Bielizna to podstawowa i jedyna w swoim rodzaju część garderoby. Nosimy ją codziennie, dlatego często zapominamy o tym jak ważny jest wybór odpowiednich modeli. Sprawdź, jak dobrać biustonosz, aby podkreślał i dobrze podtrzymywał biust.

Jak dobrać biustonosz?

Nigdy nie zastanawiasz się, jak dobrać biustonosz, tylko automatycznie sięgasz po wybrany kilka lat temu rozmiar? Okazuje się, że źle dobrany biustonosz nie jest tak błahym problemem, jak mogłoby się wydawać. Może mieć dość poważne konsekwencje dla zdrowia. Zbyt luźny obwód sprawia, że ciężar piersi rozkłada się nierównomiernie, a to może uszkodzić piersiowo-krzyżowy odcinek kręgosłupa, a nawet prowadzić do zatoru czy wylewu. Z kolei wbijające się w ciało ramiączka uciskają mięsień trapezowy. Może to powodować bóle głowy, ramion czy skurcze szyi. Jeśli borykasz się z tego typu problemami, warto krytycznie przyjrzeć się rozmiarowi swojej bielizny.

Jaki rozmiar biustonosza wybrać?

Zanim wybierzesz się po nową bieliznę, sprawdź swoje wymiary. Będą niezbędne podczas szukania odpowiedzi na pytanie "jak dobrać biustonosz?" i ostatecznie zdecydują o znalezieniu właściwego rozmiaru. Zacznij od zmierzenia obwodu pod biustem, bowiem to na nim opiera się aż 90% ciężaru piersi. Miarkę ułóż poziomo bezpośrednio pod biustem. Wypuść powietrze i delikatnie zaciśnij miarkę. Odczytany wynik zaokrąglij w dół do pełnej 5. Jeśli Twój obwód wynosi 83 cm, biustonosz powinien mieć 75 cm. Jego materiał rozciąga się, więc nie musisz się obawiać o to, że będzie za ścisły.

Jak dobrać rozmiar miseczki?

Tym razem miarkę trzymamy luźno na wysokości najwyższego punktu piersi. Jeśli masz duży biust przed rozpoczęciem mierzenia wskazane jest włożenie stanika z miękkimi miseczkami. Wyniku nie zaokrąglaj w żaden sposób. Następnym krokiem powinno być odnalezienie swoich wymiarów w tabeli rozmiarów konkretnego producenta. Poszczególne marki mogą mieć nieco odmienne rozmiarówki, dlatego tak ważne jest to, by zwracać na nie uwagę. Teraz czas na przymiarkę!

Jak dobrać biustonosz

Shutterstock

Jak powinnaś mierzyć stanik?

Nowy stanik zapinamy zawsze na najluźniejszą haftkę. Zakładając go, pochyl się do przodu. Fiszbiny powinny znaleźć się dokładnie pod piersiami i nie nachodzić na nie. Piersi układamy zagarniając je ruchem spod pachy. Dobrze dobrana miseczka mieści całą pierś. Ramiączka jedynie lekko podtrzymują biust, dla którego właściwym oparciem są miseczki oraz obwód stanika. Przy każdym zakładaniu sprawdzaj, czy nie są zbyt luźne oraz czy nie wbijają się w skórę. Ostateczny test wykonujesz na koniec. Po właściwym ułożeniu biustonosza wykonaj kilka bardzo energicznych ruchów. Właściwie dobrany stanik nie powinien zmienić swojego położenia.

Mamy nadzieję, że te wskazówki pomogą wam w odpowiedzi na pytanie, jak dobrać biustonosz. Zerknijcie też, jak dobierać rozmiary ubrań do swojej sylwetki.

Sprawdź też:

Zobacz również: