Otwórz się na niespodzianki
Twoje życie może przypominać film, w którym jedno wydarzenie goni drugie. Nie wszystko przebiegnie po twojej myśli. Na szczęście kłopoty nie pozbawią cię pasji i ciekawości. Nie pozwól odebrać sobie odwagi i dobrego humoru.

Skorpion i planety

Ty i Neptun
Neptun, bóg muzyki, poezji i marzeń na jawie, od dłuższego czasu trzyma Skorpiony w magicznej sieci. Obdarza je wysoką wrażliwością na potrzeby innych i natchnieniem twórczym. W tym roku działanie Neptuna szczególnie mocno poczują Skorpiony urodzone po 13 listopada. Najbliższe miesiące upłyną ci pod znakiem przeżyć artystycznych, zainteresowań duchowych, barwnych snów i silnych uczuć na granicy egzaltacji. Możesz nagle odkryć w sobie zainteresowania twórcze, zacząć pisać wiersze, z pasją słuchać opery. Skorpiony mocniej stąpające po ziemi staną się bardziej empatyczne, wrażliwsze na los pokrzywdzonych i skłonne do działań charytatywnych. Nowe środowisko, w które wejdziesz, zmieni twój stosunek do wielu spraw i odkryje przed tobą nieznane horyzonty. Ktoś rozwinie przed tobą zachwycający świat wyobraźni i porwie cię osobowością. Daj się ponieść, nie obawiaj się, że stracisz kontrolę nad swoim życiem.

Ty i Saturn
Planety wypełnią cię entuzjazmem i zwiększą tempo twojego życia, zaś Saturn jako jedyny zadziała jak hamulec i może spowolnić twoje zamierzenia. Na swojej drodze spotkasz przeszkodę, której się nie spodziewałeś. Może ona przybrać dowolną postać: twardego przeciwnika w pracy, oponenta w grupie towarzyskiej albo kłopotów urzędowych. Napotkasz mur niezrozumienia, który w najlepszym razie zepsuje ci humor, a w najgorszym każe zrezygnować z planów. Niezależnie od tego, jakiej natury będzie, wskaże ci słabe strony danej sytuacji i zmusi, byś spojrzał na nią realnie. Saturn to mistrz pragmatyzmu: pod płaszczykiem trudności pokazuje prawdę na temat danej sprawy lub osoby i każe zrewidować poglądy na ich temat. Z czasem ocenisz, że lekcja Saturna była wartościowa, bo wymiotła mrzonki i iluzje i zapobiegła większym kłopotom.

Ty i Uran
Nawet jeśli usilnie będziesz chciała zachować rozsądek i trzymać się tradycyjnych sposobów funkcjonowania, to przeznaczenia nie oszukasz. Jeśli zamkniesz drzwi, Uran wejdzie oknem i postara się, aby przez najbliższe miesiące atrakcji nie brakowało. Na szczególne względy tej planety mogą liczyć Skorpiony urodzone w środku znaku, a więc od 3 do 11 listopada. To nie pora na temperowanie entuzjazmu czy obstawanie przy konserwatywnych rozwiązaniach. Uran wkroczy w twoje życie pod postacią szalonego pomysłu, egzotycznej podróży lub ekscentrycznej znajomości. Warto podjąć rękawicę, bo to okazja do przygody. Działający z zaskoczenia Uran może z początku wnieść sporo chaosu, ale nie obawiaj się, bo to tylko chwilowe. W niektórych momentach będziesz miał poczucie zagrożenia, jednak sytuacja sama się rozwiąże. Należy uodpornić się na prowokacje i ze spokojem przyjmować wyroki losu. Uran lubi zaszaleć, wznosi do życia zamieszanie, po czym znika.

Ty i Pluton
Patron twojego znaku, Pluton, jest niewielkim ciałem niebieskim, ale jego potęga nie ma sobie równych. To dzięki niemu osoby spod znaku Skorpiona odznaczają się niespotykaną u innych znaków charyzmą. Nawet jeśli nie robisz nic w tym kierunku, masz magnetyczny wpływ na ludzi, zwłaszcza na płeć przeciwną. Jednak w tym roku Skorpiony nie będą nastawione na łatwy łup. Ze znudzeniem odłożysz na bok przypadkowe przyjaźnie i podzielisz pasje z kimś, kto jest, podobnie jak ty, intensywny. Jako doskonały psycholog w mig rozpoznasz, czy masz do czynienia z godnym siebie przeciwnikiem. Bratnia dusza nie objawi ci się od razu, więc po drodze bądź delikatna i postaraj się nie ranić niczyich uczuć. Skorpiony, szczególnie z drugiej połowy listopada, mają duże szanse na spotkanie, które zmieni ich życie. Kiedy już to się stanie, zamknij za sobą przeszłość. Plutoniczna siła zmusza cię do roztrząsania niektórych sytuacji i analiz bez końca. Ale teraz skup się na nowych sprawach, które potrzebują twojej uwagi. To, co nadchodzi, jest zbyt cenne, żeby nie poświęcić temu wszystkich sił. Wyzwanie może być tak duże, że przy okazji zechcesz zrewidować życie oraz oszlifować na brylant charakter.

Prognoza 2022

Horoskop Skorpion na 2022 rok - kariera

Skorpiony urodzone po 14 listopada dostaną silny wiatr w żagle i impuls, by wreszcie zająć się spełnianiem najbardziej skrytych marzeń. Praca za biurkiem zacznie ci się dłużyć, a w głowie co chwila będą pojawiać się obrazy dalekiej podróży, nauki żeglowania czy chociażby przeprowadzki w Bieszczady. Jeśli taka zmiana sposobu życia jest absolutnie niemożliwa, może zechcesz przełamać rutynę na miejscu i zaangażować się w lokalne przedsięwzięcia medialne lub artystyczne. Szukając pomysłu na biznes lub szkolenie, pomyśl o nowych technologiach. Los będzie ci sprzyjać: gdy tylko coś wymyślisz, znajdzie się ekspert gotowy ramię w ramię z tobą zrealizować twój pomysł. Jeśli urodziłaś się do 13 listopada, twój talent, determinacja i chęć czynu mogą spotkać się z niespodziewanym oporem. W drogę wejdzie ci konkurencja albo zablokują cię kwestie zdrowotne. Ktoś nieprzyjazny może podważyć twoje racje lub zechce, bez powodu, osłabić motywację. Na szczęście kiedy twój umysł będzie całkowicie zaabsorbowany działaniem, z łatwością odsuniesz przeciwnika z drogi. Jeśli to się nie uda, zejdź mu z oczu i nie drażnij. Odrobina pokory ci nie zaszkodzi, za to pozwoli przetrwać i zebrać siły na przyszłość. W końcu prawda wyjdzie na jaw i na własne oczy zobaczysz, jak działa sprawiedliwość.

Zobacz również:

Horoskop Skorpion na 2022 rok - zdrowie

Nadmiar wrażeń w tym roku może skutkować poważnymi kłopotami ze snem i irytacją. Bogate przeżycia za dnia źle wpłyną na jakość twojego odpoczynku, a sprawy nie ułatwi sterta nowych zleceń i wyjątkowo hałaśliwy sąsiad. Z powodu szalonego tempa życia możesz czuć się całkowicie wyczerpany i bez sił. Nie dawaj wiary, że możesz przenosić góry. To z gruntu fałszywe poczucie. Nałożone na kolejne obowiązki może skutkować skokami ciśnienia. Jeśli nie zwolnisz, wyczerpanie spowoduje dodatkowo utratę koncentracji, a to już prosta droga do kontuzji lub poważnego urazu przy pracy. Uratować cię może czujność, mniejsze tempo życia i żelazna dyscyplina.

Horoskop Skorpion na 2022 rok - życie osobiste

Jeśli jesteś Skorpionem zadowolonym z życia osobistego, skoncentruj się teraz na tych elementach, które chciałabyś jeszcze ulepszyć. Nadchodzący rok to czas sprzyjający sprawom rodzinnym. Może marzysz o przeprowadzce w piękniejsze miejsce albo do większego domu czy mieszkania? Szukaj, a znajdziesz. Jeśli przestałaś się czuć komfortowo w dotychczasowym układzie, zrozumiesz, że zasługujesz na znacznie więcej. Intensywnie zaczniesz dążyć do realizacji tego planu. Samotne Skorpiony znajdą skuteczny sposób, by odnaleźć szczęście.

I DEKADA
Nie potrzebujesz mało znaczących miłostek, tylko prawdziwej miłości. Jeśli tkwisz w zawiłym układzie, pełnym niedomówień i uników, w którym od dawna życie przypomina przeciąganie liny, teraz wyraźnie poczujesz, że życie powinno dać ci coś więcej. Nie czekaj, tylko przejmuj inicjatywę. Niewykluczona miła niespodzianka. Szczęście potrafi przyjść bez uprzedzenia. W zgodnych związkach pogoda. Twoja najlepsza passa wypada w końcówce roku, co nie oznacza, że wcześniej nie zdarzy się nic emocjonującego.

II DEKADA
W tym roku sprawy przyjmą najlepszy obrót. Dla Skorpionów w związkach korzystne i radosne wydarzenia: podniesienie statusu materialnego, okazje do wyjazdów. Wasze życie nabierze tempa. Dla samotnych najbardziej obiecująco zapowiada się druga połowa roku, kiedy do akcji wkroczy Jowisz. Także Pluton i Neptun dają szansę na miłość, bardziej szaloną niż wszystkie do tej pory, i dużo seksu! Jeśli masz kogoś na oku i dotąd zadowalałaś się wzdychaniem do księżyca, spróbuj wyjść z inicjatywą spotkania. Nie martw się, to nie wypadnie głupio. Niewykluczone, że koniec roku przywitasz już z pierścionkiem, a nawet obrączką na palcu.

III DEKADA
Okaż tylko odrobinę cierpliwości, a z pewnością się nie rozczarujesz. Trochę dobrej woli, nieco pracy nad sobą i możesz naprawić to, co się wcześniej zepsuło. Jeśli zaś leczysz rany po rozstaniu, lekarstwa na tę dolegliwość będzie pod dostatkiem. Twój urok osobisty przyciągnie do ciebie atrakcyjne osoby. W dodatku gwiazdy dają ci wyjątkową szansę na miłość od pierwszego wejrzenia. Jeżeli w tym roku poznasz kogoś, kto ci się spodoba, wiele wskazuje, że już w następnym roku będziesz pewna, że to ten jedyny. Pozostanie tylko przypieczętowanie związku przysięgą.

Twój żywioł - woda

Namiętność i burza emocji, seksapil i zmysłowość, ogromny urok osobisty, tajemniczość i głębia przeżyć – to tylko nieliczne walory Skorpionów, które do osób tego znaku przyciągają innych niczym magnes. Energia i upór w dążeniu do upragnionego celu, życzliwość, intuicja i zdolność do krytycznej samoanalizy pomagają Skorpionowi osiągnąć wszystko, co zamierza, ale nadmierna skrytość i nieśmiałość mogą czasami stanąć na drodze do pełni szczęścia.

Motto: Ja chcę!
Opiekuńcza planeta: Pluton
Kamień: akwamaryn, Rubin, granat, koral
Kolor: jasnoczerwony, malinowy, wiśniowy
Szczęśliwy dzień: wtorek