Dobra strona

Poznanie siebie i swojej wewnętrznej siły stanie się nieocenionym doświadczeniem. Zaczniesz iść przez świat pewniej, choć nie będzie to oznaczało rozpychania się łokciami. Wręcz przeciwnie, odkryjesz, że miłość i dobroć to najcenniejsza waluta.

Ty i SATURN

Saturn, który ustawił się w korzystnym położeniu, nada twojej sytuacji życiowej rys stabilizacji, a planom – konkretny kierunek. Jeżeli w przeszłości czułaś, że coś ci się wymyka, teraz dla odmiany towarzyszyć ci będzie przekonanie, że wiesz, na czym stoisz. Idź więc pewnie do przodu. Inwestuj w siebie, w swoje talenty i umiejętności, a będzie to motorem błyskotliwej kariery. Twoje szare komórki prezentują naprawdę wysoką formę, więc zafunduj im fitness w postaci kursów, studiów lub choćby gimnastykę, czyli systematyczne czytanie fachowych lektur i nowości z twojej dziedziny. Oczywiście warto najpierw dokładniej przyjrzeć się sobie i w pogoni za sukcesem zatrzymać się chwilę, by odpowiedzieć na pytanie, czego tak naprawdę potrzebujesz, czego chcesz, a czym dysponujesz? Twoje zasoby powinny zostać dobrze wykorzystane. Zrób użytek ze swoich talentów, czerp radość z tego, co potrafisz.

Ty i PLUTON

Poczucie bezpieczeństwa i stabilizacja nie mogą zamienić się w stagnację. Jeżeli zbyt kurczowo trzymamy się naszego status quo, życie wymyśla sposoby, by sprowokować nas do zmian. Bo rozwój to zmiana, odnajdywanie nowych celów, odkrywanie w sobie nowych możliwości. Tak właśnie potraktuj więc wpływ Plutona, który jeszcze do 2024 roku przebywa w znaku Koziorożca po to, by inspirować cię i pobudzać do poszukiwań. Jeśli nie czujesz się w swoim życiu komfortowo, pora przyjrzeć się temu wszystkiemu, co wydaje ci się nieadekwatne do dnia dzisiejszego. Kosmos wspiera cię w takich działaniach, problem w tym, że czasem boisz się nieznanego, nie zawsze jesteś świadoma potrzeby przemian. Mimo wszystko nie trzymaj się kurczowo przeszłości. Zaufaj przeznaczeniu. Zaakceptuj fakt, że czasem coś musi odejść z twojego życia, by nadeszło nowe.

Ty i NEPTUN

Neptun, planetarny marzyciel, już od kilku lat wysubtelnia twoje postrzeganie świata. Dzięki niemu wzrasta twoje rozumienie siebie i innych, dostrzegasz to, co wcześniej ci umykało. Neptun, znajdując się w korzystnym położeniu względem twojego znaku, wzbogaca świat kontrastów subtelnymi odcieniami uczuć. Zaufaj mu i podążaj ścieżką intuicji. Jeśli masz jakieś talenty artystyczne, możesz teraz wznieść się na wyższy poziom inspiracji. Również uczucia, które rozkwitają w jego tajemniczym blasku, są bardziej romantyczne, czułe. Możesz odkryć w sobie potrzebę pomagania ludziom i zwierzętom. To, co ofiarujesz, z pewnością wróci do ciebie w jakiejś formie wdzięczności ze strony wszechświata, jednak nie oczekuj jej. Bezinteresowne działanie nie zakłada, że coś ci się za nie należy. Pod wpływem Neptuna możesz się zainteresować psychologią, kształcić się w tym kierunku lub też odbyć własną, bardzo owocną terapię.

Ty i URAN

Choć Uran może wtargnąć w twoje życie brawurowo, jak to ma w zwyczaju, nawet jeśli stanie się sprawcą bałaganu, pamiętaj – jego rolą jest troszczyć się o indywidualny rozwój Skorpionów, zachęcając do zmian i eksperymentów. Zejdź więc z utartej ścieżki. Świat ma cztery strony, więc rozglądaj się wokoło. To dotyczy każdej sfery życia. I seksu, i przepisu na szarlotkę, i spędzania wolnego czasu. Może warto spróbować swoich sił w jakimś konkursie talentów? Dzięki pomocy Urana łatwiej ci będzie również pokonać opory przed elektronicznymi urządzeniami, zaawansowanymi technologiami i komputerowymi programami. Staniesz się osobą na wskroś nowoczesną. Szybciej opanujesz języki obce i może wybierzesz się w wymarzoną daleką podróż? Jeśli tak, nie będzie to zwykły wakacyjny wyjazd, tylko całkiem nowe doświadczenie. Może zdecydujesz się podjąć pracę za granicą albo weźmiesz ślub z obcokrajowcem. Odkryjesz dzięki temu nowe środowiska, zwyczaje i stwierdzisz, że świat jest piękny poprzez różnorodność. Co więcej, tegoroczne odkrycia okażą się świetnym sposobem na pozbycie się kompleksów i uprzedzeń. Niektóre z was mogą się zakochać. Miłość pojawi się nieoczekiwanie.

PROGNOZA DLA SKORPIONA NA 2020 ROK

Zawsze bądź sobą

Nawet jeśli nie jest łatwo i budzą się wątpliwości, nie zbaczaj ze swojej drogi przemian. Gdy ją przebędziesz, poczujesz ulgę i satysfakcję. Życie nabierze nowych, intensywnych barw.

HOROSKOP 2020 SKORPION - ŻYCIE OSOBISTE

Korzystnie usytuowane Jowisz, Pluton oraz Saturn zapowiadają wiele pozytywnych emocji i dobrą aurę dla związków z ludźmi. Masz za sobą rozczarowania? Okaż nieco cierpliwości, a z pewnością teraz już się nie rozczarujesz. Odrobina dobrej woli i możesz naprawić to, co się zepsuło. Jeśli zaś leczysz rany po rozstaniu, lekarstwa na tę dolegliwość będzie pod dostatkiem. Będziesz przyciągać do siebie osoby myślące, atrakcyjne i twórcze, znajdzie się wiele okazji do spotkań i nawiązywania nowych znajomości. Wolne Skorpiony zaczną się cieszyć dużą popularnością. To może być przyjemna niespodzianka, jeśli obracałaś się do tej pory w niewielkim kręgu wiernych przyjaciół. No i co ważne, jest szansa na znalezienie partnera, który zrozumie twoje potrzeby. Nie rób tylko żadnych założeń z góry – nie obiecuj sobie, że będzie to wielka miłość. Zawsze jest ryzyko, że zauroczenie nie będzie trwało wiecznie, że możesz zostać zraniona. Stu procent pewności nie będziesz miała nigdy. Tym razem jednak planety obiecują wiele. Poddaj się więc biegowi nadchodzących wydarzeń. W związkach ze stażem zanosi się na przypływ uczuć. Cieplejszy płomień zapali się w twoim sercu. Warto wybrać się w romantyczną podróż, albo... odkryć nieznane lądy na mapie uczuć, nie ruszając się z miejsca! Przyszedł bowiem również dobry czas na podniesienie rodzinnego komfortu życia. Saturn sekunduje takim zamiarom. Wy zaś, wspólnie planując, odnajdziecie poczucie jedności i uświadomicie sobie, jak wiele was łączy. A może przyjdzie ci do głowy, by zakończyć jakąś niepotrzebną wojnę? To dobry pomysł! Związki niezbyt zgodne zaczną wychodzić z ostrego zakrętu. Rezygnując w tym roku z kłótni, wyjaśnisz istotę problemów i wspólnie uda się wam je rozwiązać. Oczywiście pod warunkiem, że chcecie tego oboje. Popatrzcie na siebie z większą dawką nadziei i optymizmu, a mile zdziwi was to, co zobaczycie. Okaże się, że czasem wystarczy zdjąć ciemne okulary, by rzeczywistość wydała się różowa. Przekonacie się również, że większość waszych nieporozumień była naprawdę nieistotna, wywołana zniecierpliwieniem i zmęczeniem. Horoskop nie wszystkim obiecuje sielankę, ale zdecydowaną, pogodną poprawę – jak najbardziej. To, co dawniej wydawało się niemożliwe, teraz właśnie się stanie realne. Skorpionom z pierwszej dekady znaku Uran szykuje kilka w sumie raczej miłych niespodzianek. Jeżeli ostatnio nieco przysypiałaś, byłaś trochę znudzona swoim życiem, teraz obudzisz się z letargu!

HOROSKOP 2020 SKORPION - KARIERA

W kwestii kariery planety zadbają również o sprzyjający klimat dla twoich życiowych planów. Jakiś wyraźny impuls z kosmosu pomoże pokonać wątpliwości, przekona do podjęcia inicjatywy, stworzy okazje do poznania nowych, interesujących ludzi. Jedyne, na co musisz uważać, to zachowanie właściwych proporcji. Pamiętaj, że czasem to, co miało być środkiem do celu, staje się celem samym w sobie i w tym momencie nie służy już naszemu rozwojowi. Wręcz przeciwnie, zaczyna nas ograniczać. Pieniądze i rzeczy, dzięki którym mieliśmy żyć z większym rozmachem, stają się w życiu wartością nadrzędną, my zaś podporządkowujemy inne plany zarabianiu i posiadaniu. Jeśli nie przekroczysz tej granicy, wszystko ułoży się dobrze. No i nie zakładaj, że skoro teraz ci się powodzi, to tak zostanie aż do końca świata. Jeśli na to pozwolisz, inspirujący wyobraźnię Neptun będzie cię wspierał, a przez to twoje życie ma szanse zmienić się i wzbogacić. Nie zawężaj więc oczekiwań do codziennych, przyziemnych spraw. Przypomnij sobie, o czym marzyłaś, zacznij realizować to, czego pragnęłaś. Rzecz jasna nie wystarczy chcieć i śnić na jawie. To, co naprawdę pobudza wyobraźnię, rzadko wywiesza białą ?agę. W sprawach zawodowych musisz stać się więc osobą bardziej aktywną, co zaowocuje większą swobodą podejmowania decyzji, nowymi możliwościami. Dla Skorpionów „etatowych” pora na podróże służbowe, intensywną naukę języków obcych, na zgłębianie tajników obsługi nowoczesnych urządzeń i poznawanie nowych metod. Gdy wywiążesz się z tego trudnego wyzwania, twoja pozycja zawodowa zdecydowanie się poprawi. Nowe metody pracy pozwolą ci także szukać ciekawszego zajęcia, zyskać perspektywy awansu, itp. Jeżeli pracujesz na własny rachunek, to masz teraz do wyboru – obrastać w piórka lub inwestować przynajmniej większą część swoich zysków w doskonalenie i rozwój. Wybór należy do ciebie, z pewnością jednak domyślasz się, co jest lepsze na dłuższą metę.

HOROSKOP 2020 SKORPION - DLA ZDROWIA

Będziesz odczuwać spokój wewnętrzny i cieszyć się sporym zasobem sił. Staraj się jednak prowadzić regularny tryb życia, bo to ci najbardziej służy, a dobrą formę pielęgnuj. Od czasu do czasu skontroluj ogólny stan zdrowia. Jeśli potrzebujesz relaksu, dobrze posłuży ci praca w ogródku.

HOROSKOP 2020 SKORPION - JEŚLI JESTEŚ LICZBĄ:

1. Ten rok cyklu numerologicznego burzy ustalony porządek, wprowadzając zmiany, z jednej strony upragnione, a z drugiej jednak zakłócające poczucie ładu i bezpieczeństwa. Ale jak rasowy Skorpion jesteś przebojowa i energiczna, dlatego będziesz w swoim żywiole. Chcesz, aby wydarzyło się coś ekscytującego? Zrób to, czego jeszcze nigdy nie robiłaś, pójdź do miejsc, w których jeszcze nie byłaś. Choć szybkie tempo życia zmuszać cię będzie do pośpiechu, nie musisz naciskać na hamulec.
2. Wibracja tego roku przyniesie ci zadowolenie i wewnętrzną harmonię. To czas rozkoszowania się urokami życia. Większość z was sprawy osobiste postawi na pierwszym miejscu, a spokój duszy uda się osiągnąć dzięki szczęśliwej miłości. Możesz spotkać osobę, z którą stworzysz stały związek, a jeśli już jesteś zakochana, zdecydujesz się na małżeństwo, wspólne zamieszkanie. To właściwa decyzja.
3. Ogólny bilans roku będzie pozytywny, jeżeli osiągniesz równowagę duchową, dojrzejesz i zyskasz poczucie, że panu jesz nad swym losem. Jest to dobry moment na podjęcie studiów, szukanie pracy, która da ci więcej satysfakcji, nie tylko w gotówce. Warto zdecydować się na zajęcia rozwijające duchowo np. jogę, medytację. Uważaj tylko, byś nie wpadła w sidła jakiejś sekty! Dużo czytaj.
4. Magnetycznie działać będziesz na płeć przeciwną, więc no we znajomości są wielce prawdopodobne. Niektóre spotkania mogą mieć szczególny charakter i bez względu na to, czy przerodzą się w trwałe związki, wniosą coś do twego życia, coś ci uświadomią, czegoś cię nauczą. Osoby już związane będą mocno zaabsorbowane ważnym projektem, może budową domu, zarabianiem pieniędzy, ale uwaga, nie traćcie z oczu codziennych, drobnych przyjemności. Ewentualne niepowodzenia mają przyczynę w twoim wcześniejszym postępowaniu..
5. Jest to czas przełomowy. Jeśli na bieżąco rozwiązywałaś swoje problemy, jesteś świadoma konieczności dokonywa nia ciągłych zmian w życiu, odczujesz, że oto znowu coś się kończy, by coś innego mogło się zacząć. Jeżeli np. pogarsza się sytuacja w pracy, odbierz to jako sygnał, że może ciekawsza przyszłość czeka cię gdzie indziej. I zacznij się rozglądać.
6. Sprawy sercowe przyniosą ci sporo niespodzianek. Nie działaj pochopnie, bo to sezon budowania domków z kart. Oby nowy związek nie okazał się taką właśnie nietrwałą budowlą. Zajmij się za to zdrowiem. Pora na poddanie się badaniom, które odkładałaś z braku czasu. Możesz zdecydować się na operację, rozpocząć konieczne leczenie.
7. Wibracja, której teraz podlegasz, sprawi, że tempo wydarzeń, szczególnie na polu zawodowym, zdecydowanie osłabnie. Zachowaj spokój. Bądź ostrożna i taktowna. Potraktuj ten etap jako czas odpoczynku, ponownego zbierania sił, namysłu przed podjęciem następnych decyzji. Już wkrótce ścieżki się wyprostują. Masz teraz czas także na sprawy domowe – na solidny remont lub nawet zmianę mieszkania.
8. Pojawi się możliwość sporego postępu w sprawach materialnych, zawodowych i osobistych. Wokół ciebie będzie się działo mnóstwo interesujących rzeczy, a rozbudzona ciekawość świata, błyskotliwe poczucie humoru sprawią, że wzbudzisz sympatię i zainteresowanie otoczenia. Może zdecydujesz się na coś, co przyniesie szansę przeżycia przygody? Jeśli jesteś spragniona miłości – wieści są pomyślne.
9. Podlegasz aktualnie wpływom, które wymagają cierpliwości i rozwagi. Skończyła się zabawa i nadszedł czas poważnej pracy, ale efekt twych działań nie będzie natychmiastowy. Nie jest to także rok beztroskich romansów, więc nie ulegaj pokusom. Osoba, z którą masz zamiar spędzić jedną słodką chwilkę, może pozostać w twoim życiu na dłużej np. z powodu... ciąży. Cóż jednak, jeśli czar pryśnie i twój książę okaże się niezbyt ciekawym facetem?

DOBRA RADA NA CAŁY ROK DLA SKORPIONA

Nie wdawaj się teraz w ryzykowne przedsięwzięcia, bo łatwo o przykry w skutkach błąd, możesz też zostać przez kogoś oszukana i stracić sporo pieniędzy. Zachowaj więc szczególną ostrożność.