Szukaj harmonii

Co ci po osiągniętym luksusie, jeśli nie będzie blisko ciebie osób, na które zawsze możesz liczyć? Postaraj się pogodzić ambicję zawodową i sprawy osobiste. Rozwój powinien odbywać się w atmosferze harmonii i wypływać z potrzeby tworzenia trwałych podstaw.

Ty i Saturn

Kolejny rok, w którym Saturn wspiera twoje poczynania. Jego transformująca energia wesprze cię w dokonywaniu życiowych zmian. Ich celem jest zwiększenie zakresu twojej wolności i świadomości. Im bardziej jesteś otwarta i chętna do współdziałania, tym więcej możesz osiągnąć. Nieważne, co to będzie: czy schudniesz czy może zaczniesz karierę polityczną. Aby podążać za Saturnem warto wyznawać zasadę, że liczą się tylko te dni, których jeszcze nie znamy, że nic nie jest warte, by się zatrzymać w drodze. Niech więc sprzyjające sytuacje inspirują cię i zachęcają do rozwijania uzdolnień, poznawania własnych możliwości. Czas będzie sprzyjał osobom pragnącym stanąć pewnie na własnych nogach. Nawet jeśli wrodzona ostrożność nakazuje ci zachowywać się z rezerwą w stosunku do tego, co nowe i nieznane, warto zaryzykować. W efekcie zmienisz styl życia, aby bardziej odpowiadał twoim rzeczywistym potrzebom.

Ty i Uran

Dzięki inspiracji zesłanej przez pełnego niespodzianek Urana, pojawi się przed tobą perspektywa nowych, ciekawych doświadczeń. Tylko od ciebie zależy, czy pozwolisz sobie na skorzystanie z tych nieoczekiwanych możliwości. Wpływ Urana jest jak szczęśliwy przypadek, nieoczekiwany traf. Otwartość, gotowość na życiowy eksperyment, np. podróż, zmianę miejsca zamieszkania to przepustka do lepszej przyszłości. Twarde stąpanie po ziemi, które w tym roku jest rezultatem wpływu Saturna, nie jest niczym złym, ale pozbawia szansy na zakosztowanie sztuki latania. Dlatego, gdy pojawi się okazja, skorzystaj z niej. Czasem Saturn sprawia, że decydujesz się zmienić swoją życiową sytuację. Wtedy Uran podsunie ci nowy pomysł na siebie, wskaże ukrytą furtkę, której dotąd nie dostrzegałaś. Zrób użytek ze swoich niewykorzystywanych talentów.

Ty i Księżyc

Zobacz również:

Masz dobry czas na to, aby lepiej poznać swoją kobiecą naturę, wzmocnić poczucie własnej wartości i w związku z tym zacząć się czuć lepiej we własnej skórze. W tym celu wykorzystaj intuicję Księżyca i podejdź konstruktywnie do życia i własnych cech charakteru, także tych, które wydają się tobie lub innym – wadami. Otoczenie zarzuca ci, że jesteś powierzchowna? A może jesteś po prostu żądna wrażeń, ciekawa nowości, chcesz czuć, że żyjesz? Ktoś uważa, że brak ci konsekwencji? Cóż, może to po prostu stan umysłu, który każe ci iść wciąż dalej i dalej, nie zatrzymując się z byle powodu. Usłyszałaś, że jesteś zdystansowana? Nie każdy musi od razu wyznawać miłość. Jak widzisz, wszystko zależy od punktu widzenia lecz to nie znaczy, że powinnaś w życiu lawirować i szukać sprytnych wytłumaczeń. Najważniejsze jest, by wiedzieć czego i w jaki sposób bronić, a kiedy nie warto kruszyć kopii. Kiedy minie rok, będziesz znała swoje słabe i mocne strony.

Ty i Neptun

Do 2025 roku będziesz korzystać z pomocy Neptuna, którego wpływ jest bardzo subtelny, działający jakby poza sceną, ale jednocześnie wzbogacający wewnętrznie. Neptun wzmacnia lub budzi empatię, wyobraźnię oraz intuicję, tę ostatnią czyniąc bardziej precyzyjną, więc zacznij używać jej jako drogowskazu. Zawierz jej nawet, jeśli dotychczas rachunek prawdopodobieństwa wydawał ci się bardziej godny zaufania. Na początek zacznij od siebie. Warto abyś znalazła klucz do swojej duszy, do własnych ukrytych potrzeb, o których często zapomina się w nieustającej w pogoni za codziennymi sprawami. Pamiętaj, że jeśli istnieje jakieś uniwersalne prawo miłości, mówi ono, że inni kochają cię na tyle, na ile ty kochasz siebie. Dlatego naucz się zaspokajać te najważniejsze potrzeby. Inni pójdą w twoje ślady. Wsłuchuj się w swój głos wewnętrzny, ale tak- że odbieraj sygnały, które wysyłają ci inni ludzie. Dzięki temu wasze relacje będą pełne prawdy. Być może jedna szczera partnerska rozmowa okaże się przełomem w waszych wzajemnych kontaktach. Dla artystów to czas bardzo owocny, szczególnie jeśli nastawią się na inspirację płynącą wprost z kosmosu.

Horoskop 2021 Koziorożec - Życie osobiste

W sprawach sercowych panować będzie w większości korzystna aura. Czas sprzyja budowaniu stabilizacji, ale planety nie pozwolą ci osiąść na mieliźnie codzienności. Jeśli jesteś w związku, zadbaj o to, by było ciekawie, bywajcie wśród ludzi, spełniajcie marzenia. Samotnym planety pomogą w nawiązywaniu znajomości. Niech połączy was to, co prawdziwe. Wykalkulowane związki nie mają żadnych szans. Relacje, w których brakuje tego, co najważniejsze, rozpadną się. Od września ten fakt może mieć swój urzędowy finał. Początek roku dla Koziorożców z pierwszej dekady jeszcze dynamiczny, ale kolejne miesiące zapowiadają się spokojnie. Związana? Wspólne życie zapowiada się szczęśliwie, ale wykaż inicjatywę, weź sprawy w swoje ręce. Jeśli miniony rok był dla was trudny, warto zatroszczyć się o poprawę nastrojów i sytuacji. Bardzo prawdopodobne też, że życzliwe planety obdarzą was maleńkim, słodkim prezentem. Jesteś singlem? Nie licz na przysłowiowy grom z jasnego nieba, ale chyba nie to jest w miłości najważniejsze? Przyciągać będziesz do siebie osoby uczuciowe, ciepłe i zrównoważone. Uran, który wywiera wpływ na osoby z drugiego wycinka znaku, może poprzestawiać miłosne dekoracje. Ktoś, na kogo zwróciłaś uwagę nagle przestanie być ważny. A może odwrotnie? Serce zabije mocniej do kogoś odrzuconego? W stałych związkach mogą nastąpić wydarzenia zmieniające waszą codzienność, ale nie obawiaj się, to nie muszą być wcale rozstania. Tylko tam, gdzie powietrze stało się duszne, któreś może nagle wyfrunąć przez niedomknięte okno. Koziorożce bez pary z trzeciej dekady będą energicznie poszukiwać swojej drugiej połowy. Wypada życzyć wam powodzenia, bowiem planety zwiastują wielkie uczucie. Jest jednak także druga strona medalu. Możesz zapłonąć gwałtownym uczuciem, nie licząc się z sytuacją. Także z tym, że ty lub on podjęliście już uczuciowe zobowiązania. W związkach możliwe przetasowania.

Horoskop 2021 Koziorożec - Kariera i pieniądze

Pojawiać się będą okazje, dzięki którym uda ci się poprawić sytuację materialną i zawodową. To interesujący czas na robienie kariery, ambitne plany wymagające determinacji i zaangażowania. Jeśli los złoży ci jakąś kuszącą propozycję, dzięki której możesz wybić się ponad przeciętność, skorzystaj. Masz szansę na znaczący awans, pracę na własny rachunek, zdobycie popularności, pieniędzy. W końcówce roku zwolnij tempo, ogranicz rozmach. Zostaną zauważone twoje kompetencje, Koziorożcu z pierwszej dekady. Szef uzna, że naprawdę znasz się na rzeczy. Być może zechce cię awansować, powierzy lukratywne zadanie. Niewykluczone są również całkiem nieoczekiwane okazje. Jeśli masz ochotę pracować na własny rachunek, w tym roku mądra strategia doprowadzi cię do uzyskania stabilnej pozycji finansowej. Zechcesz także zrobić jakiś użytek z posiadanych pieniędzy. Może postanowisz zmienić samochód, mieszkanie? Na początku roku zachowuj ostrożność w decyzjach. Sukcesy Koziorożców z drugiego wycinka znaku będą wprost proporcjonalne do włożonego wysiłku, warto się więc zmobilizować. Gwiezdna koniunktura dopisze, ale mogą pojawić się jakieś zawirowania w sferze zawodowej. Nie bój się tych niespodzianek. Jeśli zachowasz otwartość, nieoczekiwana, a interesująca propozycja sprowokuje cię do korzystnych zmian. Albo sama wpadniesz na dobry pomysł. Układ planet zdecydowanie popiera oryginalność, samodzielność, ułatwia przełamywanie schematów. Szykują się wyjazdy zagraniczne. Twoje ambicje, Koziorożcu ostatniej dekady, zrobią się teraz większe, ale oby nie stały się o numer za duże. Dopóki działasz mądrze i nie kieruje tobą pycha, plany się powiodą. Możesz zmienić w tym roku zawód, wystartować w nowym kierunku. Nie decyduj się jednak na ryzykowne posunięcia, przesadne inwestycje i kredyty. Nie zobowiązuj się lekkomyślnie do niczego, co może przekroczyć twoje możliwości.

Horoskop 2021 Koziorożec - Zdrowie

Dobrze obchodź się ze swoim zdrowiem, ponieważ wchodzisz w etap, kiedy twoja aura będzie zmienna. Regularnie odwiedzaj gabinety lekarskie, pamiętając, że najważniejsza jest profilaktyka. Dbaj o to, by w twojej diecie znalazła się wystarczająca ilość wapnia i magnezu. Ten drugi pierwiastek pomoże ci zapobiec nieprzyjemnym skutkom stresu. Nawet jeśli nie jesteś wielką fanką sportu, znajdź jakąś formę aktywności, która będzie dawała ci satysfakcję i zadowolenie. To doładuje twoje energetyczne akumulatory.

Dla formy

Posłuży ci pobyt na farmie piękności i poddawanie się masażom, np. kamieniami czy czekoladą. korzystaj też z sauny. Jedz więcej warzyw korzeniowych – buraków, marchewki, selera. Zadbaj o to, aby twoje pożywienie było wolne od konserwantów i innych sztucznych substancji.

Jeśli jesteś liczbą:

1. Będziesz cieszyć się teraz sporą popularnością. Gdy czas płynie przyjemnie, pewnym niebezpieczeństwem staje się rozleniwienie i zahamowanie działalności zawodowej. Trzymaj jednak rękę na pulsie. Jeżeli stracisz dystans do peletonu, trudno to będzie nadrobić. Większość samotnych Koziorożców spotka miłość, albo znajdzie skuteczny sposób na samotność. Może jakąś życiową pasję?

 2. Będzie to dla ciebie rok twórczego niepokoju i szukania nowych dróg rozwoju. Zapragniesz dążyć do doskonałości. Choć to brzmi dość idealistycznie, może znaleźć także swój praktyczny wymiar: podniesiesz kwalifikacje, rozpoczniesz studia lub zaczniesz specjalizację, być może również zmienisz pracę na taką, która przyniesie ci satysfakcję – także finansową, ale przede wszystkim intelektualną.

3. Kosmos jest wobec ciebie sprawiedliwy i tego samego oczekuje od ciebie. Nie daj się ponieść impulsom, niczego nie osiągniesz przemocą czy manipulacją. Jeśli będziesz postępować nienagannie, zdołasz siłą charakteru rozwiązać problemy. W tym okresie w twoim życiu ważne będą osoby starsze. Nie lekceważ ich rad ani ich kłopotów. Przyjdź im z pomocą, niezależnie od absorbujących cię własnych spraw.

4. Wibracja, która wywiera teraz wpływ na twoje życie, zapowiada rok sprawiedliwości kosmicznej. Jeśli kiedyś postąpiłaś wobec kogoś nieuczciwie, teraz ty możesz się znaleźć w podobnej sytuacji. Osoby, które postępowały, jak należy, mogą oczekiwać bonusów w postaci wygranej na loterii, awansu, podwyżki, niespodziewanego spadku. Dlatego nadal graj fair. Jeżeli dostaniesz się na szczyt, nie zapominaj o tych, którzy ci podlegają i pomogli ci się tam dostać.

5. Warto przejąć inicjatywę, korzystaj więc z okazji i podejmuj wyzwania. Jeśli jakiś pomysł chodzi ci po głowie – pamiętaj, że jesteś kowalem swojego losu, nie pozwól się więc zniechęcić, szczególnie jeśli czujesz, że to, co robisz, ma sens. W miłości naprawdę dobre prognozy. Grozi ci nawet klęska urodzaju jak nigdy wcześniej! Otwarcie podchodź do nowych znajomości, ponieważ bardzo możliwe, że któraś z nich przerodzi się w stały, satysfakcjonujący związek.

6. W tym roku twoja wiara w pomyślny rozwój wydarzeń może zostać wystawiona na próbę, gdyż plany rozwijające się w przeszłości dynamicznie, teraz będą posuwać się powoli do przodu. Jednakże pozwól sprawom toczyć się własnym torem, a wkrótce przekonasz się, że jest to wyjście najlepsze z możliwych. To doskonały moment na to, by zadbać o swoje zdrowie. Regeneruj siły, wyciszaj emocje.

7. Odetchniesz z ulgą, gdyż sprawy, które do tej pory pochłaniały mnóstwo twojej uwagi, zaczną wreszcie nabierać tempa. Bez uszczerbku dla ambicji zaczniesz więcej czasu spędzać wśród bliskich i przyjaciół. Życie towarzyskie znajdzie się w rozkwicie, a twój osobisty urok będzie przybierał na sile. Jeśli doskwierał ci brak zainteresowania ze strony płci przeciwnej, w tym roku zdecydowanie się to zmieni.

8. Ten rok można porównać do zakładania fundamentów pod budowlę, która ma w przyszłych latach wznieść się w górę. Dlatego warto zadbać o to, by były one solidne. Jeśli sfuszerujesz, skutki łatwo przewidzieć. Przygotuj się więc na etap solidnej pracy i stań się przewidująca. W tym roku staraj się także nie podejmować ryzyka finansowego, gdyż ocena własnych możliwości nie będzie łatwa.

9. Przed tobą rok urzekający mnogością nowych możliwości i zachwycający ruchliwością oraz zmiennością tempa zdarzeń. Z ryzykiem za pan brat uda ci się przeprowadzić jakiś skomplikowany plan i wyjść zwycięsko. Niektóre z twoich zamierzeń mogą nie wypalić, ale tylko dlatego, że na przeszkodzie staną nieoczekiwane, ale miłe wydarzenia. Poddaj się fali zmian i ciesz się tym, co wkrótce nadejdzie.

Dobra rada na cały rok dla Koziorożca

Nie zastygaj w uporze i przyzwyczajeniach, ale rozwijaj się i pokonuj kolejne granice przez otwartość i ciekawość wobec świata. Zwykle bowiem człowiek czuje się dobrze w zmiennych i rozwojowych sytuacjach.