1. Chroń przed słońcem

Latem sięgnij po kremy BB o wysokim faktorze, które zapewnią kolor i ochronę. Jesienią i zimą wystarczą nawilżające lub odmładzające kremy pielęgnacyjne zawierające filtry SPF 10–15. Pamiętaj, by stosować je codziennie, bo promienie UV docierają do skóry nawet przez szyby w oknach czy w samochodzie.

2. Łącz krem i serum

Powinien być to twój nowy rytuał pielęgnacyjny. Serum z większym stężeniem składników aktywnych mocniej stymuluje skórę do odnowy. Najlepsze rezultaty osiągniesz łącząc serum i krem z tej samej serii. Są one tak opracowane, aby uzupełniać wzajemnie swoje

3. Masuj twarz codziennie

Rób to podczas wieczornego nakładania kremu, bo systematyczny masaż wygładza, dotlenia i poprawia koloryt cery. Masuj twarz z dołu do góry. Zaczynając od szyi, zataczaj dłońmi kółeczka i głaszcz ją. Brodę, żuchwę i policzki masuj od środka ku skroniom. Czoło – od środka na zewnątrz.

4. Nakładaj maseczki

Raz w tygodniu znajdź czas, aby zafundować skórze porcje głębokiego nawilżenia i odżywienia. Najpierw dokładnie oczyść twarz, a następnie nałóż produkt. Wygodne i skuteczne są hydrożelowe maseczki na tkaninie. Zapewniają efekt natychmiastowego nawodnienia skóry, wygładzenia i poprawę jej kolorytu. Sprawdza się także przed ważnym wyjściem.

5. Stosuj witaminę C

Nowością są płynne koncentraty, które wmasowuje się w skórę wieczorem, a potem nakłada na nie krem. Skoncentrowana witamina C świetnie rozjaśnia przebarwienia, dodaje skórze blasku i pobudza produkcję kolagenu. Pozycja obowiązkowa dla pań palących papierosy!

Zobacz: Kosmetyki z witaminą C ->>

6. Pij dużo wody

Nawet jeśli uważasz, że to nudne, pamiętaj, że twoja skóra czerpie wilgoć z głębi i tylko tak możesz ją nawodnić.

7. Pamiętaj o pilingu

Raz w tygodniu sięgaj po te drobnoziarniste (a jeśli masz cerę wrażliwą lub naczynkową – enzymatyczne). Nakładaj je na twarz i po kilku minutach delikatnie wymasuj nimi skórę. Potem spłucz letnią wodą.