Spis treści:

  1. Nie zawsze podążaj za trendami
  2. Wybierz odpowiedni fason, a zapomnisz o czarnym kolorze
  3. Pozostaw miejsce, nie wybieraj zbyt dopasowanej
  4. Wodoodporny materiał
  5. Wygodny i obszerny kaptur

Nie zawsze podążaj za trendami

Wybór odpowiedniej kurtki na jesień powinien być uwarunkowany przede wszystkim wygodą oraz dopasowaniem do sylwetki. Nie zawsze modne w danym sezonie propozycje są dla nas najlepszym wyborem. Postawmy na krój zasłaniający mankamenty figury oraz uwypuklający to, co w niej najlepsze! Wzory modne w jednym sezonie mogą równie szybko wyjść z mody i równocześnie znudzić się, dlatego wybieraj mądrze! Jeżeli gustujesz w kwiatach lub monokolorystycznych trenczach, nie wahaj się i wybierz właśnie te!

Wybierz odpowiedni fason, a zapomnisz o czarnym kolorze

Zwracając odpowiednią uwagę na dobór kurtki jesiennej do figury, możesz wybierać spośród różnych kolorów, które nie pogrubią optycznie twojej sylwetki. Zakładając dowolną kurtkę w kolorze czarnym nie zagwarantujemy sobie idealnie wyeksponowanej sylwetki. Panie o figurze gruszki, chcąc zakryć nieco masywniejsze uda, powinny skusić się na nieco dłuższe kurtki lub cienkie płaszcze jesienne.

Najlepiej, aby były rozszerzane ku dołowi - opinające dodatkowo sprawią, że sylwetka będzie sprawiać wrażenie masywnej. Panie o figurze klepsydry mogą wybierać spośród dopasowanych krojów, natomiast jabłko - eksponujmy szczupłe nogi, wybierając kurtki nieco zakrywające oponkę i tłuszczyk w talii.

Pozostaw miejsce, nie wybieraj zbyt dopasowanej

Nie decyduj się na zbyt dopasowaną kurtkę mimo, że wyglądasz w niej bardzo korzystnie. Idąc do sklepu, pamiętaj, aby wziąć ze sobą bluzę lub cienki sweterek, aby móc sprawdzić, jak na tobie leży podczas zakładania go na nieco grubszy materiał. Sprawdź, czy nie ściągają się rękawy oraz czy jest wystarczająco dużo materiału pod pachami, aby mieć swobodę ruchu za każdym razem. Zbyt dopasowana kurta jesienna to jeden z najczęstszych błędów, który prowadzi także do ściągania materiału na plecach i niekorzystnym układaniu się.

Wodoodporny materiał

Jeżeli nie chcesz, aby zaskoczyła cię niekorzystna pogoda, wybierz kurtkę na jesień z wodoodpornego materiału lub tylko powłoki, która zabezpiecza przed nasiąkaniem. Możesz wybierać spośród tych sportowych lub na co dzień do pracy. Są bardzo wygodne i chronią nawet wtedy, gdy zapomnisz parasola. Niektóre z nich są wyściełane futerkiem lub polarem, które dodatkowo gwarantuje izolację.

Wygodny i obszerny kaptur

Jesteś zapominalska i potrafisz zmoknąć nie zabierając parasola? Postaw na dobrą kurtkę jesienną z kapturem, która uchroni cię przed takimi sytuacjami! Podczas dokonywania zakupu sprawdź, czy jest w stanie pomieścić również podwójny kaptur, w przypadku zakładania bluzy z kapturem. Istotne jest, abyś mogła swobodnie poruszać głową, nawet podczas spięcia ściągaczami. Niektóre z nich mają także delikatne daszki, które dodatkowo chronią przed zacinającym deszczem.

Zobacz również: