Jak często prać ubrania, w których śpimy?

Badanie przeprowadzone przez firmę materaców Ergoflex w Wielkiej Brytanii wskazuje, że kobiety śpią w jednej piżamie nawet 17 dni! Głos w sprawie zabrała przewodnicząca Międzynarodowego Forum dot. Higieny Domu - prof. Sally Bloomfield, która zaleca, aby pranie piżamy czy koszuli nocnej odbywało się bardzo często – co znaczy nawet, co dwa dni.

To niewątpliwie aspekt zdrowotny, ale warty uwzględnienia. Dbanie o bieliznę nocną rozpocznij więc od jej częstego prania.

Jak prać?

To bardzo istotna kwestia. Zwykle na większości metek, producenci zalecają pranie ręczne, a jeśli w pralce to tylko w wodzie do 30 stopni i nastawienie delikatnego programu, bez wirowania. Tylko to spowoduje, że ubrania, w których śpisz będą długo ci służyć. A dodanie płynu do płukania  o przyjemnym zapachu z pewnością umili sen.

Jak suszyć?

Suszenie mechaniczne koszul nocnych z misternie wykonaną koronką czy piżam z ażurowymi wstawkami jest niewskazanie. Idealnie, gdy wysychają one naturalnie.

Co z prasowaniem?

To zależy, jak dużo koronek czy przezroczystości ma dane ubranie. Jeśli przeważają to prasowanie tradycyjnym żelazkiem powinno zostać wykluczone gdyż mogłoby uszkodzić konstrukcję ubrania. W przypadku włókien syntetycznych, takich jak poliester czy modal, żelazko najlepiej nastawić na najniższą temperaturę. Gdy używasz parownicy – zwykle nie ma żadnych przeciwskazań i możesz ją wykorzystywać dowolnie. Oznaczenia na metkach Na koniec warto prześledzić symbole, które są używane na metkach, szczególnie bielizny nocnej. Stawiając na prawidłową pielęgnację garderoby, to ważne, abyś znała ich znaczenie.

Mamy nadzieję, ze od dziś zaprzyjaźnisz się ze swoją odzieżą na noc, a twój sen stanie się najbardziej komfortowym odpoczynkiem.

Zobacz również:

Przeczytaj: