Postaw na siebie

W twojej naturze leży poddawanie się po pierwszej próbie. To źle, bo kolejna na pewno zakończy się sukcesem. Warto o tym pamiętać zwłaszcza teraz, gdy planety wystawiają na próbę twoją cierpliwość. Szybko się irytujesz, a to nie sprzyja raczej budowaniu przyszłości.

Ty i Uran

Uran będzie uczył cię życiowej elastyczności i ćwiczył twój refleks, prowokując cię niespodziankami ze strony okoliczności i ludzi. Jak to z niespodziankami bywa, ich głównym elementem jest zaskoczenie, które każe ci poszukiwać nowych rozwiązań. Choć może się to wydawać niezbyt komfortowe, reaguj mądrze, a przede wszystkim znajdź w tym głębszy sens. Czasem trzeba będzie zweryfkować poglądy na jakiś temat. Uran rzuca ci wyzwanie, aby pokazać, że nie wiesz jeszcze o życiu wszystkiego. Dzięki wsparciu ze strony innych planet odkryjesz jednak, że jest to ciekawa i pożyteczna lekcja. Uwolnisz się od tego, co kazało ci tkwić w miejscu. W efekcie działań tego kosmicznego buntownika zreformujesz swój styl życia. Przy okazji wyrzuć z niego to, co zagraca twoją przestrzeń. Przemebluj dom, ucz się języków, podróżuj i poznawaj świat. Rób rzeczy, które do tej pory, jak ci się wydawało, pozostawały poza zasięgiem.

Ty i Jowisz

Jowisz znajduje się w kwadraturze z twoim znakiem. Ma to swoje blaski i cienie. Najlepszą manifestacją pozytywnego wpływu jest optymizm, większa otwartość i chęć włączania do swego świata nowych obszarów, odwaga w podejmowaniu wyzwań, okazje do podróżowania i zdobywania cennych doświadczeń. To z pewnością zaprocentuje. Możesz zyskać okazję do zaprezentowania na szerszym forum swoich umiejętności. Może być to rok, w którym wejdziesz w związek małżeński, zawiążesz spółkę lub wygrasz proces. Tym, czego powinnaś unikać, jest nadmiar i przesada. Nie zapalaj się do każdej obietnicy i mierz zamiar według sił, bo łatwo przecenić swoje możliwości, popadając przez to w kłopoty. Bądź ostrożna w sprawach urzędowo-prawnych. Pamiętaj też, że kredyt oznacza nie tylko radość posiadania, ale też konieczność spłaty odsetek.

Ty i pluton

Zobacz również:

Jeśli jakieś wydarzenia okażą się dla ciebie niezbyt pomyślne, to silna energia Plutona pomoże pokonać trudności. Nie obawiaj się wyzwań, które niesie jego transformujący wpływ, ponieważ dzięki nim uzyskasz wreszcie jasność widzenia spraw. W efekcie wszelkie kryzysy, dzięki jego wsparciu, pomogą ci odnowić i zreformować dotychczasowe życie. Przygotuj się do tego już teraz. Zastanów się, co chcesz osiągnąć, czego naprawdę pragniesz, na czym ci zależy? Nie wiesz tego jeszcze? Przeanalizuj swoje życiowe decyzje i wybory, zobacz, co przyniosło ci największą satysfakcję. Wszystkie twoje decyzje muszą być dobrze przemyślane. Kiedy wiatr silniej wieje w żagle, warto obrać cel i mocno trzymać stery, by nie wyrwała ich pierwsza lepsza fala. Dla jednych szykuje się zmiana w życiu osobistym, dla innych – na drodze do kariery. Nawet jeśli te wyzwania na razie nieco cię przerażają, nie bój się porażki. Uwierz, że masz szansę na trwały sukces i powodzenie.

Ty i Saturn

Saturn znajduje się w polu horoskopu, którym będzie testował twoje poczucie sensu i celu. Nie raz zapytasz samą siebie, czy idziesz dobrą drogą, a podjęte zobowiązania wydadzą ci się ograniczające. Jeśli praca nie daje ci pełnej satysfakcji i wystarczających pieniędzy, zastanów się nad innymi możliwościami. Niestety, nie jest to moment, w którym można bez konsekwencji zrzucić z siebie odpowiedzialność i porzucić wszelkie obowiązki. Gra idzie o wysoką stawkę. Dlatego najpierw przygotuj sobie szczegółowy plan. Nie działaj bez zastanowienia. A jeśli ktoś, kogo nie lubisz, prowadzi z tobą niejasną grę, utrudniając ci odnoszenie sukcesów – zdobądź się na niezbędny dystans i poczekaj spokojne na rozwój wypadków. Rozwaga i mądra strategia doprowadzą cię do konstruktywnych rozwiązań. Jeśli zaś realizujesz ważny cel, taki jak budowa domu, lub poświęciłaś się macierzyństwu, możesz czuć, że inne sfery życia nie wytrzymują tej konkurencji. Spokojnie idź przed siebie, bo ten etap to rodzaj sprawdzianu, jak sobie radzisz. Prędzej czy później znajdziesz swój sposób na codzienność, a zwycięstwa, jakie odnosisz w potyczkach z życiem, obudzą w tobie wiarę we własne siły.

Horoskop 2021 Skorpion - Życie osobiste

Niechętne ci planety gotowe są teraz wywołać w twoim związku kryzys. Przyczyna? Mniej optymizmu, zmęczenie wywołane nadmiarem obowiązków. Ale spokojnie! Zgodne pary nie mają powodu, by obawiać się czegokolwiek. Konstruktywne podejście do trudności daje szansę, by wzmocnić więzi. Ale może obejdzie się bez napięć. Życie okaże się teraz po prostu mniej beztroskie. Wychowanie dzieci, budowa lub remont w domu, konieczność pogodzenia absorbującej pracy z obowiązkami domowymi – to wszystko sprawi, że czasu na przyjemności będzie mniej. Jednak pary na rozdrożu powiedzą sobie „do widzenia”. Dla samotnych to niedobry czas na nawiązywanie kontaktów. Skorpionie z pierwszej dekady, twój układ nie należy do zgodnych. Stwierdzisz, że sytuacja staje się coraz bardziej napięta, że tak dalej się nie da. Postanowisz podjąć ostateczną decyzję. Jeśli istotnie czujesz się nieszczęśliwa, zrób to! Daj sobie szansę na lepsze życie. Nie jesteś całkiem przekonana? Upewnij się, że zrobiłaś wszystko, co możliwe. Jeśli jesteś singlem, bardzo ostrożnie podchodź do nowych relacji. Może się okazać, że nowy związek nie spełni pokładanych w nim nadziei. Nie spiesz się z zawieraniem nowych, romantycznych znajomości, jeśli jesteś Skorpionem z drugiej dekady. Możesz bowiem fatalnie ulokować uczucia i wplątać się w trudny, stresujący związek! W tym roku trochę nierealnie patrzysz na świat i ludzi, nie odróżniasz marzeń od złudzeń. Obyś nie związała się z kimś, kto pozostaje pod wpływem jakiegoś nałogu. Nie wierz, że miłość go uleczy. Jeśli twój istniejący związek mocno odbiega od ideału, znajdź w sobie energię, by coś w nim zmienić. Dla trzeciej dekady znaku rok ten zapowiada się mniej stresująco i choć nie będzie całkiem pozbawiony wyzwań, dysponować będziesz siłą psychiczną bardzo pomocną przy rozwiązywaniu sercowych dylematów i dokonywaniu wyborów. Nie podejmuj jednak decyzji, w których jedynym argumentem „za” będzie.

Horoskop 2021 Skorpion - Kariera I pieniądze

Nic nie stoi na przeszkodzie, byś odniosła ostateczny sukces, jednakże tym razem będzie on, po pierwsze, wynikiem systematycznej pracy, a nie genialnych posunięć, po drugie zaś – powinnaś liczyć się z kapryśną aurą. Jowiszowi, który skłania do myślenia, że „jakoś to będzie”, towarzyszy wpływ Saturna, który nie daje niczego za nic. Unikaj więc nieprzemyślanych decyzji, takich jak kredyt z nadzieją, że „jakoś” go spłacisz lub też podjęcia pracy, w której „jakoś” sobie poradzisz. Aby nie wypaść z zakrętu, nie bierz ostro wiraży. By zakończyć rok z tarczą, potrzebujesz kompetencji i dobrego planu. Skorpionie z pierwszej dekady – jeśli okoliczności okażą się niesprzyjające, starannie rozważ każdy kolejny krok. Możesz mieć wrażenie, że jesteś za słabo opłacana, ale eksperymenty dotyczące finansów mogą zakończyć się plajtą, warto więc na razie zwolnić tempo, zacisnąć pasa i zaczekać na poprawę sytuacji, która nastąpi w przyszłym roku. Niestety wygląda też na to, że w twoim otoczeniu są osoby (może to twój szef?), z którymi trudno będzie się porozumieć. Skorpiony, które dążą do konfrontacji, mogą nie wyjść na tym dobrze. Dla osób z drugiej dekady prognozy są także umiarkowanie optymistyczne. Sytuacja finansowa będzie niezbyt stabilna, ale odradzam ratowanie się pożyczkami lub kredytami. Ich spłata okaże się bardziej kłopotliwa, niż zakładasz. Nie bądź również zbyt ufna w stosunku do ludzi, bo możesz zetknąć się z osobami, które pozazdroszczą ci czegoś lub w ramach nieuczciwej konkurencji, spróbują podstawić ci nogę. Dla Skorpionów z trzeciej dekady będzie to rok dość spokojny. Choć nie szykuje się awans ani główna wygrana na loterii, dla równowagi los oszczędzi ci okazji do wpadek. Jeśli pojawią się jakieś drobne okazje, warto z nich skorzystać. Korzystne okażą się podróże, nawiązywanie kontaktów z ludźmi. To inspiruje szare komórki.

Horoskop 2021 Skorpion - Zdrowie

Wsłuchaj się w swój organizm, aby odkryć, czego potrzebuje. W kwestii odżywiania kieruj się instynktem, ale nie myl go z pokusami. Ptysie z bitą śmietaną nie mogą być podstawą diety, nawet jeśli są bardzo smaczne. Ogranicz także niezdrowe używki. Jeśli palisz, rozstań się z nałogiem. W tym roku powinno ci się to udać. Na listę codziennych zajęć koniecznie wpisz aktywność fizyczną. Dalekie spacery lub zajęcia w klubie – wybór należy do ciebie. Każdy okaże się znakomitym antidotum na stres i zmęczenie.

Dla formy

Swoje codzienne menu powinnaś wzmocnić suplementami diety. Szczególnie te na włosy i paznokcie okażą się bardzo potrzebne. biotyna i skrzyp to zgrany, dobrze dobrany duet, który pomoże wzmocnić pasma i sprawi, że paznokcie przestaną się rozdwajać i kruszyć.

Jeśli jesteś liczbą:

1. Najwięcej energii poświęcisz sprawom domu i rodziny. Być może będziesz miała okazję urządzać swoje gniazdko, może zdecydujesz się na remont lub kupno mieszkania, może zechcesz się przeprowadzić. W sensie mniej dosłownym zabierzesz się za naprawianie rodzinnych relacji. Ale nie zapominaj o sobie. Stabilizacja życiowa do tego zobowiązuje. Jeśli prowadzisz działalność artystyczną, teraz ci się powiedzie.

2. Ogólny bilans tego roku będzie pozytywny, jeżeli zdołasz osiągnąć równowagę i zadawalający kompromis między twoim wewnętrznym ja, a tym, czego wymaga od ciebie otoczenie. Zadbaj o swoje granice, a będą ci służyć. Zyskasz poczucie, że los nie miota tobą niczym wiatr suchym liściem, lecz że sama wyznaczasz kierunek. Z pewnym dystansem podchodź do spraw sercowych, gdyż mogą okazać się piękną iluzją.

3. Twój numerologiczny cykl powoli zmierza ku końcowi, wkrótce nadejdzie czas podsumowań. Wszystkie twoje uczynki, dobre i złe, przyniosą konsekwencje. Jeśli universum wystawi ci dobre noty, wjedziesz na szczyt. Jednak nie możesz wiecznie tam być – wkrótce zacznie się droga z powrotem. Pamiętaj, że są ludzie, którzy pomogli ci dotrzeć tu, gdzie jesteś. Dla tych, którzy popełnili sporo błędów, przyjdzie czas na przyjrzenie się im i naprawę.

4. Rok zamknięcia cyklu numerologicznego niesie z sobą pewne konsekwencje. Teraz przygotuj się na definitywne zakończenie spraw, które straciły swój sens w twoim życiu. - Możliwy jest, na przykład, rozpad związku. Pamiętaj o tym, że zamykając pewien etap w swoim życiu, przygotowujesz miejsce na coś nowego. Nie oglądaj się wstecz, spoglądaj w przyszłość i ufaj, że przyniesie ci coś dobrego.

5. Od tego, co wydarzy się teraz, będzie zależało kilka najbliższych lat. Skoncentruj się na tym, co zamierzasz robić, gdyż stoisz w otwartych drzwiach swego życia. To doskonały moment na zmiany, nawet te najbardziej radykalne. Masz przed sobą wiele dróg: możesz rozpocząć studia, zmienić pracę, przeprowadzić się, zmienić styl życia. Poznasz wielu nowych ludzi, zawrzesz nowe przyjaźnie. Twoja twórcza energia uwolni się i popchnie cię do działania.

6. Potrzebujesz regeneracji sił, nadszarpniętych podczas ciężkiej pracy w roku ubiegłym. Choć nie wszystko układa się po twojej myśli, nie denerwuj się, z czasem zobaczysz, że jest tak, jak miało być. Spokojnie czekaj na właściwy czas. Zajmij się sobą. Popraw swoją pozycję w pracy, wykazując się umiejętnościami dyplomatycznymi i ćwicz cierpliwość: twoje życie nabierze tempa, ale jeszcze nie teraz.

7. Nareszcie coś się zacznie dziać – oto szansa na poprawę we wszystkich dziedzinach życia. Jeśli wykażesz się zaangażowaniem w sprawy rodzinne, własne gniazdko zaprezentujesz światu już w najbliższych miesiącach. Poza tym staniesz przed szansą awansu w pracy, może cię spotkać również miła niespodzianka w postaci premii lub podwyżki. Wiele zależy od ciebie i od tego, czy i jak wykorzystasz szanse, które postawi przed tobą los.

8. Nie podejmuj teraz ryzyka, nie szukaj też dróg na skróty, czyli nie pomijaj żadnego etapu. Ten rok można bowiem porównać do wylewania fundamentów. Zrobisz to byle jak, w pośpiechu, budowla się zawali. Zrobisz dobrze, twój dom da ci bezpieczne schronienie. Nie zapominaj jednak o odpoczynku i regeneracji sił, myśl pozytywnie, nie poddawaj się zniechęceniu. Nowe znajomości także powinny rozwijać się powoli.

9. Przyjdą szanse, w większości nieoczekiwane. Zrób im miejsce. Nastaw się na to, że aby coś zyskać, coś trzeba stracić. Panuj więc nad emocjami, a niepokój wewnętrzny staraj - się wykorzystać twórczo. Czas sprzyja byciu sobą, budowaniu tożsamości i porozumieniu z ludźmi. Korzystaj z tego we wszelkich kontaktach, czy to służbowych, czy osobistych.

Dobra rada na cały rok dla Skorpiona

W czasach, w których trzeba rozwiązać pewne dylematy, ważne jest stosowanie prostych i jasnych zasad. Wszelkie niedomówienia potrafią dzielić bardziej niż fizyczna nieobecność.