Horoskop słowiański - poznaj swój znak i bóstwo mu przyporządkowane.

Horoskop Słowiański - CZARNOBÓG (24 grudnia - 30 stycznia)

Jeśli urodziłaś się w tym czasie, jesteś nieustraszona i waleczna. Nie oglądasz się za siebie, myślisz perspektywicznie i przyszłościowo. Masz zdolności przywódcze i jesteś szefem mobilizującym innych do działania. Pełna optymizmu, wytrwale dążysz do celu. Cenisz stałe i spokojne związki, przedkładasz miłość na całe życie nad przelotne i pełne szaleństwa romanse. Nie lubisz niespodzianek, trudno cię też nazwać spontaniczną. Cechuje cię za to duża wyobraźnia, umiejętność odpuszczania przeszłości, mądrość i intuicja. Twoim problemem może być to, że za dużo od siebie wymagasz i swoją miarą mierzysz innych, którzy nie zawsze są tak odpowiedzialni jak ty. Zdarza się, że przeżywasz miłosne rozczarowania albo zawodzą cię współpracownicy. Pamiętaj jednak, że każda burza kiedyś mija.


Horoskop Słowiański - WELES (31 stycznia - 21 marca)

Urodzeni w tym znaku często ulegają pokusom i spełniają swoje zachcianki. Zazwyczaj są empatycznymi optymistami i patrzą na rzeczywistość przez różowe okulary. Trzeba przyznać, że świat to docenia i zwykle wyciąga ich z kłopotów. Grono przyjaciół mają duże i sprawdzone. Lubią wyzwania, także w miłości. Szybko się zakochują, czasem są wierni, a czasem szukają mocniejszych doznań. Uchodzą za zmysłowych i gorących kochanków. W pracy najlepiej się sprawdzają na stanowiskach samodzielnych, są indywidualistami, nie lubią nadzoru. Przeciwności ich nie zniechęcają, ale skłaniają do szukania rozwiązań. Dlatego zwykle są bardzo cenieni przez pracodawców. Nawet jeśli sporo zarabiają, pieniądze łatwo wyciekają z ich portfela. Nie jest to jednak powód do zmartwień, bo przecież można zarobić nowe.


Horoskop Słowiański - DZIEWANNA (22 marca - 16 kwietnia)

W tym czasie rodzą się osoby, które mają zamiłowanie do przyrody i często właśnie z nią wiążą swoje przyszłe życie zawodowe. Często są nauczycielami lub opiekunami zwierząt i ludzi. To osoby pełne uroku, delikatne i czułe, dlatego urodzenie się w tym okresie jest szczególnie dobrą wróżbą dla dziewczynek. Zwykle już we wczesnej młodości przejawiają silne dążenie do założenia rodziny, ale nie zawsze im to się udaje – trzeba odpowiedniego partnera, który doceni skarb, jaki mu się trafia. Kochać, wspierać, godzić zwaśnionych, ocierać łzy nieszczęśliwych – to ich powołanie. Doceniają stałe związki, są w nich kochające i namiętne. Ich miłość do rodziny jest bezwarunkowa. Pełne uroku osobistego i zdolności do poświęceń. To drobiazgowi i dokładni pracownicy, którzy nie porzucają w połowie wyznaczonego im zadania. Powinni jednak uważać na zdrowie, bo ich kondycja fizyczna i psychiczna pozostawia sporo do życzenia.


Horoskop Słowiański - JAROWIT (17 kwietnia - 14 maja)

Patronat Jarowita (Jaryły) sprawia, że jesteś pewna siebie i waleczna. Masz zdolności przywódcze i zawsze chcesz postawić na swoim. Przez swój ognisty temperament często szybciej mówisz niż myślisz. Na szczęście wiara w dobro i miłość do świata chroni cię przed przykrymi konsekwencjami twojego zachowania. Impulsywność sprawia też, że masz opinię osoby niewiernej. Teoretycznie tęsknisz za stabilizacją, ale w praktyce czyha na ciebie za dużo pokus. Jesteś zdolna do ciężkiej pracy wymagającej wytrwałości. Masz tendencję do brania całej pracy na siebie i polegania tylko na sobie. Sprawdzasz się na stanowiskach kierowniczych, a zwłaszcza w polityce. Jarowit to urodzony lider, zdolny poderwać innych do działania. Twoimi wadami są upór i kapryśność. Kochasz to, co nowe, nie znosisz monotonii, trudno więc cię zatrzymać.


Horoskop Słowiański - LELA (15 maja - 2 czerwca)

Osoby spod tego znaku mają żywe usposobienie i najbardziej sobie cenią niezależność. Pełne temperamentu, chętnie się oddają rozrywce i zabawie. Nie lubią bezczynności i siedzenia w domu, a monotonia codzienności przyprawia ich o ból głowy. Bywają wtedy impulsywne, nerwowe, a przez otoczenie mogą być odbierane jako osoby egocentryczne i wymagające. W łóżku cenią eksperymenty i emocje, niekoniecznie stałość. Mimo to rodzina jest dla nich ważna – im większa, tym lepsza. W życiu zawodowym bywa różnie, bo fajerwerkom pomysłów nie towarzyszy wytrwałość w ich realizacji. Zadziwiające w tej sytuacji jest więc to, że pieniądze po prostu ich kochają: osoby spod tego znaku nie skarżą się na materialny niedostatek. Nie brakuje im powodzenia w żadnej dziedzinie życia.


Horoskop Słowiański - KOSTROMA (3 czerwca - 12 czerwca)

Znak patronuje jedynie 10 dniom w roku i w wierzeniach słowiańskich często ma postać zarówno żeńską, jak i męską. Osoby urodzone w tym czasie obdarzone są wieloma talentami, zdolnościami literackimi, ciekawością świata i ludzi. Niestety, w ich życiu często mają miejsce tragiczne wydarzenia czy nieszczęśliwe wypadki. Niektórzy mogą nawet uważać, że prześladuje ich pech. Na przekór temu potrafią się cieszyć życiem i czerpać radość z tego, co tu i teraz. Przyjaźnie, które zawierają, są na całe życie, a rodzina, chociaż zakładana późno, liczna. Mają zmysł praktyczny i są pracowite, jednak cechująca ich naiwność naraża wielu z nich na nieszczere intencje otoczenia. Nie są zbyt pewne siebie, więc czasem okazje przechodzą im koło nosa. Są elokwentni, pogodni i uśmiechnięci, dlatego są świetnymi mówcami oraz towarzyszami dyskusji.

Zobacz również:


Horoskop Słowiański - DODOLA (16 czerwca - 6 lipca)

Jeśli urodziłaś się w tym okresie, nie lubisz się przemęczać. Ponad działanie przedkładasz kontemplację i wypoczynek. Najbardziej cenisz sukcesy, które przychodzą bez zbytniego wysiłku, dlatego inni mogą uważać cię za osobę leniwą. Tymczasem to po prostu mądrze wydatkowana energia. Za to młodości ducha, wiary w dobry los i umiejętności relaksu można ci pozazdrościć. Ufasz przeznaczeniu i wierzysz w dobre zakończenia, a los często wsłuchuje się w twoje potrzeby. Dodolom w miłości różnie się wiedzie, bo ich poglądy mogą odbiegać od ogólnie przyjętych, a niechęć Dodoli do podporządkowania się konwenansom czyni z nich partnerów trudnych i wymagających. Pieniądze ich się nie trzymają, ale zwykle udaje się im zarobić na potrzeby swoje oraz rodziny. Poza tym – jeśli już w coś zainwestują, zwykle bardzo dobrze na tym wychodzą. Mają ogromną intuicję i szczęście do przyjaciół, starają się bowiem zawsze ich wysłuchać i wspomóc nienachalną radą.


Horoskop Słowiański - KUPAŁO (przesilenie, 21 lub 22 czerwca)

To moment wyjątkowy i ruchomy. W tym czasie ma bowiem miejsce przesilenie letnie – dla dawnych Słowian niezwykle ważne wydarzenie. Urodzeni w tym dniu mają wielki dar wywierania wpływu na innych i mogą przekonać otoczenie do dowolnych wyznawanych przez siebie teorii. Łatwo nawiązują kontakty, są prostolinijni. Czuli, delikatni, wierzący w romantyczne uczucia, ale jednocześnie twardo stąpający po ziemi. Są pracowici i to właśnie życie zawodowe przedkładają nad rodzinne. Wytrwali i lojalni są bardzo cenieni przez pracodawców i współpracowników. O bliskich dbają i zapewniają im odpowiedni status materialny – on bowiem dla urodzonych pod tym znakiem jest bardzo ważny. Trafnie inwestują, ale robią to rzadko, tylko gdy naprawdę muszą. Uwielbiają za to naturalny, prosty rytm życia, dlatego często wybierają mieszkanie na wsi, z dala od zgiełku. Lubią podróżować i poznawać świat. To też urodzeni filozofowie, którzy chcieliby pozostawić po sobie jakiś ślad.


Horoskop Słowiański - ŁADA (7 lipca - 1 sierpnia)

Bogini piękna, radości i płodności... Nic więc dziwnego, że urodzeni w znaku Łady są pełni optymizmu, wrażliwi i otwarci na sztukę. Uwielbiają wszystko, co wzniosłe, duchowe, niezwykłe. Mają dużą wyobraźnię i fantazję, które pozwalają im się realizować w dziedzinach artystycznych. Najlepiej się czują na łonie przyrody, gdzie odpoczywają i ładują akumulatory. Przez otoczenie są postrzegani jako pracowici i dobrzy fachowcy. Chociaż nie dążą do osiągania korzyści materialnych, w finansach mają dobrą passę. To ułatwia im utrzymanie rodziny, bo jeśli kochają, to już na zawsze i z wielkim oddaniem. Bliskim pragną stworzyć bezpieczny i kochający dom, w którym wszyscy będą się czuli potrzebni. Rysami na tym obrazku mogą być kapryśność, chwiejność i brak zdecydowania. Nadmierne powodzenie może sprawić, że staną się zadufani.


Horoskop Słowiański - PERUN (2 sierpnia - 28 sierpnia)

Jeśli urodziłaś się w tym okresie, potrafisz bronić swojego zdania niczym lwica. Przeciwności cię nie zniechęcają. Mobilizujesz się i stawiasz im czoło z niespotykaną siłą. Połączenie ambicji i pracowitości powoduje, że sprawdzasz się na stanowiskach kierowniczych i zwykle osiągasz duże sukcesy w życiu zawodowym. Umiesz zarabiać pieniądze i je pomnażać. Łatwo przychodzi ci podejmowanie decyzji dotyczących inwestowania. Jednocześnie umiesz cieszyć się życiem i doceniasz wartość ogniska domowego. Kochasz szczerze, mocno, ale silny charakter może powodować nadmierną władczość i skłonność do tyranii. Dzieci są dla ciebie bardzo ważne. Bliscy powinni cię wspierać, nie szczędzić słów pochwały i podziwu, bo bardzo tego potrzebujesz. Wtedy rozkwitasz. Może też się zdarzyć, że nie założysz rodziny, wybierzesz życie samotnika i skoncentrujesz się na swoim rozwoju. Nie będziesz jednak z tego powodu nieszczęśliwa.


Horoskop Słowiański - ŻYWIA (29 sierpnia - 13 września)

Urodzeni pod tym znakiem odznaczają się skromnością, są gościnni i doceniają urodę życia. Cieszą się z drobiazgów, nie są małostkowi, czym zjednują sobie innych. W ich domu zawsze jest pełno gości i śmiechu. Nie lubią zaległych spraw, dlatego mogą czasem sprawiać wrażenie raptusów. Są sumienni i pracowici, więc odnoszą sukcesy. Jeśli za bardzo poświęcą się życiu zawodowemu, grozi im pracoholizm. Liczą każdy grosz, dlatego zawsze mają zapasy na czarną godzinę, która zwykle jednak nie nadchodzi. Lubią harmonię, są tolerancyjni i łagodni, więc ich życie rodzinne zwykle jest udane. Może jednak się zdarzyć, że są nazbyt konserwatywni i nietolerancyjni, co w skrajnych wypadkach powoduje nieufność wobec ludzi oraz pesymizm. Łatwo popadają w rutynę i boją się zmian. Zdarza się wtedy, że nie zakładają rodziny lub nie mają dzieci.


Horoskop Słowiański - MOKOSZ (14 września - 27 września)

Podopieczni Mokosza są poukładani i przewidywalni. Najlepiej się czują w domu. Podróżują niechętnie. Życie rodzinne układa się im świetnie. Są oddani rodzinie, która jest świętością. Są skrupulatni i pracowici. Muszą uważać, żeby nie stać się wołem roboczym. Rachunki płacą przed terminem. Nie lubią pożyczać. Nie pogardzą najmniejszą okazją do zrobienia dobrego interesu. Cechuje ich samodyscyplina, sumienność w wykonywaniu obowiązków, spokój i skromność. Ich słabą stroną są skłonność do fatalizmu, gderliwe usposobienie i chęć podporządkowania sobie współmałżonka. Ludzie urodzeni w tym okresie często patrzą na życie jak na wielką rzekę, w której sami są tylko kroplą. Rozumieją hierarchiczny porządek świata, szanują władzę, z szefostwem się nie spierają. Pracują dokładnie, bez względu na cel i sens swojej pracy. Doskonale gotują.


Horoskop Słowiański - SWAROŻYC (28 wrzesśnia - 15 października)

Osoby, którym on patronuje, przyczyniają się do rozwoju nauki i sztuki. Mają zdolność widzenia wszędzie piękna i odkrywania go dla innych. Cieszą się powszechnym szacunkiem. Długo poszukują idealnego partnera, tej drugiej połówki jabłka. Są ostrożni i trochę nieufni. Czasem stają się zazdrośnikami. Wszechstronni i kreatywni, nie boją się zmiany pracy, a nawet profesji. Nowe zlecenie traktują jak wyzwanie, z którym trzeba się zmierzyć. Pieniądze same w sobie nie przedstawiają dla nich wartości. Służą tylko do osiągania celów. Wykazują się zdolnościami pedagogicznymi i racjonalizmem. Ich charakter można określić jednym słowem: promienny – bo potrafią emanować ciepłem i energią. Dlatego zawsze otacza ich grono przyjaciół i znajomych, którzy chcieliby wygrzać się w tym blasku.


Horoskop Słowiański - MARZANNA (16 października - 8 listopada)

Nadzwyczaj cierpliwi, zdyscyplinowani i uparci są ludzie z tego okresu roku. Rzadko się denerwują czy niepokoją – wiedzą, że prędzej czy później i tak dopną swego. Miłość to dla nich forma walki, nawet w związkach nie zapominają o konkurencji. Starają się kontrolować emocje, co czyni z nich niezłych manipulantów i osoby bardzo niebezpieczne dla wrogów. To indywidualiści, dlatego trudno pracuje się im w zespole. Dużo wymagają od współpracowników, czym nie wzbudzają sympatii. Ciułają grosz do grosza. Każdy wydatek traktują jak karę. Wolą pełne konto niż pełną lodówkę. Zdarza się, że ich bezkopromisowość przeradza się w brak litości, a nawet mściwość i skłonność do grania emocjami – swoimi oraz innych. To najsilniejsze osobowości słowiańskiego horoskopu. Nie są otoczeni wianuszkiem przyjaciół, a bliscy mogą ich się obawiać.


Horoskop Słowiański - SIEMARGŁ (9 listopada - 28 listopada)

Ci, którzy urodzili się w tym czasie, określani są jako bardzo aktywni i pewni siebie. Nie cierpią bezruchu i stagnacji. Najchętniej angażują się tam, gdzie się toczy walka o sprawiedliwość i wielkie idee. Bardziej cenią sobie duchowość niż powierzchowną religijność, wewnętrzne poczucie moralności liczy się dla nich bardziej niż ogólnie uznawane zakazy i nakazy. Swoich wybranków otaczają głęboką, namiętną i bezwarunkową miłością. W związkach zawsze są wierni, lojalni i uczciwi. Niepokorni społecznicy często sieją ferment. Jako przełożeni dbają o podwładnych. Często działają w polityce. Uczciwie i ciężką pracą osiągają bogactwo i wysoką pozycję społeczną. Mają wojowniczy charakter, są pełni optymizmu, poczucia sprawiedliwości. Czasem cechuje ich zbyt duża spontaniczność i skłonność do buntowania się. Widzą świat jako pole walki między złem a dobrem. Mają szanse zostać wybitnymi sportowcami lub dociekliwymi badaczami. Interesują się fantastyką, niezwykłymi zjawiskami przyrody, równoległymi światami, gwiazdami.


Horoskop Słowiański - ŻMIJ (29 listopada - 23 grudnia)

Urodzonym w tym okresie nic nie przychodzi łatwo, na wszystko muszą zapracować. Nie potrafią żyć w samotności, jednak z powodu trudnego charakteru często zmieniają partnerów. Potrafią wielokrotne wstępować w związki małżeńskie. Nie jest to dla nich karą. Pracują dużo i ciężko do późnej starości. Ambitni i odpowiedzialni. Nie lubią gromadzić dóbr materialnych. Żyją z dnia na dzień, a jednak często są otoczeni luksusem. Wykazują się mądrością, wrażliwością, zdolnościami językowymi i przywódczymi. Ich wadą jest powierzchowny pesymizm. Miewają trudności w kontaktach z innymi. Bywają chłodni, niedostępni, humorzaści i zrzędliwi. Mają też drugą twarz – prześmiewcy. Chętnie dokazują, sypią żartami, robią psikusy. To sprawia, że w towarzystwie są mile widziani. Zdarzają się wśród nich utalentowani parodyści. W rzeczywistości jednak w ten sposób skrywają przed światem swój głęboki smutek.

------------------------------------------------------------

Zobacz:

Wielki horoskop na 2022 rok ->>

Słowiańskie imiona dla dzieci – najładniejsze propozycje ze znaczeniami ->>