Czas pokory
Wyobrażałaś sobie, że w najbliższym czasie zerwiesz się z uwięzi i pofruniesz gdzieś daleko, gdzie nie ma żadnych ograniczeń? Niestety nic z tego. Choć w niektórych miesiącach będziesz czuła wiatr w żaglach, okoliczności będą zmienne i zmuszą cię do ustępstw.

Wodnik i planety

Ty i Uran
Władca i opiekun twojego znaku, Uran, obdarzył cię silną potrzebą wolności, niezależnością i… nutką szaleństwa. Wodnikami są zwykle osoby wyróżniające się z tłumu i ekscentryczne. Choć jesteś, Wodniku, z Uranem mocno zaprzyjaźniony, to w tym roku uważaj na jego podszepty, bo może narazić cię na ryzyko. Zachowaj czujność w nagłych sytuacjach. Wodniki, zwłaszcza te urodzone w lutym, nie będą znały dnia ani godziny – Uran może znienacka zaskoczyć cię najbardziej szalonymi spotkaniami i pomysłami. Na horyzoncie może znikąd pojawić się osoba, która obieca ci przygodę życia: uważaj, bo może obietnicę zrealizuje, a może zniknie równie szybko, jak się pojawiła. Tegoroczna aura sprzyja gwałtownym wybuchom uczuć, niespodziewanym wiadomościom albo egzotycznej podróży pod patronatem Urana. Korzystaj, ale nie szalej zbyt mocno, powrót do rzeczywistości może być przykry.

Ty i Jowisz
Gorące promienie Jowisza otulą cię od maja, przynosząc dni pełne radości, prezenty od losu i chwile rodzinnego ciepła. Na łaskawość Jowisza mogą liczyć szczególnie Wodniki urodzone do 28 stycznia. Dobra aura potrwa aż do października, oferując ci czas komfortu i beztroski. Wykorzystaj go na rozwój osobisty i kontakty towarzyskie. To, co teraz rozpoczniesz – nowe hobby, studia czy znajomość – będzie źródłem sporej satysfakcji. Spotkasz kogoś, kto wyrazi uznanie dla twojej osobowości i wzmocni poczucie własnej wartości. Może też podrzucić ci kilka książek lub informacji, które poszerzą twoje horyzonty. Bardziej pewny siebie możesz zdecydować się na nowe studia, odważyć na zmianę wizerunku albo... oddać życiowym przyjemnościom. Uważaj jednak, aby nie szastać gotówką i nie obiecywać za dużo, bo Jowisz bywa kapryśny, więc dobra passa może nie potrwać długo.

Ty i Mars
W styczniu, marcu, kwietniu i czerwcu Mars, planeta akcji i energii, pobudzi cię do czynu. Niezależnie do obszaru – w pracy, w domu, w sporcie – będziesz czuła potrzebę wzmożonej aktywności. Odczują to twoi bliscy i dalsze otoczenie. Będzie rozpierać cię chęć zmiany świata, choćby w najmniejszym zakresie. To czas na majsterkowanie, wszelkiego typu naprawy w domu, a także energiczne działania na polu zawodowym. Będziesz miała do nich zapał i chęć, których może zabraknąć w innych okresach roku. Lato to pora, by ochłonąć. W lipcu twój zapał może napotkać pierwsze przeszkody – uważaj na zbytnią pewność siebie, bo możesz spotkać się z gwałtowną reakcją otoczenia. Odłóż narzędzia do majsterkowania i uważaj na skaleczenia lub stłuczenia, z których słynie gwałtowna energia Marsa. Zachowaj spokój i poczekaj do września, kiedy znowu będziesz mogła przystąpić do czynu. Pod koniec roku Mars w retrogradacji sprawi, że przyhamujesz i odpoczniesz.

Ty i Saturn
Synonimy Saturna to stabilność i obowiązek. Zaś Wodnik ma naturę rewolucjonisty i lubi łamać ograniczenia. W tym roku Wodnik może się od Saturna wiele nauczyć. Wibracje Saturna szczególnie silnie odczują Wodniki urodzone po 31 stycznia. To, jaki to będzie wpływ, zależy od ciebie. Jeśli jesteś gotowa do przyjęcia odpowiedzialności za siebie i pracy nad własnym charakterem, Saturn ci to ułatwi. Będzie jak mistrz doradca, który każe ci spowolnić tempo i przytemperuje co śmielsze zamiary, a jednocześnie wskaże ci najbardziej rozsądne rozwiązania. Gorzej, jeśli należysz do ryzykantów, którzy nie liczą się z ograniczeniami – Saturn szybko uświadomi ci powagę sytuacji. Jeśli chcesz uwolnić się od odpowiedzialności, spadną na ciebie dodatkowe obowiązki, jeśli wcześniej wykazałaś się beztroską – teraz spodziewaj się kary. Dosłownie i w przenośni – to pora na zapłatę starych, nieuregulowanych rachunków. Czas wziąć się w garść i wykazać się dojrzałością. Dotrzymuj zobowiązań i nie uciekaj od obowiązków. Saturn nagrodzi cię za każde poświęcenie, więc możesz też pomyśleć o pomocy potrzebującym, odwiedzeniu kogoś samotnego i każdego typu pracy charytatywnej.

Prognoza 2022

Horoskop Wodnik na 2022 rok - kariera

Rutyna i nadmiar obowiązków, z jakimi będziesz zmuszony zmierzyć się w tym roku, skłonią cię do marzeń o… ucieczce. Możesz nawet rozważać radykalną zmianę sposobu życia i zarobkowania. Autonomia i brak szefa – oto, o czym po cichu marzy niemal każdy Wodnik. Choć jednak jesteś stworzona do samodzielnego zarządzania własnym losem, to teraz nie należy wybijać się na niezależność. Ten rok sprzyja raczej pracy u podstaw i rzetelnej realizacji wyznaczonych obowiązków. Na twojej drodze może stanąć niechętna osoba, która nie ułatwi ci spełniania marzeń. Mimo że będziesz dysponować ogromnym potencjałem i darem przekonywania, to w tym roku będziesz musiała częściowo poddać się wyrokom losu. Nie będzie ci sprzyjać także technologia: niespodziewane problemy natury technicznej mogą całkowicie pokrzyżować projekt. Szczególnej uwagi wymagają większe i długofalowe inwestycje. Choć może ci się zdarzyć niewielka wygrana na loterii, szczęście nie dopisze już w poważniejszych kwestiach finansowych. Nie należy powierzać spraw osobom trzecim ani ufać niesprawdzonym informacjom z giełdy. Pamiętaj, że w tym roku krzywa fortuny może wznosić się i opadać w sposób dla ciebie nieprzewidywalny.

Zobacz również:

Horoskop Wodnik na 2022 rok - zdrowie

Choć w pewnych okresach energia będzie ci dopisywać, to uważaj, by się zbytnio nie forsować. Będziesz bardziej podatna na kontuzje, a niezauważalny z początku brak pierwiastków śladowych w organizmie szybko da o sobie znać ogólnym wycieńczeniem. Wodniki, zwłaszcza te urodzone w lutym, powinny zwrócić uwagę na stan swoich nerwów. Huśtawka nastrojów i podatność na czarnowidztwo zrobią swoje i podkopią twoje dobre samopoczucie. Nerwowość może odbić się na układzie trawiennym i kondycji skóry. Jeśli nie zmienisz nastawienia, możesz nawet nabawić się wrzodów żołądka.

Horoskop Wodnik na 2022 rok - życie osobiste

Życie uczuciowe sprawi ci w tym roku satysfakcję. Poczujesz się atrakcyjna i adorowana. W związkach więcej atrakcji. Jeśli związek pogrąża się w codziennej rutynie, nie pozwól na to. Warto od czasu do czasu zmienić rytm, wpuścić do swego świata coś nowego i nieznanego. Odrobina improwizacji i swobody odświeża umysł i serce. Samotne Wodniczki poczują przypływ miłosnego niepokoju, zaś twój optymizm i otwartość przyciągnie kogoś ciekawego. W tym roku możliwy jest również scenariusz, który pojawia się w komediach romantycznych. Ktoś, kto dawna jest obok ciebie, przyjaciel, dobry kolega, nieoczekiwanie może okazać się tym jedynym!

I DEKADA
Uran wprowadzi wiele niewiadomych. Miłość od pierwszego wejrzenia?! Gwałtowna niczym wiosenna burza i jak to z burzami bywa, raczej… przelotna. Mimo to nie warto się przed nią bronić, szczególnie jeśli nastawisz się na radosne przeżywanie, a nie na planowanie, roztrząsanie, analizowanie. To coś, czego brakuje w związkach udomowionych, to również większa spontaniczność. Wyjedźcie gdzieś, zróbcie coś szalonego. Zmieńcie codzienne zwyczaje, wprowadźcie nowe miłosne rytuały. Nie zepsuj pochopnie tego, co dobre, ryzykując przygodę, bowiem nowe związki nie osiądą łatwo na stabilnym gruncie.

II DEKADA
W twoim przypadku nic nie będzie się teraz przewracać do góry nogami, a wręcz przeciwnie – twoje uczuciowe sprawy mogą się w tym roku korzystnie ustabilizować. Przeprowadzicie się do większego mieszkania, zostaniesz szczęśliwą matką, osiągniecie wspólnie punkt równowagi. Jeśli jesteś sama, przyciągniesz do siebie odpowiedzialnego i atrakcyjnego mężczyznę. Serce może zabić do kogoś, o kim wcześniej nigdy nie myślałaś „w ten sposób”. Daj się ponieść emocjom. Nawet jeśli cenisz swoją niezależność, tym razem twoje serce da się udomowić.

III DEKADA
Te z was, które już spotkały swoją miłość, mają przed sobą miesiące spokoju, którego nie należy mylić z nudą. Warto odnaleźć prawdziwy sens życia we dwoje, ukryty we wspólnym rytmie, razem oglądanych porankach i wieczorach. Najprzyjemniejszy dla siebie czas odnotujesz jesienią. Kiedy liście na drzewach przybiorą żywe barwy, poczujesz, jak twoja atrakcyjność szybko rośnie. Dla związanych więcej atrakcji towarzyskich, ciekawa podróż, dla singli czas szans na ułożenie sobie życia zgodnie z oczekiwaniami.

Twój żywioł - powietrze

Niestandardowość poglądów i ciągłe zastanawianie się nad przyszłością sprawiają, że Wodniki mają skłonności do fantazjowania. Z powodu silnego pragnienia bycia niezależnym i mocno rozwiniętego poczucia własnej wartości czasami wydają się zimnymi indywidualistami. Ale to właśnie Wodniki najbardziej ze wszystkich znaków Zodiaku cenią przyjaźń i raczej nie wyolbrzymiają swoich zasług.

Motto: Ja wiem!
Opiekuńcza planeta: Uran
Kamień: granat, cyrkonia, opal, ametyst
Kolor: szarozielony, ultramaryna, liliowy
Szczęśliwy dzień: środa, sobota