na siebie uwagę, bo to oznacza, że mają niewiele do zaoferowania innym. Patrz sercem, decyduj mądrze i odważnie planuj przyszłość. Na tyłach sceny działają życzliwy ci legalista Jowisz oraz Saturn, który sprzyja budowaniu solidnych związków. Dla par już zdeklarowanych więcej przyjemności, więcej radości, może nawet powtórka miodowego miesiąca? Bardzo udana! Jednak mimo że jesteś w harmonijnej i dobrej relacji, warto znaleźć czas na refleksję, na podsumowanie, na ocenę tego, co ty dajesz swojemu partnerowi, a co on tobie. Powinniście również się zastanowić, jakie nowe, ważne elementy można wprowadzić do tej relacji. Miłość ewoluuje, dojrzewa! A teraz jest dobry czas na wychodzenie z inicjatywą, na budowę domu, powiększenie rodziny.
Pannom, których życiowe ścieżki wydają się mocno poplątane, gwiazdy radzą się zastanowić, co należy zmienić. Może... wszystko? Jeśli supeł nie daje się rozplątać, przetnij go zdecydowanym ruchem. Pora się wyzwolić z toksycznych układów, romansów bez przyszłości, znajomości nie przynoszących niczego. Szczególnie osoby urodzone w samym środku znaku, pozostające w orbicie Neptuna, nie powinny dawać się zwodzić fałszywej nadziei. Trzeba tylko podjąć decyzję, a ciąg dalszy potoczy się szybciej i bardziej gładko niż możesz się spodziewać. Saturn wyrówna wyboje na tej drodze. Dużym wsparciem będą dla ciebie przyjaciele, którzy od dawna obserwują twoje życie. Oni staną po twojej stronie. Gdy ujrzysz światełko w tunelu i pobiegniesz w jego stronę, w twoim życiu zrobi się jaśniej i piękniej. Los przewiduje bonusy dla singli z odzysku!

HOROSKOP 2020 PANNA - KARIERA

Rok zapowiada się optymistycznie. Potężny w swojej życzliwości Pluton i szczodry Jowisz wspomagają twoje działania, podsuwając dogodne okoliczności, obdarzając cię większą pewnością siebie i zdecydowaniem. Saturn z kolei zadba, byś potrafiła swoje pięć minut wykorzystać, czyniąc z nich solidne podwaliny przyszłych sukcesów. Dzięki temu pomocnemu duetowi również wpływy nieprzewidywalnego, ale obecnie sprzyjającego ci Urana staną się ożywcze i konstruktywne. Nieoczekiwane zmiany i pozornie zaskakujące sytuacje będące jego domeną, koniec końców wyjdą ci na korzyść. Ku swojemu zdumieniu przekonasz się, że stać cię na robienie rzeczy, o które absolutnie się nie podejrzewałaś. Nowe wyzwania, sytuacje będą w stanie uruchomić w tobie wielkie rezerwy energetyczne, szczególnie jeśli będziesz tego świadoma. Pozytywne myślenie, wymagające dużej zmiany w twoim sposobie postrzegania samej siebie, okaże się bardzo pomocne. A więc śmiało! Bądź aktywna i otwarta na to, co nadchodzi.
Niektóre z was mogą spodziewać się zagranicznych wyjazdów na stypendia, szkolenia lub kontrakty. Jeżeli zaczynasz po studiach szukać pierwszej pracy, nie przyjmuj pochopnie pierwszej lepszej propozycji, bądź świadoma kierunku, celu i własnych oczekiwań. Nie zaniedbuj rozwoju. Może nieznany ci dotąd obcy język, a może kurs rozwijający asertywność lub kreatywność? Jeżeli zajmujesz się własną działalnością, także śmiało naciskaj na pedał gazu. W zeszłym roku pracowałaś bez rozgłosu, teraz zaczniesz być znana w swojej branży. Pojawią się nowe zamówienia, a może poszerzy się zakres twoich prac. Dochody powinny utrzymywać się na przyzwoitym poziomie, więc w obszarze finansów również nie masz powodów do niepokoju. Chyba, że wbrew swoim zwyczajom zaczniesz mieć lekką rękę do wydatków. Nie szastaj forsą, przeznacz swoje pieniądze na jakiś ważny dla ciebie cel. Możesz oczywiście kupić sobie coś, o czym od dawna marzysz, jednak część środków powinna być przeznaczona na twój rozwój zawodowy. Panny z samego środka znaku nie powinny być w tym roku zbyt entuzjastyczne i łatwowierne. Jeśli coś wydaje ci się zbyt piękne, aby było prawdziwe, to zapewne tak właśnie jest.

HOROSKOP 2020 PANNA - DLA ZDROWIA

Kondycja powinna ci dopisywać. Obserwując siebie uważnie, możesz się przekonać, jak bardzo twoje psychika i zdrowie fizyczne są powiązane ze sobą. Dlatego dbanie o siebie przekłada się na dobry nastrój i odwrotnie. Masz świetny czas na różne formy terapii i doskonalenie się.

HOROSKOP 2020 PANNA  - JEŚLI JESTEŚ LICZBĄ:

1. Przyjdą szanse, ale nie przywiązuj się do tego, co musi prze minąć, nie trzymaj się kurczowo pozycji straconych. Twoja wrażliwość nie powinna być zbyt wielka, nastaw się na to, że aby coś zyskać, coś trzeba stracić. Panuj nad emocjami, niepokój staraj się wykorzystać twórczo. Czas sprzyja wyrażaniu emocji, porozumieniu z ludźmi. Działaj taktownie i dyplomatycznie, chociaż śmiało i z rozmachem.
2. Będziesz lubiana, otoczona dyskretnym urokiem. To skłania do zwierzeń i ludzie chętnie przebywają w twoim towarzystwie, a ty chętnie prowadzić będziesz z nimi długie pogawędki. Dzieci staną się źródłem radości. Gdy czas płynie tak przyjemnie, pewnym niebezpieczeństwem staje się rozleniwienie i zahamowanie działalności zawodowej. Trzymaj rękę na pulsie. Jeżeli stracisz dystans do peletonu, trudno ci będzie to nadrobić. Ustal właściwe proporcje między pracą a rodziną.
3. Nie należy rozpoczynać nowych projektów, bo twój zmysł praktyczny nieco szwankuje. Łatwo możesz popełnić błąd w kwestiach finansowych lub paść ofiarą oszustwa. Zatem nie wdawaj się w ryzykowne przedsięwzięcia, nie podpisuj żadnych dokumentów przed ich uważnym przeczytaniem. Możesz wyjechać służbowo, nawiązać interesujące znajomości.
4. Możesz inwestować i realizować swoje ambicje. Niewykluczona pomoc wpływowych osób, a i ty możesz teraz moc niej wpływać na innych. Nawiązane kontakty okażą się ważne. Jeżeli jesteś właśnie na szczycie, pomyśl o tych, którzy tak wysoko nie dotarli. Cykl zbliża się ku końcowi. Kosmiczna sprawiedliwość dosięgnie tego, kto nie grał fair. Za lenistwo i lekkomyślność kosmos wystawi rachunek, sprowadzając na twoją głowę kłopoty materialne. Zacznij się przygotowywać do tego, wzmacniając charakter i siły duchowe.
5. Rok ostatecznych rozwiązań, rozstań, finalnych bilansów. Nieuniknione zmiany przyjmuj ze spokojem. Zyskujesz miejsce na nowe sprawy, które przyniesie rok następny. Wyobraź sobie życie jako pendrive. Skasuj pliki, które już nie są potrzebne. Część spraw, które teraz się rozpoczynają, nie potrwa długo. Jednak rzeczy zaczęte wcześniej mogą znaleźć finał. Niewykluczona przysięga małżeńska.
6. Możesz wystartować w nowych dziedzinach. Niewykluczone, że do tej pory sama nie wiedziałaś, na co cię stać. Śmiało wykorzystaj wszystkie szanse zsyłane przez los. Szukaj dodatkowych możliwości. Bądź aktywna. Działaj z rozmachem, ale uważaj, aby sytuacja nie wymknęła się spod kontroli. Musisz być rozważna i ostrożna, bo aktywność nie oznacza, że musisz odnieść sukces za wszelką cenę. Ten rok przypomina rozstaje – wybierz właściwą drogę i dobry środek transportu.
7. W zeszłym roku nie miałaś czasu na refleksję, na dłuższe zastanowienie się, czy sprawy na pewno zmierzają we właściwym kierunku. Byłaś zajęta rozpędzaniem swojej lokomotywy, a wszystko działo się bardzo szybko. Nadeszła pora, aby przystanąć i najpierw ogarnąć całość, a potem wyostrzyć wzrok na szczegóły. Zastanów się, czy nic ci nie umyka. Zrób bilans tego, czego już dokonałaś, pomyśl, co należy skorygować w planach na przyszłość.
8. O ile rok poprzedni wlókł się wolno jak pociąg osobowy do Małkini, o tyle ten przemknie szybko niczym międzynarodowy ekspres. Aż szkoda! Będziesz bowiem ulubienicą gwiazd i ludzi. Okoliczności zaczną sprzyjać, a problemy znikną. Osoby samotne mogą się spodziewać szalonych romansów. Atmosfera domowa pełna ciepła i serdeczności.
9. Szykuje się więcej pracy niż rozrywek, a efekt twych działań nie będzie natychmiastowy. Musisz pamiętać, że każde zaniedbanie wypłynie w przyszłości, lecz doczekasz się z kolei plonów solidnej pracy. Wibracje tego roku mają bardzo daleki zasięg, zatem uzbrój się w cierpliwość. Potrzebny jest ci też odpoczynek i czas na regenerację sił. Myśl pozytywnie.

DOBRA RADA NA CAŁY ROK DLA PANNY

Część z was doczeka się nagrody za wcześniejsze wysiłki. Osoby o wyjątkowej wrażliwości odczują wzrost intuicji, ale mogą też popaść we frustrację. Trzeba bardziej uważać na psychikę.