Kiedy obchodzimy imieniny Teresy?

Imieniny Teresy obchodzone są 3. marca, 7. marca, 11. marca, 12. kwietnia, 7. czerwca, 27. czerwca, 6. lipca, 9. sierpnia, 26. sierpnia, 26. września, 1. października, 3. października oraz 15. października.

Teresa - pochodzenie i znaczenie imienia

Imię Teresa pochodzi z języka greckiego od słów: thera lub tera. Może oznaczać kobietę pochodzącą z wyspy Tera, obecnie Santoryn (Thira). Inne znaczenie to amatorka polowania, gdyż słowo thera oznacza zdobycz, polowanie.

Teresa jest osobą pracowitą, wytrwałą, cierpliwie dążącą do wyznaczonych sobie celów. Decyzje podejmuje szybko i z reguły są one właściwe. Nie jest osobą konfliktową ani kłótliwą, ale długo pamięta i ma opory przed wybaczeniem. Teresa jest uczciwa, prawdomówna i empatyczna. Lubi pomagać innym, wzrusza ją los każdej istoty. Bez względu czy jest to znajomy, ktoś, o kim przeczytała w gazecie, czy też skrzywdzony, bezdomny pies. Każdy może liczyć na jej bezinteresowne wsparcie.

Teresa jest kobietą zadbaną, o której się mówi, że pod każdym względem ma klasę. Jest pełna uroku, lubi rozmawiać i bawić się, a jej towarzysze nigdy nie narzekają na nudę.

Poznaj znaczenie innych imion ->>

Jaka jest Teresa w pracy

Teresa jest osobą pracowitą, nie bojącą się wyzwań. Jej samodyscyplina i dobre zorganizowanie pozwala bez większych kłopotów realizować najtrudniejsze zadania. Jest ambitna, potrafi działać szybko i podejmować błyskawiczne decyzje. Nie obawia się ewentualnych konsekwencji i nie ucieka przed nimi. Doskonale sprawdza się na stanowiskach kierowniczych, takich, które dają jej możliwość samodzielnego działania.

Teresa dla przyjaciół

Teresa jest wobec przyjaciół bardzo lojalna i empatyczna. Wspiera w kłopotach i szczerze cieszy się sukcesami. Jest lubiana przez innych, lubi się bawić i spędzać czas ze swoim towarzystwem. Nie czuje potrzeby imponowania za wszelką cenę, gdyż zna swoją wartość. Respektuje zasady, ale tylko takie, które nie są sprzeczne z nią samą. W sytuacjach, kiedy potrzebuje samotności i bycia sama ze sobą we własnych czterech ścianach, liczy na zrozumienie.

Zobacz również:

Teresa i rodzina

Teresa jest przede wszystkim pedantyczną gospodynią. Tak samo, jak o swój wizerunek, dba o dom i domowników. Rodzina jest dla niej bardzo ważna i tutaj także można

zaobserwować jej chęć opiekowania się i troskę. Jest dobrą matką, wierną żoną i oddaną panią domu. Domowa harmonia jest dla niej bardzo istotna.

Zdrobnienia imienia Teresa

Terenia, Tereska, Terka.

Imię Teresa w innych językach

Theresia, Therese, Teresa, Theresa,Tessa, Tracy, Theresia, Tess, Therese.

Od imienia Teresa powstało wiele nazwisk

Tereszkiewicz, Teresiński, Tereszczuk, Teresiak, Teresik, Tereszczyn, Teresak.

Zobacz też: Najpopularniejsze imiona dzieci w 2021 roku ->>

Znane osoby o imieniu Teresa

  • Teresa Budzisz-Krzyżanowska, aktorka
  • Teresa Torańska, dziennikarka i pisarka
  • Teresa Ciepły, lekkoatletka
  • Teresa Kotlarczyk, reżyser
  • Teresa Rosati, projektantka mody
  • Teresa Żylis-Gara, polska sopranistka
  • Therese Johaug, norweska biegaczka narciarska
  • Theresa May, brytyjska premier

Autor: Isabella Ozerov - doradca duchowy, jasnowidz, przewodnik po Kronikach Akaszy,
portalzen.pl