Jak dopasować brwi do kształtu twarzy?

Jednym z najczęściej popełnianych błędów przy makijażu brwi jest nieodpowiedni dobór ich kształtu. Zanim zdecydujemy się czym malować brwi, warto sprawdzić, jaki kształt do nas pasuje, by nie uzyskać efektu odwrotnego do zamierzonego. Oto najpopularniejsze kształty twarzy i dopasowane do nich brwi:

  • Twarz okrągła – jeśli posiadasz ten kształt twarzy, to najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie będą brwi przypominające trójkąt. Łuk brwiowy powinien być wyciągnięty do góry, a końcówki skierowane ku dołowi. Pamiętaj, że brwi nie mogą być zbyt ostre. W ten sposób optycznie wydłużysz twarz.
  • Twarz owalna – w tym przypadku sprawdzi się półokrągły łuk, łagodnie załamujący się na wysokości zewnętrznego kącika oka. Całość powinna być dosyć długa.
  • Twarz podłużna – ten rodzaj twarzy najlepiej prezentuje się, gdy brwi są prawie proste,tylko bardzo delikatnie załamane i długie, a końcówki cienkie. Taki makijaż powoduje, że twoja twarz będzie wyglądała na optycznie krótszą i jednocześnie szczuplejszą.
  • Twarz trójkątna – dla posiadaczek tego kształtu twarzy idealnym rozwiązaniem będą brwi o okrągłym łuku i podobnej szerokości na całej długości. Ich końcówki nie powinny być skierowane mocno w dół.
  • Twarz kwadratowa – osoby z taką twarzą powinny postawić na mocne brwi z wyraźnie zaostrzonym łukiem, jednak niezbyt grube. Taki kształt pozwala zachować równowagę między szeroką, wyraźnie zarysowaną żuchwą, a resztą twarzy.
  • Twarz „serce" – jeżeli twoja twarz ma kształt serca, to ze względu na dosyć wąską żuchwę twoje brwi nie mogą być zbyt grube, bo to spowodowałoby optyczne poszerzenie górnej części twarzy. Postaw na delikatnie zaokrąglone, lekko wydłużone brwi. Równie ważny jest mały odstęp pomiędzy brwiami – nie większy, niż odstęp pomiędzy wewnętrznymi kącikami Twoich oczu.

Jak malować brwi cieniem?

Jeśli w makijażu stawiasz przede wszystkim na funkcjonalność i szybkość wykonania, cień do brwi zdecydowanie będzie Ci odpowiadał!Malowanie brwi cieniem to sposób na szybkie podkreślenie naturalnego kształtu brwi i nadanie mu wyrazistego koloru, ta metoda nie nadaje się jednak do wyrysowywania precyzyjnych konturów.

Jak używać cienia? Na początku przeczesz włoski szczoteczką. Używając małego, skośnego pędzelka i odpowiedniego cienia podkreśl dolną linię brwi oraz wypełnij końcówkę, następnie delikatnie wypełnij resztę brwi. Na koniec warto użyć żelu utrwalającego, aby kształt utrzymał się przez cały dzień.

Wybór cienia nie jest trudny, na rynku dostępne jest wiele odcieni brązu i czerni. Warto wiedzieć, że nie musi być to cień przeznaczony konkretnie do brwi – z powodzeniem można używać również cieni do powiek.

Jak malować brwi kredką?

Jeżeli nie masz dobrych umiejętności manualnych, lub zastanawiasz się, jak malować rzadkie brwi, kredka będzie dla Ciebie idealnym wyborem! Ten produkt daje nam możliwość uzyskania nieprzerysowanego, bardzo naturalnego efektu. Malowanie brwi kredką jest także jedną z najprostszych metod makijażu brwi.

Jak malować brwi za pomocą kredki? Zacznij od przeczesania swoich naturalnych brwi specjalną szczoteczką, następnie wypełnij brwi używając kredki, zaczynając od delikatnego konturu. Pamiętaj, aby początek brwi był delikatniejszy od zakończenia. Brwi uzupełniaj w taki sposób, aby makijaż imitował naturalne włoski. Na koniec wyczesz nadmiar produktu szczoteczką.

Jak wybrać odpowiednią kredkę? Koniecznie wybierz taką, która będzie tylko lekko ciemniejsza od Twojego naturalnego koloru brwi, poza tym zadbaj o to, by kredka, którą wybierzesz była lekko tłusta – taka właściwość znacznie ułatwia użytkowanie.

Jak malować brwi pomadą?

Malowanie brwi pomadą to sposób dla kobiet pragnących bardziej wyrazistego wizerunku. To metoda trudniejsza i wymagająca większej precyzji w stosunku do poprzednich sposobów, pozwala jednak zarówno na lekkie podkreślenie, jak i na nadanie brwiom zupełnie nowego kształtu.

Jak poprawnie malować brwi za pomocą pomady? Z racji tego, że jest to metoda wymagająca dokładności, potrzebny będzie precyzyjny pędzelek. Powinien być on cienki i ostro ścięty.

Wyczesane wcześniej brwi zaczynamy malować, robiąc cienką linie na dolnej krawędzi brwi. Używamy do tego bardzo małej ilości produktu. Jeśli nie wyjdzie nam ona odpowiednio równa, należy od razu ją poprawić, zanim pomada zaschnie. Kolejnym krokiem będzie zaznaczenie konturu na górnej linii brwi, nie dobierając przy tym nowej porcji pomady. Na koniec pozostaje wypełnić resztę brwi.

Jak wybrać odpowiedni produkt? Odpowiednia pomada musi mieć bardzo kremową konsystencję – zbyt suchy kosmetyk będzie rozprowadzać się nierównomiernie. Kolor powinien być jak najbardziej zbliżony do naszego naturalnego koloru brwi.

Jak malować brwi henną?

Henna spodoba się przede wszystkim osobom lubiącym metody długotrwałe.Makijaż wykonany w ten sposób utrzymuje się ok. dwóch tygodni. Taki zabieg można wykonać u kosmetyczki, jednak jeśli czujemy się wystarczająco pewnie, możemy wykonać go samodzielnie w domu.

Jak używać henny do brwi w domu? Do malowania brwi henną będzie nam potrzebny sam barwnik oraz woda utleniona. Przed samym użyciem musimy przygotować produkt oraz brwi. Z tubki wyciskamy ok. 1 cm kremu i mieszamy go z wodą utlenioną w podobnej ilości. Brwi wyczesujemy i opcjonalnie pokrywamy wazeliną przestrzeń dookoła nich, aby ułatwić ewentualne poprawki.

Hennę nakładamy pędzelkiem bądź specjalnym patyczkiem, często dołączonym do opakowania. Używając niewielkiej ilości pokrywamy całą powierzchnię brwi i pozostawiamy na 10-20 min. Po tym czasie zmywamy produkt za pomocą płatków kosmetycznych zamoczonych w letniej wodzie.

Jak wybrać odpowiednią hennę do brwi? Przede wszystkim należy dobrze dobrać kolor do naszych włosów. Zazwyczaj producenci używają prostego nazewnictwa, które pomaga w podjęciu decyzji – na półkach czekają więc produkty z oznaczeniami takimi, jak ,,ciemny brąz" czy ,,czerń".