Nie od razu Rzym zbudowani
Ta maksyma powinna ci towarzyszyć, gdy po licznych trudnościach wracasz do pełni sił. Miej się na baczności, żeby od razu nie spalić się od zbyt dużego zapału. to czas na obmyślanie planu działania.

Baran i planety

Ty i Saturn
Przez ostatnie kilka lat Barany mogły czuć, że na ich rogi nałożono blokadę: ich żywiołowa natura nie miała możliwości wyrazić się w pełni, a wola działania została siłą wzięta w karby. To wszystko wątpliwa zasługa Saturna, który przebywając w Koziorożcu, jak twarda zapora temperował niepokorny charakter i niepowstrzymaną energię Barana. Teraz to się skończyło! Saturn przemierza przyjazny Baranom znak Wodnika i sprawia, że przez kilka kolejnych lat w ich życiu nie powinno być większych blokad ani sztormów, dotyczy to zwłaszcza Baranów urodzonych do 15 kwietnia. Jednak Barany nie powinny dać się oszołomić wolnością. Saturn na to nie pozwoli! Raczej poprowadzi je w kierunku metodycznej pracy. Masz teraz idealne warunki, by określić precyzyjny (ale nie szalony) plan na najbliższe lata: Saturn lubi przemyślane i racjonalne cele, które wbrew ponurym mitom chce i pomaga realizować.

Ty i Mars
Mars jest władcą twojego znaku, więc znasz jego naturę jak nikt inny! Ognisty, spontaniczny, w gorącej wodzie kąpany – to cały on. W najbliższym czasie możesz poczuć go ze zdwojoną siłą. Będzie pokazywał swoją żywiołową stronę falami – wzbudzał wielkie emocje, wywoływał lawinę emocji, po czym znikał, ale pozwalał tylko na chwilę oddechu. Działanie Marsa w twoim życiu odczujesz jako nagły zawrót głowy, silne pobudzenie, Może zdarzyć się też tak, że włączy ci się gniew lub niepokój. Strzeż się, żeby nie stracić głowy albo nie powiedzieć kilku słów za dużo – Barany są wprawdzie przyzwyczajone do wysokiej temperatury w relacjach, ale ważne jest, by teraz nauczyć się panować nad nerwami. Mars zaleca daleko idącą powściągliwość i ostudzenie emocji. W sytuacji kryzysowej policz powoli do dziesięciu, zanim przystąpisz do kontrataku.

Ty i Pluton
Saturnem się nie martw – martw się Plutonem! Bo to zawodnik wagi ciężkiej. Ta niewielka planeta potrafi gruntownie przeobrazić nasze życie. Robi to w trudny sposób, ale tylko, jeśli stawiasz zmianom opór. Na szczęście dla większości Baranów Pluton już załatwił z nim swoje rachunki w ostatnich latach, wystawiając siłę i optymizm na niełatwe próby. Do dokończenia ma jeszcze ważne sprawy z przedstawicielami znaku urodzonymi w dniach 15-20 kwietnia. Te Barany w najbliższym czasie ujrzą oblicze Plutona czyściciela, który usuwa z życia wszystko, co przestarzałe, jałowe i co już się nie sprawdza. Lekcja ta może być bolesna, ale tylko wtedy, gdy będziesz protestować przeciwko niezbędnym porządkom. Pluton ujawnia prawdę o naszym życiu w różnych dziedzinach. Nie lubi sprzeciwu, natomiast tych, którzy z pokorą, mądrością i zrozumieniem przyjmują jego propozycje, wynagradza w dwójnasób.

Ty i Jowisz
„Sprawy ludzkie toczą się kołem, które w swoim obrocie nie dopuszcza, żeby zawsze ci sami byli szczęśliwi”, napisał Ryszard Kapuściński w „Podróżach z Herodotem”. Tak jest z Jowiszem, astrologicznym panem szczęścia. Planeta przebywa obecnie w znaku Ryb, poprzedzającym Barana. Astrologowie mówią, że takiej jej położenie sprawia, że jest dla Barana „niewidoczna”, bo tym razem Jowisz obdarza fortuną również inne znaki. Nie jest jednak tak, że szczęście nie będzie ci sprzyjało. Przeciwnie, dla ciebie nastaje teraz czas zbierania plonów, które zasiałaś wiele miesięcy wcześniej, podczas korzystnych wpływów Jowisza na twój znak. Zbiory te mogą mieć jednak bardzo skromną oprawę, tak że można je przeoczyć. Wykaż się więc daleko posuniętą czujnością: to, co do ciebie teraz przyjdzie, wygląda może bardzo niepozornie, ale w przyszłości, dzięki nowemu układowi gwiazd, może ci się bardzo przydać. Dobrze, byś miała przy sobie kogoś pomocnego: otaczaj się przyjaciółmi, sprawdzonymi ludźmi. Przy okazji nie zaniedbuj sytuacji, gdy możesz naprawić relacje z kimś bliskim, ale od dawna oddalonym z powodu nieporozumienia lub jakiejś błahostki.

Prognoza 2022

Horoskop Baran na 2022 rok - kariera

Najbliższy rok będzie dla ciebie czasem tworzenia trwałych struktur. Po miesiącach przestoju lub względnych niepowodzeń na horyzoncie pojawią się pierwsze oznaki topnienia lodów. Nie pora jeszcze na działanie na wielką skalę, ale możesz zacząć się zastanawiać nad rozpoczęciem długofalowego projektu, który wymaga dużego nakładu sił i środków. Korzystna będzie współpraca z kimś starszym i dojrzalszym, kogo zrównoważony osąd będzie stanowił przeciwwagę dla twojego niepowstrzymanego entuzjazmu. Z taką osobą możesz zdobywać góry! Od pierwszych dni roku Barany urodzone po 1 kwietnia będą powoli i systematycznie piąć się w górę. Warunkiem sukcesu będą świadome i programowe zabiegi, a nie łut szczęścia. Możesz zacząć inwestować, ale tylko w solidne przedsięwzięcie lub papiery o pewnym zabezpieczeniu. Zyski nie będą duże ani natychmiastowe, ale będą spływały systematycznie. Baranom urodzonym po 16 kwietnia zalecana jest jednak duża ostrożność przy podejmowaniu większych zobowiązań finansowych. Naprawdę duże plany mogą już na początku pokazać swoje negatywne strony. Nie lubisz autorytetów, a w twoim otoczeniu pojawi się ktoś o sile większej niż twoja. Jeśli nie ulegniesz, zostaniesz różnymi metodami zmuszona do zmiany przekonań. Nie walcz, lecz przede wszystkim wyeliminuj ze swojego charakteru cechy, które przeszkadzają ci w kooperacji z otoczeniem. Może się okazać, że to twoja rogata dusza, a nie nowy szef, są największą przeszkodą w osiągnięciu konsensusu.

Zobacz również:

Horoskop Baran na 2022 rok - zdrowie

Działasz z pasją i jeśli masz przed sobą cel, w który wierzysz, jesteś niestrudzony. Wówczas możesz pracować bez końca, ale nie bez ukrytych kosztów. Oszczędzaj się i pamiętaj o odpoczynku. Twój umysł może cię oszukać i kiedy wydaje się, że jesteś w pełni sił, to naprawdę powoli będziesz osłabiać swoje ciało. Bezustanna, ślepa aktywność może nadwerężyć narządy, najbardziej podatne na obciążenie, czyli kręgosłup, stawy, naczynia krwionośne. Organizm Baranów może wymagać bardzo świadomego podejścia do ciała. Będziesz miał siłę tylko, jeśli zachowasz dyscyplinę i spokój.

Horoskop Baran na 2022 rok - życie osobiste

W najbliższym roku sprawy uczuciowe nadal znajdować się będą na szczycie listy priorytetów. Zdarzyć się może wszystko to czego pragniesz i to, czego wcale nie oczekujesz. Dzięki korzystnym wpływom Jowisza będziesz mieć powody do zadowolenia. Może zmienisz mieszkanie na większe, wyjedziesz gdzieś, wygrasz proces. Staraj się tylko na bieżąco reagować na ewentualne problemy, ponieważ w życiu niektórych Baranów wystąpić mogą różne zawirowania. Jeśli nie podejmiesz wysiłku, żeby je rozwiązać, może dojść do eskalacji problemów. Należy w porę rozstrzygać wątpliwości i zwalczać w sobie zawziętość. Powinnaś dążyć do kompromisu. Rezultatem niemożności porozumienia może być zachwianie wewnętrznej równowagi.

I DEKADA
Niebo się rozjaśnia, a atmosfera zacznie sprzyjać harmonii. Bez względu na to, czy jesteś samotna czy żyjesz w związku, czeka cię wiele romantycznych momentów. Będziesz prowadzić ożywione życie towarzyskie. Dzięki temu zapowiadają się nowe przyjaźnie. Samotna? Na swojej drodze spotkasz bratnią duszę, z którą możesz stworzyć szczęśliwy związek. Pojawią się okazje do podróży.

II DEKADA
Na brak powodzenia nie będziesz narzekać. Nowa znajomość radykalnie odmieni bieg twego życia. Uważaj, bo Saturn dość szybko zweryfikuje twoje nadzieje. Bierz pod uwagę, że związek, w który się zaangażujesz, może natrafić na przeszkody. Nie zwiąż się z kimś, kto jest już zajęty, licząc, że wasza miłość jest ważniejsza od dawnych zobowiązań! Dokonując życiowych wyborów, zachowaj rozwagę i słuchaj nie tylko głosu serca, ale i rozumu. Czasem bycie razem wymaga więcej cierpliwości i dobrej woli.

III DEKADA
Jeżeli jesteś singlem, trafisz wreszcie na kogoś, z kim możesz stworzyć duet. Pamiętaj, że znajdujesz się w sferze wpływów Plutona. Twoje osobiste plany mogą natrafić na przeszkody. Jeśli twój związek znalazł się w kryzysie, pora zastanowić się wspólnie nad sytuacją i podjąć dojrzałą decyzję dotyczącą przyszłości. Dobrą wolę muszą tu wykazać obie strony. W przeciwnym razie nie uda się wam dojść do konsensusu. W grę wchodzą także zmiany związane z sytuacją rodziną i nieruchomościami.

Twój żywioł - ogień

Baran to dzielny pionier i odważny lider, nieugięty człowiek obdarzony dużą wolą walki. Zachwyca intelektem. Szybko zdobywa obiekt swoich westchnień i łatwo się zakochuje. Jest otwarty, oczarowuje od pierwszej chwili poznania i niemal obezwładnia szczerą prostodusznością. Baran, jak jasno świecący meteor, pędzi przez życie, ale przy okazji, jakby mimochodem, zaraża innych odpowiedzialnością i zdecydowaniem. Zawsze gotów jest pomóc tym wszystkim, którzy myślą podobnie jak on.

Motto: Jestem, istnieję!
Opiekuńcza planeta: Mars
Kamień: diament, rubin, ametyst, akwamaryn księżycowy
Kolor: jasnoczerwony, karminowy, pomarańczowy
Szczęśliwy dzień: wtorek