Bądź cierpliwa

Jeśli rozpoczęłaś jakieś poważne przedsięwzięcie, na przykład budowę domu lub poświęciłaś się wychowaniu dzieci, możesz teraz poczuć, że czegoś ci brakuje – aktywności towarzyskiej, pracy zawodowej... Nie panikuj, bo to tylko przejściowy okres w twoim życiu. Zmiany są za rogiem.

Ty i Saturn

Saturn jeszcze w tym roku wędruje przez obszar horoskopu, w którym będzie wystawiał na próbę twoje poczucie własnej wartości. To znak Koziorożca, czyli obszar w twoim horoskopie związany z prestiżem i sukcesem. Choć rutyna zazwyczaj nuży tak żywiołowe osoby jak ty, nie jest to okres, w którym można bez konsekwencji zrzucić z siebie odpowiedzialność i obowiązki. Są one wręcz sprawdzianem, czy twoja droga jest właściwa. Bo jeśli dojdziesz do wniosku, że nie odnajdujesz się w sytuacji, w której się znalazłaś, będzie to impuls do zmiany. Tyle, że nie od razu uda ci się ją przeprowadzić. Trudniejsze sytuacje wymagają refleksji, dyplomacji w postępowaniu i umiejętności pokonywania przeszkód. Jeśli praca nie daje ci pełnej satysfakcji i wystarczających pieniędzy, zastanów się nad innymi możliwościami. A jeśli ktoś, kogo nie lubisz, rywalizuje z tobą, utrudniając ci odnoszenie sukcesów – zdobądź się na niezbędny dystans.

Ty i Wenus

Utrzymanie uczuć na stałym poziomie nie jest możliwe. Ale to nie znaczy, że miłość przemija. Nie o to chodzi. Po prostu na różnych etapach wspólnego życia pojawiają się odmienne priorytety. Czasem też miłość bywa czymś łatwym i oczywistym, kiedy indziej zaś skomplikowanym. Jak jest teraz? Nie czujesz motyli w brzuchu? Uważasz, że bezpowrotnie odleciały? Może jesteś po prostu zmęczona? Jeśli wasz związek oparty jest na prawdziwym uczuciu, wyzwania, z którymi przyjdzie ci się uporać, tylko scementują relację. Jeśli zależy ci na budowaniu harmonii, staraj się zawsze dostrzegać przede wszystkim to, co was łączy, a nie to, co dzieli. Obraz nieba korzystnie się zmieni i wkrótce życie stanie się prostsze. Tymczasem wolne Barany powinny pamiętać, że lęk przed samotnością nie jest dobrym doradcą. Przyszłość tegorocznych romansów nie jest pewna.

Ty i Jowisz

Zobacz również:

Tym razem układ planet będzie wymagał od ciebie zdrowego rozsądku i poskromienia apetytu. Lepiej więc pozwolić ambicji na mały urlop. Jowisz znalazł się w położeniu, w którym być może uznasz, że łatwiej jest wyrównać jakieś niedobory kredytem niż zaciskać pasa, ale to nie jest właściwy kierunek. Unikaj niepotrzebnego ryzyka finansowego, pamiętając, że twoja ocena sytuacji nie jest chwilowo dostatecznie obiektywna. Zbyt wiele chęci, zbyt wygórowane cele – to może skończyć się fiaskiem. Grożą ci komplikacje prawne, a i schody do urzędów okażą się strome. Unikaj walki z przepisami, choćby wydawały ci się kompletną bzdurą. Pilnuj za to regularnego płacenia rachunków, a także ewentualnych rat kredytów. Cokolwiek planujesz, nie przebierz miary. Jeśli nie wzniesiesz się nadmiernie wysoko, nie upadniesz zbyt nisko. Od późnej jesieni wiele skomplikowanych sytuacji się uprości, trudności uda się pokonać, a cierpliwość i umiar zostaną wynagrodzone.

Ty i Pluton

Wspaniałe poczucie bezpieczeństwa i całkowite zaufanie do życia, których każdy pragnie, niewielu otrzymuje. Więc nie oczekuj, że spędzisz ten rok w stanie nirwany. No chyba że uda ci się tak mocno rozwinąć duchowo, że twoja skala rozumienia poszerzy się zaskakująco. Jeśli jednak nie czujesz się w swoim życiu komfortowo, pora przyjrzeć się temu wszystkiemu, co wydaje ci się nieadekwatne do dnia dzisiejszego. Pluton wspiera cię w takich działaniach jak dokonywanie zmian, weryfikacja sposobu myślenia i modyfikacja działania. Problem w tym, że czasami boimy się nieznanego lub nie zawsze jesteśmy świadomi potrzeby tych przemian. Ale okazuje się, że są one niezbędne. Nie trzymaj się więc kurczowo przeszłości. Jeśli jakaś sytuacja zmienia się na twoich oczach, podejmij wyzwanie, by zaakceptować ten fakt. Czasem coś musi odejść z twojego życia, abyś znalazła motywację do większego wysiłku i przestrzeń dla zrealizowania nowych planów. Dotyczy to sfery osobistej i zawodowej. Nawet jeśli nie jest łatwo i budzą się wątpliwości, nie zbaczaj ze swojej drogi przemian. Gdy już ją przebędziesz, poczujesz ulgę i satysfakcję. Życie nabierze nowych barw.

Horoskop 2021 Baran - Życie osobiste

Wprawdzie nie możesz liczyć na szczególne atrakcje, ale to przecież codzienność stanowi najlepszy sprawdzian dla związków. Dowiesz się, które z obietnic miały pokrycie w rzeczywistości, a które były rzucone na wiatr. W pierwszej połowie roku oboje korzystajcie z okazji towarzyskich, częściej opuszczajcie domowe zacisze, podróżujcie. Częściej też rozmawiajcie, ale nie tylko o tym, że trzeba odmalować kuchnię lub postawić altankę na działce. Rozmawiajcie o swoich marzeniach, pragnieniach. To sprzyjać będzie budowaniu bliskości i dobrej atmosferze w związku. Barany, które potrzebują lepszej komunikacji z dziećmi, mają na to szansę. Niczego jednak nie narzucaj, pozwól się wciągnąć w świat nastolatka. Obie strony na tym skorzystają. Pamiętaj też, że w przyjaźni siła, więc nie wymawiaj się od babskich spotkań, nawet jeśli jesteś zajęta. Potrzebujecie się nawzajem. Między kwietniem a początkiem sierpnia możesz zaplanować metamorfozę, zmieniając fryzurę, makijaż, styl ubierania. Korzystnie ulokowana Wenus zadba o to, żeby efekty były satysfakcjonujące. Poczujesz się atrakcyjna i odmieniona. Dla singli może być to czas przyjemnych sercowych niespodzianek. Ktoś spodoba ci się z wzajemnością. W drugiej połowie roku, gdy do twojego znaku wejdzie Mars, uważaj, bo łatwo będzie zranić twoją dumę. Możesz się z kimś niepotrzebnie pokłócić, pochopnie zerwać znajomość. W związkach należy na bieżąco wyrażać swoje potrzeby. Gdy zrobi się duszno od tłumionych pretensji, któreś z was może otworzyć okno i… wyfrunąć. Jeśli potrzebujesz więcej wrażeń, częściej podejmuj wyzwania, które cię zmobilizują do rozwoju, sięgania po więcej. Wystawiając uczucia na próbę, podejmiesz spore ryzyko! Zastrzyk adrenaliny nie jest wart utraty zaufania. Wygląda więc na to, drogi Baranie, że nie warto rezygnować z pragmatyzmu i racjonalnego podejmowania decyzji, które są ci przecież bliskie. Między lipcem a grudniem domowy spokój par, mających regularne problemy z dojściem do porozumienia, może stać się trudno osiągalny. Coś rzuci iskrę na proch i święty spokój wyleci w powietrze. Warto postawić na szczerość, ale prowadzić dyskusje nieco cichszym i spokojniejszym tonem. Tam, gdzie brakuje prawdziwej więzi, drogi wasze pewnie się rozejdą wcześniej czy później. Jeśli więc któreś z was zrobi krok w kierunku drzwi, lepiej się rozstać niż na siłę ciągnąć to, co od dawna jest iluzją. Zamknięcie starego etapu otworzy nowe drzwi.

Horoskop 2021 Baran - Praca I Pieniądze

Twoja sytuacja zawodowa wymagać będzie dużej zręczności, los bowiem jednocześnie będzie stwarzał ci szanse i utrudniał ich wykorzystanie. Staraj się więc być przewidująca, a przede wszystkim unikaj zarówno przesadnego entuzjazmu, jak i pesymizmu. Ustal, co jest teraz dla ciebie najważniejsze, z czego nie możesz zrezygnować, a co jesteś gotowa odpuścić. Jeśli sama jesteś

swoim szefem, wykaż się cierpliwością, bo aktualnie rozwój twojej firmy nie nastąpi w spektakularny sposób z dnia na dzień. Jeśli jednak będziesz konsekwentna w tym co robisz, za jakiś czas odwrócisz się za siebie i zobaczysz, jaki duży kawał drogi już przebyłaś. W pierwszej połowie roku planety pomogą ci w drobnych inwestycjach, szczególnie jeśli urządzasz biuro, zmieniasz wystrój lub zamierzasz zadbać o wizerunek. Warto także zastanowić się, czy nie potrzebujesz zdobyć jakichś nowych umiejętności gdyż czas sprzyja przyswajaniu wiedzy. Przede wszystkim takiej, która pomoże ci w dobrym zarządzaniu, komunikacji z ludźmi, mediacjach, budowaniu zespołu. Od lipca wykazuj szczególną ostrożność w decyzjach, skrupulatność w sprawach finansowych oraz prawnych. Pamiętaj, że Mars pobudza twoją potrzebę rywalizacji, ale to nie jest właściwa pora na ekstra zryw. Spokój, cierpliwość, a przede wszystkim przemyślana strategia okażą się skuteczne.

Horoskop 2021 Baran - Zdrowie

W pierwszej połowie roku zafunduj sobie kurację upiększającą. Twoja forma wydaje się nie najgorsza. Począwszy od wakacji bądź nieco ostrożniejsza. Z jednej strony fizyczna aktywność jest potrzebna, z drugiej unikaj ryzyka, gdyż w grę wchodzą kontuzje. Możliwe są złamania i zwichnięcia, więc uprawiaj sport bez brawury. Ostrożnie prowadź samochód. Zaplanuj także wizytę kontrolną u dentysty. Szczególnie, jeśli jakiś ząb pobolewa cię od czasu do czasu. Dbaj o swój spokój, nie pracuj zbyt wiele, nawet jeśli ambicja cię do tego popycha. Potrzebujesz spokoju, równowagi i optymizmu!

Dla formy

dbaj o siebie, a będziesz w świetnej kondycji. stosuj zdrową dietę, pij dużo płynów, szczególnie wody i jedz produkty bogate w potas, np. pomidory czy banany. nie odmawiaj sobie też drzemki w ciągu dnia, jeśli tylko masz na nią ochotę i jest to możliwe. Sen szybko regeneruje twoje siły

Jeśli jesteś liczbą:

1. Wibracje tego roku burzą ustalony porządek, wprowadzając zmiany z jednej strony upragnione, a z drugiej mocno zakłócające dotychczasowe poczucie ładu i bezpieczeństwa. Jeśli jesteś z natury zachowawcza, dynamika tego roku może cię stresować, ale z kolei te z was, które są przebojowe i energiczne, będą w swoim żywiole. Nieoczekiwane wydarzenia uczyć cię będą elastyczności i sprytnego przystosowywania się do zmiennych okoliczności.

2. Ten rok może przynieść ci zwiększoną odpowiedzialność za sprawy rodzinne. Pamiętaj tylko, że drobiazgami należy się cieszyć, a nie zamartwiać. Poczucie bezpieczeństwa i stan życiowej równowagi pomogą rozwiązać wiele problemów. To dobry okres na mieszkaniowe inwestycje i na urządzanie domowego gniazdka. Powinnaś też zająć się sprawami urody i swojego ogólnego wizerunku.

3. Filozoficzne podejście do życia może ułatwiać pokonywa nie problemów, ale może też sprawić, że będziesz wszystko traktować zbyt serio. Ogólny bilans tego roku będzie pozytywny jeżeli zdołasz osiągnąć równowagę i zadawalający kompromis między twoim wewnętrznym „ja”, a otaczającym cię światem. Dojrzejesz duchowo i zdobędziesz poczucie, że los nie miota tobą niczym wiatr suchym liściem, lecz że panujesz nad swym życiem w pełni świadomie.

4. Musisz postępować uczciwie i odpowiedzialnie. Pamiętaj, że kosmos jest wobec ciebie sprawiedliwy i tego samego oczekuje od ciebie. Nie daj się ponieść porywom emocji, zwłaszcza negatywnych. Niczego nie osiągniesz przemocą czy oszustwem. Jeśli będziesz postępować nienagannie, zdołasz siłą charakteru rozwiązać wszelkie problemy. W tym okresie w twoim życiu ważne będą osoby starsze. Nie lekceważ ich rad.

5. Świadomość, że kończą się tylko drogi prowadzące donikąd, pozwoli ci przezwyciężyć poczucie melancholii. Nie próbuj opierać się na nikim, musisz sama dokonywać wyborów. Zaufaj intuicji, w tym roku cię nie zawiedzie. Wibracje tego okresu są tak silne, że czasem działają za ciebie. Możesz być osłabiona fizycznie.

6. Spróbuj odciąć się od przeszłości, zapomnieć o przykrych doświadczeniach. Wyciągnij z nich wnioski i rozpocznij od nowa. Nawet jeżeli doznałaś jakichś strat, spoglądaj w przyszłość z optymizmem, nie wolno ci rozpoczynać od nastawienia: „i tak mi się nie uda”. Myśl pozytywnie. W twoim życiu nastąpią różne zmiany – od drobnych do poważnych.

7. Pozwól, aby życie biegło swoim torem, niczego nie przyspieszaj na siłę, nie wyrywaj się do przodu za wszelką cenę. To raczej czas odpoczynku, ponownego zbierania sił, namysłu przed podjęciem następnych decyzji. Musisz być ostrożna i taktowna. Nie zrażaj się łatwo. Przecież można przewidzieć, że ani zła ani dobra passa nie trwa w nieskończoność. Zahamowanie rozwoju kariery zawodowej nie powinno cię frustrować.

8. Twój umysł jest otwarty, a szare komórki i wyobraźnia pracują na wysokich obrotach. Powinnaś rozwijać nowe pomysły, tworzyć wartościowe rzeczy. Możesz zdobyć dodatkowe bonusy w postaci stypendium, zagranicznego wyjazdu, niespodziewanego awansu, nagrody, wzrostu prestiżu. Ewentualne kłopoty rozwiązują się same. Cały Kosmos pracuje na to, aby usunąć z twej drogi przeszkody. Nie trać więc czasu, nie zatrzymuj się niepotrzebnie.

9. Działaj metodycznie, konsekwentnie i wytrwale. Niech cel jasno świeci przed tobą, nie zbaczaj ze swojej drogi. Problemy rozwiązuj rozsądnie i odpowiedzialnie. Nie liczna to, że jakoś rozwiążą się same. Musisz stawić im czoła. Podejmowane przez ciebie decyzje powinny być naprawdę przemyślane. W tym roku nie należy się spieszyć.

Dobra rada na cały rok dla Barana

Zadanie na najbliższy czas to mądre planowanie. W sprawach domowych przyda się więcej dyplomacji. Wzburzone morze kiedyś się uspokaja, a po burzy zwykle przychodzi słońce. Warto o tym pamiętać.

Wielki horoskop na 2021 rok ->>