To, jak długo będzie utrzymywał się zapach perfum zależy od kilku czynników. Dużą rolę odgrywa ich jakości. Drugim, równie istotnym czynnikiem jest typ skóry osoby, która tych perfum używa. Zapach najlepiej utrzymuje się na skórze tłustej. Duża ilość sebum bardzo dobrze zachowuje woń perfum i sprawia, że utrzymuje się przez wiele godzin. Sucha skóra jest pozbawiona tego naturalnego czynnika, dlatego osoby z suchą skórą powinny przed aplikacją perfum nałożyć na skórę bezzapachowy krem. 

Jak przechowywać perfumy?

Większość z nas swoje perfumy przechowuje w łazience. Jak się jednak okazuje, nie jest to dobre rozwiązanie. Para wodna, unosząca się w łazience może wpłynąć na trwałość i charakter zapachu. Dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie oryginalne opakowanie oraz suche pomieszczenie w którym panuje temperatura pokojowa

Jak aplikować perfumy: miejsce perfumowania

Równie duże znaczenie jak rodzaj naszej skóry oraz jakość perfum ma miejsce ich aplikowania. Perfumy najlepiej łączą się z naturalnym zapachem ciała i są najlepiej wyczuwalne w miejscach silnie ukrwionych. Idealnymi miejscami do spryskania są szyja, przeguby dłoni, skronie oraz zgięcia kolan i łokci. Warto wybrać dwa lub trzy miejsca i na nie zawsze rozpylać perfumy. 

Uwaga! Po spryskaniu skóry nie pocieramy jej! Taki ruch sprawia, że nasza skóra się nagrzewa i może zmienić wyrazistość i strukturę zapachu.

Jak aplikować perfumy na odzież i włosy

Włosy bardzo dobrze zachowują zapachy, dlatego zapach perfum w tym miejscu będzie trwały. Pamiętajmy jednak, że w ich składzie znajduje się alkohol, który może przesuszać włosy. Możemy używać perfum na odzież. Ważne, aby zapach użyty był i na skórze i na ubraniu. Dopiero wtedy możemy mieć pewność, że utrzyma się na dłużej. Warto robić to na 20-30 minut przed wyjściem z domu, ponieważ zapach przez ten czas pięknie się rozwinie.

>>> Perfumy damskie na jesień 2021: poznaj najmodniejsze zapachy <<<

Jak aplikować perfumy?

Jak w takim razie prawidłowo aplikować perfumy? Najlepiej z odległości około 20 cm na suchą, umytą skórę. Możemy nanieść na nią odrobinę kremu nawilżającego. Jeżeli lubimy intensywne zapachy, warto rozpylić je w pomieszczeniu i przejść przez powstałą mgiełkę. 

Zobacz również:

Sprawdź też: