Postaw na empatię

Działaj w tym roku w sposób zdecydowany, a jeśli tego wymagają okoliczności – nawet Bezkompromisowy. Zawsze jednak bądź uczciwa wobec innych oraz siebie. Pamiętaj, że twoją siłą jest intuicja i głębokie zrozumienie potrzeb oraz uczuć innych ludzi.

Ty i Pluton

Pluton, podobnie jak w roku ubiegłym, wciąż znajduje się w twoim znaku i pozostanie w takim położeniu aż do 2024, wpływając na sposób, w jaki patrzysz na świat i siebie samą. Masz więc wiele czasu, żeby zrobić gruntowne porządki w swoim dotychczasowym życiu i przygotować się na to, co nowe. Rozpraw się z tym wszystkim, co cię hamuje i ogranicza twój rozwój. Odnajdź własną prawdę. Nie poddawaj się wątpliwościom, ale zmierz się z nimi. W relacjach z otoczeniem spodziewaj się wiele namiętności, ale i konfliktów. Wszystko to jednak ma szansę ostatecznie wzmocnić i emocjonalnie wzbogacić twoje relacje. Zadbaj o to, aby w tym, co robisz, być odpowiedzialną i prawdziwą. Jeśli trzeba, bardzo gruntownie przemyśl swoje priorytety. Może skoro się zmieniasz, coś innego słało się dla ciebie ważne? Taka głęboka transformacja umocni cię wewnętrznie i da ci nową energię.

Ty i Neptun

Neptun może obdarzyć cię wyjątkową intuicją, ale czasem może cię trochę zwodzić. Dlatego sprawdzaj, czy otrzymujesz klejnot, czy zwykłe świecidełko. I wybieraj mądrze. Jeśli los ześle ci miłość, dostrzeż w porę jego zalety i wady. A gdy dostaniesz szansę zawodową, pomyśl, czy przyniesie ci ona satysfakcję w dłuższym okresie. Poza tym ostrożnie poczynaj sobie w kwestiach finansowych i urzędowo-prawnych. Jesienią planeta zmieni położenie, a wtedy pojawi się szansa korzystnych zmian, uczynienia postępu w twoich sprawach. Bądź jednak przez cały czas świadoma, że rozwój to nie jest wyścig, a sztuka wyboru rzeczy zgodnych z twoimi potrzebami i kierunkiem życiowej drogi. Możesz wygrać proces, ale ważne jest nie tylko pokonanie przeciwnika, ale i to, czy werdykt jest sprawiedliwy, bo długi zaciągnięte wobec universum zawsze trzeba spłacić.

Ty i Uran

Dzięki inspiracji, zesłanej przez pełnego niespodzianek Urana, pojawi się przed tobą perspektywa nowych, ciekawych doświadczeń. Tylko od ciebie zależy, czy pozwolisz sobie na skorzystanie z tych nieoczekiwanych możliwości. Wpływ Urana jest jak szczęśliwy przypadek, nieoczekiwany traf. Otwartość, gotowość na życiowy eksperyment, np. podróż, zmianę miejsca zamieszkania to przepustka do lepszej przyszłości. Twarde stąpanie po ziemi, które sprawdza się w wielu sytuacjach, nie jest niczym złym, ale pozbawia szansy na zakosztowanie sztuki latania. Dlatego, gdy pojawi się okazja, skorzystaj z niej. Czasem Uran sprawia, że decydujesz się zmienić swoją życiową sytuację. Być może, podsunie ci nowy pomysł na siebie, wskaże drogę wyjścia, ukrytą furtkę, której dotąd nie dostrzegałaś. Zrób użytek z dotychczas niewykorzystywanych talentów, czerp radość z tego, czym dysponujesz, a twoje życie zmieni się na lepsze. Osiągniesz satysfakcję, o której marzyłaś.

Ty i Wenus

Masz wrażenie, że twoja uroda wciąż czeka na odkrycie? Pora na zmiany! Nawet jeśli uważasz, że nadążanie za modą jest oznaką próżności, pozwól sobie na eksperymenty, bo czas im sprzyja. W styczniu, maju i sierpniu oraz w listopadzie, gdy Wenus znajdzie się w najkorzystniejszym położeniu, wybierz się do dobrego stylisty, wyślij swoją ofertę do programów, które przeprowadzają metamorfozy, albo zwróć się do koleżanki, która jest dla ciebie autorytetem w tej dziedzinie. Wybierzcie się razem do sklepu, a ty przymierzaj, grymaś, zmieniaj style. Może się okazać, że w ciuchach, które opatrzyłaś etykietką „nie dla mnie”, wyglądasz świetnie! Staraj się tylko, aby elementy, które wprowadzasz do swojego wyglądu, harmonizowały z twoim wnętrzem. Nie kieruj się wyłącznie tym, co nakazuje moda, a jeśli nawet, wybieraj spośród propozycji projektantów to, co naprawdę ci się podoba. Ubranie jest bowiem komunikatem, który wysyłasz innym ludziom. Szczególnie jeśli chodzi o kolory. Dobieraj je instynktownie, a wtedy będą cię wzmacniać. Wenus sugeruje, że powinnaś eksponować swą kobiecość. Jeśli masz zgrabne nogi, noś fasony, które je eksponują, jeśli twoim atutem jest talia, podkreśl ją paskiem.

Horoskop 2021 Ryby - Życie osobiste

Znakomitej większości Ryb rok upłynie miło, spokojnie, przyjemnie i bez miłosnych kłopotów. Jeśli masz już rodzinę, twoimi atutami będą wielkoduszność, umiłowanie zgody i umiejętność rozwiązywania problemów. Jeśli się teraz zakochasz, to serce i rozum nie będą przeciągać między sobą liny, tylko przemawiać zaczną jednym głosem. Zadbasz nie tylko o połączenie serc, ale i interesów. Harmonia i dobrobyt, jakie dzięki temu osią- gniecie, sprzyjają wewnętrznej równowadze. Warunki życiowe bardzo się poprawią. W tym roku życie uczuciowe Ryb z pierwszej dekady przesłoni całą resztę, ale dopiero w drugiej połowie roku. W pierwszej panować będzie miły spokój. Latem unikaj przesadnych inwestycji. Może się to stać źródłem niepotrzebnych zadrażnień. Od jesieni zacznie się najlepsza passa. Dla szukających miłości okazje do nawiązania nowych znajomości. Przyjaciele mogą poznać cię z kimś interesującym. Dla Ryb noszących już obrączkę na palcu okres towarzyskich atrakcji. Poprawa materialna przyniesie przyjemne poczucie bezpieczeństwa i chęć zakosztowania życia. Jeśli urodziłaś się w drugiej dekadzie znaku, twoje życie zapowiada się ciekawie. W związkach warto cieszyć się tym, co macie, a także inwestować w dobrą przyszłość. Podróżujcie, spełniajcie marzenia, głośno mówcie o swoich potrzebach, by dały się zaspokoić. Jesteś singlem? Będziesz miała teraz powodzenie. Zakochasz się bez pamięci. Postanowisz również zadbać o siebie. To świetny pomysł. Jednak poprawianie urody, nowe, modne ciuchy nie są najważniejsze. Zwróć uwagę na to, co między ludźmi najważniejsze – na miłość. Wpływy planet dla Ryb z trzeciej dekady mogą skłaniać do nierozważnego wydawania pieniędzy. Ale uwaga! Czy to aby droga do szczęścia? Lepiej zainwestuj swoją energię w uczucia. Zbytnia rozrzutność i intensywne życie towarzyskie mogą oddalić cię od prawdziwych emocji. Wyzbądź się chęci błyszczenia za wszelką cenę, zaś wybierając partnera, nie kieruj się pierwszym wrażeniem. Jeśli w twoim związku nie dzieje się najlepiej, pora na refleksję. Tylko prawdziwe więzi przetrwają. Wykalkulowane uczucia nie mają większych szans.

Horoskop 2021 Ryby - Kariera i pieniądze

Kluczem do sukcesu okaże się wiara we własne siły, a także świadomość, jakie są twoje największe zalety. Dlatego skoncentruj się na tym, by je odkryć i czerpać z nich. Gdy odnajdziesz swoją drogę, pojawią się zyski, a także okazje do mniejszych lub większych, ale korzystnych, inwestycji. Jeśli działasz na własną rękę, masz szansę osiągnąć sukces. Rozwiniesz skrzydła i poszerzysz pole swoich wpływów. Nie mniej jednak cały czas staraj się rozsądnie dysponować swoimi zasobami finansowymi. Rybom z pierwszej dekady najlepiej będzie się wiodło w drugiej połowie roku, jakkolwiek pierwsza także zaliczy się do udanych w myśl hasła, że czasem brak wieści to dobre wieści. Jeśli sprytnie wykorzystasz pomyślne okoliczności, w życiu zawodowym nastąpi poprawa sytuacji materialnej. Możesz podjąć jakieś większe wyzwanie i stać się dla kogoś autorytetem. Jako że w finansach masz zielone światło, w zależności od zasobności twego portfela warto pomyśleć o inwestycjach. Niezależnie od wpływów, Rybo z drugiej dekady, warto poczynić pewne oszczędności. Sprawy zawodowe także powinny układać się całkiem gładko i przynieść ci poczucie spełnienia. Stawiaj także na rozwój, gdyż los szykuje bonusy dla Ryb, które chcą się kształcić, zdobywać nowe umiejętności i konkretyzować ambitne plany i projekty. Dlatego nie poprzestawaj na doraźnych korzyściach, patrz w przyszłość. Ze względu na wpływy Neptuna dotyczące trzeciej dekady znaku, kontroluj wydatki, a także staraj się nie nabałaganić w sprawach związanych z rozwojem twojej kariery. Aby przez własną impulsywność nie przysporzyć sobie problemów, wskazana jest ostrożność. Zmiany są pożądane i niektóre mogą pojawić się same.

Horoskop 2021 Ryby - Zdrowie

Układ planet sprzyja wewnętrznej harmonii. To dobry czas, by zainteresować się pozytywnym myśleniem, metodą naturalnych konsekwencji czy autosugestią. Warto też zacząć leczenie, jeśli coś wymaga dłuższej terapii. Jest duża szansa, że będzie ona skuteczna. Postaraj się spędzić wakacje na luzie, w miejscu, które lubisz najbardziej. To sprawi, że do samego koń- ca roku będziesz w dobrej formie. Słuchaj relaksującej muzyki, zacznij ćwiczenia oddechowe i rozciągające. To pomoże na problemy ze stawami.

Dla formy

Twoim najlepszym sposobem na naładowanie akumulatorów jest kontakt z bliskimi i przyjaciółmi. Poza tym doskonale na ciebie działa woda. W zimie dobrze ci zrobi basen, latem – pływanie w jeziorze czy morzu. Twoim najsłabszym punktem są stopy, dlatego kupuj tylko wygodne buty.

Jeśli jesteś liczbą:

1. Pełnię swoich zalet odsłoni przed tobą w tym roku życie domowe. Ciepła, rodzinna atmosfera niczym łagodzący balsam uspokoi serce i nerwy. Zapragniesz dzielić się tym dobrodziejstwem z przyjaciółmi, często ich u siebie goszcząc lub proponując wspólne wyjazdy. Kłopoty z partnerem odejdą w niepamięć – choć w niektórych przypadkach będzie to równoznaczne z odejściem partnera. Cóż, takie jest życie. Trzeba czasem zamknąć drzwi, by otworzyć okna.

2. Warto zdecydować się na zajęcia rozwijające duchowo, np. jogę, medytację. Pora bowiem osiągnąć równowagę emocjonalną, dojrzeć i zyskać poczucie, że panujesz nad swym losem i tym, co robisz. Nie wdawaj się w najbliższym czasie w ryzykowne przedsięwzięcia, bo łatwo o przykry w skutkach błąd. Możesz też zostać przez kogoś oszukana. Jest to jednak dobry moment na podjęcie studiów, szukanie pracy, która da ci więcej satysfakcji, nie tylko w gotówce.

3. To rok sprawiedliwości kosmicznej. Jeśli kiedyś postąpiłaś wobec kogoś nieuczciwie, teraz ty możesz się znaleźć w podobnym położeniu, choć nie musi to być ani identyczna sytuacja, ani też ta osoba, która ma z tobą rachunki do wyrównania. Ryby, które postępowały nieskazitelnie, mogą oczekiwać bonusów w postaci wygranej na loterii, awansu, podwyżki, niespodziewanego spadku. Nadal graj fair.

4. To koniec pewnych wątków. Wibracje tego roku są silne i czasem działają za ciebie, ale świadomość, że kończą się tylko drogi prowadzące donikąd, pozwoli ci przezwyciężyć melancholię. Nie popadaj w pesymizm, taka postawa nikomu jeszcze nigdy nie pomogła. Nie próbuj opierać się na nikim, musisz sama dokonywać wyborów. Zaufaj intuicji. Nie zawiedzie. Będzie dobrze.

5. Podejmiesz wiele ważnych decyzji, określających kierunek twoich działań w najbliższym czasie. Poznasz nowych ludzi, zawrzesz znajomości, które zaważą na przyszłości. Staraj się tylko zachować cierpliwość: efekty będą zauważalne dopiero za jakiś czas. Nie przystępuj do realizacji pomysłów, które nie zostały dostatecznie dobrze dopracowane i przemyślane. Na wszystko przyjdzie właściwy moment.

6. Choć nie wszystko układa się teraz po twojej myśli, nie denerwuj się, z czasem zobaczysz, że jest dokładnie tak, jak miało być. Czas pracuje dla ciebie. Tymczasem zregeneruj - siły, nadszarpnięte podczas roku minionego, i spokojnie czekaj na właściwy moment, sprzyjający wdrażaniu projektów. Popraw swoją pozycję w pracy, wykazując się umiejętnościami dyplomatycznymi, i bądź cierpliwa. Ciesz się tym, co jest.

 7. Szansa na poprawę we wszystkich dziedzinach życia. Jeśli najważniejsza dla ciebie jest rodzina, własne gniazdko zaprezentujesz światu jeszcze w tym roku. A jeśli na szczycie priorytetów jest kariera, staniesz przed szansą awansu, może cię spotkać również miła niespodzianka w postaci premii lub podwyżki. Wiele zależy od ciebie i od tego, czy wykorzystasz szanse, które postawi przed tobą los.

8. Niczego nie zostawiaj losowi – niewielkie są bowiem szanse na to, że coś zrobi się samo. Pamiętaj też, że pośpiech jest złym doradcą. Nie stać cię na błędy, gdy gra toczy się- o wysoką stawkę. Dlatego skup się na opracowaniu planów, ustaleniu listy priorytetów, obraniu właściwej metody. Liczyć się będzie solidna, konsekwentna realizacja zamierzeń. Od tego, jak się spiszesz teraz, zależy kilka następnych lat.

9. Niewykluczone przeprowadzki, nowe kontakty w pracy, nowe umowy. To naprawdę twórczy okres, ale nastaw się na to, że czasem, aby coś zyskać, coś trzeba stracić. Panuj nad emocjami, a niepokój wewnętrzny staraj się wykorzystać twórczo. Możesz spotkać kogoś, z kim połączy cię płomienny romans, ale nie zakładaj z góry, że przeistoczy się on w stały związek. Może tak być, ale nie musi.

Dobra rada na cały rok dla Ryb

Nie czekaj na cud. Teraz masz dobry czas, więc ciesz się nim. Poszukaj czegoś, co stanie się motorem twoich poczynań, a zostaniesz w końcu doceniona. Ważne wydarzenia czekają u twoich drzwi.