Bądź życzliwa

Takie nastawienie pomoże ci łatwiej pokonywać własne problemy, które w porównaniu z kłopotami innych wydadzą ci się mniej dotkliwe. Poza tym dobra energia wraca do nadawcy. Pamiętaj o tym, uśmiechając się do otaczających cię ludzi.

Ty i SATURN

W roku, w którym Saturn kontynuuje wędrówkę przez znak Koziorożca sprawy rodzinne wymagać będą więcej dyplomacji. Co prawda zazwyczaj nie brak ci tej cechy, ale z drugiej strony, nastrojowy i impulsywny Raku, dajesz się czasem ponieść emocjom wynikającym z subiektywnego spojrzenia na ważne sprawy. Zastanów się, czy czasami działając w najlepszej wierze, nieco się nie zapędzasz i próbujesz narzucić najbliższym swoje zdanie. Postaraj się teraz zostać psychologiem. To umiejętność, z której po prostu należy skorzystać. Nie wyważaj drzwi, jeżeli możesz je otworzyć. Jeśli np. metody zakazów i nakazów w stosunku do twoich dorastających dzieci okazują się zawodne, to być może szczera partnerska rozmowa okaże się przełomem w waszych wzajemnych kontaktach. Warto również, abyś w tym roku znalazła klucz do samej siebie, swoich ukrytych potrzeb, o których często się zapomina w nieustającej pogoni za czasem.

Ty i PLUTON

Nadal odczuwać będziesz przekształcający wpływ Plutona, który przesuwając się powoli przez kolejne stopnie znaku Koziorożca, na głębokim poziomie zmienia twoje życie. Warunki, w jakich przyjdzie ci w tym roku realizować życiowe cele, mogą być pełne wyzwań. To jednak wbrew pozorom pozytywna informacja. Mobilizacja towarzysząca realizacji pragnień sprawi, że poczujesz, iż masz w sobie znacznie więcej siły i talentów niż przypuszczałaś. To proces uwalniania się od ograniczeń miejsc, osób i sytuacji, które uwięziły cię w schemacie. Zrobisz wiele, aby zyskać swobodę. Zobaczysz świat i swoje życie w szerszej perspektywie. Gdy ten etap minie, poczujesz, że jesteś gotowa na jeszcze więcej. Przed tobą dobre perspektywy! Dobrze, abyś więcej czasu poświęciła sobie. Jeśli nie czujesz się najlepiej, warto sprawdzić, czy zdrowie wymaga podratowania.

Ty i NEPTUN

W obszarze rozwoju osobistego twojego horoskopu nadal panuje Neptun. Choć czasem świeci on zwodniczym światłem, to gdy znajduje się w korzystnym położeniu, a tak jest właśnie teraz, ofiaruje ci to, co w nim najlepszego. Masz w sobie wielkie pokłady wrażliwości, choć może czasem to ci utrudnia życie. W tym roku poczujesz, jak wiele radości może sprawić dawanie. Będziesz skłonna pomagać osobom, którym powodzi się gorzej od ciebie, włączysz się w akcje charytatywne. Dzięki swojej umiejętności współodczuwania niejednokrotnie okażesz się dla kogoś wsparciem. I wcale nie musi chodzić o pomoc materialną. Wsparcie duchowe, szczere rozmowy, uważne, pełne zrozumienia wysłuchanie problemów są równie ważne. Pomyśl o tym, gdy ktoś będzie chciał się przed tobą wygadać. Interesuj się życzliwie sąsiadami, pamiętaj o znajomych. Okaże się, że ty także masz wokoło siebie wiele pomocnych osób.

Ty i URAN

Dobra wiadomość! Uran, który nie tak dawno destabilizował twoje życie, obecnie realizuje swoją przyjazną misję! Jeszcze przez kilka najbliższych lat, bo aż do roku 2026, przemierzać będzie znak Byka. Tym samym znalazł się on w korzystnym położeniu w twoim horoskopie, spodziewaj się więc wielu nowych i bardzo odświeżających sytuacji, które wprowadzą w twoje życie dreszczyk podniecenia. Może wyjedziesz gdzieś i poznasz nowe, fascynujące i dotąd nieznane ci aspekty życia, a może zakochasz się nieoczekiwanie w kimś, kto zafascynuje cię odmiennością. Jeżeli jesteś artystką, doczekasz się erupcji talentu. Nawet jeśli wcale nie masz do czynienia ze sztuką, pozwól sobie na małą ekstrawagancję w codziennym życiu. Marzy ci się jakiś odlotowy ciuch? Pamiętaj, że czasem lepiej kupić go i nosić z przekonaniem niż westchnąć głęboko i nabyć kilka ubrań praktycznych, lecz nijakich. Masz ochotę na rewolucję w wystroju domu? Dlaczego nie? Gdy pozwolisz sobie na więcej w modzie lub aranżacji swojego otoczenia, wkrótce się okaż, że w twojej osobowości także zachodzą korzystne zmiany. Staniesz się bardziej swobodna, odważna i niezależna.

PROGNOZA DLA RAKA NA 2020 ROK

Pokonaj obawy potraktuj siebie jak dom z mnóstwem pokoi i zobacz, co tam się dzieje. Czy panuje w nich porządek, czy może bałagan. Zajrzyj też do ciemnej piwnicy (czyli rejonu lęków i obaw). Zapal tam światło.

HOROSKOP 2020 RAK - ŻYCIE OSOBISTE

W najbliższych miesiącach dekoracje będą raczej sugerowały, że scenariusz twojego osobistego życia to reality show, a nie hollywoodzki romans w wielkim stylu. Związana od dawna? Niewykluczone, że remont lub budowa domu, tak zwane urządzanie się albo powiększenie się rodziny staną się dla ciebie sprawą priorytetową i niewiele czasu oraz energii zostanie na pozostałe przyjemności. W niektórych układach możliwe są kryzysy. Jeśli twój partner daje ci prawdziwe powody do poddawania w wątpliwość siły łączących was uczuć, należy dążyć do prawdy. W większości stanie się ona wyzwalająca, nawet jeśli któreś z was zrobi zdecydowany ruch w kierunku drzwi.
Jeżeli jednak masz jedynie niejasne wątpliwości, czy dalej razem wam pod drodze, nie panikuj, nie pisz od razu pozwu rozwodowego! Może jest to po prostu ten moment, w którym warto zrewidować wzajemne oczekiwania, porozmawiać ze sobą bardzo otwarcie, zaakceptować fakt, że wasze relacja ewoluuje od romantycznych wyobrażeń do codziennego życia we dwoje. To normalne i nie ma w tym nic złego. Wolne Raki nie powinny spieszyć się teraz z decyzjami przesądzającymi o ich dalszej przyszłości. Szczególnie jeśli nie znają odpowiedzi na wiele ważnych pytań lub jeśli, co gorsze, czują, że coś jest nie tak z ich ewentualnym partnerem. Samotne Raki mają teraz wiele do zyskania lub stracenia! Gwiazdy mówią, że możesz spotkać kogoś interesującego i wartego grzechu, ale na temat dalszego ciągu związku nie wypowiadają się jednoznacznie. Pozostając w orbicie skomplikowanych układów planet, łatwo bowiem złapać w swoje sieci beztroskiego motylka lub związać się z kimś, kto nie ma ci nic do zaoferowania. Strzeż się osób gnanych wewnętrzną pustką i efekciarzy! Szczególnie w drugiej połowie roku twój wewnętrzny spokój okaże się bardzo kruchy, dlatego nie komplikuj sytuacji, podejmując impulsywne decyzje. Daj sobie czas, przyglądaj się sytuacji. Działaj w swoim dobrze pojętym interesie. Przecież pragniesz szczęścia, a nie rozczarowania!
Dla Raków z pierwszej połowy roku klimat zdecydowanie się ociepla. Pary, które stawiły czoło rzeczywistości, odkryją, że ich miłość przetrwała krótkotrwałe ochłodzenie, że znowu wypuszcza zielone pędy i listki! Także twoje wyczucie dotyczące nowych relacji poprawi się. Zaczniesz przyciągać do siebie partnerów atrakcyjnych, a jednocześnie wartościowych. Przyszła wreszcie pora na historię z happy endem!

HOROSKOP 2020 RAK - KARIERA

Dylematy związane ze sferą zawodową mogą sprawić, że poczucie celowości tego, co robisz, będzie ci czasem umykać. To trudne doświadczenie dla dociekliwych Raków, które lubią znać odpowiedzi na wszystkie pytania. Jednakże planety nie mają zamiaru pozbawić cię na długo poczucia bezpieczeństwa. Pragną jedynie ukazać ci inne, całkiem nowe możliwości, których nie miałabyś okazji zauważyć, koncentrując się i czerpiąc maksimum satysfakcji z tego, co robisz. To rodzaj życiowego testu, sprawdzenia, czy jesteś na właściwej drodze. Jeżeli zależy ci na tym, co robisz, przykładaj się do pracy, bo twoja zwykła podzielność uwagi może się okazać zawodna. Zwracaj baczniejszą uwagę na szczegóły, pilnuj swoich obowiązków, dotrzymuj terminów i bądź otwarta na konstruktywną krytykę.
Jeśli sama sobie jesteś sterem, żeglarzem i okrętem, to używaj kompasu, nie żegluj beztrosko, licząc na same pomyślne wiatry. Jeżeli zaś w twoich sprawach już coś się skomplikowało i pogmatwało, musisz uporządkować zaistniały bałagan. Być może przy okazji dowiesz się wielu interesujących rzeczy na własny temat? Pamiętaj, że ludzie trzymają lustro, w którym warto czasem się przejrzeć, dostrzegając własne wady. Nie obrażaj się, nawet jeśli nie wszystko będzie ci się podobało. Mądrze zrobisz, słuchając innych, ale nie przejmuj się plotkami. Gdybyś doszła do wniosku, że chcesz coś zmienić – stanowisko, pracę, a nawet zawód – opracuj wcześniej strategię.
Twoją dewizą powinna stać się otwartość. Pora się rozejrzeć, szukać innych dróg, nowych miejsc, odmiennych sposobów rozwiązywania problemów. Przyzwyczajenia, stare doświadczenia to teraz element hamujący, więc nie trzymaj się ich kurczowo. Gdyby ludzie wciąż trwali przy tym, co było, cywilizacja nigdy nie posunęłaby się naprzód. Z rozwojem łączy się ryzyko, pozwól więc sobie spróbować czegoś, czego jeszcze nie znasz. Dla Raków z pierwszej połowy znaku to etap inspirujący i sprzyjający zmianom!

HOROSKOP 2020 RAK  - DLA ZDROWIA

Niech ci się nie wydaje, że wciąż możesz przenosić góry. Staraj się więcej odpoczywać. Aktywnie, ale bez ryzyka w sporcie, bo szczególnie w drugiej połowie roku łatwo o kontuzję. W tym czasie ostrożnie prowadź samochód i inne pojazdy, bądź także rozważnym pieszym.

HOROSKOP 2020 RAK - JEŚLI JESTEŚ LICZBĄ:

1. Nadchodzi rok pełen niespodzianek! Jedyne, czego możesz być pewna, to to, że niczego nie da się przewidzieć. Wśród mających cię spotkać zakrętów losu z pewnością będą takie, które powitasz z radością nieoczekiwana propozycja lepszej pracy, spotkanie po latach... Inne mogą burzyć twoje poczucie bezpieczeństwa. Jeśli nauczysz się dostosowywać do zmiennych okoliczności, możesz sobie radzić całkiem nieźle.
2. W tym roku najwięcej swego czasu i energii poświęcisz sprawom domu i rodziny. Być może będziesz miała okazję urządzać swoje gniazdko, zdecydujesz się na remont lub kupno mieszkania, zechcesz się przeprowadzić... W sensie mniej dosłownym zabierzesz się za naprawianie rodzinnych relacji. Ale nie zapominaj o sobie! Zainwestuj w swój kobiecy wizerunek, zadbaj o siebie troskliwiej. Stabilizacja życiowa zobowiązuje.
3. To nie będzie dla ciebie łatwy rok. Zanosi się na nieustanne balansowanie między osiągnięciem wewnętrznego spokoju a poczuciem zgrania ze światem zewnętrznym. Twoje refleksyjne podejście do życia pomaga ci w wielu sytuacjach, czasami jednak skłania do odbierania z nadmierną powagą rzeczy mało istotnych. Choć będzie to od ciebie wymagało sporego wysiłku, uda ci się osiągnąć złoty środek.
4. Potraktuj z powagą stwierdzenie, że każdy uczynek, zły czy dobry, wcześniej czy później do nas wraca. Zwróć uwagę na to, by zaskarbić sobie jak najwięcej „bonusów dobra” w przyszłości. Postępuj uczciwie i zgodnie z zasadami, nie wybieraj dróg na skróty. Nie słuchaj podszeptów negatywnych emocji. Wkrótce się przekonasz, że sukces osiągnięty własną pracą smakuje lepiej. Miej też w tym okresie na względzie osoby starsze – słuchaj ich rad i otaczaj opieką, ktoś liczy na pomoc.
5. Coś się kończy, by zrobić miejsce czemuś nowemu. Oglądając się wstecz, nie zauważysz, co dobrego przynosi ci ży cie. Choć masz teraz skłonności do melancholii i czarnowidztwa, a huśtawka nastrojów nie pomaga ci w codziennej egzystencji, spróbuj się przemóc i spojrzeć na świat z większym optymizmem. Uwierz, że możesz zmienić swoje życie i urządzić je po swojemu. Dokonując wyboru, kieruj się własną intuicją. Podejmuj samodzielne decyzje.
6. Idzie nowe! Zapomnij o tym, co było, i otwórz się na nowy rozdział twojego życia! Oglądaj się za siebie tylko wtedy, gdy chcesz wyciągnąć nauczkę ze swoich doświadczeń, nawet jeśli nie były najweselsze. Teraz będzie inaczej i już wkrótce o tym się przekonasz. Zacznie się od niewielkich i na pozór mało znaczących spraw – zechcesz zmienić fryzurę, zrobisz generalne porządki w szafie, a potem być może nastąpi zmiana stanu cywilnego, miejsca pracy lub zamieszkania.
7. Musisz się nauczyć, że nie na wszystkie rzeczy masz wpływ. Życie biegnie swoim torem i za nic ma kreślone przez ciebie plany. Jeśli denerwuje cię przymusowy przestój na stopniach kariery zawodowej, spróbuj wykorzystać ten czas w innym celu – wszak żyjesz nie tylko pracą. Przed tobą czas odpoczynku i regeneracji sił, namysłu nad wyborem dalszej drogi.
8. Jesteś teraz w świetnej formie, i to zarówno, jeśli chodzi o ciało, jak umysł. W przedsięwzięciach wspiera cię energia kosmosu, dlatego niemal wszystko znajduje się w zasięgu twej ręki. Z powodzeniem możesz teraz się ubiegać o awans, zagraniczne stypendium, nagrodę. Powiedzie ci się również na polu twórczości. Niewielkie przeszkody, które znajdą się na twojej drodze, usuną się nieomal same, a ty bez znacznego zwalniania tempa ruszysz dalej.
9. Przed tobą rok, w którym powinnaś skupić się na opracowaniu planów, ustaleniu listy priorytetów, obraniu właściwej metody. Następnie liczyć się będzie solidna, konsekwentna realizacja zamierzeń. Niczego nie zostawiaj własnemu losowi marne szanse na to, że coś zrobi się samo. Pamiętaj też, że pośpiech jest złym doradcą.

DOBRA RADA NA CAŁY ROK DLA RAKA

Nie stać cię na błędy, gdy gra toczy się o wysoką stawkę: twoje szczęśliwe życie. Jesteś właśnie na etapie budowania jego kolejnej części i od tego, jak się spiszesz teraz, zależy kilka następnych lat.