Związek otoczenia z samopoczuciem 

W odpowiednim otoczeniu wszystko wychodzi lepiej. W przytulnej spokojnej sypialni dobrze się odpoczywa, a sen jest bardziej wartościowy. W komfortowej kuchni przyjemnie się gotuje, a w przemyślanym biurze łatwiej się skupić na pracy. Właśnie dlatego dbamy o wystrój każdego pomieszczenia z osobna, stawiamy na funkcjonalność i dobrą atmosferę. 


Ładne, komfortowe wnętrze tworzą szczegóły

Kiedy doświadczamy upadku sił, warto przeanalizować czynniki, na które możemy mieć wpływ. Na pierwszym miejscu zawsze jest nasze ciało i jego fizyczne potrzeby - dobra dieta, zdrowy sen i ruch. Nie mniej ważne są potrzeby psychiczne, w tym dążenie do przebywania w ładnym otoczeniu. Jak o to zadbać?

●    Przede wszystkim - pozbyć się niepotrzebnych rzeczy, które dosłownie wysysają z nas energię i stają się źródłem przewlekłego stresu.
●    Następnie - wprowadzić zmianę. Można odmalować ściany, nakleić fototapetę, przestawić meble. Umyć okna i wpuścić więcej światła.
●    Stworzyć atmosferę, dodając odpowiednie ozdoby - zapachowe świeczki, rośliny, przyjemne w dotyku tekstylia oraz stylowe, motywujące plakaty czy obrazy. Te ostatnie omówimy nieco szerzej.

Moc motywacji

Spadek produktywności często wiąże się z obniżeniem motywacji. Aby utrzymywać dobry jej poziom, należy zapewnić sobie wsparcie, na przykład w postaci pięknych motywujących obrazów. Dlaczego?

●    Posłużą one jednocześnie ozdobą wnętrza, gdyż można wybrać wyjątkowy wzór w dowolnym stylu. 
●    W ten sposób nie tylko zaaplikujemy sobie dawkę inspiracji, ale także zaspokoimy potrzebę przebywania w ładnym otoczeniu.  


Bliski sercu cytat w stylowym wykonaniu - to doskonała ozdoba wnętrza 

●    Takie obrazy będą zawierać przesył specjalnie dla Ciebie. Kto, jak nie Ty, potrafi okazać sobie lepsze wsparcie?

Śmiało wybieraj jeden z inspirujących obrazów na stronie https://uwalls.pl/obrazy-z-napisami/, aby z ich pomocą stworzyć dla siebie wyjątkową przestrzeń. Twoje dobre samopoczucie - to ważny element na drodze do Twojego sukcesu.

Gdzie umieścić inspirujące obrazy?

Zgodnie z podejściem designerskim obrazy warto umieszczać według popularnych schematów, tworząc dopasowane kompozycje. W podejściu intuicyjnym, dążącym do swobody i komfortu, zasada jest tylko jedna: tam, gdzie chcemy. Możesz wybrać jeden obraz z motywującym napisem i powiesić go nad kanapą w salonie. Możesz stworzyć oryginalną kompozycję w przedpokoju, a także ozdobić obrazami kuchnię czy łazienkę. Ogranicza Cię tylko Twoja wyobraźnia.


Inspirujących obrazów nigdy za dużo - cytaty i ładne widoki pomagają stworzyć wymarzoną atmosferę

Z punktu widzenia psychologii należy umieszczać motywujące napisy tam, gdzie najczęściej je widzimy. Oto kilka naszych pomysłów:

●    W sypialni, naprzeciwko łóżka (bądź nad łóżkiem). Jeśli tuż po przebudzeniu nasz wzrok zatrzymuje się na motywującym cytacie, dostarczamy sobie dawkę pozytywnych emocji na cały dzień.
●    W łazience, aby napis odbijał się w lustrze. Ciekawym zagraniem będzie powieszenie obrazu z lustrzanym napisem. Myjąc zęby czy układając włosy, będziemy czytać “zakodowane” przesłanie i nastawiać się na sukces.
●    Nad biurkiem. Kiedy po pewnym czasie obniża się poziom koncentracji, nasz mózg potrzebuje przerwy i kieruje wzrok gdzieś indziej. Jaskrawy obraz z motywującym napisem pozwala oczom odpocząć, a także dostarcza energii.

Wybierając motywujący obraz, kieruj się przede wszystkim swoimi emocjami i upodobaniami. W tym przypadku obraz będzie inspirował i dodawał otuchy w chwili zmęczenia, a Twoje odświeżone wnętrze będzie sprzyjać ładowaniu wewnętrznych “baterii”.