IKEA Katalog 2019: niech żyje różnorodność

Katalog IKEA 2019 to prawdziwa celebracja domowego życia - w jego najróżniejszych odcieniach. Tym razem jednak szwedzki gigant meblowy podszedł do tego w zupełnie nowy sposób. Poprzednie edycje katalogu prezentowały pomysły w podziale na tradycyjne sekcje dedykowane poszczególnym wnętrzom. Katalog IKEA 2019 zrywa z tą koncepcją. Zamiast wycieczki przez salon, kuchnię i przedpokój aż do sypialni, w tegorocznej edycji pojawiły się kompletne aranżacje całych domów. Każdy z nich został zaprojektowany w zupełnie innym stylu i z myślą o najróżniejszych potrzebach mieszkańców: od niewielkiej kawalerki po dom, w którym wiele uwagi poświęca się trosce o środowisko.  

Katalog IKEA 2019: co znajdziecie w środku?

Przedstawione w katalogu IKEA 2019 przestrzenie zostały zaprojektowane z myślą o konkretnych potrzebach, zdefiniowanych w oparciu o raport na temat życia w domu, jaki IKEA przeprowadziła wśród swoich klientów. Mamy więc kojącą i przytulną przestrzeń dla miejskich pracoholików, praktyczny i funkcjonalny dom dla wieloosobowej rodziny z dziećmi w różnym wieku oraz niewielkie mieszkanie dzielone przez młodą parę i ich maleńkie dziecko. Projektanci pomyśleli zarówno o miłośnikach minimalizmu, jak i o tych, którzy uwielbiają się otaczać całą masą przedmiotów i pamiątek. Choć sporo ich dzieli, a pod jednym dachem często nie potrafią się dogadać, jedni i drudzy znajdą w katalogu IKEA 2019 sporo pomysłowych rozwiązań i inspiracji. Również takich, które godzą odmienne potrzeby domowników.

IKEA Katalog 2019: nowości

Katalog IKEA 2019 jest pełen nowości, wśród których znajdziemy premierowe produkty i kolekcje, a także nowe wzory i materiały. Znajdziemy w nim zapowiedzi nowych kolorów i stylów, które w najbliższym czasie pojawią się w sklepach. Już jesienią do sprzedaży trafią dwie oryginalne serie FÖREMÅL czy SAMMANHANG, a wiosną i latem 2019 roku swoją premierę będzie miała miedzy innymi kolekcja ART EVENT oraz FREKVENS - obydwie stworzone we współpracy z nieszablonowymi artystami. Katalog IKEA 2019 ma też symboliczny wymiar, bowiem to właśnie w tym roku IKEA świętuje 75 lat działalności. Z tej okazji powstała specjalna jubileuszowa kolekcja - GRATULERA, która czerpie ze wzroniczych tradycji z lat 1950-1960, 1970-1980 i 1990-2000. Znajdziemy w niej meble i akcesoria wpisujące się w estetykę vintage i nawiązujące do ikon designu.

Katalog IKEA 2019: co jeszcze planuje IKEA w tym roku?

- Ostatnie lata to okres bardzo dynamicznego rozwoju IKEA w Polsce. Pracowaliśmy nad kolejnymi kanałami sprzedaży, m.in. otwierając nowe sklepy i rozwijając sprzedaż przez Internet, stworzyliśmy również zupełnie nowe na rynku formaty, takie jak Kuchnia Spotkań IKEA czy Centrum IKEA dla Firm. Obecnie intensywnie pracujemy nad otwarciem trzeciego sklepu IKEA w Warszawie, w centrum handlowym Blue City mówi Katarzyna Balashov, Dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej IKEA Retail w Polsce.

IKEA w Blue City będzie unikalnym w skali światowej konceptem i trzecią lokalizacją w Warszawie. Nowy, mniejszy format w centrum miasta wyposażony zostanie w innowacyjne rozwiązania prezentacji asortymentu, które ułatwią dokonywanie zakupów. Otwarcie przewidywane jest na jesień bieżącego roku.