Spis treści:

  1. Jak dobrać rajstopy do sylwetki - typu jabłka, gruszki czy klepsydry?
  2. Błyszczące czy matowe?
  3. Wzorzyste i kolorowe - dla kogo?

Jak dobrać rajstopy do sylwetki - typu jabłka, gruszki czy klepsydry?

Wybierając rajstopy, należy uwzględnić typ sylwetki, aby prezentowały się jak najlepiej przy dobranej spódnicy czy sukience. Zbyt obcisłe, wzorzyste, delikatne czy przezroczyste mogą zaburzyć sylwetkę i spowodować, ze będzie wyglądać karykaturalnie. Jak tego uniknąć? Dobierz do swojego typu sylwetki:

  • Sylwetka typu jabłka - najlepszym wyborem są rajstopy z grubszym pasem wokół brzucha, który optycznie wyszczupla talię i resztę sylwetki sprawiając, że staje się bardziej proporcjonalna. To ciekawa opcja zwłaszcza dla Pań, które zmagają się z odstającymi fałdkami pod sukienką w tych okolicach,
  • Sylwetka typu gruszki - Panie o tej sylwetce w szczególności zwracają uwagę na to, aby uda wyglądały bardziej proporcjonalnie do łydek i reszty sylwetki. Wystarczy zaopatrzyć się w rajstopy uciskowe i te poprawiające krążenie. najlepszym wyborem są też te matowe, całkowicie kryjące,
  • Sylwetka typu klepsydry - to jeden z tych typów sylwetki, który nie może narzekać na dobór rajstop. Sprawdzą się tak naprawdę każde, w których dana pani czuje się najlepiej. Ciekawym pomysłem jest wybór tych unoszących delikatnie pośladki, aby podkreślić atuty Pań o tej figurze.

Błyszczące czy matowe?

Rajstopy gładkie matowe czy błyszczące? To zależy przede wszystkim od typu okazji, naszej sylwetki oraz indywidualnych preferencji. W przypadku oficjalnych wyjść oraz do biura warto wybierać matowe rajstopy z dodatkiem mikrofibry, która doskonale ukrywa lekkie mankamenty i pozwala poczuć się komfortowo.

W przypadku nieoficjalnych spotkań, imprez czy randek, wybór tych błyszczących lub z mieniącymi się dodatkami pozostawiamy do wyboru noszącej je Pani. To ciekawe urozmaicenie klasycznych i minimalistycznych stylizacji. Drobinki lub niewielkie srebrne aplikacje pozwalają wyróżnić się z tłumu i przykuwają uwagę.

Błyszczące rajstopy niestety poszerzają optycznie nogi - stąd nie są polecane dla Pań, które chcą zakamuflować pewne mankamenty oraz nieco wyszczuplić sylwetkę. W to miejsce zalecamy matowe, czarne lub granatowe rajstopy, które są niezwykle eleganckie. Wybór tych kryjących jest najlepszą opcją!

Wzorzyste i kolorowe - dla kogo?

W przypadku rajstop niecodziennych, nieco wybijających się poza ten klasyczny wybór, możemy znaleźć różne modele i fasony. Pośród nich ciekawą opcją są te w drobne kropeczki, paski czy delikatne koronkowe kwiaty. Przyciągają one uwagę i są ciekawym dopełnieniem gładkich spódnic, sukienek czy tunik. należy zwrócić jednak uwagę czy wzór nie jest zbyt duży - w tym przypadku istnieje ryzyko, że będzie optycznie powiększał uda i łydki.

Kolorowe rajstopy to nie tylko opcja dla odważnych Pań, które lubią modę. To fajne podkreślenie garderoby i swojego stylu. Należy jednak pamiętać, że dość krzykliwe, jasne i żywe kolory poszerzają, natomiast granaty, ciemna czerwień, burgund, śliwka czy ciemny brąz pozwoli na stonowanie i ujednolicenie sylwetki. W przypadku kolorów warto decydować się na maty, bez dodatkowych zdobień, co mogłoby zaburzyć resztę stylizacji.

Przeczytaj: