Bądź elastyczna
Będziesz się cieszyć spokojem i równowagą, której tak potrzebujesz. Wokół ciebie świat będzie wirować, jednak ty sama znajdziesz się w bezpiecznym miejscu: w samym oku cyklonu. Przygotuj się do zmian.

Waga i planety

Ty i Saturn
Po okresie ograniczeń i blokad, które przypisuje się działaniu Saturna, wreszcie poznasz jaśniejszą stronę tej planety. Wprawdzie jego poważna natura stoi w całkowitej sprzeczności z lekkością i beztroską cechującą patronkę Wagi, czyli Wenus, jednak przyda ci się teraz jego tonizujące działanie. Uspokajający Saturn przyniesie ci stabilizację i ukoi nerwy. Sprawy, które dotychczas mogły być przyczyną kłopotów, odejdą w zapomnienie i przestaną być kulą u nogi. Poczujesz ulgę, jakby ktoś zdjął ze świata wokół ciebie zły czar. Przeszkody, które blokowały ci drogę, znikną, ludzie wokół zaczną się uśmiechać, a sprawy same układać tak, jak tego sobie życzysz. W twoje życie może wkroczyć ktoś o dużej różnicy wieku, z kim będziesz chciała sformalizować relację na poziomie prywatnym lub służbowym. To nie czas na chwiejność czy niezdecydowanie. Kontakty, które nawiążesz, będą trwałe i wniosą w twoje życie równowagę.

Ty i Wenus
Bogini miłości to planetarna patronka Wag. Obdarza was uprzejmością, taktem i wdziękiem, zapewniając sukces na arenie towarzyskiej i dyplomatycznej. Ciemna strona Wenus sprawia, że Wagi potrafią być lekkomyślne i powierzchowne. Ale w tym roku niefrasobliwość wam nie grozi. Wkroczysz w nowy rok z jasno określonym celem. Ktoś starszy nauczy cię cierpliwości i obdarzy zaufaniem, którego nie będziesz chciała podkopać. W cieplarnianych warunkach, jakie zapewni ta znajomość, odejdzie ci ochota na kaprysy czy kłótnie. Samotne Wagi znajdą idealne towarzystwo do rozmów, a liczne zaproszenia pozwolą udzielać się towarzysko. Przez twoje życie przemknie przelotna fascynacja. Wagi w związkach będą iskrzyć radością i dowcipem, nie oglądając się na niedawne kłopoty. Jedynie problemy związane z wydatkami mogą zakłócić spokój domowego ogniska.

Ty i Pluton
W tym roku Pluton gruntownie uporządkuje wszystkie zaległe sprawy i wymiecie brudy. Jeśli w twoim życiu jest coś wyjątkowo problematycznego, co utrudnia ci życie, zajmie się tym Pluton, niebiańska „miotła”. To planeta, która z kątów nieświadomości wydobywa na światło dzienne wszelkie ukryte problemy i w sposób nieodwołalny robi z nimi porządek. To lecznicze działanie Plutona poczują zwłaszcza Wagi urodzone po 20 września. Czeka was naprawdę fascynujący i intensywny czas W ważnej dziedzinie życia nastąpi zwrot akcji, pojawią się nowe okoliczności, które zmienią twoje spojrzenie na daną kwestię. Dla własnego dobra zakończysz fałszywą przyjaźń i toksyczne znajomości. Nie wylewaj dziecka z kąpielą, daj szansę komuś, kto ma szczere zamiary, tylko nie umie ich okazać. Rozstrzygająca rozmowa oczyści atmosferę i pozwoli waszej relacji przetrwać na nowych zdrowych warunkach. W grę wejdą silne emocje, ale działaniu Plutona warto zaufać. Zawsze gdy przybywa, uzdrawia tę sferę życia.

Ty i Mars
W lutym i marcu Wagi poczują pobudzający zastrzyk energii. Energia Marsa doda ci sił, a zmęczenie minie jak ręką odjął. Będziesz gotowa do działania, ale nie rozpędzaj się za daleko. Choć z reguły starasz się łagodzić konflikty i szukać wspólnego stanowiska, tym razem możesz być nastawiona na konfrontację i wdać się w niepotrzebne polemiki. Otoczenie, przyzwyczajone do twojej łagodności i bezkonfliktowości, nie przyjmie tego dobrze. W kwietniu temperatura twoich uczuć nieco spadnie, ale stracisz też nieco animuszu. Na nową porcję energii poczekasz aż do czerwca, kiedy to Bóg wojny znowu będzie pobudzał cię do sporu. Potencjalne reperkusje nie dadzą na siebie długo czekać. Muszą na nie uważać zwłaszcza Wagi z drugiej połowy września. W drugiej połowie roku Mars pokaże ci mniej wojownicze oblicze i zaktywizuje do działania, skłaniając cię do męskich decyzji w sprawach, które leżały odłogiem. Mars to planeta patronująca pojazdom i majsterkowiczom, a wrzesień i październik to idealny czas na niezbędne domowe naprawy czy kupno samochodu. Kobiety Wagi znajdą w tym czasie pomocne męskie ramię, które okaże się zbawieniem nie tylko w dziedzinie domowych usterek.

Prognoza 2022

Horoskop Waga na 2022 rok - kariera

Mniej obciążeń w pracy sprawi, że będziesz miała więcej czasu dla siebie. Chwilę odpocznij, ale nie trać czasu w nieskończoność. Nie wpadaj w marzycielski nastrój i czujnie rozejrzyj się wokół. Za rogiem już czają się szanse, które okażą się krokiem milowym w karierze – ale pod warunkiem, że sama im pomożesz. Ktoś na wysokim stanowisku, kto nie boi się ryzyka, jest gotowy powierzyć ci dużą odpowiedzialność. Zrobi to tylko wtedy, gdy zobaczy twoją gotowość do akcji i dojrzałość. Na jesień i zimę zaplanuj aktywne działania kreatywne, rozpocznij nowe przedsięwzięcie. Ma ono szansę powodzenia, ale nie licz na błyskawiczny efekt. Rób swoje małymi kroczkami, nie zrażaj się przeciwnościami. Wagi z drugiej połowy września mogą zdecydować się na rozpoczęcie zupełnie nowego etapu kariery. Decyzję przyśpieszy presja z zewnątrz oraz niezadowolenie z dotychczasowego trybu życia. To pora co najmniej na radykalną reformę, o ile nie zburzenie starego porządku i przygotowanie gruntu pod zupełnie nową rzeczywistość. Wokół dużo będzie się działo, a niektóre wydarzenia mogą uświadomić ci, że na pewne sprawy nie masz wpływu. W takiej sytuacji z pokorą przyjmij obrót spraw i odważnie patrz w przyszłość. Niebawem czeka cię nowe doświadczenie, które otworzy ci zupełnie inne drzwi i sprawi, że zapomnisz o przeszłości.

Zobacz również:

Horoskop Waga na 2022 rok - zdrowie

Wagi nie należą do osób o najsilniejszej konstrukcji fizycznej. We znaki najczęściej daje wam się migrena i osłabienie, wynikające z niskiego ciśnienia. Nic dziwnego, że do ulubionych sportów należy leżakowanie i relaksujący masaż. Ten rok pomoże wam wziąć się w karby i zadbać o większą fizyczną aktywność. Będzie ona konieczna, aby zrewitalizować organizm i nadrobić okresowe spadki energii. Niektóre Wagi mogą poczuć chęć zmian i podjąć zdecydowane decyzje w zakresie zdrowia i formy: na przykład przejść na wegetarianizm lub postawić na radykalny detoks. Nie będzie to kaprys, lecz przemyślana decyzja, która zostanie z wami na długo i zmieni wasze życie.

Horoskop Waga na 2022 rok - życie osobiste

Nie musisz podbijać swojej ceny. I tak będziesz się podobać. Jowisz zapewni ci powodzenie i wyznaczy okres większej aktywności na polu uczuciowym. Pora więc zastanowić się trochę nad kierunkiem, w którym podążasz. Jeśli kompas twoich wewnętrznych potrzeb wskazuje nieco inną stronę świata, może warto dokonać zmian? A może pora się zmierzyć z jakimiś niepotrzebnie obciążającymi cię kompleksami? W związkach ciepłe, pogodne dni. Jeżeli jesteś samotna, najwyższa pora, by podnieść stawkę w sprawach sercowych.

I DEKADA
Otacza cię neutralna aura, sama więc zadbaj o jakość swoich relacji. Kieruj się zdrowym rozsądkiem. Jeśli musisz wybierać między poczuciem bezpieczeństwa lub większą swobodą, zdecyduj się na to, co jest ci bardziej potrzebne. Nie warto ukrywać prawdziwych emocji. Twój uczuciowy związek stanie się przez to bardziej autentyczny, a skrywane obawy znikną. Z końcem roku zacznie się etap bilansu. Pamiętaj, że wykalkulowane uczucia nie mają szans, więc związki toczące się wyłącznie siłą inercji wypadną z toru.

II DEKADA
Będziesz obracać się w aurze powodzenia. Jeśli jesteś singlem, już wiosną, pośród pachnących bzów, ktoś wyzna ci miłość, którą postanowicie przypieczętować, wymieniając się obrączkami. Niewykluczone, że twoja rodzina się powiększy. Przyjdą chwile wielkiej radości, ale będą i takie, w których odbierzesz bolesną lekcję od życia. Zdasz sobie sprawę, że wszystko ma swoją cenę i aby coś otrzymać, z czegoś trzeba zrezygnować. Życie jest sztuką dokonywania wyborów. Jeśli wybierzesz mądrze, szczęście cię nie ominie.

III DEKADA
Szykuje się wiele niespodzianek i zwrotów akcji. Niektóre z was zakochają się nagle i wbrew rozsądkowi. Możliwe, że serce zabije do kogoś, kogo wcześniej nie brałaś pod uwagę. W stałych związkach pojawią się okazje do podróży, materialna poprawa, szansa na zrealizowanie marzeń o domku z ogródkiem. Jeżeli nie wszystko wygląda różowo, to dobry moment na wprowadzenie zmian, na zasadnicze rozmowy z partnerem,

Twój żywioł - powietrze

Waga ciągle poszukuje równowagi i złotego środka. Wyróżnia się tym, że ma szerokie horyzonty, wygórowane ambicje, jest za pan brat z szeroko pojmowaną kulturą i doskonale opanowała sztukę dyplomacji. Ma wiele różnych talentów, jest bardzo pracowita i wyjątkowo praktyczna. Poważne przeciwności losu zdarzają się Wadze tylko dlatego, że jest ciągle niezdecydowana i ma mnóstwo dylematów związanych z wyborem właściwych rozwiązań.

Motto: Jestem w równowadze
opiekuńcza planeta: Wenus
Kamień: opal, koral, szafir, perła, lazuryt, kryształ
Kolor: ciemnobłękitny, zielony, purpurowy
Szczęśliwy dzień: piątek, sobota