Otwarta w maju br. Elektrownia Powiśle nie miała łatwego startu. Jej twórcy mocno wierzyli w projekt, który już teraz w pełnej gotowości czeka na klientów poszukujących miejsca do zrobienia przedświątecznych zakupów. Elektrownia Powiśle powstała w wyniku rewitalizacji zabytkowego obiektu przemysłowego z 1904 roku, zaopatrującego w energię m.in. Pałac Kultury i Nauki. W jej klimatycznych ceglanych murach znajduje się ponad 100 sklepów i restauracji, prężnie działający i modny wśród warszawiaków Food Hall z autorskimi lokalami gastronomicznymi, obecnie serwującymi dania na wynos i w dostawie oraz pierwsza w Polsce strefa Beauty Hall, w której można skorzystać z ponad 300 usług pielęgnacyjnych i relaksacyjnych przez 7 dni w tygodniu. Pomiędzy budynkami Elektrowni znajdują się 3 place, wykorzystywane do organizacji licznych wydarzeń, a przez cały grudzień przygotowane do tego, aby wprowadzić wszystkich odwiedzających w świąteczną atmosferę.

W tym roku poświęćmy więcej czasu na wybranie prezentu, który poruszy obdarowywaną osobę

Święta w 2020 roku z pewnością będą inne niż zwykle. Jeszcze niedawno nawet możliwość wyjścia z domu na świąteczne zakupy stała pod znakiem zapytania, dlatego by mieć pewność, że trafimy do miejsca, w którym znajdziemy dokładnie to czego potrzebujemy, warto się do tego przygotować przed wyruszeniem do sklepów. Czy wybierzemy drobiazg, czy niezwykły prezent, dobrze, żeby miał on swój charakter i budził pozytywne emocje: rozbawił, wzruszył, zaskoczył, zapadł w serce i pamięć. Elektrownia Powiśle na długo przed Świętami przeanalizowała swoją ofertę i przedstawia pomysły na prezenty na swojej stronie internetowej. W ich wybór zaangażowały się znane osoby ze świata mody, popkultury i influencerzy, jak podróżniczka Anna Skura (@whatannawears), projektanci Paprocki & Brzozowski (@paprockibrzozowski), czy jedna z najbardziej rozpoznawalnych i lubianych stylistek gwiazd, Jola Czaja (@czaja_wyczaja). Ta ostatnia co czwartek o 18.00 rozmawia na żywo na Instagramie @elektrowniapowisle z ciekawymi gośćmi na temat tegorocznych Świąt. Oprócz rekomendacji co do samych prezentów, można tu usłyszeć m.in. o kreatywnych pomysłach spędzania świąt z bliskimi, z którymi nie możemy spotkać się przy stole.

Prezentów z charakterem lepiej poszukać poza mainstreamowymi sieciówkami

Ponad 90 polskich i zagranicznych marek pod jednym dachem Elektrowni Powiśle to duży wybór. Dodajmy jeszcze, że wiele z nich należy do kategorii, które w tym roku należy wspierać szczególnie: polskie marki (Elementy, Orska, BSides, Touch) i sklepy autorskie (Warsaw Concept Store, Na dobranoc, Aviators). Znajdziemy tu także znane marki z opcją personalizacji (Levi’s, Converse) i butiki stworzone do wyszukiwania unikalnych podarunków (DESA Modern, Wariackie Papiery, Galilu, Premium Home), a także jedyne w Polsce sklepy Urban Outfitters i American Vintage. Niewątpliwą gratką w Elektrowni jest Beauty Hall – przestrzeń dla urody i pielęgnacji, w której można nie tylko zaszyć się na chwilę relaksu w trakcie zakupów, ale także kupić voucher na zabiegi beauty i wellness. Taki prezent to dobry pomysł by podarować najbliższym czas tylko dla siebie. Aż do Wigilii w Elektrowni działa także punkt bezpłatnego pakowania prezentów.

Dodatkową atrakcją dla odwiedzających Elektrownię będą bez wątpienia świąteczne markety, na których w soboty i wybrane niedziele, począwszy od 28 listopada, sprzedawane będą ubrania, ceramika, kosmetyki czy biżuteria, które doskonale nadadzą się na wyjątkowy prezent pod choinkę.

Czy ktoś widział Mikołaja?

W Elektrowni Powiśle pojawiło się już mnóstwo efektownych i prawdziwie świątecznych ozdób. Od ulicy Zajęczej na tle rozświetlonej elewacji, można podziwiać ponad 13-metrową choinkę. Upamiętnić chwile z najbliższymi można w kilku strefach Instagramowych, m.in. w wielkim świątecznym fotelu, ukrytym w gigantycznym świecącym prezencie. A jeśli ktoś bardzo chciałby zobaczyć Mikołaja, to warto uważnie przyjrzeć się jednemu z kominów widocznych nad fasadą. A co w środku? Setki bombek, girlandy, dużo czerwieni, złota i elf, który zaprasza do środka przez wielkie okno od ulicy Leszczyńskiej.

Kompleks Elektrownia Powiśle między ulicami Dobrą, Zajęczą, Leszczyńską i Centrum Nauki Kopernik, mieści obecnie ponad sto sklepów, restauracji, barów i kawiarni, przestrzenie eventowe i biura. Unikalność tego projektu to połączenie dawnego obiektu przemysłowego z nowoczesną architekturą i wieloma funkcjami. Właściciele Elektrowni - Tristan Capital Partners i White Star Estate, szczególnymi względami darzą marki spoza main-streamu, za to z ciekawym backgroundem, często autorskie, oferujące nietuzinkowe produkty i usługi. W połączeniu z pieczołowitą i wielokrotnie nagradzaną rewitalizacją, podejście to doprowadziło do powstania jednego z najciekawszych w Warszawie miejsc spotkań i wizytówek miasta.

Godziny otwarcia sklepów w części handlowej: 10:00-21:00 od poniedziałku do soboty i w niedziele handlowe

Strefa piękna Beauty Hall: 8:00-20:00 od poniedziałku do soboty, 10:00-19:00 w każdą niedzielę

Strefa Food Hall działa na wynos i w dostawie.

Więcej szczegółów na www.elektrowniapowisle.com.