Jak dbać o stopy latem?

Chodzenie boso oraz wysokie temperatury, które panują latem, mogą wpływać negatywnie na kondycję naszej skóry. W tym okresie ma ona tendencje do częstszego przesuszania się, dlatego bez zastosowania odpowiedniej pielęgnacji może dojść do jej pęknięć, co jest problemem nie tylko estetycznym, ale również zdrowotnym. Przez rany w skórze do organizmu dostają się bowiem bakterie, które mogą powodować zakażenia i infekcje. Odpowiednia pielęgnacja pomoże uniknąć tego problemu.

Relaks dla stóp - przynajmniej raz w tygodniu

Wystarczy kilkanaście minut w tygodniu, aby stopy były zrelaksowane, a skóra wypielęgnowana. Już kwadrans moczenia stóp w ciepłej wodzie z dodatkiem odpowiedniej soli do kąpieli nie tylko zregeneruje zmęczone i piekące nogi, ale również zadziała dezodoryzująco i dezynfekująco. Naskórek zostanie zmiękczony i pobudzony do regeneracji. Kosmetyk z dodatkiem np. lawendy zadziała relaksacyjnie na cały organizm. Warto pamiętać, że kąpiel stóp jest podstawą podczas ich pielęgnacji, gdyż przygotowuje skórę do kolejnych etapów kosmetycznych – dzięki niej lepiej wchłonie dobroczynne składniki kremów i masek oraz będzie nawilżona.

pielęgnacja-stóp

Shutterstock

2 razy w tygodniu zrób peeling

Po kąpieli stóp oraz przy okazji zwykłego prysznica warto również wykonać peeling. Zrogowaciały naskórek na stopach może być jedną z przyczyn przykrego zapachu oraz wygląda nieestetycznie w odkrytym obuwiu. Peelingi cukrowe z dodatkowymi składnikami takimi jak np. proszek bambusowy mają dwufazowe działanie. Grubsze ziarna usuwają większe łuski skóry i szybko się rozpuszczają, natomiast drobny bambusowy granulat łagodnie uzupełnia złuszczanie. Dodatkowo substancje pielęgnujące sprawiają, że skóra staje się elastyczna i odporna na otarcia.

Codziennie nawilżaj

Codzienna pielęgnacja nie musi zajmować wiele czasu. Wystarczy odpowiednio dobrany krem, który zadba o skórę. W okresie letnich upałów warto stosować kosmetyk o długotrwałym działaniu chłodzącym i odświeżającym, który likwiduje uczucie zmęczenia i pieczenia stóp. Dodatkowo takie składniki jak mentol i olejek rozmarynowy pomogą zapobiec powstawaniu nieprzyjemnego zapachu, infekcjom grzybicznym i świądowi skóry. Wybierając odpowiedni krem sprawdźmy, czy nadaje się on do codziennej pielęgnacji. Zadbana skóra sprawi, że bez zawahania będziemy pokazywać stopy nie tylko w odkrytych butach, ale również boso.