Walcz o swoje
To dobry czas, by szczerze porozmawiać z otaczającymi cię ludźmi, postawić wyraźną granicę między oczekiwaniami, jakie mają wobec ciebie bliscy i koledzy z pracy, a twoimi własnymi potrzebami. nie daj się dłużej wykorzystywać.

TY I JOWISZ

Optymista Jowisz ustawiony do pierwszych dni września w opozycji to znak, że trzeba postępować rozważnie i ostrożnie. Planuj mądrze i zrewiduj swoje dążenia, jeśli wydają się nadmiernie ekstrawaganckie. Staraj się odróżniać to, co jest możliwe, od zwykłych mrzonek, reaguj na szanse. Nie daj się porwać nadmiernemu optymizmowi, bo prędzej czy później Kosmos zażąda rozliczenia za każdą pochopną decyzję. Nie wdawaj się w spory z urzędami, staraj się ograniczać apetyt na luksusy. Zdecydowanie ostrożnie poczynaj sobie z kredytami i pożyczkami. Wydatki akonto i filozofia „raz się żyje” – to droga do finansowego dołka. Unikaj konfliktów, polubownie rozwiązuj spory, rób wszystko, by nie musieć wszczynać procesu sądowego, gdyż droga do finału okaże się długa i kosztowna. Bądź dobrej myśli, bo to nie jest złośliwość losu, a jedynie test, który możesz zdać na piątkę.

TY I WENUS

Jesteś dzieckiem wojowniczego Marsa, więc dla równowagi zwróć się czasem do opiekuńczej i harmonijnej planety Wenus. W lutym, marcu, maju, we wrześniu i w grudniu jej energia pomoże ci osiągnąć kompromisy, przedstawić się od najlepszej strony. Wybierz się także w podróż sentymentalną, czyli zainteresuj się życiem swojej mamy, babci, prababci, ponieważ kobieca energia w twojej historii rodzinnej może cię inspirować, ale i ograniczać. Jeśli w twojej rodzinie kobiety poświęcały się tylko karierze lub przeciwnie – były całkowicie zależne od mężczyzny, trudno ci będzie uwolnić się od podobnych zachowań. Lepsze poznanie ich genezy pomoże ci się wyzwolić od schematu i pójść własną drogą. Najpierw uświadom sobie, kim jesteś i czego pragniesz.

TY I SATURN

Niemal do końca roku Saturn wspiera cię w obszarze rozwoju osobistego. Jeżeli niedawno doznałaś jakichś zawodów, spróbuj się odciąć od złych doświadczeń i spójrz w przyszłość z optymizmem. Teraz życie będzie cię satysfakcjonować i dawać poczucie bezpieczeństwa, ale dbaj, by twoje zamierzenia odzwierciedlały, kim naprawdę jesteś. Nikogo i niczego nie udawaj. Bądź elastyczna w wyznaczaniu sobie celów. Niech ważnym kryterium staną się satysfakcja, kreatywność, realizowanie pasji. Jeśli zapomnisz o tym, co lubisz, co sprawia ci przyjemność, w przyszłości trudno będzie znaleźć to, co zgubiłaś. Już w roku 2018 przejdziesz rodzaj testu. Pamiętaj, że od twojej aktualnej postawy zależą następne lata. Stań pewnie na nogach, odrzuć ograniczenia, walcz o swoją niezależność. Kosmos sprzyja odkrywaniu talentów i sił, które masz w sobie.

TY I URAN

Uran to planeta niespodzianek, która aż do roku 2019, przechodząc przez kolejne stopnie znaku Barana, zreformuje twój sposób i styl życia. Chwilami trudno będzie uniknąć zamieszania, ale nie trzymaj się kurczowo przeszłości, nawet jeśli dawała przyjemne poczucie stabilizacji. Twój okręt jest bezpieczny w spokojnym porcie, ale nie takie jest jego przeznaczenie. Niespodziewane uczucie lub rozstanie, konieczność przeprowadzki, zawirowania w pracy – to wszystko stanowi impuls do zmian! Pora wyznaczyć sobie kolejny cel podróży. Wyjdź więc naprzeciw energii Urana. Wyrzuć wszystko, na czym data ważności się zatarła. Dosłownie i w przenośni. Kosmetyki, których nie używasz, niemodne ciuchy, przedmioty, które nic dla ciebie nie znaczą. Wydaje się, że to jest nieważne? Wręcz przeciwnie.

Zagracają nie tylko twoją przestrzeń, ale i życie. Potem gruntowne porządki zrób we własnej głowie. Zdziwisz się, jak wiele miejsca zyskasz na nowe dekoracje, na nowe piękne plany. Pora uczyć się języków, poznawać świat i robić rzeczy, które do tej pory pozostawały w sferze niejasnych marzeń.


PROGNOZA DLA BARANA NA 2017 ROK

ROK WAŻNYCH DECYZJI
Jeśli marzysz o dziecku, to dobry moment na powiększenie rodziny. związek się wypalił? zawalcz o niego, a jeśli poczujesz, że nie ma już szans, nie bój się odejść.

KARIERA
Cała naprzód!

Od dłuższego czasu myślałaś o założeniu własnego, nawet małego biznesu? Teraz jest na to idealny moment. Gwiazdy sprzyjają, by „pójść na swoje”.

W pracy działaj w tym roku śmiało, ale też rozważnie. Zaczynając nowy projekt, zwłaszcza jeśli pracujesz na własny rachunek, upewnij się, czy jesteś w zgodzie z przepisami. Unikaj podejmowania ryzykownych decyzji, szczególnie jeśli ich skutek jest długofalowy. W tym roku największe szanse sukcesu mają plany, które możesz zrealizować szybko. Dlatego nie odkładaj niczego na później, wykorzystuj okazje. Finansami gospodaruj oszczędnie, unikając zadłużenia.

I DEKADA – Możesz odetchnąć. Dla ciebie ten rok zapowiada się korzystnie i spokojnie. Dopiero w samej końcówce roku wejdziesz w etap zwiększonej odpowiedzialności. Na razie skup się na tym, żeby naładować akumulatory i przestudiować mapę swoich zawodowych planów, solidnie przygotowując ścieżkę dalszej zawodowej kampanii. To bardzo dobry czas na gromadzenie zasobów, które przydadzą się w przyszłości. Warto pomyśleć o dodatkowej edukacji. Rozejrzyj się za kursami, studiami podyplomowymi. W grudniu jak ognia unikaj kosztownych wydatków.

II DEKADA – Najważniejsze okaże się zachowanie status quo i elastyczne reagowanie na niezbędne zmiany. Jeśli trzeba czegoś nowego się nauczyć, bądź pewna, że na tym nie stracisz. Niewykluczone nawet, że zmienisz zawód, ale nie wyrywaj się jeszcze z ryzykownymi pomysłami. Uważaj! Pieniędzmi zarządzaj w mądry sposób, nie zadzieraj z urzędami, nie daj się skusić mirażom łatwych zarobków.

III DEKADA – To będzie interesujący etap, w którym wszelkie zmiany okażą się korzystne, szczególnie jeśli w nie aktywnie się włączysz. Doświadczenia, zbierane od kilku lat, teraz okażą się niezwykle cennym kapitałem. Możesz wdrapać się na wysoki stołek, ale czeka cię w związku z tym wiele pracy. Spadnie na ciebie większa odpowiedzialność, nie próbuj się od niej wykręcać. Nagrodą będzie umocnienie pozycji zawodowej.

 

MIŁOŚĆ
Czas weryfikacji

Nabierz energii, nie bój się konfrontacji ze światem. W twoich związkach nie ma miejsca na średnie temperatury. Szybko się zorientujesz, czy nadal chcesz inwestować w partnera, którego masz obok siebie od lat. Zaufaj sercu!

W tym roku ostatecznie się przekonasz, czy wasz związek ma wystarczająco solidne fundamenty. Jeśli ma, bez obaw możecie wznosić na nich budowlę wspólnej przyszłości. W większości związków tak właśnie się stanie. Czy jest coś przyjemniejszego od pewności, że zawsze możecie na siebie liczyć? Natomiast tam, gdzie porozumienie porozumienie okazało się kruche, trzeba będzie się zastanowić nad dalszym ciągiem. Dobrze przemyślcie swój następny ruch, pamiętając, że szczęścia nie da się udawać, a kompromis nie może być rezygnacją z siebie.

I DEKADA – W dobranych związkach czas solidarnych, obustronnych wysiłków przyniesie prawdziwą satysfakcję. Gwiazdy sprzyjają zakupowi własnego domu i powiększeniu rodziny. Nie bój się poważnych decyzji. W związkach osób nieco sobą znudzonych niewykluczone są kryzysy i konieczność oddania miłości do naprawy albo do wymiany. Samotne Barany niech odróżniają miłość od fatalnych zauroczeń. Możliwe są bowiem zarówno wzloty, jak i bolesne upadki. Nie pchaj się na oślep w znajomość z kimś, kto na pierwszy rzut oka budzi twoje wątpliwości. Lepiej jeszcze jakiś czas pobyć w samotności, niż zaangażować się w relację, która długo będzie ci się odbijać czkawką uczuć.

II DEKADA – Pluton ustawia przed romansami tor przeszkód. Gwiazdy sugerują, że możesz oddać serce osobie już zajętej. Dwa razy się zastanów, czy naprawdę chcesz wchodzić w taki układ. Nie śpiesz się z deklaracjami, obserwuj rozwój sytuacji, postawę partnera. Pamiętaj: prawdziwa miłość jest gotowa poddać się próbie czasu. Barany, których związki dotknął kryzys, powinny odważnie stawić mu czoło. Chowanie głowy w piasek to najgorsza z możliwych metod. Zyskacie szansę na odnalezienie swojego szczęścia!

III DEKADA – Za sprawą Urana niespodziewane uczucie może zapukać do serca pani Baran, która wcale nie rozglądała się za miłością. Dla osób związanych to czas spokojny. Znajdą się i towarzyskie okazje, i trochę działań, które polepszą ci komfort życia. Z końcem roku może więc zdecydujesz się na remont albo zakupisz działkę pod budowę własnego domu. Niewykluczone, że o twoje rodzinne gniazdko zawadzi bocian...

 

HOROSKOP BARAN OD STYCZNIA DO GRUDNIA 2017

STYCZEŃ – Nie startuj z piskiem opon. Początek roku to czas na regenerację sił. Mars, twój opiekun, znajduje się pod horyzontem. Być może zmęczenie da ci się we znaki, chwilami też obiektywna ocena sytuacji będzie trudna. Jeśli zaś poczucie bezpieczeństwa zostanie wystawione na próbę, nie pozwól, by wyobraźnia podsuwała ci niestworzone historie.

LUTY – Dobry czas. Wenus i Mars znajdują się w twoim znaku. Bierz teraz, co daje los. Sprzyjają ci też Słońce i Merkury. Nikt nie oprze się twej wewnętrznej sile, więc realizuj swoje cele.

MARZEC – Mars w kwadraturze, Słońce pod horyzontem. Nie przeceniaj teraz swoich sił, bo możesz zmylić drogę. Jeśli na chwilę się zagubisz, pójdź wolniej. Jeśli poszerzysz krąg zainteresowań, nie będzie to czas stracony, nawet mimo braku sukcesów.

KWIECIEŃ – Półmetek astrologiczny. Wydarzenia tego miesiąca mogą cię zmusić do rewizji dotychczasowych poglądów. Może stałaś się zbyt pewna siebie, zbyt uparta, a może nie doceniłaś czyichś ambicji? Przemyśl to. Jeśli coś nie zdaje egzaminu, pora na zmiany. W twoim związku, być może, także przyda się mała pokojowa rewolucja.

MAJ – Dzięki pomocy Wenus i Marsa nawet w trudniejszych sytuacjach będziesz działać z wyczuciem. Wzrośnie twoja wrażliwość na piękno. Warto się wybrać po większe zakupy, na poszukiwanie modnych ciuchów. Twoje akcje w miłości także wzrosną.

CZERWIEC – Nastroje nieco konfliktowe. W pracy rób teraz przede wszystkim to, co do ciebie należy, nie szarżuj i nie zajmuj się drobiazgami. Pieniądze będą miały tendencję do odpływu, nie tylko w związku z wydatkami wakacyjnymi. Nie zgub ich w jakimś rozgardiaszu.

LIPIEC – Słońce i Mars w znaku Raka, więc może być jeszcze trochę nerwowo, ale zmiany przyczynią się do czegoś dobrego. Nie podejmuj ryzykownych decyzji. Obserwuj otaczających cię ludzi, wyciągaj wnioski, nie ulegaj emocjom. W każdej sytuacji warto działać z głową.

SIERPIEŃ – Sprzyjają ci Słońce oraz Mars. Szykują się wakacyjne rozrywki. Poznasz interesujących ludzi, zobaczysz nowe miejsca, które pobudzą wyobraźnię. Twoja kreatywność będzie teraz godna pozazdroszczenia. Zakochana? Przystąp do ataku. Samotna? To się zmieni.

WRZESIEŃ – Kilka planet w znaku Panny oznacza, że kochać cię będzie praca. Nie wszystko zależy teraz od ciebie, więc nie ustawiaj sobie poprzeczki zbyt wysoko, a podzielność uwagi zastąp koncentracją. Może włączysz się w jakiś wspólny projekt.

PAŹDZIERNIK – Dokonaj wyboru życiowej drogi, rozpocznij nowy etap kariery. Zastanów się jednak, czy sama wiesz, czego chcesz. Czas zapowiada się interesująco również pod względem uczuciowym. Szykują się wyznania miłosne.

LISTOPAD – Słońce zajmuje teraz sektor twego horoskopu związany z finansami. Jeśli tylko zmusisz się do większego wysiłku, dobrze zarobisz. Odkładane sprawy nagle okażą się pilne. Nie powinnaś zostawiać ich swojemu biegowi ani też stawiać nic na ostrzu noża!

GRUDZIEŃ – Początek grudnia jeszcze na piątym biegu, ale im bliżej świąt, tym więcej poczujesz luzu. Słońce, Wenus i Merkury zajęły korzystne położenie. Drogą zabiegów dyplomatycznych spróbuj wywalczyć to i owo. W związkach, choć nie zanosi się na wielkie szaleństwa, grudniowa aura zapowiada się ciepło i rodzinnie. Do samotnych serc skrada się miłość.

 

DOBRA RADA DLA BARANA NA CAŁY ROK 2017

Nie zmarnuj swojego potencjału. Nie bój się chwilowego braku stabilizacji. Jeśli nie dasz się ponieść emocjom, zwłaszcza strachowi, odniesiesz sukces i w sferze osobistej, i zawodowej. Bądź wytrwała.

Zobacz też: Horoskop 2018: BARAN