Większa świadomość

Zadaj sobie pytanie, kim jesteś teraz i dokąd zmierzasz. To pozwoli ci obrać najlepszy kierunek dla twego dalszego rozwoju, pomoże uwolnić się od schematu i pójść własną drogą. Pierwszym krokiem jest uświadomienie sobie, czego pragniesz.

Ty i SATURN

Nie denerwuj się, jeśli stwierdzisz, że posuwasz się do przodu wolniej niż dotąd. Odczuwasz już potrzebę zmian, ale w tej fazie cyklu Saturna nie jesteś jeszcze świadoma nowego kierunku. Nie przyspieszaj więc tempa, wręcz przeciwnie, uwolnij się od presji i zwolnij. Skoncentruj się przede wszystkim na ukończeniu ważnych dla ciebie projektów, które stanowią obecną strukturę twojego życia. Jeżeli coś nie wychodzi tak, jak planowałaś (na przykład odczuwasz, że twoje kompetencje zawodowe przestają wystarczać lub funkcjonowanie twoich relacji rodzinnych zaczyna być problemem), nie panikuj. Uważnie obserwując sytuację, zrozumiesz, co należy zmienić. Kończysz właśnie etap przygotowań do nowego cyklu. To moment rewidowania życiowych celów i planów, by lepiej odzwierciedlały twoje prawdziwe potrzeby. Częściej posługuj się intuicją. Bo, gdy Saturn dotrze do twego Słońca, poczujesz, że coś ważnego straciłaś.

Ty i URAN

Uran, który znajduje się w kwadraturze z twoim znakiem, nieco destabilizuje ogólnie niezłą sytuację. Jednak również jego wpływ ma swoje dobre strony. Pamiętaj, że życie nie jest kurczowym trzymaniem się status quo, to ciągły rozwój, zmiana, sięganie dalej. Potraktuj spotkanie z Uranem jak spotkanie z duchem czasu. Nie można go ignorować, pragnąc, by nigdy nic się nie zmieniło. Bardzo ważna jest teraz elastyczność myślenia, uczenie się rzeczy nowych, a także zmiana podejścia do tego, co wydawało się ustalone raz na zawsze. Jakieś sytuacje lub osoby mogą zniknąć z twego świata. Nie zatrzymuj tego, co powinno odejść. Szukaj nowych dróg. Jeśli na przykład nie widzisz możliwości, by twoja sytuacja zawodowa uległa poprawie, może to oznaczać, że kręcisz się w kółko i nie zauważasz innych możliwości. W bliskich relacjach trzeba na nowo określić uczucia.

Ty i WENUS

Aby nadchodzącym miesiącom nadać więcej radosnych barw, zwróć się czasem do opiekuńczej i harmonijnej planety Wenus. Między kwietniem a lipcem jej energia pomoże ci osiągnąć kompromisy, przedstawić się od najlepszej strony. To dobre miesiące, by rozmawiać z innymi, postawić czytelną granicę pomiędzy oczekiwaniami, które mają wobec ciebie ludzie, a twoimi własnymi potrzebami. Poczujesz, że niezbędne jest ci to, co daje poczucie radości i spełnienia. Jeżeli lubisz malować, słuchać muzyki, tańczyć, to nie zapominaj o tych drobnych przyjemnościach. Wybierz się w podróż sentymentalną, czyli zainteresuj się życiem swojej mamy, babci, prababci, bo kobieca energia w twojej historii rodzinnej może cię inspirować, ale i ograniczać. Jeśli na przykład w twojej rodzinie kobiety w całości poświęcały się karierze lub odwrotnie, były zależne od mężczyzny, będzie ci trudno uwolnić się od podobnych zachowań.

Ty i MERKURY

W roku o zmiennej aurze, kiedy drobne zwycięstwa i małe porażki przeplatają się ze sobą, warto wreszcie zdać sobie sprawę, że żadne z nich nie jest czymś ostatecznym. Po nocy zawsze przychodzi dzień, a po burzy słońce. Taki dystans do sytuacji bynajmniej nie osłabi twojej czujności, a raczej pozwoli ci działać z większą swobodą i luzem. Sięgnij do pokładów swojej inteligencji emocjonalnej, działaj z głębszym zrozumieniem sensu i celu swoich dni. Oddzielanie wymiernych sukcesów od samooceny i samopoczucia to droga do szczęścia. Odkryj, że nie jesteś ani lepsza, ani gorsza, gdy ludzie krytykują cię lub podziwiają. To, że coś się nie powiodło, nie oznacza, że jesteś do niczego, ani też twój sukces nie oznacza, że jesteś najlepsza na świecie. Zauważ równocześnie, że sposób, w jaki patrzysz na innych, ma wielkie znaczenie dla twojego komfortu psychicznego. Jeśli jesteś krytyczna w stosunku do innych i masz skłonność do częstego oceniania, ty także nieustannie czujesz się jak na cenzurowanym. W tym roku warto więc wyrabiać w sobie tolerancję. Patrząc na świat z uśmiechem, zrozumiesz, że stał się on dzięki temu znacznie przyjemniejszym miejscem.

PROGNOZA DLA WODNIKA NA 2020 ROK

Cena mirażu

To, co uważałaś w życiu za ważne, teraz straci znaczenie. I choć takie odkrycie nie jest miłe, da ci szansę, aby odnaleźć swoją energię. Jeśli zignorujesz ten głos, będziesz żałować.

HOROSKOP 2020 WODNIK - ŻYCIE OSOBISTE

Gwiazdy najlepiej wróżą teraz związkom udomowionym. Jeżeli masz już kogoś, neutralna, ale przyjemna aura sprzyja wiciu wygodnego gniazdka i obrastaniu w piórka. Wodniki, których sytuacja życiowa radykalnie się zmieniła, czy to przez pojawienie się nowego członka rodziny, czy też przeprowadzkę do nowego miejsca zamieszkania, mogą liczyć na dużą dawkę optymizmu i radości wypływających z satysfakcji oraz odkrywania prostych przyjemności życia. To dla nich naprawdę dobry okres. Osoby, które mają za sobą czas niestabilny, odczują teraz wzrastający w siłę wewnętrzny spokój, który pomaga w osiąganiu zadowolenia z życia. No i w myśl zasady „co cię nie zniszczy, to cię wzmocni”, pokonane kryzysy obrócą się na waszą korzyść. Te Wodniki, które noworoczny toast wypiły samotnie, w ciągu roku mają szanse na zawarcie nowej znajomości, ale być może nie od razu zrozumieją, że to miłość. Jeśli więc i ty skrycie marzysz o tak zwanym coup de foudre, czyli nagłym zauroczeniu, które jest jak piorun z jasnego nieba, nie skreślaj nikogo już na wstępie tylko dlatego, że było jedynie miło i... poprawnie. Nie spiesz się. Ten związek powinien rozwijać się spokojnie, we własnym tempie i wtedy przyniesie ci satysfakcję. Ty zaś wykorzystaj czas na odnalezienie siebie i odkrycie swoich prawdziwych pragnień. Staraj się śmielej ujawniać własny potencjał twórczy, odkrywaj swoje pasje, ponieważ one właśnie mogą cię wiele nauczyć o skrywanych potrzebach i nauczą cię, jak się realizować. Począwszy od jesieni spodziewaj się przyspieszenia tempa zawartych znajomości lub nowych, intensywniejszych kontaktów uczuciowych, które wyzwolą w tobie silniejsze emocje. Wyniesiesz maksimum korzyści z tego okresu, pozwalając sobie na świadome bycie sobą, nie dopuszczając, by ograniczały cię jakieś sztuczne czy narzucone wzorce zachowania. Niektóre Wodniki doświadczą głębokich zmian na poziomie emocjonalnym poprzez fakt narodzenia dziecka, najdoskonalszej formy twórczości, do jakiej jesteśmy zdolni.

HOROSKOP 2020 WODNIK - KARIERA

W ciągu najbliższych dwunastu miesięcy najistotniejsza okaże się systematyczna praca oraz swoista harmonia, której potrzebujesz, aby złapać właściwy rytm i działać. Zrób więc wszystko, by jak najszybciej wprowadzić ją do swoich myśli, planów, wewnętrznych ustaleń. Jak? Zajrzyj w głąb swoich pragnień i potrzeb.  Uważasz, że wszyscy cię wyprzedzają? Nie przesadzaj, przecież i tobie niejeden raz się udało. Teraz po prostu planety ustawiają kilka znaków objazdu na trasie do sukcesu. Ale ma to swój głęboki sens i cel. Zwolnij więc. Zrób rzetelny bilans zysków oraz strat. Odetnij się od sytuacji trzymających w napięciu, nieszczerych osób, porzuć chybione projekty i zajęcia, które zabierają ci czas, niczego nie przynosząc. To ważna lekcja dotycząca twojej skali wartości oraz gospodarowania zasobami. Także finansowymi. Efektem będzie pozbycie się z twego życia tego wszystkiego, co jest ci niepotrzebne, choć niewykluczone, że nie zdajesz sobie sprawy z tego faktu. W jakikolwiek sposób przyjdzie do ciebie ta nauka, dzięki niej staniesz się dużo mądrzejsza oraz bardziej wolna. Zdolna do działania. Potem jednak, gdy już to zrobisz, przestań stale się oglądać do tyłu, bo to niczemu nie służy, a jedynie zaciemnia obraz sytuacji. Co było, minęło weź to do serca!
Teraz powinnaś zapewnić sobie wolną przestrzeń, żeby zacząć wszystko od nowa, jednak spokojnie i bez presji. Decyzje podejmuj po namyśle. Zatrzymaj się na chwilę, daj sobie czas. W drugiej połowie roku na odsiecz przybywa ci Mars. Praca stanie się teraz nie tylko źródłem dochodu, lecz także miejscem, w którym będziesz się sprawdzać, rozwijać, poszerzać horyzonty. Wygląda na to, że realizacja jakiegoś ważnego projektu przyniesie ci dużą frajdę.
Być może motywacją okaże się objęcie bardziej odpowiedzialnego stanowiska? Kontakty z otoczeniem staną się również inspirujące. Czytaj, zbieraj informacje, bo to da ci korzyści, pobudzi wyobraźnię twórczą. Nie ograniczaj się wyłącznie do wiedzy fachowej. Może jesteś świetna, jeśli chodzi o metody pracy, ale przydało by się poćwiczyć asertywność lub swobodniejszą autokreację. Wkrótce się przekonasz, że ważne jest nie tylko to, co potrafmy, lecz także to, czy umiemy się sprzedać. A propos finansów, gwiazdy mówią, że od teraz sytuacja systematyczne zacznie się poprawiać. Idzie nowe!

HOROSKOP 2020 WODNIK - JEŚLI JESTEŚ LICZBĄ:

1. Ten rok cyklu numerologicznego burzy ustalony porządek, wprowadzając zmiany, z jednej strony upragnione, z drugiej jednak, zakłócające poczucie ładu i bezpieczeństwa. Jeśli należysz do osób, które lubią niespodzianki, będziesz zadowolona. Obrót spraw chwilami cię zaskoczy, ale prowadzi do dobrego, więc nie panikuj. Choć szybkie tempo życia zmuszać cię będzie do pośpiechu, nie musisz naciskać na hamulec.
2. Czas sprzyja nawiązywaniu kontaktów z ludźmi, odnawianiu starych przyjaźni, ale przede wszystkim umacnianiu związków partnerskich. Będziesz mogła poświęcić więcej uwagi niż dotychczas sprawom miłosnym. Jeżeli ostatnio między wami stosunki nie były najlepsze, nadszedł doskonały czas, aby je naprawić. Kosmos obdarza cię taktem, umiejętnościami dyplomatycznymi i mediacyjnymi.
3. W tym roku postaw przede wszystkim na zaspokojenie swoich ambicji. Warto się dokształcać, wrócić na studia, sięgnąć po tytuł naukowy. Twoje zdolności zostaną zauważone i możesz liczyć na szybki rozwój kariery. Nieco ostrożniej poczynaj sobie w sprawach sercowych, bo nowa znajomość może się okazać iluzoryczna. Nie angażuj się, zanim nie sprawdzisz, że tego naprawdę chcesz, a on jest tego wart.
4. Wchodzisz w etap kosmicznego bilansu. Dla tych Wodników, które kierowały się w poprzednich latach uczciwymi motywami i troszczyły się o innych, szykuje się zasłużona nagroda. Los w jakiejś formie zrekompensuje ci poświęcenia i straty. Wygrasz na loterii, dostaniesz spadek lub w inny sposób zostaniesz nagrodzona. Gorzej z osobami, które lawirowały i unikały odpowiedzialności za swoje życie, zaciągając u innych długi materialne i niematerialne. Teraz się okaże, że w ich kosmicznym bilansie zysków i start jest duży minus. Uniki nic nie dadzą, pora więc stanąć twarzą twarz z problemami.
5. W tym roku zamyka się twój dziewięcioletni cykl numerologiczny. Jest to etap, w którym coś może się skończyć. Jeśli jesteś świadoma swoich potrzeb, zrozumiesz, jaki jest sens i cel tych wydarzeń. Po prostu musisz zrobić w swoim życiu miejsce na nowe sprawy, które staną się początkiem kolejnego cyklu twojego istnienia!
6. To rok początków, zaczyna się kolejny cykl numerologiczny. Teraz co miało się skończyć, odeszło i idzie ku lepsze mu. Ten etap będzie obfitował w ważne wydarzenia rodzinne: czeka cię ślub, może narodziny, poznasz kogoś, kto znacząco wpłynie na twoje życie... Podobnie w sferze zawodowej: nowa praca, stanowisko, może zmiana branży lub kwalifikacji. Czeka cię wiele podróży. Poznasz smak sukcesu i upoisz się sławą, na mniejszą lub wielką skalę. Będzie to twórczy i owocny rok.
7. Jeśli twoje życie w minionym roku upłynęło w tempie allegro, to teraz będzie to dostojne, powolne andante. Nie denerwuj się, bo masz okazję lepiej dopracować plany i zamierzenia. Zwróć większą uwagę na stosunki z otoczeniem, bądź dyplomatką i okaż cierpliwość. Zadbaj także o zdrowie, bo powinnaś zregenerować siły. Spokojnie czekaj na sprzyjający czas.
8. Znów przyspieszenie. Nie przegap żadnej z szans zsyłanych przez życzliwy kosmos. Odkurz ambicje i spowolnione plany. Jest możliwość sporego postępu we wszystkich dziedzinach życia sprawach materialnych, zawodowych i osobistych. W tym roku będziesz duszą każdego towarzystwa. Nawiążesz wiele interesujących znajomości, poznasz wartościowych ludzi, zyskasz prawdziwych przyjaciół. Wśród atrakcji nie zapominaj jednak o realiach. Pojawią się szanse na lepszą pracę.
9. W tym roku szykuje się więcej pracy niż rozrywek, a efekt twych działań nie będzie natychmiastowy. Musisz pamiętać, że każde zaniedbanie wypłynie w przyszłości, lecz za to doczekasz się plonów. Wibracje tego roku mają bardzo daleki zasięg, zatem należy uzbroić się w cierpliwość. Myśl pozytywnie, nie poddawaj się zniechęceniu.

DOBRA RADA NA CAŁY ROK DLA WODNIKA

Najlepiej, jeśli w ciągu najbliższych miesięcy zachowasz dystans. W kolejnym bowiem roku okaże się, że prawa fizyki nie pozwalają istnieć próżni i w miejsce tego, co teraz odeszło, przyjdzie nowe.