Wakacje to czas, gdy każda z nas chce cieszyć się pięknymi paznokciami. Często poddajemy się zabiegom przedłużania paznokci czy malowania ich hybrydą, aby prezentowały się pięknie przez cały wyjazd. Jednak słońce, słona woda i piasek mogą sprawić, że po powrocie paznokcie będą znacznie osłabione i cały wysiłek sprzed wyjazdu pójdzie w zapomnienie. Co zrobić, aby wzmocnić paznokcie? Jak o nie dbać na wyjeździe? Podpowiadamy!

Paznokcie na wakacjach: przygotowanie płytki

Zanim wyjedziesz na wakacje zastanów się, jakie aktywności na Ciebie czekają. Jeżeli będzie to duża aktywność fizyczna i trudne warunki outdoorowe, to o paznokcie warto zadbać na kilka tygodni przed wyjazdem. Wzmacnianie i odżywianie płytki to najlepsze, co możemy im zafundować. Warto pokrywać paznokcie odżywkami i serum, które sprawią, że paznokcie wytrzymają nawet w trudnych warunkach. Warto na wyjazd oprócz kuracji pielęgnacyjnej zafundować sobie pedicure i manicure, aby wzmocnić płytkę.

Paznokcie na wakacjach: natłuszczanie

Słońce i piasek mogą przesuszać płytkę paznokci, dlatego warto zadbać o to, aby mieć pod ręką olejek lub odżywkę do paznokci. Warto stosować ją rano, przed każdym wyjściem na dwór, a także wieczorem, tuż przed pójściem spać, gdy będziemy mieć pewność, że ręce będą miały szanse odpocząć.

Jeżeli nie lubisz wcierać oliwki rękami, to możesz użyć do tego patyczków kosmetycznych lub starego pędzelka po odżywce. Efekty widoczne będą już po tygodniu. Paznokcie staną się lśniące, a skórki miękkie.

Paznokcie na wakacjach: kuracja odżywką 

Bez względu na porę roku warto zabezpieczać paznokcie bezbarwną odżywką z witaminami. Odżywka pomoże zregenerować i zapuścić paznokcie. Jest to także doskonały zabieg, jeżeli spodziewamy się wykonywania czynności mogących naruszyć płytkę. Sprzątanie, plewienie w ogrodzie, a także sporty – wszystko może spowodować utratę kawałka paznokcia. Pomalowany odżywką będzie twardszy i zabezpieczony przed złamaniem. Jeżeli przyzwyczajona jesteś do pomalowanych paznokci, zrób sobie przez wakacjami dwutygodniową przerwę na regeneracje – na pewno tego nie pożałujesz.

Twoje paznokcie są zszarzałe lub zżółkłe? Wybierz odżywkę wybielającą, która pomoże Ci rozjaśnić i odświeżyć paznokcie.

Paznokcie na wakacjach: stopy

Jeżeli dbamy o paznokcie, nie możemy zapomnieć o stopach! Nawet jeżeli nie jesteś fanką malowania paznokci u stóp, warto zadbać o kondycję i wygląd płytki paznokcia. Doskonale sprawdzą się odżywki, serum oraz namaczające kąpiele. Doskonale sprawdzą się także nawilżające maski do stóp.

Zobacz również:

Paznokcie na wakacjach: lakier a kąpiel

Planujesz pójść na manicure lub pedicure w miejscowości, w której będziesz wypoczywać? Zadbaj o to, aby po zabiegu zrobić sobie przerwę od wody i piasku! Lakier, nawet ten hybrydowy, potrzebuje czasu, aby dokładnie wyschnąć i zastygnąć. Piasek może naruszyć powłokę lakieru lub ją zarysować, a woda może ją zmiękczyć co może mieć wpływ na trwałość i finalny wygląd naszych paznokci. Lepiej odczekać godzinę lub dwie przed powrotem nad wodę, aby móc cieszyć się pięknymi paznokciami przez kolejne tygodnie.

Paznokcie na wakacjach: używaj bazy!

Nie malujesz paznokci? Zastosuj bazę! Malujesz paznokcie zwykłym lakierem? Zastosuj bazę! Niepozorna baza do paznokci może uchronić płytkę przed szkodliwymi substancjami znajdującymi się w lakierze oraz sprawi, że lakier dużo łatwiej zejdzie podczas zmywania. Jeżeli nie planujesz nakładania na odżywkę lakieru, wybierz produkt z oliwką, który dodatkowo natłuści skórki dookoła paznokcia.

Paznokcie na wakacjach: zrezygnuj z polerki

Polerki do paznokci od jakiegoś czasu cieszą się ogromną popularnością, jednak warto z nich zrezygnować lub zmniejszyć częstotliwość używania. Dlaczego? Ponieważ pilniczki do polerowania paznokci powodują, że płytka jest cieńszą nawet o kilkadziesiąt procent!

Sprawdź też: