Idź na całość
To ważny rok. Czasy oporu minęły i możesz skoczyć na głęboką wodę. Warto pokusić się o śmielsze posunięcia. Twój intelekt będzie pracował na zwiększonych obrotach, co da ci pewność siebie. Potrzebujesz tylko więcej odwagi i wiary, że masz wpływ na rzeczywistość.

Koziorożec i planety

Ty i Saturn
W ostatnich latach Saturn, planeta przeszkód i obciążeń, mógł dostarczyć ci mnóstwa zmartwień. Ale ciężkie czasy, drogi Koziorożcu, już za tobą. Choć jeszcze w to nie wierzysz, właśnie rozpoczął się dla ciebie okres odrodzenia i rozkwitu. Nie pielęgnuj uraz i ran emocjonalnych, do czego masz skłonność z racji swojej pamiętliwej natury. Ludzi, którzy byli źródłem cierpienia i oporu, już nie ma na horyzoncie. Zaś Saturn, który wcześniej miał cię na widelcu i z zimną krwią patrzył, jak tracisz grunt pod nogami, teraz całkowicie odpuścił. Jeśli wciąż nie możesz przeboleć starych doświadczeń, to przypomnij sobie, że Saturn to także wielki nauczyciel. Lekcja, jaką przeszłaś, wyzwoliła w tobie moc przetrwania. Przestój w życiu pozwolił ci obiektywnie ocenić wiele spraw i zrewidować ich wartość. Teraz możesz lekko i z poczuciem odrobionej lekcji wkroczyć w nowe życie, lepsze i piękniejsze niż to, co za tobą.

Ty i Wenus
Piękno i zmysłowość, jakie uosabia Wenus, rzadko znajdują zrozumienie w oczach pragmatycznego Koziorożca. Do miłości wolisz podchodzić konserwatywnie i bez egzaltacji. W tym roku będziesz miał okazję, by poznać drugą stronę medalu, bo w twoje życie z impetem wpadnie ktoś romantyczny, całkowicie pozbawiony uprzedzeń i barier. Po prostu – przeciwieństwo Koziorożca. Polecenie Wenus w tym roku brzmi: pozbądź się lęku i otwórz na to, co nieznane. Wenus zachęci cię do częstszych spotkań towarzyskich, podróży lub zainteresuje kwestiami piękna i urody. Nawet jeśli zwykle jesteś samotnikiem, otoczy cię wianuszek nowych przyjaciół. Możliwe, że zafascynowany tym, co oferuje ci nowe towarzystwo, będziesz skłonny na stałe przyjąć niektóre jego zwyczaje. Z pewnością w tym roku Wenus nauczy cię, że życie to nie tylko obowiązki, ale i przyjemności.

Ty i Uran
Uran to planeta rewolty i ma na oku właśnie ciebie! Kochający stabilizację Koziorożec nagle poczuje potrzebę zmiany. Nagle odżyją w tobie dawne, ukryte głęboko tęsknoty i będziesz gotowa na metamorfozę. Zmianę pracy, partnera, miejsca zamieszkania lub… wyglądu. Uran doda ci odwagi! Nawet najbardziej konserwatywne Koziorożce mogą z dnia na dzień wpaść na pomysł, by przefarbować włosy albo dokonać rewolucji w swojej szafie. Pod szczególny wpływ Urana dostaną się Koziorożce urodzone od 1 stycznia, które już w pierwszych miesiącach roku mogą odkryć siebie na nowo. Realizuj swoje, nawet szalone pomysły. Jeśli się teraz wycofasz, szansa może się nie powtórzyć. Jeśli urodziłaś się po 16 stycznia, przemiany w twoim życiu mogą być gruntowne i skierować je na zupełnie nowe tory. Przy okazji trzeba będzie wyjaśnić stare nieporozumienie z kimś bliskim. To oczyści nabrzmiałą atmosferę i pozwoli ci iść dalej. Podążaj za marzeniami – to właściwa droga.

Ty i Mars
Koziorożec nie należy do najbardziej żywiołowych znaków Zodiaku, więc czasem warto go rozruszać. To zadanie dla wojowniczego Marsa, który wkroczy na scenę już jesienią. Nagłe wydarzenia przełamią typową dla twojego znaku apatię. Zdziwi cię, jak dużo w tobie zadziorności! W lutym Mars będzie cię prowokował do konfrontacji, której zwykle starasz się unikać. Uważnie dobieraj słowa i nie daj się sprowokować, szczególnie gdy poczujesz się jak na ringu. Nagły przypływ energii warto wykorzystać do prac domowych i wysiłku fizycznego, ale w relacjach międzyludzkich warto postawić na spokój i ćwiczenie woli. Koziorożec odznacza się zwykle wielką cierpliwością, ale w czerwcu drobne zakłócenia – nawet usterka techniczna lub scysja w sklepie – mogą chwilowo wyprowadzić cię z równowagi. Siły wrócą w lipcu i sierpniu – Koziorożce będą wówczas pełne energii. To doskonały okres na odnowę biologiczną i ruch. Jesienią Mars w retrogradacji spowolni aktywność zewnętrzną. Staniesz się bardziej wyciszony i zwrócisz się w stronę swojego wnętrza. W listopadzie i grudniu Mars w Bliźniętach pobudzi twoje procesy myślowe – to najlepszy czas na lekturę i zaplanowanie kolejnego roku.

Prognoza 2022

Horoskop Koziorożec na 2022 rok - kariera i pieniądze

Planety w tym roku oferują ci wspaniałe perspektywy zawodowe: dzięki połączonym energiom Urana, Neptuna, Jowisza i Plutona jednym susem możesz pokonać dystans, który innym razem zająłby ci wieczność! Nie zmarnuj tej szansy – to nie czas na wahanie czy długotrwałą kalkulację. Daj się pociągnąć nadarzającej się okazji i odważ się na ryzyko. Praca jest dla Koziorożców sprawą wielkiej wagi. Wrodzone poczucie obowiązku, rozsądek i umiejętność przewidywania czynią z ciebie świetnego stratega i osobę godną najwyższego zaufania. Do twoich nielicznych wad należą strach i upór. Popracuj nad nimi, a świat stanie przed tobą otworem. Bądź odważna i zdecyduj się na zmianę, szczególnie jeśli czujesz, że utknęłaś – na starym stanowisku, w nudnej pracy, firmie, która nie przynosi spodziewanych dochodów. Okazje przyjdą do ciebie same – wystarczy po nie sięgnąć. Jeśli zechcesz zainwestować, warto przyjrzeć się najnowszym trendom w branży i skorzystać z możliwości, jakie dają nowe technologie. Z kolei patron twojego znaku Zodiaku, Saturn, obdarzył cię miłością do zwierząt i natury. Jeśli od zawsze marzyłaś o własnym skrawku ziemi na wsi, może pojawić się okazja, by ten pomysł zrealizować. Wyjątkowe szczęście w finansach będzie Koziorożcom sprzyjać aż do początku maja – po tym terminie należy powziąć większe środki ostrożności. Jednak przez najbliższy rok Koziorożce nie będą narzekać na słabą prosperity, a nawet mogą pozwolić sobie na większą niż zwykle swobodę w decyzjach zawodowych i obracaniu pieniędzmi.

Zobacz również:

Horoskop Koziorożec na 2022 rok - zdrowie

Poczucie mocy i sprzyjające okoliczności przełożą się na dobrą kondycję psychiczną i fizyczną. Polepszy się jakość twojego snu, wydolność i odporność organizmu. Jeśli roznosi cię energia, warto znaleźć dla niej ujście, praktykując intensywne i angażujące siłowo ćwiczenia fizyczne (patrz: „Dla formy”). Większą ostrożność powinny zachować jedynie Koziorożce z końca znaku. Jeśli zatem urodziłaś się w dniach od 16 do 18 stycznia, zamiast szarżować, postaw na delikatniejsze formy aktywności prozdrowotnej i zrób wszechstronne badania, czyli tzw. screening stanu zdrowia. Dobrze zrobią ci kojące kąpiele wodne, możesz też zainwestować w intensywną odnowę biologiczną, w tym oczyszczającą dietę.

Horoskop Koziorożec na 2022 rok - życie osobiste

W sprawach sercowych panować będzie w większości korzystna aura. Czas sprzyja budowaniu stabilizacji, ale planety nie pozwolą ci osiąść na mieliźnie codzienności. W związkach zadbaj o to, by było ciekawie, bywajcie wśród ludzi, spełniajcie duże i małe marzenia. Samotnym planety pomogą w nawiązywaniu znajomości. Niech połączy was to, co prawdziwe. Wykalkulowane związki nie mają żadnych szans. Dlatego też relacje, w których brakuje tego, co najważniejsze, rozpadną się. Od września być może ten fakt znajdzie swój urzędowy finał.

I DEKADA
Początek roku jeszcze dynamiczny, ale kolejne miesiące zapowiadają się spokojnie. Związana? Wspólne życie zapowiada się szczęśliwie, ale wykaż inicjatywę, weź sprawy w swoje ręce. Jeśli miniony rok był dla was trudny, warto zatroszczyć się o poprawę nastrojów i sytuacji. Bardzo prawdopodobne też, że życzliwe planety obdarzą was maleńkim słodkim prezentem! Jesteś singlem? Nie licz na przysłowiowy grom z jasnego nieba, ale chyba nie to jest w miłości najważniejsze? Przyciągać będziesz do siebie osoby uczuciowe, ciepłe i zrównoważone.

II DEKADA
Planety mogą poprzestawiać miłosne dekoracje. Ktoś, na kogo zwróciłaś uwagę, nagle przestanie być ważny. Albo odwrotnie – serce zabije mocniej do kogoś odrzuconego. W stałych związkach mogą nastąpić wydarzenia zmieniające waszą codzienność, ale nie obawiaj się, to nie muszą być wcale rozstania. Może wyjazd z kraju, przeprowadzka, zmiana trybu życia z powodu nowej pracy.

III DEKADA
Koziorożce bez pary będą energicznie poszukiwać drugiej połowy. Wypada życzyć wam powodzenia, planety zwiastują wielkie uczucie. Jest jednak także druga strona medalu. Możesz zapłonąć gwałtownym uczuciem, nie licząc się z sytuacją i konsekwencjami. W związkach możliwe przetasowania. Stojące na rozdrożu – zrobią energiczny zwrot w stronę małżeńskiego szczęścia albo przejrzą na oczy i powiedzą sobie do widzenia.

Twój żywioł - ziemia

Z natury jest poważny, powściągliwy i na pozór chłodny w okazywaniu uczuć. Koziorożec może się pochwalić doskonałym zorganizowaniem i zdyscyplinowaniem. Przedstawiciele innych znaków zazdroszczą Koziorożcowi, że zawsze wie, czego chce, i zna sposób, jak to osiągnąć. W pierwszej chwili wydaje się potulny, jednak gdy wyprowadzi się go z równowagi, potrafi pokazać pazurki. Za to wytrzymałość i dobre zdrowie w połączeniu z rzetelnością i przewidywalnością sprzyjają wspięciu się na wyżyny.

Motto: Ja korzystam!
Opiekuńcza planeta: Saturn
Kamień: onyks, kryształ, granat, lazuryt
Kolor: czarny, ciemnobrązowy, szaropopielaty
Szczęśliwy dzień: wtorek, sobota