Schowaj ego i ćwicz samodyscyplinę
Uważaj na zadufanie i nadmierną pewność siebie, bo wyjdziesz z sytuacji posiniaczona. To nie jest czas na puste gesty. Próżność musi zostać zastąpiona skromnością, zaś impulsywność – pokorną pracą. Tylko tak wygrasz.

Lew i planety

Ty i Jowisz
Planeta powodzenia i obfitości przynosi zawsze pozytywną energię i nowe pokłady entuzjazmu. Na pokrzepiający wpływ Jowisza mogą liczyć szczególnie Lwy urodzone do 1 sierpnia. Już wiosną odczują przyrost sił, wewnętrzną motywację i dobry humor, co będzie poparte przez korzystne wydarzenia, jak przypływ gotówki, powiększenie rodziny albo szybki awans. Innego rodzaju działanie Jowisza poczują Lwy urodzone w dniach od 3 do 11 sierpnia, które zetkną się z czymś, co wywróci do góry nogami ich dotychczasowy styl życia. Nowy pomysł czy ekscentryczna znajomość zgasną jednak równie szybko, jak się pojawiły. Jeśli sytuacja zajdzie zbyt daleko, szybko przywołaj do głosu rozsądek. Unikaj nieprzewidywalnych sytuacji, bo są jak ładunek wybuchowy i mogą całkowicie wytrącić cię z równowagi. W tym roku skoncentruj się raczej na zachowaniu status quo i zabezpieczeniu tyłów.

Ty i Wenus
Wenus, planeta miłości, zabawy i piękna, pokaże ci w tym roku oblicze kapryśne i zmienne. Na początku roku w dziedzinie uczuć poczujesz niewielkie ochłodzenie. Otoczenie będzie dziwnie obojętne na twoje starania, więc najlepsze, co możesz zrobić, to zaszyć się w fotelu z książką w ręku. Wczesną wiosną przyjdzie ocieplenie klimatu: uczucia zaczną buzować jak szampan, Lwy nie pozostaną obojętne na wdzięki płci przeciwnej. Prawdziwy rozkwit uczuć i powodzenie w dowolnej dziedzinie czeka Lwy w maju. Jedynie Lwy urodzone po 17 sierpnia będą mieć inklinacje do izolacji, co warto wykorzystać na rozwijanie pasji. Lepsze czasy nastąpią pod koniec lata, kiedy Lwy wyjdą ze swojej samotni. Jedynie przedstawiciele znaku urodzeni od 11 do 15 sierpnia w tym okresie mogą poczuć awersję do flirtu. Zajmować je będzie aktywność, która zamąci w głowie.

Ty i Saturn
W mitologii greckiej Kronos-Saturn był panem złotego wieku, a więc czasów szczęścia i rozwoju. W tym roku możesz liczyć na jego nieoceniony wpływ. Jednak myli się ten, kto sądzi, że szczęście pochodzące od tej planety przychodzi łatwo. Przeciwnie: saturniczny złoty wiek jest wynikiem samodyscypliny i ciężkiej pracy. Tę prawdę poznają zwłaszcza Lwy urodzone w dniach od 5 do 18 sierpnia. Przez cały rok okoliczności będą zmuszały cię do wysiłków i czynności, które wydadzą ci się skrajnie nieefektywne. Może nawet spotkać cię coś, co będziesz odbierała jako blokadę i niesprawiedliwość. Tak działa Saturn! Jednak każdy antagonizm, który napotkasz, będzie trudnością tylko z pozoru. Z czasem okaże się, że kłopotliwa sytuacja to pożyteczny nauczyciel. Jeśli wykażesz się cierpliwością i dojrzałością, wszystko obróci się na korzyść. Im więcej czasu i energii poświęcisz teraz na pokonywanie przeszkód, tym większe i dalekosiężne będą efekty. Pamiętaj: sukces nie przyjdzie łatwo, trzeba nad nim popracować.

Ty i Uran
Zazwyczaj Lew preferuje wygodę i poczucie bezpieczeństwa, by móc w spokoju roztaczać swoją charyzmę i wdzięk. Jednak w tym roku Uran obdarzy Lwy nagłą potrzebą zburzenia starych struktur i wydostania się na wolność. Będziesz podatna na kaprysy i emocjonalną huśtawkę. Staniesz się niecierpliwa jak iskra gotowa do rozpalenia pożaru w minutę. Uważaj, żeby mostów, które budowałaś długo i z mozołem, nie spalić za sobą za szybko i pochopnie. Szczególnie Lwy urodzone po 3 sierpnia powinny przygotować się na nagłe, nerwowe sytuacje. Z dnia na dzień mogą zaskoczyć cię wydarzenia, które wprawdzie wydają się fantastyczną odmianą, ale z czasem mogą mieć destrukcyjny potencjał. Osoba, którą teraz poznasz, albo niespodziewana propozycja wydadzą ci się elektryzujące, ale z pewnością nie zapewnią spokoju ani bezpiecznej przyszłości. Przeciwnie, to, w co się teraz zaangażujesz, będzie raczej krótkotrwałe i szybko się wypali. Na szczęście wstrząsy pochodzące od Urana są tylko chwilowe. Cała sztuka to zachować zimną krew i nie dać się sprowadzić z obranej drogi. Jeśli będziesz sumienna i nauczysz się kontrolować emocje, w końcu staniesz na nogi.

Prognoza 2022

Horoskop Lew na 2022 rok - kariera

Ten rok będzie niesamowity, pełen wrażeń. Wiele cię nauczy. Przyniesie zarówno ekscytujące okazje, jak i spore przeszkody, które odbiorą Lwom wiele z ich słynnej pewności siebie. Szansa może pojawić się w najmniej oczekiwanej chwili, ale zaraz potem nastąpi nagła blokada i frustrujące zderzenie z rzeczywistością. W pracy napotkasz opór szefa i grono zazdrośników, a niesprzyjające okoliczności sprawią, że trzeba będzie ograniczyć rozmach. Nie poddawaj się, tylko przygotuj nową strategię. Nie idź też w zaparte, zwłaszcza że chwilowo twoje słowa nie wywierają pożądanego wrażenia. To nie jest czas na walkę: zamiast kopać się z koniem, szlifuj umiejętności w bezpiecznym miejscu i zadbaj o zdrowie. Lwy urodzone w dniach od 3 do 11 sierpnia mogą poczuć wiatr w żaglach i wyłożyć większą sumę pieniędzy na niepewne, ale ciekawe inwestycje. Kilkakrotnie sprawdź wiarygodność oferty, zanim podejmiesz wiążące decyzje. Okres prosperity czeka natomiast Lwy z początku znaku, urodzone w dniach od 23 do 29 lipca. Od czerwca do września możecie liczyć na prawdziwe pasmo sukcesów. Będziecie zbierać wspaniałe plony z nasion, które z takim trudem i samozaparciem zasialiście wcześniej.

Zobacz również:

Horoskop Lew na 2022 rok - zdrowie

Stres i tryb wytężonej pracy, nieprzespane noce odbiją się na zdrowiu Lwów. Co gorsza niehigieniczny styl życia może skutkować nie tylko ogólnym osłabieniem, ale w niektórych przypadkach poważniejszymi stanami nerwicowymi. Dlatego oszczędzisz sobie wielu niespodzianek, jeśli już teraz wdrożysz reżim zdrowotny i zastosujesz wzmacniającą dietę. Zacznij od prostych zmian: 8-godzinny sen i posiłki o regularnych porach oraz codzienny, 20-minutowy spacer. Postaraj się nie wydatkować energii tylko na pracę. Przeciążenie i zmęczenie mogą zrobić swoje i doprowadzić do sytuacji, w której chcąc nie chcąc będziesz zmuszona do zawieszenia wyczerpującej aktywności. Nie zaszkodzi także dmuchać na zimne i wykonać zalecane od dawna badania profilaktyczne.

Horoskop Lew na 2022 rok - życie osobiste

W tym roku odkryjesz, czy wasz związek ma wystarczająco solidne fundamenty. Jeśli tak jest, bez obaw możecie wznosić na nich budowlę wspólnej przyszłości. Czy jest coś przyjemniejszego od pewności, że zawsze możecie na siebie liczyć? Natomiast tam, gdzie porozumienie okazało się kruche, trzeba będzie poważnie zastanowić się nad dalszym ciągiem. Dobrze przemyślcie swój następny ruch, pamiętając, że szczęścia nie da się udawać, a kompromis to nie rezygnacja.

I DEKADA
Mars w obszarze relacji jest jak iskra rzucona na proch, więc uwaga, możesz oddać serce osobie już zajętej. Dlatego nie spiesz się z deklaracjami, pamiętaj, że prawdziwa miłość jest gotowa poddać się próbie czasu. Lwy, których związki dotknął poważny kryzys, powinny odważnie stawić mu czoła. Pamiętajcie, że chowanie głowy w piasek to najgorsza z możliwych metod. W trudnych sytuacjach zawsze sprawdza się rozmowa, szczera i spokojna. Jeśli okażesz swoją wrodzoną wielkoduszność w stosunku do kogoś, kto na nią zasługuje, zyskacie szansę na odnalezienie swojego szczęścia!

II DEKADA
Niespodziewany gość może zapukać do serca wolnej Lwicy, która niczego się nie spodziewała. Pozwól sobie na miłość i otwórz się na nowe. Dla osób w stałych związkach to będzie czas spokojny. Znajdą się towarzyskie okazje, a nawet trochę rozrywek, ale też działań mających na celu polepszenie komfortu życia. Z końcem roku możliwe, że zdecydujesz się na remont, albo zakupisz działkę w atrakcyjnej lokalizacji pod budowę własnego domu. Niewykluczone, że o twoje gniazdko zawadzi bocian, przynosząc małą, ale od dawna wyczekiwana przesyłkę.

III DEKADA
W dobranych związkach czas solidarnych obustronnych wysiłków przyniesie prawdziwą satysfakcję. Może to będzie własny dom albo też wspaniała podróż. W związkach nieco sobą znudzonych niewykluczone przelotne kryzysy i konieczność oddania miłości do naprawy... Najlepszą metodą okaże się spędzanie wolnego czasu wspólnie, ale nie na kanapie z pilotem od telewizora w dłoni. Osoby samotne niech odróżniają miłość od zauroczeń. W tym roku możliwe są wzloty i upadki!

Twój żywioł - ogień

Wyszukane maniery, duża pewność siebie i wielkoduszność sprawiają, że Lew zachowuje się jak książę. Jego wrodzone cechy – romantyzm i okazywanie miłości wszystkim, którzy go otaczają – sprawiają, że zawsze jest w centrum zainteresowania. To przecież urodzony lider. Lew nade wszystko kocha życie i umie cieszyć się każdą chwilą, a przepełniony radością zaraża nią otoczenie. Zawsze jest oddany, życzliwy innym i wierny danemu słowu.

Motto: Ja chcę!
Opiekuńcza planeta: Słońce
Kamień: diament, bursztyn, chryzolit, granat
Kolor: złoty, pomarańczowy, jaskrawoczerwony
Szczęśliwy dzień: niedziela