Spójrz w lustro

Kto sam nie ocenia, nie czuje się oceniany przez innych. pamiętaj, że zwykle swoje nastawienie i lęki projektujemy na otoczenie. Dlatego im bardziej będzie ono przyjazne, tym swobodniej i radośniej będziesz wyrażać swoją osobowość w nadchodzącym roku.

Ty i JOWISZ

Optymista Jowisz w tym roku ustawiony w kwadraturze z twoim znakiem to sygnał, że w ważnych sprawach trzeba postępować rozważnie i ostrożnie, gdyż powodzenie może kusić cię do przekraczania miary. A przecież lekkość bytu to domena Wag! Tym razem planuj więc mądrze i zrewiduj swoje dążenia, jeśli wydają się nadmiernie ekspansywne. Najlepszą receptą jest umiejętne odróżnianie tego, co jest możliwe od zwykłych mrzonek, reagowanie na szanse i omijanie pułapek. Może wydawać się to niełatwe, ale tobie z pewnością się uda. Dlatego nie daj się porwać nadmiernemu optymizmowi, bo prędzej czy później kosmos zażąda rozliczenia za każdą pochopną decyzję. Nie wdawaj się w spory z urzędami, staraj się ograniczać apetyt na luksusy. Zdecydowanie ostrożnie poczynaj sobie z kredytami i pożyczkami. Filozofa typu „raz się żyje” to droga prosto do finansowego dołka. Bądź dobrej myśli, bo los w końcu ci pomoże.

Ty i SATURN

Trochę wahań, wątpliwości i pytań do losu, mniej lub bardziej retorycznych oto, co szykuje realista Saturn, który z godnością przemierza obszar życia osobistego w horoskopach Wag. Uważaj, dokąd będzie cię niósł nurt zdarzeń i kontroluj sytuację. Saturn dotrzyma ci towarzystwa niemal do końca roku, a jego oddziaływanie to długotrwały proces. Celem jest usunięcie z twego życia tych wątków, które nie mają istotnego znaczenia. Będziesz musiała skoncentrować się na sprawach pierwszoplanowych dla ciebie. Pamiętaj, że podjęte w tym roku decyzje trudno będzie odkręcić, a wydarzenia mają duży ciężar gatunkowy. Możesz urodzić dziecko, zacząć budowę domu lub wejść w etap, kiedy kariera stanie się dużym wyzwaniem. Szczegóły są tajemnicą twego osobistego kosmogramu, ale jedno jest pewne: niczego teraz nie wolno ci traktować powierzchownie.

Ty i PLUTON

Pluton w ostatnich latach przemierza kolejne stopnie znaku Koziorożca, co oznacza, że ustawił się w kwadraturze z twoim znakiem. Weszłaś więc aktualnie w etap, w którym pewne wątki twojego życia mogą się zakończyć. Niektóre Wagi doświadczą tego przez okoliczności związane z karierą zawodową, inne przez wydarzenia dotyczące spraw osobistych. Nie nastawiaj się jednak negatywnie i absolutnie nie popadaj w czarnowidztwo. Plutonowi nie chodzi o to, by ci dokuczyć, lecz aby uwolnić cię od tego, co spowalnia rozwój i odbiera energię. Sęk w tym, że większość ludzi bardziej obawia się utraty przyzwyczajeń niż cieszy z nowych perspektyw. Ty nie bądź taka! Niech przyświeca ci myśl, że życie to proces dynamiczny. Aby mogły się pojawić nowe możliwości, potrzebujesz przestrzeni. Odejdzie jedynie to, co przestało mieć w sobie potencjał rozwoju, a więc związki, którym brak uczuć, praca, która stała się rutyną, itp. Dlatego nie unikaj konfrontacji z tym, co dojrzało do rozstrzygnięć. Będzie najlepiej, gdy ty sama staniesz się inicjatorką i rozpoczniesz generalne porządki. Możesz osiągnąć naprawdę wiele, ale trzeba będzie popisać się konsekwencją, wytrwałością i świadomością celu.

PROGNOZA DLA WAGI NA 2020 ROK

Bądź otwarta

Przed tobą znaczny progres we wszystkich sferach życia. Będziesz pożądanym gościem spotkań towarzyskich, poznasz bardzo ciekawych ludzi, zyskasz nowych przyjaciół.

HOROSKOP 2020 WAGA - ŻYCIE OSOBISTE

Saturn oraz Pluton w tegorocznym horoskopie dają ci szansę zrozumienia, co jest naprawdę dla ciebie ważne. Na skutek wielu nakładających się życiowych doświadczeń nasza wiedza o sobie samych zostaje czasem zakłócona. Pora wrócić do tych wartości, które są ci najbliższe. Choć wydawało ci się na przykład, że najistotniejszym elementem twego życia jest kariera, teraz możesz odkryć, że wcale tak nie jest. Może największe poczucie celu dają ci związki rodzinne albo coś, co jest twoją pasją. Tegoroczne wyzwania mogą także stać się impulsem do rozwoju, ponieważ sprawią, iż odnajdziesz to, co pozwala czuć się bezpiecznie nawet w sytuacjach kryzysowych. Nie musisz więc obawiać się przyszłości. W sprawach uczuciowych wolne, namiętne Wagi muszą jednak uważać, by przelotny romans, który miał być tylko ekscytującym i uwalniającym od nudy epizodem, nie przerodził się nieoczekiwanie w układ, z którego trudno się będzie wyplątać. Szczególnie może tak być w drugiej połowie roku, gdy do gry włączy się impulsywny Mars. Co może się stać? Na przykład nieplanowana ciąża! Gwiazdy odradzają ci stanowczo zbyt lekkomyślne uleganie emocjom. Jeżeli zaś spotkasz teraz kogoś, do kogo serce naprawdę mocniej zabije, sprawdź najpierw, czy ten bardzo interesujący człowiek nie ma przypadkiem innych zobowiązań. Może bowiem się zdarzyć, że jego osobista sytuacja (lub twoja?) okaże skomplikowana. A ze wspólnego życia nic nie wyjdzie. Niestety, związane Wagi także mają przed sobą czas wzlotów i upadków. W harmonijnych związkach będzie to po prostu intensywnie przeżyty rok, w którym pojawią się nowe cele – dziecko, dom, własna firma, przeprowadzka. Szykuje się dużo emocji, ale i wiele odpowiedzialnych zadań czy wyzwań. W związkach partnerskich, które nie do końca zasługują na to miano, czyli tam, gdzie konflikty są na porządku dziennym, widać bliskie przetasowania i zmiany.
Podejmij wreszcie decyzję, ale zrób to po dokładnym rozważeniu za i przeciw. Jeżeli chcesz ten związek zakończyć, to jesteście na dobrej drodze. Kłócicie się, przeciągacie między sobą linę – może jednak lepiej pożegnać się z klasą? Jest bowiem szansa na spotkanie prawdziwej miłości. Potrzeba jej jednak miejsca w sercu, by mogła się rozwinąć. Chcesz ratować swój układ? Pamiętaj, że bez racjonalnej, popartej rozsądnymi argumentami rozmowy nie da się nic zmienić. Może jednak warto spróbować?

HOROSKOP 2020 WAGA - KARIERA

W nadchodzącym roku służbista Saturn oraz reformator Pluton będą nastawieni do ciebie niezbyt życzliwie, z upodobaniem punktując twoje potencjalne uchybienia. Tak więc na przykład słabe rozeznanie w realiach lub forsowanie projektów wbrew osobom, które należałoby najpierw przekonać do pomysłu, stwarzają spore ryzyko wpadki. Jeżeli pracujesz na etacie, nie poprzestawaj na robieniu dobrego wrażenia, bo choć wychodzi ci to znakomicie, szef szybko odkryje, że to improwizacja wynikająca z braku przygotowania. Nie wychylaj się też z pomysłami, dopóki nie będziesz pewna, że jesteś w stanie obronić je przed kontrargumentami konkurencji. Jeśli jesteś Wagą, która kieruje własnym biznesem, nie jest to czas na brawurowe rozgrywki. Wielkie plany muszą poczekać i to niewykluczone, że aż do przyszłego roku, wtedy bowiem aura wokół ciebie odmieni się bardzo korzystnie. Tymczasem działaj ostrożnie, konsekwentnie i wytrwale, szczegółowo analizując każde następne posunięcie. Na szczęście dobrze to potrafisz. I nawet jeśli bardzo spieszy ci się do celu, nie ryzykuj, wybierając drogę na skróty. Możesz zabłądzić i wtedy trudno będzie znaleźć właściwą trasę. Pracuj w swoim tempie i nie frustruj się, że cię wyprzedzają. Gdy idzie się wolniej, widzi się więcej, a to teraz cenna umiejętność. Być może niektóre plany warto zweryfikować, zmienić kierunek, dostosować się do sytuacji.
W finansach opłaci się oszczędność. Gwiazdy odradzają wspieranie się pożyczkami. Lepiej zacisnąć nieco pasa, zresztą okaże się, że potrzebujesz mniej niż sądziłaś. Mądrzej będzie patrzeć w przyszłość i zamiast doraźnych korzyści wybrać jakiś większy finansowy cel. Niedługo zauważysz, że sytuacja zacznie się poprawiać. Minie uczucie dreptania w miejscu, pojawią się nowe pomysły i okazje do ich realizacji. Kranik z forsą zacznie się odkręcać i wszystko wskazuje na to, że źródełko nie wyschnie szybko. Możesz powrócić do ambitnych planów. Okoliczności zaczynają sprzyjać!

HOROSKOP 2020 WAGA - DLA ZDROWIA

Gromadź energię i rozsądnie rozkładaj siły, pamiętając o wypoczynku. Staraj się kłaść przed północą, bo na zmęczenie szybko zareagujesz spadkiem kondycji. Wygospodaruj trochę czasu na relaks. Nie zaniedbuj żadnych badań, zachowaj dystans, nie stresuj się.

HOROSKOP 2020 WAGA - JEŚLI JESTEŚ LICZBĄ:

1. Idzie nowe! A co więcej, idzie ku lepszemu. Ten rok będzie obfitował w ważne wydarzenia rodzinne: czeka cię ślub, może narodziny, może poznasz kogoś, kto znacząco wpłynie na twoje życie. Podobnie w sferze zawodowej: nowa praca, nowe stanowisko, może zmiana branży lub kwalifikacji. Poznasz smak sukcesu i upoisz się sławą, na mniejszą lub wielką skalę.
2. W tym roku pełnię swoich zalet odsłoni przed tobą życie domowe. Docenisz wartości, jakie daje rodzina. Sprawy prywatne wysuną się na pierwszy plan, a w zamian dostrzeżesz, jak zbawienny ma to wpływ na twoje samopoczucie. Ciepła, domowa atmosfera jak łagodzący balsam uspokoi twoje serce i nerwy. Zapragniesz dzielić się tym dobrodziejstwem z przyjaciółmi, często ich u siebie goszcząc.
3. Będzie to dla ciebie rok twórczego niepokoju i szukania nowych dróg rozwoju. Zadasz sobie trud poszukiwania odpowiedzi na trudne pytania, wypowiesz wojnę stereotypowemu myśleniu. Do doskonałości zapragniesz dążyć ścieżką nieschematyczną, wypracowaną przez siebie. Podniesiesz swoje kwalifikacje, rozpoczniesz studia lub zaczniesz specjalizację, być może również zmienisz pracę na taką, która przyniesie ci satysfakcję – także finansową.
4. Rok zbierania plonów! Jeżeli w poprzednich latach dałaś z siebie maksimum, planowałaś z rozmachem, działałaś z rozwagą będziesz mogła odebrać zasłużoną nagrodę w postaci realizacji swoich pragnień. Dodatkiem ekstra może być niespodziewana gotówka – wygrana na loterii, spadek, podwyżka w pracy. Jeśli natomiast liczyłaś na łut szczęścia, możesz się przeliczyć i stanąć oko w oko z konsekwencją swoich beztroskich, nieodpowiedzialnych lub krótkowzrocznych zachowań.
5. Już wkrótce twoje życie odmieni się na lepsze, dokładnie tak, jak tego chcesz. Zacznie się nowy etap twojego istnienia. Tymczasem jeszcze przez jakiś czas utrzyma się obecny stan rzeczy. Wykorzystaj ten okres na kreślenie planów i uzupełnianie zaległości, także w wiedzy, by z jak największym kapitałem rozpocząć nowy rejs. Cierpliwie czekaj, co przyniesie los i nawet, gdy zmagasz się z cierpieniem, poczuciem niesprawiedliwości lub chorobą, wiedz, że jest to stan przejściowy.
6. Jesteś w fascynującym miejscu swojego życia! Z początkiem cyklu numerologicznego będziesz mogła wiele spraw poukładać na nowo, zmienić wszystko, co tylko takich zmian według ciebie wymaga i zadbać, by żaden z twoich talentów nie pozostał niewykorzystany. W podejmowaniu decyzji nie sugeruj się radami innych to twoje życie i ty wiesz najlepiej, jak chciałabyś je ukształtować i przeżyć.
7. W najbliższym okresie na plan pierwszy wysuną się kontakty międzyludzkie, a przede wszystkim relacje w związkach partnerskich. To doskonała okazja, by naprawić coś, co między wami zaczynało się psuć, zwłaszcza że Kosmos wspiera cię siłą dyplomacji i umiejętnością rozstrzygania sporów. Poza tym uda ci się odnowić starą przyjaźń oraz nawiązać kilka nowych znajomości.
8. Prognozy na ten rok są dla ciebie naprawdę świetne: możesz odkurzyć zarzucone marzenia i ambicje, o których myślałaś, że są zbyt wygórowane – teraz przyszedł czas na wprowadzenie ich w czyn. Przed tobą znaczny postęp we wszystkich sferach życia, będziesz pożądanym gościem, poznasz ciekawych ludzi, zyskasz przyjaciół. Zaczniesz się spełniać także w pracy, co już wkrótce znajdzie swój wymierny ekwiwalent – doczekasz się podwyżki lub awansu.
9. Może cię trochę irytować to, że efektów swojej pracy nie widzisz od razu, ale nie martw się: na wszystko przyjdzie czas. Nawet na odpoczynek, choć w tej chwili wydaje ci się to nierealne. Niestety, na złote góry na razie nie masz co liczyć, zatem zrezygnuj z niezupełnie bezpiecznych transakcji. Wybieraj tylko takie o stuprocentowej pewności.

DOBRA RADA NA CAŁY ROK DLA WAGI

Jeśli nie satysfakcjonuje cię poziom życia lub styl pracy, pomyśl, co możesz zrobić, żeby wprowadzić zadowalające cię innowacje i zmiany. W uczuciach im mniej eksperymentów, tym lepiej.