IKEA PS 2017 - uwolnij się!

Ta myśl przyświeca twórcom nowej, dziewiątej już kolekcji IKEA z cyklu PS, na który składają się eksperymentalne, wypuszczane co kilka lat dizajnerskie serie, będące swego rodzaju dodatkiem do regularnego asortymentu. Tym razem motywem przewodnim jest wolność. Kolekcja jest adresowana do osób poszukujących niestandardowych, ale jednocześnie użytecznych rozwiązań w dobrych cenach. To odpowiedź na  potrzeby współczesnych mieszkańców i wnętrz, które ewoluują wraz z nimi.

Dziewiąta kolekcja IKEA PS jest kolejną próbą stworzenia produktów odpowiadających na potrzeby stale rozwijającego się mobilnego społeczeństwa, które chętnie i często zmienia miejsce zamieszkania, wybierając najczęściej większe ośrodki miejskie. Duże miasta to
z kolei często niewielkie powierzchnie mieszkań, na których każdy chce żyć komfortowo
 – komentuje Małgorzata Jezierska, Specjalista ds. PR IKEA Retail w Polsce.

IKEA PS 2017 - co znajdziemy w nowej kolekcji?

W ramach kolekcji powstało ponad 50 produktów, wśród których znajdziemy meble, akcesoria, tekstylia oraz oświetlenie. To głównie przedmioty, które można z łatwością przemieszczać (w obrębie pokoju lub podczas przeprowadzki), wykonane z lekkich materiałów, które są jednocześnie wytrzymałe i łatwe w utrzymaniu. Nie brakuje kreatywnych rozwiązań, które łączą mobilność i modułowość z wysoką funkcjonalnością. W kolekcji znajdziemy m.in. składaną sofę, którą można powiesić na ścianie, poduszkę zmieniającą się w kołdrę, parawan wytłumiający dźwięki, czy samonawadniającą się doniczkę, która zadba o rośliny nawet do dwóch tygodni nieobecności w domu.

ikea-ps-2017
Meble, akcesoria i oświetlenie z kolekcji IKEA PS 2017

W kolekcji IKEA PS 2017 nie brakuje też nietypowych kształtów i połączeń materiałów. Przykładem są wazony, które mimo masowej produkcji i przy użyciu tej samej formy, różnią się od siebie dzięki domieszce szkła pochodzącego z recyklingu. Fotel narożny w kształcie chmury, który za sprawą połączenia z drugim, staje się kanapą, okrągły fotel bujany idealny podczas wspólnych wieczorów z bliskimi czy szafa, której montaż nie wymaga narzędzi – to rozwiązania dla osób odważnych, ale jednocześnie ceniących swój czas, swobodę i komfort.

siedzisko-ikea-ps-2017
Dwa zestawione ze sobą ramy siedziska plus poduszki - modułowe rozwiązania to znak rozpoznawczy nowej kolekcji PS 2017.

PS - czyli Post Scriptum

Nazwa cyklu pochodzi od łacińskiego wyrażenia Post Scriptum, oznaczającego dopisek do listu zamieszczany na końcu tekstu. Wspólnym mianownikiem kolekcji PS są dizajnerskie meble i akcesoria powstające we współpracy ze znanymi projektantami. Do tej pory, od 1995 roku powstało łącznie 9 takich eksperymentów, w tym jeden w całości dedykowany dzieciom. W 2014 IKEA po raz pierwszy zaprosiła do współpracy polskich twórców: Tomka Rygalika, Krystiana Kowalskiego, Pawła Jasiewicza i Maję Ganszyniec. Projektantka wzięła udział również w tworzeniu tegorocznej kolekcji, razem z szesnastoma innymi twórcami z całego świata. Produkty z serii IKEA PS 2017 będą dostępne we wszystkich sklepach IKEA w Polsce od lutego 2017 r.

Co jeszcze można znaleźć w nowej kolekcji IKEA PS 2017? - zobacz galerię! >>>