Zmiany są dobre

Znakomity czas na działanie i odkrycia, które okażą się świetnym sposobem na pozbycie się niemądrych kompleksów i uprzedzeń. Otwórz się nowe pomysły, nie uprzedzaj się do innych. zrozum, że to lęki i obawy są największym hamulcowym twojego życia.

Ty i SŁOŃCE

W roku, w którym wiele się dzieje, warto zmienić przyzwyczajenia. Stają się one drugą naturą człowieka i czasem prowadzą do inercji oraz sprawiają, że życie przestaje dostarczać nowych bodźców. A Rybom są one bardzo potrzebne! Spróbuj więc rzeczy, których jeszcze nie robiłaś, pojedź do miejsc, w których nigdy nie byłaś. To nie tylko modne, ale bardzo rozwijające. Może zdecydujesz się na wczasy w siodle lub zapiszesz się na kurs jogi? Masz także predyspozycje do zawierania ciekawych znajomości i odkrywania nowych zainteresowań. No i koniecznie bądź aktywna! Warto w większej grupie uprawiać sport lub rzeźbić sylwetkę. Będzie to mobilizujące i znacznie przyjemniejsze niż samotne ćwiczenia. Tworzysz teraz najcenniejszy kapitał, z którego będziesz czerpać nie tylko w tym roku, ale i w latach kolejnych. A jeśli niektóre z twoich cech nazywane są wadami, zmień je na zalety.

Ty i SATURN

Jeśli okażesz się konsekwentna, Saturn pozostający w znaku Koziorożca nada twoim życiowym planom konkretny kierunek. Będzie sprzyjał rozwijaniu pasji, które mogą stać się teraz sposobem na życie, podjęciu lub kontynuacji studiów i innych form nabywania wiedzy – kursów i szkoleń. Dotyczy to wszystkich, bo nawet jeśli nie pracujesz lub uważasz ten etap za zamknięty, warto zmienić stosunek do kwestii samokształcenia. Jeżeli na przykład posiadasz jakąś umiejętność lub zdolności, których do tej pory nie wykorzystałaś, potraktuj to jako szansę rozwoju. Nieważne, czy okażesz się zdolną projektantką ogrodu, czy mistrzynią w wypiekach wielkanocnych. To, że masz ten szczególny talent, nie jest przypadkiem, lecz prezentem i wielkim marnotrawstwem byłoby przejść nad tym do porządku dziennego. Czytaj fachowe lektury, zapisz się na kursy.

Ty i URAN

Uran nadal troszczy się o indywidualny rozwój Ryb, zachęcając do zmian i eksperymentów. Zejdź więc z utartej ścieżki. To dotyczy każdej sfery życia. I pracy, i przepisu zupę pomidorową, i spędzania wolnego czasu. Wszystkiego, czego chcesz, nie wyłączając sposobu, w jaki patrzysz na siebie. Może warto spróbować swoich sił w konkursie talentów? Działając w obszarze rozwoju osobistego, Uran przyczyni się do poszerzania twoich horyzontów. Warto nauczyć się języka obcego lub podszlifować jego znajomość, by móc swobodniej porozumiewać się poza granicami kraju. Tak czy siak, poprawisz rozumienie otaczającej cię rzeczywistości, jeśli tylko zechcesz. Odwiedzaj nowe miejsca, zawieraj nowe znajomości, zapisz się na zajęcia z interesujących cię dziedzin. Możesz teraz rozpoczynać nowe projekty, które w zeszłym roku napotykały na przeszkody. Problemy się skończą, a w ich miejsce pojawią się nowe możliwości.

Ty i MERKURY

Przed tobą rok tyleż korzystny, co sympatyczny. Stawiaj więc na osiągnięcie równowagi między przyjemnym a pożytecznym. Poznasz nowych ludzi, umocni się twoja pozycja w pracy i może to się stać w swobodnej, niewymuszonej atmosferze. Być może dzięki temu otworzą się przed tobą nowe szanse i dotąd zamknięte drzwi. Dbaj również, by twoje związki z innymi opierały się na uczciwych i jasnych zasadach, nie dopuszczaj do niedomówień i nie bądź interesowna. Pamiętaj, by spłacać długi, także te niematerialne emocjonalne czy duchowe. Swoje poczucie bezpieczeństwa buduj nie na stanie posiadania, lecz na pozytywnych relacjach, jakie łączą cię z otoczeniem. Przekonasz się, że od tego, by „mieć”, ważniejsze jest to, by „być”, a prawdziwy dom to coś więcej niż tylko pięknie urządzone wnętrze. Jeżeli rozwój duchowy jest dla ciebie ważny, łatwiej zrozumiesz, że do szczęścia nie wystarczą kolejny piękny przedmiot czy nowy ciuch wiszący w twojej szafe. Jednak niektóre Ryby mogą ulec iluzji i wydadzą sporą kwotę, zanim pojmą, że niestety, nie wszystko można kupić, a to, co najważniejsze, wciąż pozostaje poza ich zasięgiem. To ważna lekcja.

PROGNOZA DLA RYB NA 2020 ROK

Zacznij się ruszać

Wybierz swoją ulubioną dyscyplinę sportu, a jeśli jeszcze nie masz takiej, odpowiednia będzie związana z twoim żywiołem, czyli powietrzem pełna harmonii i płynnego ruchu.

HOROSKOP 2020 RYBY - ŻYCIE OSOBISTE

Jeśli miałaś wiele stresogennych sytuacji w swoim życiu, ucieszy cię zapewne wiadomość, że karta się odwraca i nastają teraz dobre czasy. Luźne dotąd związki zaczną się zacieśniać, a okoliczności sprzyjać będą tym z was, które zechcą poważnie pomyśleć o przyszłości. Pojawi się na przykład możliwość poprawy warunków mieszkaniowych, co może was skłonić do założenia lub powiększenia rodziny. Szczególnie dla osób urodzonych w trzeciej dekadzie znaku zapala się zielone światło dla realizacji osobistych planów. W związkach z długim stażem także powody do zadowolenia. Nawet jeśli różnie między wami bywało, teraz zwycięży rozsądek i umiejętność prowadzenia dialogu. Nieco ostrożniejsze powinny okazać się Ryby, które przyszły na świat w końcu drugiej dekady znaku. Dla was będzie to rok wielu pokus, którym nie zawsze, a nawet rzadko warto będzie ulec. Przede wszystkim, jeśli należysz do osób dopiero myślących o stałym związku, powinnaś wnikliwie przyglądać się sytuacji, ponieważ na pierwszy rzut oka nieoszlifowany brylant wygląda mniej atrakcyjnie niż połyskliwe szkiełko. Łatwo więc się pomylić. Obietnice i komplementy nie zawsze świadczą o prawdziwych uczuciach. Podobnie jak zasobność portfela twego najdroższego. Może cię skusić wystawny styl i piękne upominki, warto jednak sprawdzić, czy aby nie jest to tylko złota klatka lub zwykły miraż. Poza tym nie zazdrość nikomu piękniejszego mieszkania, ładniejszych mebli ani ciuchów, bo Jowisz może cię skłonić do przekraczania miary. Trudno będzie się cieszyć życiem, jeśli na lata uwikłasz się w raty i spłaty. Jesteś singlem? Pozostań sobą. Nie udawaj kogoś, kim nie jesteś, nie strój się w kosztowne piórka. Rozstałaś się z kimś w zeszłym roku? Daj sobie czas na zmianę. W rodzinie osób urodzonych w pierwszej dekadzie znaku niewykluczone niespodzianki. Ktoś może wyjechać, a może to ty spakujesz walizki, by poznać świat. Choć w waszej sytuacji coś może się zmienić, to potraktujecie to oboje jako ożywczy powiew. Niewykluczona jest zmiana miejsca zamieszkania. Dla singli spore szanse na fascynację, która może przetrwać i przerodzić się w solidny układ.

HOROSKOP 2020 RYBY - KARIERA

W sprawach zawodowych życzliwe Jowisz, Saturn, Pluton, a także Uran gwarantują rok interesujący i sprzyjający sukcesom. Nie zwlekaj. Luty i marzec, które są twoim czasem urodzinowym, stanowią etap sprzyjający inicjacji nowych planów. Zważywszy szerszy gwiezdny kontekst śmiało idź przed siebie i korzystaj z nowych możliwości, jakie się przed tobą otwierają. Gdy będą ku temu okazje, bywaj wśród ludzi, nie tylko po to, żeby roztaczać urok osobisty, choć to zapewne też się liczy, ale przede wszystkim, by zawierać nowe znajomości, mieć kontakt z osobami z branży, wymieniać doświadczenia, słuchać, co w trawie piszczy. Dzieląc się także swoimi umiejętnościami oraz wiedzą, zyskasz autorytet i szacunek u osób, które docenią twoją opinię. Teraz ujrzą w tobie prawdziwego fachowca.
Jeżeli szukasz pracy, uważnie przeanalizuj wszystkie składane ci propozycje, bo warto patrzeć przyszłościowo. Nawet jeśli stanowisko wydaje się mało samodzielne lub niezbyt ważne w zawodowej hierarchii, ale praca w tym właśnie, a nie innym miejscu daje ci możliwości rozwoju, szybkiego awansu weź je pod uwagę. Firma, która się liczy, to większy prestiż w zawodowym CV niż siedzenie na wysokim stołku byle gdzie. Lepiej poczekać chwilę z wyborem i podjąć słuszną decyzję. Jeżeli pracujesz u siebie, możesz wyżej ustawić poprzeczkę. Kiedy i ten pułap przeskoczysz, uświadomisz sobie, że naprawdę osiągnęłaś sukces. Zdarza się bowiem, że gdy już pokonasz jakąś przeszkodę, rozgryziesz dylemat, zaczynasz rozglądać się za kolejnymi wyzwaniami, nie uważając tego, co zrobiłaś, za żadne osiągnięcie. To spory błąd. W tym roku twoje motto powinno brzmieć: świętuję swoje sukcesy! To sprawi, że inni tak że spojrzą na ciebie z innej perspektywy. Z osoby anonimowej, nawet jeżeli cenionej przez fachowców oraz środowisko, staniesz się człowiekiem powszechnie znanym i docenianym w zawodowym otoczeniu. Nie dziw się więc, gdy znajdziesz się w świetle reflektorów. Nie tylko ambicje zostaną mile połechtane, twoja tegoroczna praca znajdzie jednocześnie wymierne efekty w postaci dodatków, premii czy podwyżki. Jak widzisz, warto w tym roku dać z siebie wszystko, by w rezultacie otrzymać jeszcze więcej. Rozglądaj się wokoło, by nie przegapić żadnej szansy.

HOROSKOP 2020 RYBY - DLA ZDROWIA

Nie powinnaś mieć problemów, ale nie podchodź do wszystkiego tak ambicjonalnie. Nie zawsze musisz być pierwsza, najlepsza, najpiękniejsza. pozwól i innym uszczknąć coś z kosmicznej puli szczęścia. Coś ci dolega? To dobry czas na przeprowadzenie skutecznej kuracji.

HOROSKOP 2020 RYBY  - JEŚLI JESTEŚ LICZBĄ:

1. Jeśli życie nie skąpiło ci w minionym roku okazji i zaczęły się nowe wątki, teraz pora dokonać wyboru. Warto, abyś spojrzała z dystansu na swoje ostatnie dokonania i oceniła, czy twoja droga prowadzi dokładnie tam, dokąd planowałaś dojść. Czy to ten właściwy kierunek? Zwróć uwagę także na szczegóły, zastanów się, czy nie umyka ci coś istotnego. Być może w swoich planach na przyszłość będziesz musiała dokonać drobnych korekt. Potrzebujesz chwili namysłu.
2. Ucieszysz się zapewne, bo teraz proporcje pracy i przyjemności przesuwają się w kierunku tych drugich. Życie towarzyskie znajdzie się w pełnym rozkwicie, a twój osobisty urok i wdzięk zostaną szczególnie wyeksponowane. Jeżeli doskwierał ci brak zainteresowania ze strony płci przeciwnej, w tym roku zdecydowanie się to zmieni. Te zaś sprawy, które do tej pory pochłaniały maksimum twoich sił i czasu, obecnie zaczną układać się zgodnie z oczekiwaniami.
3. Ogranicz rozmach w planowaniu, pamiętając, że w okresie, kiedy trzeba planować ostrożnie, nie powinno się zaczynać zbyt wielu spraw naraz. Weź się za to, nad czym panujesz, na czym się znasz i co potrafisz, bo na eksperymentowanie czas nie jest najlepszy. Twój błąd może oznaczać stratę jakiejś szansy, narażenie się na krytykę konkurencji. Nie obawiaj się jednak – na wszystko przyjdzie właściwa pora.
4. Ten rok przypomni ci, że nie należysz do zwykłych zjada czy chleba. Potrzebujesz swobody, fantazji, oryginalności i to właśnie teraz dostaniesz. Masz ochotę zrobić coś szalonego? Zrób to. Ważna jest teraz świadomość, że wszystko jest możliwe. Niektóre z twoich życiowych zamierzeń mogą nie wypalić, ale tylko dlatego, że na przeszkodzie staną nieoczekiwane, ale miłe wydarzenia. Spróbuj nie trzymać się sztywno planów.
5. Miłość, partnerstwo będą tematem numer jeden. Najważniejsze okażą się harmonijne stosunki w domu i ciepła atmosfera. Spokój duszy uda się osiągnąć dzięki szczęściu w miłości czy to partnerskiej, czy rodzicielskiej. Wiele osób odnajdzie starych przyjaciół i zyska nowych. Twój dom będzie otwarty i dla każdego znajdzie się miejsce przy stole. Stawiaj na szczerość, szczerość i jeszcze raz szczerość.
6. Będziesz częściej dyskutować z ludźmi i wymieniać poglądy. Ta tendencja dotyczy także pracy. Okaże się, że stajesz się liderem, zaproponujesz pomoc innym współpracownikom. Być może pociągać cię będzie działalność społeczna lub polityczna, pojawi się okazja, byś mogła zrealizować swoje ideały. W miłości bądź ostrożniejsza. Nowe znajomości warto przez jakiś czas przetestować.
7. Rok sukcesów lub konieczność pogodzenia się z sytuacją! Jeśli w poprzednich latach dałaś z siebie maksimum, planowałaś mądrze, działałaś skutecznie – będziesz mogła odebrać zasłużoną nagrodę w postaci realizacji swoich pragnień. Dodatkiem ekstra może być niespodziewana gotówka. Gdy wpadnie ci do kieszeni większa sumka, wpłać parę złotych na dom dziecka, wesprzyj schronisko dla zwierząt.
8. Wchodzisz powoli w nowy etap rozwoju, ale zanim to nastąpi, zdecyduj się na porządki. Teraz więc co prędzej zajrzyj przede wszystkim tam, gdzie zazwyczaj zaglądać nie lubisz. W najciemniejsze zakamarki twojej duszy, w których niczym w zagraconej piwnicy ukryły się dawne kompleksy, wspomnienia o nie najlepszych czasach, popełnionych błędach. Nie zdziw się, jeśli jakiś etap zakończy się teraz.
9. Zapomnij o tym, co było i przestań się oglądać za siebie! No, może tylko wtedy, gdy chcesz wyciągnąć nauczkę ze swoich doświadczeń. Teraz będzie całkiem inaczej i już wkrótce o tym się przekonasz. Powitaj nowy rozdział w życiu, wyjdź naprzeciw szansom. Zacznie się od niewielkich i na pozór mało znaczących spraw. Staraj się myśleć pozytywnie i patrzeć w przyszłość z ufnością.

DOBRA RADA NA CAŁY ROK DLA RYB

Zajmij się teraz budowaniem swojej stabilizacji i myśleniem o przyszłości. Przyda się cierpliwość i więcej rozwagi, gdyż efekty twoich działań nie będą widoczne od razu, co nie znaczy, że w ogóle ich nie będzie.