Imieniny Adama. Daty imienin, znaczenie imienia Adam.

Adam - pochodzenie i znaczenie imienia

Imię Adam pochodzi z języka hebrajskiego: adom oznacza kolor czerwony. Nawiązuje do koloru ziemi, a której został ulepiony Adam. Może również pochodzić od innego hebrajskiego słowa adamah, które oznacza ziemię. To może oznaczać, że Adam jest rolnikiem, oraz że człowiek, z ziemi powstały, do ziemi wróci. W językach ałtajskich słowo adam oznacza po prostu człowieka. Adam to także w religii pierwszy człowiek, który razem z Ewą dał początek ludzkości. W Polsce imię Adam pojawiło się w XII wieku i nieprzerwanie jest popularne.

Jaki jest Adam w pracy

Adam w pracy jest człowiekiem zdyscyplinowanym i poważnym, z dość ugruntowanymi poglądami. Niełatwo dopuszcza punkt widzenia innych ludzi. Spełnia się w zawodach dających mu dużą samodzielność i takie, które oznaczają proste decyzje bez szczegółowego i długiego roztrząsania problemu. Żołnierz, medyk, ratownik, strażak, sportowiec - to zawody odpowiednie dla Adama.

Adam dla przyjaciół

Dla Adama przyjaźń jest bardzo istotna, ale niełatwo stać się jego przyjacielem. Uważnie dobiera sobie towarzystwo, ceniąc sobie ludzi inteligentnych, zrównoważonych, uczciwych. Takich, którzy umieją zadbać o siebie i mają swoje pasje. Jest dobrym przyjacielem, słownym i wspierającym. Przyjaciele cenią jego towarzystwo, a czas spędzony wspólnie jest zawsze wyjątkowy. W zaufanym towarzystwie potrafi zapomnieć o swoich zasadach i czasami pozwolić sobie nawet na drobne szaleństwo.

Adam i rodzina

Adam jest oddanym i czułym partnerem, który dba o swoją żonę. Doskonale sprawdza się jako ojciec. Dba o swoich bliskich, aby niczego im nie brakowało. Lubi, kiedy wszystko jest postawione wprost, a od niego nie wymaga się, aby się domyślał. Od uwodzenia woli twarde stąpanie po ziemi, co czasami sprawia mu kłopot w znalezieniu drugiej połówki. Nie zdradza, jest stały w uczuciach, gdyż sam uwielbia stabilizację. Skryty i małomówny, jest jednocześnie bardzo łasy na pochlebstwa i komplementy. Nie lubi bałaganu i chaosu wokół siebie, sam dba o ład i czystość.

Zdrobnienia imienia Adam

Adaś, Adaśko, Adamek, Adaśko, Adi, Adek.

Imię Adam w innych językach

Adami, Adem, Adamo, Adao, Adomas, Adan, Aadam,

Zobacz również:

Od imienia Adam powstało wiele nazwisk

Adamski, Adamkiewicz, Adamowski, Adamow, Adamczak, Adamczykowski, Adamiszyn, Adamów, Adamusiak, Adasiuk, Adamczewski.

Znane osoby o imieniu Adam

Adam Bodnar, rzecznik praw obywatelskich

Adam Asnyk, poeta

Adam Bahdaj, pisarz, tłumacz, uczestnik kampanii wrześniowej

Adam Chmielowski (św. Brat Albert), zakonnik pracujący z biednymi i bezdomnymi

Adam Darski (Nergal), muzyk

Adam Gierek, inżynier i polityk

Adam Kobayashi, polski neurolog

Adam Opel, niemiecki przemysłowiec

Adam Sandler, amerykański komik, producent filmowy


Autor: Isabella Ozerov - doradca duchowy, jasnowidz, przewodnik po Kronikach Akaszy,
portalzen.pl