Dlaczego trzeba dobierać spodnie do figury?

Rozmiar spodni to pojęcie tyleż uniwersalne, co niewiele mówiące. Dwie kobiety noszące podobny rozmiar spodni, mogą mieć zupełnie inne sylwetki. Na jednej garderoba zaprezentuje się bardzo korzystnie, na drugiej – przeciwnie. Właśnie dlatego warto znać choćby podstawowe zasady doboru stroju do sylwetki. Dzięki temu można wyeksponować zalety figury i zatuszować jej braki. I chociaż każda kobieta jest piękna i nie ma się czego wstydzić, warto robić wszystko, by to piękno podkreślać.

Różne figury – różne jeansy

Wysokie i szczupłe kobiety mogą podkreślić swoją sylwetkę jeansami typu rurki. To spodnie wręcz idealne dla nich. Doskonale wyeksponują długie i szczupłe nogi. Jednak te panie mogą założyć też inne typu jeansów, praktycznie w każdych będą wyglądały dobrze. Najlepiej, by stawiały na jasne spodnie, przede wszystkim klasyczne błękitne jeansy. W tych ciemnych będą wyglądały na jeszcze szczuplejsze, niż są w rzeczywistości. Do prostych rurek można dopasować kurtki jeansowe na modivo.pl.

Kobiety o krótkich nogach też nie są na przegranej pozycji. Nogi można przecież optycznie wydłużyć! Najlepiej do tego celu nadadzą się długie spodnie z nogawką kończącą się za kostką. Uzupełnieniem kreacji będą buty na szpilce, obcasie lub koturnie. W ten sposób można „oszukać” oczy przechodniów i dodać nogom całkiem sporo centymetrów.

Płaska pupa to nie dramat. Można ją nieco powiększyć, wybierając spodnie typu boyfriend, a więc zaokrąglone na linii bioder. Sprawdzą się także wszelkie jeansowe push-up’y, przyciągające wzrok hafty czy ozdobne suwaki. Dobrym sposobem na wizualne powiększenie pośladków będzie założenie jasnych jeansów, które optycznie dodają nieco ciała.

Także duża pupa nie musi być postrzegana jako wielki dramat. Bez trudu uda się tak dobrać spodnie, by wyglądała na kształtną i proporcjonalną. Dużą pupę zamaskujesz ciemnym kolorem spodni. Raczej zrezygnuj z rurek, bo one mocno wyeksponują nieproporcjonalnie duże pośladki. Dobrym wyborem będą jeansy damskie na modivo.pl typu boot-cut z lekko rozszerzającymi się nogawkami. Dzięki nim figura będzie wyglądała na bardzo zgrabną.

Duże uda to dramat wielu pań, chociaż panowie nie mają nic przeciwko nieco bardziej obfitym kształtom. Jeśli jednak masz wrażenie, że wszyscy ci się przyglądają, postaw na proste spodnie w ciemnym kolorze. Dobrze sprawdzi się granat, grafit lub czerń. Najlepiej, by spodnie nie miały żadnych przetarć ani dziur. Dla złagodzenia sylwetki możesz postawić na jeansy z prostymi lub lekko rozszerzanymi nogawkami. Także spodnie typu boyfriend będą dla ciebie odpowiednie.

Masz duży brzuch? To świetnie! Obecnie modne są jeansy z wysokim stanem, które doskonale maskują fałdy tłuszczu na brzuchu i boczkach. Postaw na spodnie z prostymi lub lekko rozszerzającymi się nogawkami, zrezygnuj z rurek i biodrówek.

Masywne łydki łatwo zamaskujesz spodniami z nogawkami rozszerzanymi ku dołowi lub prostymi. Obowiązkowo muszą być długie, nie dla ciebie spodnie typu rybaczki. Także z rurkami musisz się pożegnać.

Niuanse, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze jeansów

Nawet przy zastosowaniu się do wymienionych wyżej zasad doboru jeansów można popełnić modowy błąd. Jest kilka drobnych detali, które są w stanie zepsuć najlepiej nawet zaplanowany efekt. Poznaj je:

– Kieszenie z tyłu spodni wizualnie zmieniają lub podkreślają kształt pośladków. Jeśli masz nieduże i płaskie pośladki, nie dla ciebie duże i płaskie kieszenie. Te lepiej sprawdzą się przy pośladkach okrągłych i odstających. Natomiast małe kieszenie są dobre dla właścicielek niedużych pośladków, na tych dużych mała kieszeń będzie wyglądała nieco groteskowo.

– Oceń obiektywnie swoją tuszę – im więcej kilogramów, tym ciemniejsze spodnie powinnaś kupować.

– Modne obecnie dziurawe spodnie są dobre dla kobiet szczupłych. Te o nieco tęższej sylwetce muszą zwrócić uwagę na to, gdzie znajdują się dziury. Nie powinno ich być na udach, pośladkach czy łydkach (jeśli są masywne).

– Guziki zamiast suwaka bardzo przyciągają wzrok. To rozwiązanie będzie dobre dla kobiet z płaskimi brzuchami.