Poznaj siebie

Dzięki temu łatwiej będzie ci określić, czego naprawdę pragniesz. Zwłaszcza w związkach partnerskich przyda się większa szczerość. Zanim jednak zdecydujesz się na podjęcie radykalnych kroków, dobrze się zastanów. Może patrzysz na to z niewłaściwej perspektywy.

Ty i Jowisz

Za sprawą Jowisza, który znajdzie się na twoim terytorium, znowu poczujesz w sobie młodzieńczą energię, bez względu na to, w jakim jesteś wieku. To świetny czas, by zacząć nowy rozdział w życiu zawodowym lub osobistym. Szykują się podróże, zaręczyny i śluby, dla samotnych – znajomości, które przyniosą szczęście. W związkach, które mają za sobą trudniejszy etap, szansa na coś więcej niż powrót do starych, dobrych czasów. W karierze okazja, by wspiąć się na kolejny szczebel. A może dostaniesz się na wymarzone studia, obronisz pracę dyplomową lub zdobędziesz inne kompetencje? Lepsze wykształcenie wpłynie pozytywnie na twoją pracę i zarobki. Możliwy jest awans albo sukces dla pracujących pod własnym szyldem. Jeśli twoja obecna pozycja zawodowa cię nie satysfakcjonuje, nadarzy się szansa, aby to zmienić. A jeśli nawet jest dobrze, nie zadowalaj się tym, co masz, ale sięgaj po więcej.

Ty i Saturn

Saturn także dotrzyma ci towarzystwa, a jego oddziaływanie to długotrwały proces. Celem tego etapu jest ustalenie listy priorytetów. Szykuje się więc trochę wahań, wątpliwości i pytań do losu, mniej lub bardziej retorycznych. Prawdopodobne są poważne obowiązki związane z opieką nad kimś, z rodzicielstwem, sprawami mieszkaniowymi lub zawodowymi. Będziesz musiała skoncentrować się na sprawach pierwszoplanowych. Nie wystarczy energii i czasu na wszystko. Pamiętaj, że podjęte w tym roku decyzje mają duży ciężar gatunkowy i takiż zasięg. Szczegóły są tajemnicą twego kosmogramu, ale niczego nie powinnaś traktować powierzchownie. Potrzebny ci jest wewnętrzny spokój, który pomoże zrozumienie potrzeb. Pora zwolnić tempo. Jeśli nie jesteś pewna, w którym kierunku podążyć, zastanów się, co będzie najlepsze dla ciebie.

Ty i Uran

Zobacz również:

Wpływy Urana zawsze zapowiadają sporą dynamikę. W tym czasie sytuacja nigdy nie jest pewna ani stabilna, sprzyja jednak ogólnemu rozwojowi i osiąganiu lepszych wyników. Ale przecież Uran to twój patron – nic nie jest w stanie cię zaskoczyć. Mnogość możliwości może cię jednak rozpraszać i utrudniać dokonywanie właściwych wyborów. Powinnaś wiedzieć, że w tym roku najważniejszy jest porządek. Dlatego wybierz to, na czym najbardziej ci zależy, nie działaj chaotycznie. W sferze finansów możliwe są zarówno nieoczekiwane zyski, jak i niespodziewane straty. Lepiej unikać zbyt ryzykownych przedsięwzięć i nieprzemyślanych inwestycji. Czeka cię także aktywne życie zawodowe, szczególnie jeśli swoje działania ukierunkujesz na rozwój kariery i chcesz mieć lepsze stanowisko. Uran może dać ci szansę na wyjazd, zagraniczne stypendium, staż poza krajem. Zmiana środowiska zdecydowanie przyspieszy proces twego dojrzewania. Warto skorzystać.

Ty i Wenus

Skorzystaj z pomocy Wenus, planety miłości i przyjemności. Dzięki niej wprowadzona w życie harmonia pomoże ci postawić czytelną granicę pomiędzy oczekiwaniami, które mają wobec ciebie inni, a twoimi własnymi pragnieniami. Z jednej strony bowiem istnieją konieczności, z drugiej niezbędne ci jest to, co daje poczucie radości i spełnienia. Jeżeli lubisz malować, tworzyć, jeździć na rowerze, leżeć na trawie i patrzeć w niebo, to nie zapominaj o tych drobnych przyjemnościach, które dają ci satysfakcję i sprawiają, że życie jest lepsze. Dadzą ci one niezbędny dystans do gwaru i zgiełku codziennego życia. Niech twoja wrażliwość skieruje się ku temu, co cię wspiera. Odkrywaj prawdziwe wartości i odrzucaj pozory. Może się okazać, że mnóstwo przedmiotów, które uznawałaś za niezbędne, nie są ci wcale przydatne lub że zamiast przykładać wielką wagę do prestiżu, lepiej jest skoncentrować się na tym, co cieszy twoje serce. Wpływy Wenus pomogą przyciągać do ciebie ludzi, ale powinnaś być ostrożna i nie dać się zwieść czułym słówkom i czczym obietnicom, które nie mają pokrycia w rzeczywistości. Czasem polne kwiaty pachną piękniej niż hodowlane róże.

Horoskop 2021 Wodnik - Życie osobiste

W tym roku planety szykują dla ciebie kilka romantycznych historii, a jednocześnie nie pozwolą ci na całkowitą beztroskę w tej kwestii. Kolizja kariery z potrzebą wolności, zobowiązania jednego z was w stosunku do innej osoby to niektóre warianty wydarzeń. Tak, Wodniku, nie będą to całkowicie bezchmurne romanse, a i w stałych związkach trzeba będzie to i owo zmienić. Tak czy inaczej, jest szansa na dobre zakończenie, a to jest bardzo ważne. Jeśli jednak okażesz się lekkomyślna, nawarzysz sobie piwa. Dlatego decydując się na związek, ostrożnie podejmuj decyzję, nie nadużywaj też zaufania partnera. Niektóre z was zdecydują się na rozstanie. Będzie to jednak przepustka do wolności. Dla Wodników z pierwszej dekady ten rok będzie korzystny wyłącznie pod tym pod warunkiem, że zdejmą z nosa różowe okulary. Nie wmawiaj sobie, że kogoś zmienisz lub że sytuacja, która ci nie odpowiada, skończy się ot tak, sama z siebie. Świadomie podejmowane decyzje i marzenia precyzyjnie oddzielane od złudzeń to warunki, aby do twych drzwi zapukało szczęście. Jeśli masz kogoś, strzeżcie się nieszczerości. W twoim przypadku utrata lub brak zaufania oznacza koniec związku. Jeśli urodziłaś się w drugiej dekadzie znaku, duża amplituda emocji, przy twojej spontanicznej naturze, chwilami może być męcząca. Rozstania i powroty, miłość i zazdrość. Buduj swoje tegoroczne związki powoli, wyciągając wnioski z doświadczeń. Staraj się nie powtarzać tych samych błędów. Niewykluczone zajście w ciążę. Lepiej, by nie było dla ciebie niespodzianką. Dla trzeciego wycinka znaku rok upłynie spokojnie i bez tarapatów. Wręcz przeciwnie. Planety ześlą nieoczekiwaną miłość samotnym i okazję do ciekawych doświadczeń parom. Może wyjedziecie w podróż. Pamiętaj jednak, że w kolejnym roku nie będzie już tak różowo. Dlatego miej na względzie, że czasem miłe złego początki. Nie angażuj się w związki, których przyszłość rysuje się mgliście. W parach ze stażem decydujcie mądrze w sprawach związanych np. z kredytem.

Horoskop 2021 Wodnik - Kariera i pieniądze

Wyzwania, które pojawią się w nadchodzącym czasie, dadzą ci na końcu satysfakcję i poczucie, że wiesz, na czym stoisz. Ale jak to z wyzwaniami bywa, nie dowiesz się tego, póki im nie sprostasz. No i niektóre odcinki kariery okażą się dość wyboiste. Czasem los jedną ręką będzie ci dawał, a drugą zabierał. Korzystaj  ze zgromadzonych doświadczeń, z intuicji, nie ufaj życiu bezgranicznie. Jeśli twoja odwaga nie zamieni się w brawurę, z pewnością pokonasz przeszkody. Bardzo racjonalnie podchodź do finansów. Nie licz na fart. Jeśli szczęście się do ciebie uśmiechnie, Wodniku z pierwszej dekady, odwzajemnij uśmiech, korzystając z szans, jakie otrzymasz. Ten rok będzie jednak obfitował w zwroty akcji. Zabezpiecz się na wypadek przeszkód, miej w zanadrzu plan B, gdy pojawią się komplikacje. Może ktoś okaże się nielojalny lub szef stanie się osobą, z którą trudno dalej pracować. Jeśli zależy ci na tym, co robisz, znajdziesz sposób, aby wygrać tę rozgrywkę i by wszystko ułożyło się po twojej myśli. Nie daj się uwieść mrzonkom, iluzjom i pobożnym życzeniom. U Wodników z drugiej dekady brak rozpoznania własnych możliwości spowoduje, że znajdą się w ślepej uliczce. Masz wielkie szanse na ominięcie raf, ale mocno trzymaj stery. Nie działaj pospiesznie, nie daj się podpuścić. Rozważnie podejmuj decyzje, szczególnie dotyczące zmian i inwestycji. Nie decyduj się na ryzykowny kredyt. Sama także nie inwestuj pieniędzy i nie pożyczaj, bo możesz zostać oszukana. W tym roku Wodników z trzeciej dekady nie dotyczą przestrogi. To raczej dobra wiadomość, chyba że nie jesteś zadowolona z istniejącego stanu rzeczy. Jeśli tak, dzięki wsparciu planet błyśnie dla ciebie szansa. Mimo wszystko, podobnie jak reszta twoich zodiakalnych braci, nie możesz pozwolić sobie na pełną beztroskę. W dłuższej perspektywie licz się z ograniczeniami.

Horoskop 2021 Wodnik - Zdrowie

Układ planet to sygnał, abyś unikała sytuacji ryzykownych dla swojego zdrowia. Grożą ci stłuczki samochodowe lub inne wypadki powodujące kontuzje. Możesz ich uniknąć, jeśli w porę odreagujesz stresy. Dlatego bardzo pomocny okaże się dystans do wszystkiego, co cię otacza. Wrzuć na luz. Regeneruj siły zwłaszcza latem, wyjeżdżając nad morze lub w góry i chodząc na długie piesze wycieczki. Unikaj zarywania nocy i używek, które mogą podkopać twoją odporność. Wysypiaj się i łykaj suplementy diety.

Dla formy

Twój żywioł to powietrze, stymuluje cię więc aktywność intelektualna i ruchowa. Potrzebujesz otwartych przestrzeni, wyrwania się co jakiś czas z ciasnego biura lub sal konferencyjnych. W diecie uwzględniaj zdrowe tłuszcze z ryb i oliwę z oliwek.

Jeśli jesteś liczbą:

1. Sprawy rodzinne, osobiste przesłonią większość zagadnień, a może nawet pochłoną cię bez reszty. To także rok stabilizacji uczuciowej, zatem jeśli masz w tym względzie jakieś oczekiwania, to nie zasypiaj gruszek w popiele. W perspektywie również poprawa materialnego statusu, udane inwestycje. Ogólnie zapowiada się miły, spokojny rok, oszczędzający ci poważniejszych trosk i kłopotów.

2. Nie uda ci się całkiem uciec od refleksji i głębokich przemyśleń, rozważań dotyczących twojego miejsca w świecie. Zadbasz o swój rozwój duchowy, intelektualny i artystyczny. Nie przeszkodzi ci to jednak w osiąganiu finansowych sukcesów. Nadchodzi czas, w którym dostrzeżesz, jak blisko jesteś finalizacji swoich zamierzeń. Nowe znajomości warto jednak przetestować, gdyż mogą nie wytrzymać próby czasu.

3. Można powiedzieć, że najbliższy rok będzie rokiem swoistych „żniw” i jeśli twoje plony są obfite, nie zapomnij podzielić się z innymi. To także wyjątkowo korzystny rok, - jeśli chodzi o finanse – możesz dokonywać transakcji, inwestować. Jeśli jednak masz na sumieniu jakieś nieetyczne postępki z przeszłości, nie unikniesz konsekwencji. W tym roku bowiem kosmos wystawia rachunek za dobre i złe uczynki.

4. Rok zamknięcia cyklu numerologicznego niesie ze sobą pewne zagrożenia: mogą pojawić się nieoczekiwane kłopoty finansowe, zdrowotne lub w relacjach osobistych. Możesz odczuwać zniechęcenie, niezadowolenie z własnych osiągnięć. Zdobądź się jednak na cierpliwość, gdyż zmiany na lepsze nadejdą wraz z kolejnym rokiem. Nie oglądaj się wstecz, spoglądaj w przyszłość i ufaj, że przyniesie ci coś dobrego.

5. Masz przed sobą wiele dróg: możesz zmienić styl życia, rozpocząć studia, zmienić pracę, przeprowadzić się, poznać kogoś, kto dokona przetasowań w twoim życiu. Spotkasz wielu nowych ludzi, zawrzesz nowe przyjaźnie i znajomości. Twoja twórcza energia uwolni się i popchnie cię do działania. Od tego, co wybierzesz, co postanowisz, będzie zależało kilka najbliższych lat. Skoncentruj się więc na tym, co zamierzasz robić i bądź w tym konsekwentna. Czas na zmiany nadchodzi, nawet te bardzo śmiałe i radykalne.

6. W zeszłym roku byłaś zajęta rozpędzaniem swej lokomotywy, a wszystko działo się bardzo szybko. Nadeszła pora, aby przystanąć i najpierw ogarnąć całość, a potem wyostrzyć wzrok na szczegóły. Zastanów się, czy nic ci nie umyka. Zrób bilans tego, czego już dokonałaś, pomyśl, co należy skorygować w planach na przyszłość. Jeśli jakieś sprawy wyraźnie utknęły w miejscu, należy im pozwolić dojrzeć.

7. Prognozy są świetne: możesz odkurzyć marzenia i ambicje, o których myślałaś, że są zbyt wygórowane. Przyszedł czas na realizację. Przed tobą znaczny progres w wielu sferach życia. Będziesz pożądanym gościem zgromadzeń towarzyskich, poznasz ciekawych ludzi, zyskasz przyjaciół. Zaczniesz się spełniać także w pracy, co znajdzie wymierny efekt w propozycji podwyżki lub awansu.

8. W tym roku nie należy się spieszyć. Nie rozpoczynaj więc niczego, jeśli nie masz absolutnej jasności co do skutków swego działania. To etap porównywalny do zasiewów, wylewania fundamentów. Kto dobrze zasieje, zbierze obfite plony. Działaj więc metodycznie, konsekwentnie i wytrwale. Niech cel jasno świeci przed tobą, problemy rozwiązuj rozsądnie i odpowiedzialnie. Musisz stawić im czoła.

9. Rok zdominują zmiany i atmosfera postępu. Niektóre z was poznają smak prawdziwego, wielkiego sukcesu i sławy, inne będą realizować się w działalności artystycznej bardziej kameralnie, ale także osiągną wiele. Nowe kontakty w pracy, nowe umowy zadecydują o twojej przyszłości na kilka następnych lat. Korzystaj z okazji do podróży, każda wniesie coś ciekawego w twoje życie. To naprawdę twórczy okres.

Dobra rada na cały rok dla Wodnika

Nie próbuj okazywać swojej wyższości, nie próbuj też bagatelizować problemów innych, nawet jeśli tobie wydają się błahe. Twój charakter jest teraz poddawany próbie. obiektywizm okaże się cenną zaletą.