Jaka fryzura do kształtu twarzy?

Jeśli fryzjerzy mówią o ideale, maja na myśli twarz owalną. Jej kształt jest podłużny, policzki delikatnie zaokrąglone, a czoło i broda mają tę samą szerokość. To wszystko sprawia, że większość fryzur wygląda korzystnie. Cięcia ani uczesania zazwyczaj nie wyostrzają zanadto rysów twarzy ani nie podkreślają dysproporcji poszczególnych elementów.

Fryzury wyszczuplające twarz

Większość z nas dobiera uczesania tak, by twarz wydawała się bardziej pociągła. Jak wyszczuplić twarz fryzurą?

  • wyciągnięciu owalu twarzy służą długie lub półdługie cieniowane fryzurki,
  • proste, ciężkie grzywki skracają twarz zamiast ją wydłużać. Zamiast nich stawiaj na asymetryczne, zaczesane na bok grzywki,
  • stylizuj włosy na miękkie fale oraz włosy okalające policzki,
  • sprawdzą się wysokie upięcia z podniesionymi na czubku głowy włosami, które dodają twarzy kilku dodatkowych centymetrów,
  • koński ogon najlepiej wygląda, gdy wypuścisz z boku kilka pasm, które okalając twarz wyszczuplą ją.

Fryzura-do-ksztaltu-twarzy

Fryzury dla prostokątnej twarzy

Długa i szczupła twarz o dość wysokim czole i szerokich kościach policzkowych źle wygląda przy prostych włosach. Świetnie sprawdzą się grzywki, które wyrównają proporcje twarzy. Ostre rysy zrównoważą miękkie, warstwowo obcięte włosy. Staraj się nadawać kosmykom puszystości. Dobrym pomysłem są też krótkie fryzury. Przy półdługich włosach warto robić loki i fale.

Fryzury kwadratowa twarz

Szerokie czoło i żuchwa oraz wystające kości policzkowe sprawiają wrażenie, że kształt twarzy przybliża się do kwadratu. Najgorsze, co możesz w tej sytuacji zrobić, to wybrać fryzurę z ciężką grzywką, bujnymi lokami lub kończącą się na wysokości policzków. Kwadratowy kształt twarzy podkreślają też gładkie upięcia i koki. Chcąc wysmuklić i złagodzić owal zapuść włosy i poproś fryzjera o wycieniowanie końcówek. Przedziałek z boku sprawi, że część włosów zasłoni twarz jednocześnie ją wysmuklając. Wydaje się również, że to dla Ciebie stworzono sięgającego ramion long boba.

Fryzury dla okrągłej twarzy

Pełne policzki, niskie czoło i zaokrąglona broda - to typowe cechy okrągłej twarzy, którą powinnaś optycznie wydłużać i wyszczuplać. W tej sytuacji sprawdzą się pazurki, fale, klasyczny bob kończący się poniżej linii brody. Warto też upinać wysoko włosy dodając im objętości na czubku głowy. Zdecydowanie natomiast unikaj grzywki, która skróci twarz. Wyjątek? Będzie Ci służyć zaczesana na bok, asymetryczna grzywka.

Fryzury dla trójkątnej twarzy

Trójkątna twarz odznacza się szerokim czołem, wydatnymi kościami policzkowymi i wąską brodą. Górna część jest wyraźnie szersza od dolnej i dlatego dobierając fryzurę kładź nacisk na wyrównanie tych dysproporcji. Powinnaś unikać odkrywania całego czoła oraz ciasno upiętych fryzur. Za najlepsze uczesania dla trójkątnej twarzy uważa się krótkie kręcone włosy, klasycznego boba czy cieniowane po bokach dłuższe włosy. Służą Ci zaczesane na bok grzywki i kręcone na końcach włosy. Stawiaj na upięcia z luźno puszczonymi po bokach pasmami.