Na początku musimy wybrać odpowiedni tusz do rzęs. Nie sugerujmy się ceną i producentem, a naszymi preferencjami. Tusze mogą być wydłużające, pogrubiające, podkręcające. Każda kobieta wie, czy ma rzęsy długie, mocne, czy słabe. Zanim znajdziemy ten idealny trzeba przetestować kilka tuszy.

Ważna również jest szczoteczka i konsystencja tuszu. Dla długich i grubych rzęs lepsze są tusze lekkie o delikatnej szczoteczce, którą łatwo manewrować. Dla rzęs mniej okazałych, powinny to być tusze bardziej ciężkie, a szczoteczki grube i duże.
Zwróćmy też uwagę czy tusz jest hipoalergiczny, ten będzie idealny dla osób z tendencjami do uczuleń czy podrażnień oka.
Trzecia ważna rzecz, to czy wybrać tusz wodoodporny czy nie?
My radzimy by stosować go tylko w szczególnych sytuacjach, nie codziennie, ponieważ nie dość, że wysusza rzęsy, to jeszcze ciężko go zmyć.

Demakijaż – podstawa codziennej pielęgnacji wokół oczu

Najważniejsza zasada – nigdy nie zostawiaj makijażu na noc. Dlaczego? Tusz pozostawiony na rzęsach może podrażniać spojówki, spowodować łamliwość rzęs oraz ich wypadanie. Częste pozostawianie tuszu na noc może wywołać infekcję oka. Cienie zostawione na powiece ograniczają jej oddychanie, co powoduje zwiotczenie skóry i powstawaniem zmarszczek.
Podczas demakijażu uważaj na okolice oczu, są bowiem niezwykle wrażliwe. Nigdy nie pocieraj i nie szarp skóry, bo ryzykujesz wystąpienie podrażnienia.

 1. Demakijaż zacznij od położenia na rzęsach wacika nasączonego ciepłą wodą. To spowoduje, ze woski i inne składniki zawarte w tuszu i zmiękną i rozpuszczą się, dzięki czemu łatwiej usuniesz makijaż.
 2. Na płatek kosmetyczny lub wacik nakładamy niewielką ilość preparatu do demakijażu i przykładamy go do zamkniętej powieki, odczekujemy chwilę a następnie kilkakrotnie przemywamy zamkniętą powiekę ruchem w dół i od zewnętrznego kącika oka do wewnętrznego. Płatki zmieniamy kilkakrotnie. Czynność powtarzamy dopóki na płatku nie pozostaną ślady tuszu.
 3. Jeżeli między rzęsami zostaną resztki tuszu to możemy je usunąć za pomocą patyczków kosmetycznych.
 4. Jeżeli nie mamy w domu preparatu do demakijażu, albo wolimy domowe kosmetyki polecamy oliwę z oliwek, albo wazelinę. Nasączamy płatek kosmetyczny wazeliną lub oliwą z oliwek i przemywamy powiekę ruchem w dół. Powtarzamy czynność dopóki wacik nie będzie czysty.

Codzienna pielęgnacja rzęs i okolic oczu

 1. Nie wolno trzeć oczu, gdy swędzą lub coś wpadnie do oka. Możemy wtedy osłabić rzęsy, a nawet je złamać. Dodatkowo rozciągamy wtedy delikatną skórę wokół oczu, co powoduje jej podrażnienie i zwiotczenie.
 2. Skórę wokół oczu myj bardzo delikatnie. Najlepiej myjąc twarz omijać tę część a zmyć ją podczas demakijażu płatkami kosmetycznymi.
 3. Nigdy nie zostawiaj makijażu na noc.
 4. Codzienne stosowanie eyelinerów i maskar również wysusza rzęsy, więc warto zrobić czasem odpoczynek rzęsom.
 5. Zmieniaj tusz co pół roku. Dzięki temu zawsze będzie nakładany świeży i bez bakterii.
 6. Śpij regularnie i odżywiaj się zdrowo. Te dwa czynniki mają wpływ na nasze ciało i dobre samopoczucie. Również na stan rzęs.
 7. Stosuj serum lub odżywkę do rzęs

W pielęgnacji rzęs warto zastosować też serum stymulujące wzrost rzęs MultiLASHES marki Joanna.
Stymulujące serum do rzęs zostało opracowane, aby wzmacniać, wydłużać i zagęszczać rzęsy.

Dla kogo przeznaczone jest serum MultiLASHES?

Szczególnie polecane jest osobom, które:

 • Mają słabe, krótkie lub osłabione w wyniku zabiegów przedłużania i zagęszczania rzęsy
 • Mają naturalnie krótkie i cienkie rzęsy
 • Po zakończonej chemioterapii
 • Preparat mogą stosować także osoby noszące szkła kontaktowe (przed aplikacją należy zdjąć szkła kontaktowe).

Działanie:

 • Wzmacniające
 • Wydłużające
 • Zagęszczające

Pierwsze efekty można zauważyć już po 3 tygodniach regularnego stosowania, a po 6 tygodniach rzęsy zyskają nowy wygląd - będą dłuższe, gęstsze i zregenerowane. Zalecane jest stosowanie co 2-3 dni.

Sposób użycia:
Wykonaj dokładny demakijaż oczu, następnie na czystą i suchą skórę powiek nałóż jednym pociągnięciem aplikatora niewielką ilość serum tuż u nasady górnych rzęs, nigdy nie używaj na dolną rzęsę ani do wnętrza oka. Stosuj na noc.
Efekty potwierdzone badaniami aplikacyjnymi w niezależnym laboratorium pod kontrolą lekarza dermatologa.
Opakowanie wystarcza na około 6 m-cy codziennego stosowania.