Obywatel świata

W tym roku zrozumiesz, że cały świat jest twoim domem. Pamiętaj, że działanie planet bywa czasem jedną wielką niespodzianką. Dlatego nie uprzedzaj się do niczego, nie rób założeń z góry i „nigdy nie mów nigdy!”. Bądź bardziej otwarta, a poszerzysz swoje możliwości.

Ty i Merkury

Merkury obdarza cię giętkim umysłem i kreatywnością. Przed tobą rok zmiennej koniunktury, więc prezenty od niego tym bardziej się przydadzą. To, czego może nauczyć cię Merkury, to także inteligentna ocena faktów. Przecież żadna porażka ani też żadne zwycięstwo nie są ostateczne. To tylko kolejny etap na drodze do celu. A co jest celem? Zbieranie doświadczeń, odkrywanie, czym jest szczęście... Mały dystans do sytuacji bynajmniej nie osłabi twojej czujności, ale raczej pozwoli ci działać z większą swobodą i emocjonalnym luzem. To, że coś się nie powiodło tym razem, nie oznacza, że jesteś do niczego. Dla odmiany – twój sukces również nie oznacza, że jesteś najlepsza na świecie i pisana ci jest jedynie chwała. Oddzielanie wymiernych, obiektywnych sukcesów od własnej samooceny i samopoczucia to droga do szczęścia. Nie stajesz się ani lepsza, ani gorsza poprzez fakt, że ludzie krytykują cię lub podziwiają.

Ty i Uran

Uran to kosmiczny emisariusz zmian, który jeszcze przez trzy lata wspiera twój rozwój. Zatroszczy się o to, by w twoim życiu nie gościła stagnacja. Choć w tym roku nie wszystko będzie całkiem łatwe, dzięki jego życzliwej pomocy staniesz się osobą bardziej nowoczesną i otwartą na świat. Uran może wyciągnąć cię z domu, aby pokazać nowe możliwości. Może zdecydujesz się podjąć pracę za granicą albo weźmiesz ślub z obcokrajowcem? Odkryjesz dzięki temu nowe środowiska, nowe zwyczaje i stwierdzisz, że świat jest piękny poprzez swoją różnorodność. Co więcej, tegoroczne i kolejne odkrycia okażą się świetnym sposobem na pozbycie się niemądrych kompleksów i uprzedzeń. Myślałaś, że w Londynie wszyscy noszą ciuchy z żurnala, a wszystkie Francuzki wyglądają jak modelki na wybiegu? No a tu niespodzianka! Okaże się, że czujesz się tam jak u siebie.

Ty i Saturn

Zobacz również:

W tym roku Saturn ustawił się w kwadraturze. Choć chwilami odczujesz jego wpływ jako ograniczający, potraktuj go po prostu jako znak STOP na ruchliwej drodze. To służy twojemu bezpieczeństwu. Należy zatrzymać się i rozejrzeć. Sprawdzić, czy możesz bez ryzyka jechać dalej. Podejmuj teraz przemyślane decyzje, przewiduj, jaką cenę trzeba będzie zapłacić za to, czego pragniesz. Na przykład praca na własny rachunek to nie tylko większa swoboda i szansa na lepsze pieniądze, lecz także wzrost odpowiedzialności, a zakup własnego mieszkania lub domu to konieczność ograniczenia wydatków. Z tego powodu, być może, wakacje w najbliższym czasie nie będą tak atrakcyjne jak byś chciała. Jeśli zaś zdecydujesz się na powiększenie rodziny, twoja lista priorytetów będzie musiała ulec zmianie. Możesz osiągnąć naprawdę wiele, ale trzeba będzie popisać się konsekwencją, wytrwałością oraz świadomością celu. Nie martw się, na pewno potrafisz to zrobić.

Ty i Uran

Uran to kosmiczny emisariusz zmian, który jeszcze przez trzy lata wspiera twój rozwój. Zatroszczy się o to, by w twoim życiu nie gościła stagnacja. Choć w tym roku nie wszystko będzie całkiem łatwe, dzięki jego życzliwej pomocy staniesz się osobą bardziej nowoczesną i otwartą na świat. Uran może wyciągnąć cię z domu, aby pokazać nowe możliwości. Może zdecydujesz się podjąć pracę za granicą albo weźmiesz ślub z obcokrajowcem? Odkryjesz dzięki temu nowe środowiska, nowe zwyczaje i stwierdzisz, że świat jest piękny poprzez swoją różnorodność. Co więcej, tegoroczne i kolejne odkrycia okażą się świetnym sposobem na pozbycie się niemądrych kompleksów i uprzedzeń. Myślałaś, że w Londynie wszyscy noszą ciuchy z żurnala, a wszystkie Francuzki wyglądają jak modelki na wybiegu? No a tu niespodzianka! Okaże się, że czujesz się tam jak u siebie.

Ty i Jowisz

Dopóki Jowisz znajduje się w kwadraturze z twoim znakiem, to znaczy do pierwszych dni września, trzymaj pod kontrolą finanse, nie zadzieraj z urzędami ani inną władzą. Unikaj podpisywania umów kredytowych i zaciągania pożyczek. Szkoda, aby jakieś mandaty lub niespłacone odsetki uszczupliły twój portfel. Pamiętaj także, że nieznajomość przepisów bynajmniej nie zwalnia cię z ich respektowania. Jeśli więc masz jakiś dylemat prawny, poradź się specjalisty. Na szczęście od jesieni, gdy humor Jowisza się poprawi, stanie się on twoim przyjacielem, osłoni cię przed deszczem kłopotów swym wielkim parasolem. Może nawet pozwoli ci zamienić wcześniejsze porażki w zwycięstwa. Możesz teraz wiele zyskać, więc odważniej wykorzystuj szanse, zsyłane przez życzliwy Kosmos. Ten etap okaże się bardziej korzystny zarówno dla spraw zawodowych, jak i materialnych, więc najpoważniejsze plany realizuj w drugiej połowie roku. Podejmij jakieś wyzwanie – czy to w sprawach rodzinnych, czy związanych z pracą. Także w osobistych sprawach możesz oczekiwać znaczącego przełomu. Jeśli więc przez twoje serce przetoczyła się burza, teraz pora na piękną tęczę.

Horoskop 2021 Byk - Życie osobiste

W tym roku przed tobą trochę przeszkód do pokonania i parę raf do ominięcia. Ostateczne rezultaty tych potyczek zależą od tego, jak dobrze jesteście dobrani. Dla tych, którzy szczerze i mocno się kochają, to po prostu czas, w którym przybędzie obowiązków związanych z narodzinami dziecka, budową domu itp. To nic strasznego. Jedynie dla par, które i tak mają wrażenie, że porozumienie stało się towarem deficytowym, będzie to rok rozstrzygnięć i podsumowań. Może łatwiej pójść własną drogą? Samotnym doradzamy rozwagę w wyborze życiowego partnera. Oby nie był to ktoś już zajęty czy ktoś, na kim nie można polegać! Bykom z pierwszej dekady tegoroczny układ planet może dać się we znaki. Zwłaszcza parom, które już od pewnego czasu prowadzą ze sobą wojnę. To być albo nie być dla niektórych związków. Pamiętaj, że od szerokości twojego spojrzenia, tolerancji zależy wiele. Jeśli jednak naprawdę nie możecie się dogadać, może lepiej się rozstać, tym bardziej, że wkrótce w twoim życiu pojawi się ktoś bardzo odpowiedni! Wciąż zakochani zrezygnują z wielu przyjemności dla spraw ważnych i życiowych obowiązków. Już jesienią nagroda. Na przykład klucze do własnego domu! Twój wycinek zodiaku, Byku urodzony w drugiej dekadzie, znajduje się teraz w niemal neutralnej aurze. Dopiero pod koniec roku odczujesz znaczące przyspieszenie i wpływy planet. W tym samym czasie na twoje niebo nadciągnie Jowisz, co sprawi, że niezdecydowani otrzymają silny impuls do podjęcia wiążącej ich decyzji. Może się okazać, że jesteś w ciąży i zalegalizujesz związek. Nie martw się – wszystko wskazuje na to, że twój wybór będzie właściwy. Dla stałych par późna jesień i zima okażą się korzystne na decyzje mieszkaniowe – zakup, zamianę, przeprowadzkę! Ostatnia dekada znaku wyróżniona została na plus. W związkach więcej pozytywnych emocji, mniej stresów. Jeśli zaś jesteś singlem, od czasu do czasu wybierz się gdzieś, gdzie ludzie się uśmiechają i gra muzyka. Będziesz miała więcej odwagi i okaże się, że nie zechcesz dłużej tolerować tego, co cię ogranicza i denerwuje. Jeśli ktoś ci się podoba, odważysz się zrobić pierwszy krok! Miej jednak świadomość, że w przyszłym roku planety potraktują cię surowiej.

Horoskop 2021 Byk - Kariera i pieniądze

Zdejmij różowe okulary i przyjrzyj się swoim planom z właściwej perspektywy. Ewentualne problemy rozwiązuj spokojnie, ale konsekwentnie. Jeśli coś nie idzie zgodnie z planem, nie wybieraj rozwiązań siłowych. Skoncentruj się na sprawach naprawdę istotnych. Nie jest to czas na eksperymenty, rozpraszanie się i łapanie kilku srok za ogon. Tak postępując, możesz zostać z niczym. W wydatkach bądź oszczędny. To nie będzie trudny czas dla osób, którym nieobcy jest umiar. Gorzej, jeśli masz lekką rękę do pieniędzy. Do jesieni planety wpływają niekorzystnie na twoje postępy w pracy. Nie będą one tak szybkie i błyskotliwe jak przywykłaś. Zwolnij więc tempo. Niewykluczone, że ktoś będzie cię w tym roku krytykować lub w inny sposób poddawać w wątpliwość jakość twojej pracy. To może być bodziec do zmian. Zastanów się, czy widzisz swoją przyszłość w dotychczasowym miejscu. Jeśli nie, czekaj cierpliwie, aż przyjdą okazje, by to zmienić. Już od września będzie ich coraz więcej. Polegaj w tym roku wyłącznie na konkretach, nie licz na łatwe zyski i nie ulegaj pokusie natychmiastowego rozstania się z tym, co zarobisz. Jest to rok, w którym efekty twojej pracy będą wprost proporcjonalnie do zaangażowania. Los oszczędzi ci wstrząsów, ale nie licz także na wyjątkowe szczęście. Jeśli czujesz, że wciąż masz za mało czasu, pomyśl raczej, czy nie warto czegoś unowocześnić. Może pora kupić lub zmienić komputer, nauczyć się nowocześniejszych metod pracy? Ten rok sprzyjać będzie wyjazdom zarobkowym za granicę. Przygotuj się, że kolejny będzie mniej ofensywny.

Horoskop 2021 Byk - Zdrowie

Twój organizm wymaga w tym roku bardzo dobrego traktowania. Unikaj okazji do przeziębień. Ubieraj się stosownie do pogody i stosuj środki podnoszące odporność. Stosuj prostą zasadę, że zmęczenie jest sygnałem do odpoczynku, więc zamiast się oszukiwać, pijąc kolejną kawę, zdrzemnij się lub wyjdź na krótki spacer. Pod koniec roku odczujesz przypływ sił witalnych i nabierzesz więcej energii. Będzie to impuls, by zapisać się na treningi, kupić karnet do klubu fitness, odkryć dla siebie nową dziedzinę sportu albo wrócić do starej, którą jakiś czas temu porzuciłaś.

Dla formy

Poczujesz zniżkę formy, powinnaś więc w tym roku szczególnie Zadbać o siebie. Odkryj babcine sposoby wzmacniania organizmu, owoce bogate w witaminę c oraz naprzemienne, chłodne I ciepłe, prysznice. To naturalna droga do lepszego zdrowia.

Jeśli jesteś liczbą:

1. Czas sprzyjający umacnianiu rodzinnych więzi lub ich tworzeniu, zatem jeśli zamierzacie usankcjonować wasz związek, stanie się to wkrótce. Z minimalnym ryzykiem możesz zaczynać działalność własnej firmy, kwestie dotyczące finansów powinny ułożyć się po twojej myśli. W ciągu tego roku odzyskasz wewnętrzną równowagę i spokój. Jednak jeśli ulegniesz pokusom dogadzania sobie, możesz się rozleniwić i w krótkim czasie „przejeść” finansową nadwyżkę.

2. To dobry czas na edukację i zdobywanie zawodowego prestiżu. Mimo to lepiej teraz nie podejmować ryzyka. Nie zawieraj pochopnie transakcji, zaś wszelkie umowy podpisuj po dokładnym zapoznaniu się z tekstem pisanym drobnym drukiem. Skorzystaj za to koniecznie z możliwości podróżowania, nie wzbraniaj się przed zawieraniem nowych znajomości. Dbaj o siebie, gdyż twoje zdrowie wydaje się nieco delikatne.

3. Potraktuj z powagą stwierdzenie, że każdy uczynek, zły czy dobry, wcześniej czy później do nas powraca. Spotkasz się bowiem z kosmiczną sprawiedliwością. Nadal graj fair, nie wybieraj dróg na skróty i nie poddawaj się negatywnym emocjom. Przekonasz się, że uczciwie osiągnięty sukces smakuje najlepiej. Miej też na względzie dobro osób starszych – słuchaj ich rad i otaczaj opieką, gdyż ktoś taki liczy na twoją pomoc.

4. Rok zamknięcia cyklu numerologicznego. Zaczniesz na nowo poszukiwać swojego miejsca w świecie, zadasz sobie trudne pytania o sens i cel wielu spraw. Może nabierzesz chęci na radykalne zmiany. To również czas na ostateczne zamykanie wątków toczących się siłą inercji. Bez żalu rozstań się z tym, co i tak musi przeminąć. Być może wkrótce los postawi przed tobą szansę na dokonanie czegoś niezwykłego.

5. Pierwszy rok nowego cyklu. Czas podejmowania ważnych, życiowych decyzji, od których może zależeć twoja najbliższa przyszłość. Sama decyduj, nie pozwól sobie wmówić, że inni wiedzą lepiej, co powinnaś zrobić ze swoim życiem. Staraj się samodzielnie i pewnie stanąć na nogach, odrzuć zbędne ograniczenia, balast błędnych decyzji. Zawalcz o swoją niezależność. Kosmos sprzyja odkrywaniu talentów i sił, które dotąd cichutko w tobie drzemały.

6. Pozwól, aby życie biegło teraz swoim torem, niczego nie przyspieszaj. To czas ponownego zbierania sił, namysłu przed podjęciem kolejnych decyzji. Zahamowanie rozwoju kariery zawodowej nie powinno cię frustrować. Nie zrażaj się zbyt łatwo. Przecież można przewidzieć, że ani zła ani dobra passa nie trwa w nieskończoność. Wykorzystaj wolny czas na sprawy rodzinne i towarzyskie.

7. Szare komórki pracują na wysokich obrotach. Możesz zdobyć dodatkowe bonusy w postaci stypendium, zagranicznego wyjazdu, niespodziewanego awansu, nagrody, wzrostu prestiżu. W uczuciach także przyspieszenie. Połączy was silne kosmiczne przyciąganie, które w dodatku może zakończyć się ekspresowym ślubem. Związkom ze stażem potrzeba silniejszych wrażeń. Siła przyzwyczajenia to teraz za mało.

8. Niestety na złote góry na razie nie masz co liczyć, zatem zrezygnuj z ryzykownych inwestycji. Wybieraj bezpieczne ścieżki kariery. Nastaw się na systematyczną pracę i niech cię nie skusi droga na skróty, bo zabłądzisz. Może cię trochę irytować wolne tempo, ale nie martw się, na wszystko przyjdzie czas. Nawet na odpoczynek, choć w tej chwili wydaje ci się to równie realne, jak baśń o żelaznym wilku.

9. Zapowiada się etap dość burzliwy, jakkolwiek gdy podejdziesz do wydarzeń z otwartością, bilans roku wyjdzie na plus. Jeśli jesteś świadoma konieczności dokonywania ciągłych zmian w życiu, odczujesz, że oto znowu coś się kończy, by coś innego mogło się zacząć. Sercowe sprawy także przyniosą ci sporo niespodzianek. Nie działaj jednak pochopnie, bo to sezon budowania domków z kart.

Dobra rada na cały rok dla Byka

Powinnaś oddzielić to, co stanowi kapitał na przyszłość, od tego, w czym nie ma już potencjału na dalszy rozwój. Znajdź w sobie to, co najcenniejsze. I naucz się tym cieszyć, bo to wcale nie jest łatwe.