Jak przygotować skórę przed aplikacją?

Dla wielu osób aplikacja samoopalacza to doskonała okazja do zorganizowania małego domowego SPA, czyli chwili relaksu dla siebie. Jednak osoby, które robią to po raz pierwszy, z pewnością mają sporo pytań i wątpliwości dotyczących nie tylko etapu nakładania produktu, ale także przygotowania ciała. Aby zapewnić sobie gwarancję zachwycających rezultatów, warto postawić na sprawdzone samoopalacze marki TanExpert.

24 godziny przed

Dzień przed nałożeniem samoopalacza wykonaj dokładny peeling całego ciała, np. podczas kąpieli lub prysznica. Dzięki temu pozbędziesz się martwego naskórka, co zwiększy trwałość opalenizny i zapobiegnie nierównomiernemu rozprowadzeniu produktu. Zwróć szczególną uwagę na problematyczne obszary — takie jak np. suche łokcie, kolana lub pięty. Najlepsze efekty osiągniesz, wykorzystując do tego specjalną rękawicę do peelingu.

Oprócz tego staraj się unikać stosowania mocnych detergentów takich jak mydła, żele pod prysznic o wysokim pH, a także produktów z nawilżaczami lub olejkami. Zagwarantujesz sobie w ten sposób pewność, że żadne składniki nie zaburzą etapu powstawania opalenizny.

W dniu aplikacji

Najlepsze efekty osiągniesz, jeśli Twoja skóra będzie całkowicie czysta i sucha przed nałożeniem preparatu. Dotyczy to różnego rodzaju kremów, balsamów, serum, dezodorantów, makijażu, a także perfum. Jest jednak od tego pewien wyjątek. Zaleca się nałożyć niewielką ilość balsamu na kolana i łokcie, co pozwoli zapobiec nadmiernemu wchłanianiu samoopalacza w skórę.

Aplikacja samoopalacza

Aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty, poleca się nakładać samoopalacz przy pomocy specjalnie do tego przeznaczonej rękawicy Bronze On lub Magic Mitt marki TanExpert&MineTan. Dzięki niej masz pewność, że preparat zostanie łatwo i równomiernie rozprowadzony po całym ciele — za sprawą delikatnego materiału z subtelną fakturą. Rękawica sprawdza się przy dowolnym rodzaju samoopalacza — w piance lub balsamie. Po użyciu wystarczy, że umyjesz ją pod bieżącą wodą lub wrzucisz do prania bez środków zmiękczających.

Zobacz również:

W przypadku, gdy zdecydujesz się na nakładanie samoopalacza dłońmi, pamiętaj o zmyciu preparatu zaraz po nałożeniu, aby uniknąć powstania plam pigmentowych. Równomierne rozprowadzenie, aż do wchłonięcia kosmetyku zapewni Ci odpowiednio przygotowana skóra — sucha i pozbawiona tłustych kosmetyków.

Po nałożeniu samoopalacza

Zależnie od tego, jaką formułę samoopalacza od TanExpert wybierzesz, możesz się spodziewać innej intensywności opalenizny. Najczęściej jednak to od Ciebie zależy jej poziom — im dłużej potrzymasz produkt na ciele, tym ciemniejszy będzie efekt. Po upłynięciu wyznaczonego czasu (najczęściej minimum godziny) należy wziąć bardzo krótki prysznic letnią wodą, bez żadnych środków myjących.

Podczas wycierania staraj się nie trzeć zbyt mocno skóry, a jedynie delikatnie osuszać. Na tym etapie nie musisz się już martwić, że jakikolwiek samoopalacz zabrudzi ubrania! 

Pamiętaj jednak o tym, aby unikać wysiłku fizycznego i pływania w pierwszej dobie, co zwiększy trwałość opalenizny — podobnie jak solidne nawilżanie skóry.